PDA

View Full Version : За менструалния цикъл



Vixii
07-03-2012, 16:57
Дъщеря ми имаше редовен менструален цикъл от 11 месеца.. но последният й път бе на 1ви май (с ок. 15 дена закъснение и много по- малко количество от обикновеното). Миналия ден ми каза, че не й е дошъл и ме попита за проблема, а аз й казах, че е заради климата. Но вече започнах да се притеснявам. Дали трябва да я заведа на гинеколог или просто си е нормално?
П.п: Дъщеря ми е на 13 и спазва диета с дневен прием на 1100калории.

DisappointedDreamer
07-03-2012, 17:05
Първо, 1100 калории ми се виждат много малко.
Второ, ти си майка по дяволите. Ако това, което казваш е истина, то трябва да я заведеш на гинеколог. Това не е нормално.

zombolovesu
07-03-2012, 18:24
МОЛЯ?! На 13 и такава диета?! АМА ти си и майка?! о.О По-добре да отидете на гинеколог и ако иска дъщеря тии да отслабне и кажи следното "сутрин яж като царица, а вечер като просякиня" и да не се тъпче с никво сладко и да тренира.. Никви строги диети на 13 години, тя ррастеее!!

SmilezZz
07-03-2012, 18:44
Диетата не ми се струва подходящо за дете на тая възраст. Може причината за този проблем да е точно заради това. Заведи я на лекар, тогава ще се разбере какво й има всъщност.

Vixii
07-03-2012, 19:26
Благодаря ви много. А относно диетата, 100 пъти съм й го казвала. Казах й да спре сладкото, соленото, чипсовете, газираното и тестеното, даже пред нея съм яла от любимите й шоколадови бонбони, мелби, пици и какво ли не още(тъй като като се отпусне за 1 ден, яде за 6-има :D ), но си е инат! Все пак не мога да я тъпча насила. Преди не издържаше така, но като свали 5кг и сега иска още 3кг до 20ти, сега стана такъв инат, че не можем да я накараме дори и да опита от любимата й вафла Мура

heartshapedbox
07-04-2012, 10:14
Заведи я на лекар.

ThisIsMe
07-04-2012, 11:24
Диетите влияят върху МЦ.Ако сега не предприемете мерки,не се учудвайте ,ако следващия път менструация изобщо няма!Отивайте на гинеколог!

fifito19
07-04-2012, 14:35
Познавам едно момиче. На диета беше и от редовен цикъл изведнъж и спря за два месеца! Не правеше нищо и накрая майка и я пита и я заведе на гинеколог. Сега цял живот ще пие хапчета за цикъл и и тече като за световно- по 9 дена! И трябва да приема по 3000 калории на ден, за да не и прекъсне отново. Ти си жена, трябва да се замислиш и второто- ти си майка!!! Къде ти е акъла!?

lili1604
07-05-2012, 13:47
Познавам едно момиче. На диета беше и от редовен цикъл изведнъж и спря за два месеца! Не правеше нищо и накрая майка и я пита и я заведе на гинеколог. Сега цял живот ще пие хапчета за цикъл и и тече като за световно- по 9 дена! И трябва да приема по 3000 калории на ден, за да не и прекъсне отново. Ти си жена, трябва да се замислиш и второто- ти си майка!!! Къде ти е акъла!?

това е много ама много вярно !!!!