PDA

View Full Version : Втора матура???



sm6655
07-05-2012, 18:40
Здравейте на всички! Сега завършвам 11 клас и имам затруднения относно избора на предмета за втората матува .Колебая се между немски и английски и философия може би.Аз уча в езикова гимназия,с немски език.Но в уилище не ни подготвят достатъчно добре по немски , за да мога да съм сигурен , че ще си взема матурата с над 5,50. Английският език ми е по-лесен, въпреки че от 2 години почти не съм се занимавал с него.Мисля, че ако започна уроци, бързо бих си припомнил нещата,но все пак се двоумя. За това пиша тук, тези които са по запознати с трудността на матуригте моля да ми дадат съвет, защото сам не мога да реша.
П.С. след 12 клас ще уча в Германия,първо курс за да си изкарам немска диплома и след това в университет и там е наблегна на немския.За това имам и английския като вариант - да си го припомня и като отида в Германия да се занимавам само с немския език.

shutUp
07-05-2012, 19:46
Щом учиш засилено немски език, според мен е логично по него да държиш втора матура.
Аз държах по английски език и в началото на учебната година въобще не вярвах, че мога да имам повече от 5.50, защото на примерни матури изкарвах ниски оценки. Не съм ходила на уроци, подготвях се сама и си изкарах готина оценка.
Та, мисълта ми е, че няма смисъл да даваш пари за уроци по английски, след като в даскало си имате доста часове по немски... Стегни се, чети книги на немски, гледай филми на немски, прави упражнения, решавай предишните матури... Пък и имаш достатъчно време.

EinGutesKind
07-11-2012, 12:04
По английски е елементарна, по философия също (казвам го като философ) ... но все пак гледай да изкараш поне 3, че ти дадат дипломата, зарежи болните амбиции.

granger
07-11-2012, 17:17
И аз съм с английски, и не е трудна. Правих тазгодишната като изпит в час (2 последователни часа) и се изкара супер лесно.

scrooper
07-12-2012, 06:07
Е като ще учиш в Германия, давай немски. Подготовката за матурата ще ти е от полза и след това :)