PDA

View Full Version : Нов живот ?!



elenna933
07-05-2012, 16:44
Здравейте на всички съфорумци! : ))
Поставена съм пред сериозна дилема и не знам как да постъпя.. какво да направя и т.н., нужни са ми други гледни точки и мнения.. А сега да ви запозная с " историята " ми..
Аз съм момиче на 19 години, тукощо завършило средното си образувание и с големи планове за бъдещето. Мечтата ми е за завърша висше образувание, да създам семейство и да живея един спокоен живот в някой хубав и голям град.. Имам приятел от 2 години и полувина, с който не се разбираме много, но въпреки това сме заедно, аз искам нещата да започв Цялата рат постепенно да стават още по-сериозни, а според него още е рано ( на 26 е ). Та..работа е такава, живея само с майка си, която едвам ни изхранва, за да мога да уча трябва да си намеря работа и да помагам на майка си с разходите и т.н. От едно китно селце съм край Перник и ви става пределно ясно, че тук е трудно да си намери човек работа.. Обиколих всички кафенета и ресторанти, но няма работа и никой не търси работници. Принудих се да търся извън града, попадна ми перфектната оферта, но трябва да замина за друг град, майка ми е съгласна, даже ме укоражава да го направя, приятелят ми също не ме спира, но не знам колко време ще издържим след като замина.. Много се чудя какво да направя, да замина ли или не?.. Винаги съм мечтала за такава възможност, да започна на чисто.. но сега когато вече я имам защо ми е толкова трудно да реша? :( Обичам приятелят си, предполагам главно заради него ми е толкова трудно и заради това, че ще съм напълно сама, без нито един познат.. Оправна съм, знам че ако замина няма да ми е толкова трудно и ще се справя с всичко, но това да изоставя близо 3 годишна връзка не знам редно ли е. Но от друга страна след като с него никога не сме говорили за общо бъдеще и съм останала с впечатлението, че не иска да имаме такова в близко време трябва ли да си пропиляя този шанс.. Не знам.. много ми е объркано, имам нужда да прочета доста мнения, за да преценя какво да направя. Моля ви, споделяйте вие какво бихте направили..

windowlicker
07-05-2012, 17:20
Винаги когато човек е поставен в такава ситуация (включително мен) си задава същите въпроси. И аз много се вълнувах преди да замина за САЩ докато не наближи датата и почнах да се замислям за всичките приятели и целия ми живот който оставям. НМе мога да ти кажа дали да заминеш и дали ще ти е по-добре. Мога обаче да ти кажа, че ако не направиш винаги ще се чудиш какво би станало и с възрастта вариантите ще намаляват и изведнъж ще се окажеш в едно село на 50 години може би ще си още с твоя приятел и ще имате деца и внуци, а може би не. Това, че останеш на място,което познаваш с приятели и роднини не означава задължително, че нещата ще се развият какво на теб ти се иска за съжаление. Много хора отиват на други места я в по-голям град, я в чужбина и те като теб са се чудили същите неща гарантирам ти.

Ако сметнеш, че не ти харесва винаги можеш да се върнеш, разбира се. Успех :)

Runaway11
07-05-2012, 17:29
Жалкото е че става въпрос за двама близки до теб хора. Според мен трябва наистина сериозно да премислиш връзката си с този човек или да седнеш и да поговориш за бъдещето ви с него. Ако той се заинтересува на тази тема което е нормално за 26 години, защото хората на неговата възраст вече имат семейства може би трябва да премислиш нещата с работата, но ако той не показва интерес според мен е по-добре да отидеш да роботиш и да помогнеш на майка си, защото това да си на 26 и да не се интересуваш от бъдещето си е леко несериозно.

tattoobitch19
07-05-2012, 18:20
ох. съгласна съм с предишните две мнения, но
пише се образОвание и пОловина.. каза една 14-годишна на 19-годишна..иначе успех :D

glam_girl
07-12-2012, 16:48
ох. съгласна съм с предишните две мнения, но
пише се образОвание и пОловина.. каза една 14-годишна на 19-годишна..иначе успех :D

и аз така... в първия момент не можах да повярвам и го прочетОх някОлко пъти... :D

scrooper
07-12-2012, 17:15
Дим да те няма. Млада си, сега ако не предприемеш нещо, то кога?! Любимите ти хора дори те насърчават. С работата само можеш да помогнеш на тях и на себе си. Не му мисли, а си надигай парцалките.

darkness848
07-12-2012, 23:20
След като си мечтала за това, с приятелят ти не сте говорили за бъдещето ви заедно и по този начин ще помогнеш на семейството си, не изпускай възможността! ;)

fenkaaa
07-13-2012, 02:39
Според мен трябва да отидеш,3 години,ок,3 години.Все пак не забравяй,че трябва да поставяш СЕБЕ СИ на 1-во място.Нали за това си учила 12 години,за да можеш да завършиш и да работиш.Не пропускай възможността,казваш че с приятеля ти не се разбирате много,а и той не мисли за общото ви бъдеще.В новия град може да намериш къде,къде по-добри от него,изобщо ще имаш нов живот,а ако не,щом се обичате,все ще издържате на тази връзка от разстояние :)

muhtesemfan
07-13-2012, 10:22
Завинаги ли ще останеш в това село??Отиди,работи така и на майката ти ще помагаш със средства.

elenna933
07-13-2012, 14:09
Да, ще замина! В началото на месеца заминавам. :) Доволна съм от избора си като че ли.. Приятелят ми дори не се трогна от това, че заминавам, а майка ми се зарадва супер много на решението ми, въпреки че ще ни е мъчно и на двете..

iiordanova
07-13-2012, 16:40
Избрала си най-доброто решение! :)
Сама осъзнаваш,че имаш нужда от тази работа,а тя няма да е пречка във връзката ти,ако гаджето ти наистина държи на теб.