PDA

View Full Version : Мисля се за грозна



sisy18
07-05-2012, 19:37
Здравейте :) . На 12 години съм и винаги съм се смятала за грозна ! Имам пъпки и белези , най - слаба съм от целия клас (34 кг.). Не съм много висока - 1.50 м. :( . Нямам никакво самочувствие и не общувам с много хора . Имам малко приятели , но истински :) . Сега съм за 6-ти клас и съученичките ми са по- високи и едри от мен . Знам че има още много време да раста , но това ме притеснява . Никога не си правя снимки , защото дори и да ми кажат , че съм красива аз пак продължавам да се мисля за грозна ...
Моля за съвет !

filmimilmi
07-05-2012, 23:09
Супер малка си, за да се чувстваш така. Чела ли си приказката за грозното пате?

iakatamacka
07-06-2012, 07:13
И аз на тези години изглеждаха и се чувствах така. Може всъщност да съм изглеждала различно но да съм се чувствала така... все още не знам. Но някак си след 1-2 години нещата се оправиха. Един познат доктор ми обясни че хормоните в пубертета освен че ни действат да полудяваме леко, ни променят изцяло визията, метаболизма и заради това са пъпките, неравномерното израстване на тялото спрямо други органи, измазняване на косата включително и теглото. Но всичко се нормализира към 15-16.

Ако оставим това - не мисли че си грозна защото ще изглеждаш така. Мисли си че си красива и това е. Ако трябва иди на фризьор и гримьор за да ти открият красотата. И ще се почувстваш различно- вярвай ми.

sisy18
07-06-2012, 08:03
Супер малка си, за да се чувстваш така. Чела ли си приказката за грозното пате?
Да чела съм я :)

sisy18
07-06-2012, 08:53
Благодаря за съветите :)

SmilezZz
07-06-2012, 09:38
Повярвай в себе си.
Консултирай се с дерматолог - да ти предпише нещо за пъпките и белезите. Посъветвай се с диетолог - да ти предпише подходящ режим на хранене, за да може да напълнееш поне малко. И най - важното е да се научиш да се харесваш такава, каквато си и тогава ще видиш, че нещата всъщност не са такива черни, за каквито ги мислиш.

prosto_chovek
07-07-2012, 07:37
мдам, виж iakatamacka, ако е тя на снимката, каква казва, че е била, пък каква хубавица е станала :)

SomeoneWhoCares
07-07-2012, 18:18
Поне знаеш,че не си сама.Аз съм горе доло в същото положение като теб Ще си намерим и други като нас и ще се подкрепяме взаимно :D

sisy18
07-07-2012, 19:18
Поне знаеш,че не си сама.Аз съм горе доло в същото положение като теб Ще си намерим и други като нас и ще се подкрепяме взаимно :D
:D :D :D

Zaharinka
07-12-2012, 23:31
Ох тази днешната младеж...Дете,гледай си хубавите години и не се тревожи за глупости.С времето всичко се израства и в един момент ще осъзнаеш,че е било глупаво да мислиш за себе си по този начин.На 12 бях супер зле..с годините чертите и тялото се променят,така че спокси ;]]

Amore-Mio*
07-13-2012, 12:43
Ох тази днешната младеж...Дете,гледай си хубавите години и не се тревожи за глупости.С времето всичко се израства и в един момент ще осъзнаеш,че е било глупаво да мислиш за себе си по този начин.На 12 бях супер зле..с годините чертите и тялото се променят,така че спокси ;]]

Точно! Научи се да се харесваш такава, каквато си и да не си създаваш излишни комплекси, без да има реална причина. За пъпките и белезите се посъветвай с дерматолог, за да ти предпише подходящо лечение. За теглото: отиваш при диетолог, за да ти предпишат подходящ режим на хранене. И както казаха вече: с годините чертите и тялото се променят.

glam_girl
07-13-2012, 20:31
sisy18, не се притеснявай! Всичко ще се оправи, просто сега преминаваш през такъв период от живота си. Мисля, че почти всеки е имал моменти на несигурност, важното е да ги преодоляваш! Научи се да се обичаш и да имаш вяра в себе си и всичко ще бъде наред! :) ;)

Chris.Sayway
07-13-2012, 22:59
Е супер вече сме 3, които не се харесват :Д

estel15
07-15-2012, 08:59
Прати снимки да видим дали наистина си ''грозна'' :) . Сигурна съм че само си въобразяваш :)

Lo0RrKaA
07-17-2012, 20:09
Не се притеснявай ;) Аз съм на 13 и съм най-ниската в моя клас. Другите момичета са по-високи и по-развити вече. Но всеки започва да се развива на различни години ;) Така и майка ми ми е казвала как тя до 8 клас е била най-дребна най-неразвита , но после изведнъж е почнала много бързо да се развива ;) Такаче не се притеснявай :)

invisible_girl
07-21-2012, 09:46
Здравейте :) . На 12 години съм и винаги съм се смятала за грозна ! Имам пъпки и белези , най - слаба съм от целия клас (34 кг.). Не съм много висока - 1.50 м. :( . Нямам никакво самочувствие и не общувам с много хора . Имам малко приятели , но истински :) . Сега съм за 6-ти клас и съученичките ми са по- високи и едри от мен . Знам че има още много време да раста , но това ме притеснява . Никога не си правя снимки , защото дори и да ми кажат , че съм красива аз пак продължавам да се мисля за грозна ...
Моля за съвет !

Всеки човек е уникален по свой собствен начин. Няма от какво да се притесняваш, който те хареса..ще те хареса такава каквато си..без да иска да се променяш. А и си малка още..има много какво да научиш. Не се мисли за грозна, защото си хубава по свой собствен начин. Важното е ти да се харесваш и да не се интерсуваш от мнението на другите. Живей за хората, не за мнението им ! =)

~The Smile~
08-01-2012, 15:56
Недей да се притесняваш за такива работи. :) Бъди такава каквато си! Харесвай се,одобрявай се и бъди по-самоуверена! :) Не слушай мненията на хората. И сигурна съм,че не си грозна. Защо се самоизмъчваш с този израз "мисля се за грозна"? Преди и аз мислех така за себе си,бях с наведена глава,но после спрях така да се измъчвам с израза"грозна съм" Казах си: аз съм си аз и не ми пука какво казват другите за мен!!!! Горе главата!!!! :) :) :) :) :)

~The Smile~
08-01-2012, 15:57
Съгласна съм с мнението ти, invisible_girl !!!! :]

~The Smile~
08-01-2012, 15:59
Горе главата!!! Бъди по-самоуверена!!!! :)

JuStElly
08-06-2012, 04:48
Има време... ако наистина си грозна има два варианта - да станеш по - красива или да си останеш грозна.Нещата не зависят от теб,така че си живей живота.

ledenakrasota
08-06-2012, 06:40
На 12г. много момичета са се чувствали като теб. Това е възрастта, в която се преоткриваш и започваш да се интересуваш от нещата на възрастните. Навлизаш в пубертета. Нормално е да се сравняваш с този-онзи. Какво имаш, какво нямаш. В никакъв случай не трябва да допускаш да оставаш в това състояние. всеки човек има плюсове и минуси. Помисли кои са. Имаш истински приятели. Колко хора могат да се похвалят с такива? Някога някой е казал, че и един да имаш, си богат човек. :)
Външността е поправимо нещо. На 12г. не е късно да се вземат мерки. Както казаха, отиди на дерматолог. Когато навреме са взети мерки, тогава няма за какво да се притесняваш. :)

Mary_Jane_69
08-07-2012, 11:49
ГОВОРИ С МАЙКА СИ

mlakniwe
08-07-2012, 11:56
На 12 всички момичета са грозни споко

maaarietta
08-23-2012, 17:19
На 12 всички момичета са грозни споко

Е, това е! Кажи му го в прав ред, та ясно да му стане :D :D :D :D