PDA

View Full Version : Изтръпване на крайниците



ShtrudeL
07-03-2012, 14:38
По-точно на ръцете
От миналата година (или по миналата) от време на време ми изтръпват ръцете. :> Лявата повече и повече през лятото, но и през останалото време се е случвало. Ей така, както си седя/ се разхождам... Самото изтръпване не го усещам как започва ъъъ, а по-скоро като тръгна да правя нещо с ръката и все едно ми я няма ;О Не трае дълго това, ама ми е странно. Обикновено е до лактите.
Шанса да са шипове на моята възраст е някак нулев... какво може да ми е? И на какъв лекар се ходи за това? (ако евентуално ще ходя)
:>

Ivaaaaa
07-03-2012, 15:10
Аз не знам какво е усещането при шипове, но е напълно възможно причината да е това, защото въпреки възрастта (17години) една приятелка има. А това с все едно, че ръката ти я няма и аз съм го имала, но трае много малко не знам причината. Между другото ръцете и краката винаги са студени и това с изтръпването от време на време ми се случва дали пък не е свързано. На теб крайниците студени ли са?

ShtrudeL
07-03-2012, 15:28
Не, винаги съм топла. ^^
Ама по принцип ли питаш дали са?
КАто ми се случи да ми изтръпне нещо е студено, ама нее чак толкова, просто не е като обикновено.
А иначе ти самите шипове няма как да ги усещаш. Притискат разни работи и от там идва проблема.
А лятото не случайно го споменах, защото в топлото време кръвоносните съдове се разширяват. Понякога ми се показват доста вените на дланта и предмишницата. А ако има и нещо, което да ги притиска още повече си е 'бало майката.

Ivaaaaa
07-03-2012, 16:00
Тогава не знам аз винаги съм студена, ако ще на вън да се пука камък. Особено ръцете, а краката даже зимата направо посиняват, защото хем е студено, хем и аз съм студена. Ужас направо все едно, че съм студенокръвна.

Verminaard
07-03-2012, 16:25
Верижни мини-инсулти.Честито,повреден ти е мозъкът.
Отделно,лошо оросяване?
И в двата случая предписвам рук и ампутация.