PDA

View Full Version : Нужен ми е съвет от женска страна



Proxima
07-05-2012, 21:40
Здравейте, малко над средната възраст за този форум съм, но любовта възраст не признава, а не се сещам за друго място където да мога да потърся мнения по този въпрос. Историята: с приятелката ми бяхме заедно 5 години. Напоследък животите и на двама ни станаха доста сложни - всеки със своите не-малки проблеми. Преди известно време тя поиска да се видим и да поговорим и при срещата ми сподели, че иска временно да направим пауза във връзката ни, тъй като за някои нейни проблеми, тя трябвало да се погрижи сама. Съгласих се на тази пауза и от тогава всеки изминал ден ставам все по-зле (в емоциаонален, личен и професионален план). Не знам дали някой от вас е имал щастието да срещне в половинката си всичко това, което винаги е търсил в отсрещната страна, но точно това се случи при мен - момичето-мечта с 2 думи. Представете си сега какво е чувството да изгубиш буквално "най-хубавото нещо, което ти се е случвало в живота".
Терзанията: 1во - не съм сигурен дали при нея чувствата са все същите или дали са толкова силни както при мен (въпреки, че при редките случаи, когато сме се засичали, изглежда че все още пожара от чувства бушува, но не съм сигурен дали собствената ми надежда не ме подлъгва да мисля така). 2ро - знам, че наистина има сериозни проблеми, с които трябва да се справи, но мисълта, че съм я оставил в такъв преломен за нея момент не ми дава покой. Не знам дали беше правилно толкова лесно да се съглася с това нейно предложение. 3то- вече наистина не издържам... всеки следващ ден е все по-труден без нея и живота ми се вижда все по-безсмислен (колкото и банално да звучи дори вече я сънувам почти всяка нощ). Поисках на няколко пъти да се видим и да поговорим, но тя каза, че така само още повече се усложняват нещата. И последният проблем, за който и страшно почнах да се мразя - изгубих до някаква степен доверие в нея и започнах да ревнувам. Дори без да искам, от познати научавам къде и как е ходила да се забавлява (дискотеки, барове и т.н); по принцип знам, че хората обичат да си доукрасяват нещата и не им вярвах, но всички тези приказки малко по малко подрониха доверието ми в нея и в мен изникна въпроса "Ами ако вече ме е заменила?"
И сега съм на кръстопът без идея какво да правя: да й се обадя ли да се видим и да поговорим; да изчакам ли мъчително до заветният момент, в който тя ще е готова отново да сме заедно; да настоявам ли отново да се съберем и да й помогна с преодоляването на проблемите...
И се връщаме на основното в темата - от женска гледна точка, как е най-добре да постъпя. Държа да подчертая, че проблема във връзката ни, не е било еднообразие или нещо такова, че да имам нужда от "въздух" и "разнообразие".
Благодаря ви предварително за отговорите и се извинявам за обемистият текст, но исках да е колкото се може по-ясна ситуацията.

awesomeblah
07-05-2012, 22:32
ами според мен най-добре е да й се обадиш и да се видите,да говорите за всичко необходимо.Кажи си най-искрено какво мислиш,това за ревността ,за чувствата и така нататък..диалогът е нещо много ценно.Попитай я дали има смисъл да се надяваш или всичко е свършило,все пак не трябва да се самозалъгваш ,а на нея да и е пределно ясно и просто да не успява да те остави напълно,заради привързаност.Надявам се нещата да се развият добре,а ако не,нищо не е свършило и горе главата,нищо не е толкова лошо,колкото изглежда в началото :) успех

HollyGolightly
07-05-2012, 23:34
Всичко това което го написа тук и го кажи и на нея, опитай се да поговориш с нея. Ние не можем да ти кажем тя как се чувства спрямо теб.

IncendiaSanctus
07-05-2012, 23:50
Излезте. Вижте се. Говорете. Прегърни я.
Понякога прости действия говорят повече от всякакви думи... Говори каквото ти е на сърцето... Скарай и се, развикай и се, ако трябва, разплачи се, ако искаш... Недей да го криеш в себе си. Не трябва да се натрупва... Ще ви олекне и на двамата.
П.П. Не съм жена, обаче реших да пиша.

Goddess
07-06-2012, 00:25
Мисля, че трябва да се видите и съвсем конкретно да си зададеш въпросите. Без да си говорите общи приказки за паузи, справяне с проблеми и неща, които вече сте дъвкали. Попитай я за чувствата й, попитай я дали има трети човек. Накарай я да ти отговори точно и ясно, без да увърта, защото почне ли да го прави, работата е ясна - оттегли се. Ситуацията ти е голяма главоблъсканица, определено и ТЯ е единствената, която може да я разреши. Каквито и съвети да ти даваме и каквото и решение да си вземеш въз основа на тях или пък сам - винаги ще те гложди какво е в нейната глава.

SisiStrange
07-06-2012, 04:03
Не виждам как има огромен проблем за решаване, заради когото няма как да намери време да е с теб, а има време да вее гъз по барове и дискотеки. Съжалявам, но каквито и тежки проблеми да ми се стоварят, винаги ще има начин да не го загърбвам. Тия връзки не се наричат сериозни заради това, че не спиш с друг човек дълго време просто, а защото се подкрепяте, помагате си и разчитате един на друг. Каква е тая сериозна връзка, в която имаш нещо тежко на душа, а се делиш от човека, който може да те изслуша поне, ако не и да ти помогне? Аз лично си мисля, че те лъже.

dimitar_ak
07-06-2012, 06:32
Не я гони. Вие сте си дали почивка. Дръж се и ти като ерген и се забавлявай. Ако й залипсваш тя ще те потърси. Ако не всеки ще си продължи пътя сам. Не я притискай, за да не стане по-лошо и да те отреже грубо.

LadyDi
07-06-2012, 06:52
Хубаво казваш, че си "над средната възраст" за този форум, обаче възрастта има значение за конкретния ти проблем. И по-точно - нейната възраст.
Ако е на 19-20-21 години и сте били 5 години заедно, считай, че връзката ви (от нейна страна) е изпята песен.

dimitar_ak
07-06-2012, 07:05
Пак прочетох историята внимателно и ми се набива в съзнанието

"Поисках на няколко пъти да се видим и да поговорим, но тя каза, че така само още повече се усложняват нещата."

Кое се усложнява? Това, че иска да се разделите, но няма смелост инициативата да е от нейна страна? Май така излиза.

anonymous708973
07-06-2012, 07:10
Не виждам как има огромен проблем за решаване, заради когото няма как да намери време да е с теб, а има време да вее гъз по барове и дискотеки. Съжалявам, но каквито и тежки проблеми да ми се стоварят, винаги ще има начин да не го загърбвам. Тия връзки не се наричат сериозни заради това, че не спиш с друг човек дълго време просто, а защото се подкрепяте, помагате си и разчитате един на друг. Каква е тая сериозна връзка, в която имаш нещо тежко на душа, а се делиш от човека, който може да те изслуша поне, ако не и да ти помогне? Аз лично си мисля, че те лъже.

Това ме води до мисълта, че или не иска да се виждате известно време и мисли, че е период в отношенията ви или наистина си й омръзнал и се чуди как да те отреже.
Според мен... изчакай 1 седмица, след което настоявай да се видите. Ако трябва, пред тях отиди и докато не ти каже какъв е проблемът, с който трябва да се справи и дали има трети човек във връзката ви, не си тръгвай.

SmilezZz
07-06-2012, 09:32
Излезте. Вижте се. Говорете. Прегърни я.
Понякога прости действия говорят повече от всякакви думи... Говори каквото ти е на сърцето... Скарай и се, развикай и се, ако трябва, разплачи се, ако искаш... Недей да го криеш в себе си. Не трябва да се натрупва... Ще ви олекне и на двамата.
П.П. Не съм жена, обаче реших да пиша.

Напълно съгласна съм.

Излей чувствата си пред нея и й поискай обяснение защо в момента се получава така? Какво се е променило и какво не е наред ? Кажи всичко това, което каза и на нас.

Proxima
07-06-2012, 10:35
Благодаря на всички за отговорите. За проблемите - знам, сподели ми ги, но са твърде лични да ги изреждам, но нека просто кажем, че за решаването им е нужна пълна промяна на лайфстайла. Първите 2 месеца бях 1000% сигурен, че няма никой друг. Но напоследък не съм съвсем сигурен, а може просто параноята да ме е подгонила. Още повече, че и двамата сме от този тип хора, които ако имат чувства към друг, първо бихме си казали всичко честно и открито, след това прекратяваме връзката си и тогава се започва другата. Относо възрастта аз съм на 27 тя на 26(направо сме си чичко и лелка ама както и да е). Знам, че всеки казва така в даден етап на някоя връзка, но тук е по-различно; за мен тя е жената-мечта. Невероятно красива (и не е само мое мнение), съчетава всички качества които съм търсил в жена; заедно сме преминали през доста препядствия и сме оцелели и не искам да я изгубя. Всички трикове, които имах преди това за преодоляване на някоя разбита връзка не помагат. Излизаме с приятели - тя ми е в главата през цялото време, намерих си хоби да ми запълва времето- пак ми е в главата; на работа всяко момиче, което мине през офиса, ми напомня с нещо за нея и пак не спирам да мисля за нея (накрая не ми излизат сметките и скоро може и без работа да остана, но това не е такв проблем). Както споменах от 2 седмици някъде вече я сънувам почти всяка нощ. Аз също си мислех, че единственият начин е да се видим и да говорим, но исках да видя от женска гледна точка какво е най-добре, защото не искам в нейните очи да изглеждам като егоист, който мисли само за собственото си щастие. Благодаря ви отново :)

P.S Ходих на хипнотист, но той ми отказа "лечение" или както там се нарича, защото при толкова силни емоции нямало как да ми помогне. А психолога ми каза нещата, които вече отдавна си знаех, така че и те не са вариант.

mileyliamfans2
07-06-2012, 10:42
Паузата във една връзка има късен ефект.
След като не сте се виждали доста време поискай среща от нея и й кажи че ти е гадно без нея.
След това като се съберете ти сам ще усетиш, че връзката ви се е подобрила и ще се обичате
дори по- силно.
Успех :)

LadyDi
07-06-2012, 11:40
На 26 години не би трябвало вече да си играе на "иди си - ела си". Трябва да ѝ е ясно какво иска и да си го постига. Щом не те иска в тази част от живота си, свързана с проблемите ѝ, длъжен си да се съобразиш. Не е малка, преценила е, че може и трябва да се справи сама.
Малко ми е fuzzy историята с тия проблеми и наистина няма как да съм съвсем обективна, щом не съм наясно какво толкова грандиозно нещо се е случило, дето изисква пълна промяна на лайфстайла и раздяла между вас, че да бъде преодоляно, но нейсе... уважавам това, че не желаеш да споделяш. Просто няма как да разберем дали наистина проблемите са катализатора за раздялата между вас или тя просто се е изморила и използва това като довод. (Само не ми казвай сега категорично, че са проблемите, защото сам изпитваш съмнения).
Както и е да, най-разумното е да изчакаш още малко, както те е помолила и в крайна сметка да се опиташ да поговориш с нея да видиш ще го бъде ли или няма. А това с психолозите и хипнозите... явно си с много нестабилна психика, щом прибягваш до това. Не е добре, никак даже. Не е хубаво да се позволява на друг човек, колкото и идеален да е, да се превръща в център на личната ти вселена. Помисли за това.

Proxima
07-07-2012, 07:52
Проблемите наистина са прекалено лични, за да ги споделя. Както и да е, поговорихме и на този етап тя поиска да се разделим. Уважавам това нейно решение. Все пак хората са казали "когато обичаш някой го пусни на свобода, а той ако те обича ще се върне при теб". Искам пак да ви благодаря отговорите и за сериозното отношение към темата.

PyCoKoCkA93
07-07-2012, 20:16
Здравей.Във всички съвети по-горе има по нещо положително,но не на 100%.Да,разговорите са хубаво нещо и с тях връзката и контакта между партньорите се заздравява,но само когато са желани и от двамата.Мисля,че dimitar_ak ти даде най-точния съвет-не я притискай.Явно проблемите,които има са наистина по-важни от теб в момента и каквото и да и кажеш,няма да има същия ефект спрямо време,в което е сравнително по-малко стресирана.В живота на всеки човек има моменти,когато обстоятелствата се оказват в разрез с личния живот на човек и той трябва да постави едното пред другото,докато не си стъпи на краката.Аз също съм имала ситуации,в които съм поставяла приятеля си на заден план,но това не е било,защото не го обичам или си имам друг,а просто защото живота го налага за определен момент.Не я притискай,остави я за известно време да си пооправи живота,а когато е готова тя сама ще те потърси.А това да я оставиш не означава напълно да я изключиш от живота си,може да и звъннеш веднъж в седмицата и да я питаш как е,но само толкова-само поддържаш интереса към нея,без да изпадаш в драми.Поне това е моята гледна точка,изразяваща и част от скромния ми 4 и половина-годишен опит във връзките и любовта.Надявам се,че съм била полезна и стискам палци нещата да потръгнат. :)

comics
07-10-2012, 17:47
С риск да те отчаям, но пък да ти кажа истината: Жените си внушават, че като кажат на мъжете, че искат да се разделят временно, мъжете ще понесат по- лесно раздялата, защото свикват да са разделени. Съответно това е идеалният вариант за тях да прекратят връзка. С опция, ако пък много съжали, да се върне. Лично мнение- не очаквай много да се съберете, вече те е отписала, още повече, че дори не иска да се виждате. Съжалявам.