PDA

View Full Version : Macbook Air



alwaysnforever
07-04-2012, 16:38
Здравейте ! :)
Имам колебания за една бъдеща покупка на лаптоп (между Сони и Мак Еър)
Наясно съм, че това е най-добрата операционна с-ма ии ме посъветваха да помисля
добре преди да купя нещо.
Някой може ли да сподели своето мнение и ако има опит с Мак ?? :))
П.с и това, което ме спира е, че представител на Apple има само в София и ми казаха, че
за закупуване на офис пакети и т.н, повреди на лаптопа и други, трябва да го пращам
там :) ?
Благодаря предварително.

CountBiscuit
07-04-2012, 16:44
MacBook Air чисто софтуерно погледнато - не струва нищо за парите си поне според мен, но ако ще го ползваш за интернет и там филми и музика си става. Ако въпроса ти е в дизайн - да очарователен е. Първия проблем обаче който може да срещнеш е самата операционна система или да преминеш от Windows на Mac Os X си е доста гадничко, повярвай ми. Аз лично бих избрал Sony заради самите възможности на лаптопа, а пък и не по-назад и заради огромната разлика в парите :)

GregoryHouse
07-04-2012, 16:59
За какво ще го ползваш главно, и какво е c предимcтво като желание да има в машината?

alwaysnforever
07-04-2012, 20:52
Ами сега първоначално за музика,филми и т.н. Но (надявам се) ще ставам студентка и предполагам, че по-нататък ще го използвам за по-сериозни неща...:д
Иначе първоначално мн ми хареса Macbook Air докато не разбрах, че мога да имам известни затруднения с него и трябва да го разучавам сама. :)

GregoryHouse
07-04-2012, 22:38
Има предвид, че той не използва Windows, a cъвcем различна операционна cиcтема - Mac os. Не можеш да използваш програми като Office pack-a (Word, Excel), разбира cе има алтернативни, но трябва да ги разучаваш наново. Общо взето вcичко е различно от Windows, koйто cи ползвала до момента. Cъщо така Мак работи и под различни файлови формати, което cъщо може да ти cъздаде главоболия. Иначе - да краcив е и е cкъп :D

Btw завиcи какво разбираш под по-cериозни неща...но едва ли има нещо c което и 2те не могат да cе cправят.

dimitar_ak
07-05-2012, 05:36
Определено SONY-то. Приятелката ми преди половин година се колеба така и доста разглеждахме. Mac-a не е точно истински компютър, а заема средно положение между таблет и лаптоп. Истинският компютър на Apple е PowerBook, но там говорим за много пари.

alwaysnforever
07-05-2012, 16:31
Благодаря! Мисля, че ще се насоча наистина към Сонито и познатия Windows, за да нямам главоболия с Мак-а. :D