PDA

View Full Version : Стрии



sunsunsun95
07-03-2012, 20:30
Здравейте :) Пиша ви относно проблема ми със стриите. Вече е лято, време за море и басейн, а мен ме е срам да се съблека по бански :( Въпросът ми към вас е имате ли такъв проблем и как се справяте ? Препоръчайте ми нещо, за да се отърва от тях. Чувала съм че маслото от шеа помагало, а вие ползвали ли сте го и помага ли наистина ?

fifito19
07-04-2012, 14:38
Истината е че те са проклятие. Аз имам няколко чертички на корема си и това тотално оплесква гледката! Сега ще си ходя с целите бански само защото миналата година спрях леката атлетика и се освиних...

aninceto_bs
07-06-2012, 10:38
Imah sashtiq problem,no na gardite.opitvala sam kakvo li ne no nqmashe nikakav efekt. v prodaljenie na mesec izpolzvam bilkovi maski ot edna nova firma i sam mnogo dovolna zashtoto veche se zabelqzva rezyltata ipromqnata me radva super mnogo , nai-nakraq se otarvah ot dosadnite strii (e ne nacqlo no vse pak programata e za 2 meseca ) (party)

Anonyss
07-06-2012, 11:01
Я дай повече инфо. Иначе аз сега започнах да използвам мазило (крем от билки) за тях.

krasiveli
07-07-2012, 20:28
Преди имах бели и червени и ги мазах с някакъв крем със свинска мас, ама с нищо не помогна.. Няколко месеца (сиг 4-5) съм ги мазал с този крем, ама без резултат. После пробвах с Контратубекс (стриите са дефактно белези) и червените за семдица-две ми изчезнаха, останаха само белите, за които ще отнеме повечко време (гадното при белите, е че направо ми се появиха такива, а не станаха от червен в бели).

sunsunsun95
07-09-2012, 20:04
Imah sashtiq problem,no na gardite.opitvala sam kakvo li ne no nqmashe nikakav efekt. v prodaljenie na mesec izpolzvam bilkovi maski ot edna nova firma i sam mnogo dovolna zashtoto veche se zabelqzva rezyltata ipromqnata me radva super mnogo , nai-nakraq se otarvah ot dosadnite strii (e ne nacqlo no vse pak programata e za 2 meseca ) (party)

aa kakvi bilkovi maski polzvash ... i za kolko vreme se prolicha rezultata ? :))

Anonyss
07-10-2012, 07:23
Преди имах бели и червени и ги мазах с някакъв крем със свинска мас, ама с нищо не помогна.. Няколко месеца (сиг 4-5) съм ги мазал с този крем, ама без резултат. После пробвах с Контратубекс (стриите са дефактно белези) и червените за семдица-две ми изчезнаха, останаха само белите, за които ще отнеме повечко време (гадното при белите, е че направо ми се появиха такива, а не станаха от червен в бели).

А белите махат ли се от този крем ?

mads13
07-10-2012, 20:24
Аз също имам стрии.Това което съм чувала е че от излагане на слънце поизчезвали малко и при мен наистина се позаличиха.Другото което е,аз ползвам крем за целулит,но няма ефект.Общо взето са коварна работа и няма махане.

darkness848
07-11-2012, 12:09
Здравей, аз също имам проблем със стриите и няколко години насам се опитвам да се преборя с тях по всевъзможни начини. Като за начало, ще ти обясня какво са стриите и после ще ти кажа, аз лично с какво ги третирам.
Стриите не са вид заболяване, а по-скоро са козметичен проблем, от който не са застраховани нито мъжете, нито жените. Те представляват накъсване на еластичните влакна на кожата, а понякога и на колагенните влакна и приличат на симетрични ивици. В началото са с розов или виолетов цвят и с времето стават по-бели.
В повечето случаи, стриите се появяват след силно разтягане на кожата, най-често през пубертета, когато организма се развива на височина и ръст, при рязко напълняване или отслабване, след прекарана болест (например диабет), неправилно хранене и т.н.
Сега, до колкото знам, вече появили се стрии не могат да се премахнат (предполагам става само с някаква по-специална хирургическа намеса, но едва ли би легнала под ножа просто ей така), но за да предотвратиш появата на още стрии, самата ти може да се опиташ да поддържаш едни и същи килограми (така няма да има опасност от рязко напълняване или отслабване), да практикуваш някакъв спорт (подобряваш метаболизма си и правиш кожата и мускулите по-еластични) и може да използваш кремове съдържащи масло от шея, пшеничен зародиш, силикон, витамини...
Имай на предвид, че на 100% няма да ги заличиш и че стриите, които имаш ако са на повече от една година, се третират по-трудно.
Аз лично използвах този крем и честно казано останах доволна от него.
http://bg.oriflame.com/catalog-images/product/global/18434_1.png

krasiveli
07-11-2012, 14:35
А белите махат ли се от този крем ?

Да, при мене вече започват да изчезват. Но тъй като те са нещо като стар белег, ще им отнеме повечко време (най-малко няколко месеца, най много година, година и нещо). А червените се махнаха бързо, защото бяха нещо като белег от скоро.

deniity.we
07-16-2012, 08:22
Да не те разочаровам , ама ... веднъж появят ли се стриите нищо не помага :) Няма крем, който да заличава стрии,вземи си контратубекс, по-бързо ще избледнеят, но да знаеш, че не се заличават напълно.

DennisCobain
07-16-2012, 08:31
И аз имам няколко от вътрешната страна на дясното коляно .. :(