PDA

View Full Version : Да я късам ли ?



Anonyss
07-06-2012, 09:00
Добро утро. Историята ми започна от преди 29 дни. Намерих си приятелка. Тя е по-малка от мен. Нещата станаха, всичко потръгна 6+. Разбрах, че тя няма да стои в моя град (за лятото), а ще ходи в един съседен за 4 дни в седмицата и ще си идва за по 3 дни. Кофти, но го преживях. В сег.вр. не сме се виждали вече към седмица и нещо, днес можем да се видим, а вдруги ден заминавам за село. Тръпката започна да се губи, започнах да се оглеждам за други момичета, а нея започнах да я приемам като даденост. Тя е готина, но не мисля, че е за мен. Нейния акъл го имах преди години. Искам някоя на моята възраст, развита, която да е с моите интереси. Да я късам ли ? Веднага ще ми отговорите "да, бива ли да задаваш такива въпроси". Много я харесвам, но я няма тръпката и желанието да излезем. Пък и малко ще стане кофти да я скъсам, когато правим месец, все пак уважавам личните чувства.. Как да го направя ?

DisappointedDreamer
07-06-2012, 09:03
На колко сте?

Късай я. Не искаш да си с нея, няма я тръпката, дрън дрън - все причини, поради които да я скъсаш. Това че правите един месец не означава нищо. Как да го направиш? Сядаш с нея и И го заявяваш в прав текст, без увъртания.

Anonyss
07-06-2012, 09:07
Аз 16, тя ще става на 15, но по принцип си падам по момичета на моите години или по-големи. Кофти ми е за чувствата й, но ще гледам максимално гладко да й го кажа.

SmilezZz
07-06-2012, 09:17
Казваш й го, но не директно, че да не я нараниш ... Много. Тъй като , каквото и да й кажеш, все ще я заболи. Та, иначе няма смисъл да задаваш подобен въпрос - няма тръпка, няма желание: все неща, които показват, че трудно би се получило нещо.

nepowtorima
07-06-2012, 09:18
Хах .. като не ти е удобна за кво изобщо си тръгнал с нея.. Щом не ти отговаря на приоритетите е било адски тъпо от твоя страна изобщо да тръгнете.
Зарежи я .. тя не заслужава такъв като теб. Това, че момичето не може да е 24/7 с теб на теб не ти харесва и това означава, че изобщо не си имал по-сериозни намерения към нея..

Anonyss
07-06-2012, 09:24
Всъщност имах, но до някаква степен и до преди да се случат някои неща. Даже обмислях тези 3 месеца да ги преглътна и като си дойде пак да сме си заедно, но има някои фактори. Как да ти кажа.. Отначалото не я бях опознал толкова и направо бях светило над нея. В последствия аз разбрах какъв й е характера, а тя започна да се привързва към мен. Двамата сме тръгнали в различни посоки.

AnzaRe
07-06-2012, 09:54
Така си проличава дали си сериозен.Но ти си решаваш дали да прекратиш връзката ви :)
Лесно се отказваш.

mechone
07-06-2012, 09:59
Няма тръпка? Тогава няма смисъл да сте заедно. Защо трябва да й даваш напразни надежди?

Anonyss
07-06-2012, 10:24
Не, не се отказвам лесно. Има ли смисъл да не прекратявам връзка, след като няма тръпка и чувство? Тя да не ми е жена, че да се отказвам лесно.

п.п скъсах я.

mechone
07-06-2012, 10:54
п.п скъсах я.

Какво каза тя, как реагира?

Anonyss
07-06-2012, 11:14
Нараних я, нямаше как, аз също се почувствах кофти, после на скайпа като ми писа мисля, че е плакала, защото е доста привързана към мен, казах й, че в тоя град, в който е може връзките й повече да вървят, а тя отговори "не искам".

Ще ме преодолее :)

li0n
07-06-2012, 11:25
Да бе, лесно е да кажеш "Нищо и няма, ще и мине..", ама не се ли замисляш какво и е? Въобще не е толкова леко да преодолееш някого, за който си мислел, че има чувства към теб и те желае. Като ти се случи не пускай теми само "Обичам я, не мога без нея"...

jghgh
07-06-2012, 11:26
Няма накъде да бяга. Кофти, но факт. Такъв е животът. Стана ми кофти за момичето, но пък щом не я обичаш, е по-добре и за нея, и за теб, да си вървите по пътя и да си намерите други.

Anonyss
07-06-2012, 11:27
Лион,Моля те.. Разбирам какво й е, не ми се прави на остроумен/а! В "ще й мине" не съм дал някакъв срок, ок ? Ще гледам да я избягвам, за да ме забрави... Айде моля ви се, че и вие станахте големите майстори..

li0n
07-06-2012, 11:33
Не се правя на остроумнА, влизам и в положението. Знам какво е, неприятно е, не минава бързо.. Просто "Ще и мине" ми звучи толкова.. егоестично някак си.. На теб ти е добре - нея я боли.. Но коя съм аз да ти се бъркам.. :)

magita
07-06-2012, 11:54
оф айде за 1 месец колко ще се привърже... Не е като с години да са ходили...

FuCKkK13
07-06-2012, 12:21
^ има хора,които се привързват доста бързо.. аз съм един от тях най вече откъм приятели и не е мн лесно ...

SisiStrange
07-06-2012, 12:33
Няма значение. Хората се развеждат с по 2 деца пък се преживяват, а момиче на 15 с целия живот пред нея и никакви отговорности няма да преживее едномесечна връзка. Друг път. Давам и половин месец и и е минало. На всеки му се е случвало да го скъсат, а и да не говорим, че в тази възраст още повечето нямат изградени критерии за това какво търсят у половинката та въобще не бих се хванала да го съдя, че си я е харесал, а после е изстинал. Случват се такива неща в живота.

li0n
07-06-2012, 12:34
Всичко е до това дали си чувствителен. Аз съм и мога да се привържа и за седмица.. Има хора обаче, които не са толкова доверчиви, чувствителни и етц, на които им трябва изключително много време, за да допуснат човек до себе си и да се влюбят, или да започнат да държат на него. Приятелката ти (вече бивша..), очевидно е от по-чувствителните. :)

anonymous708973
07-06-2012, 13:58
По-добре, че не сте се тормозили още месеци.
Обаче... смешно е 16-годишно момче да каже "Нейния акъл го имах преди години", говорейки по адрес на почти 15-годишно момиче. Зрял, зрял, ама... моля ти се, всички ги знаем 16-годишните момчета колко са зрели. Далеч не си цвете за мирисане, щом за 29 дни вече се оглеждаш за други. Твоя си е и грешката, че не си я опознал преди да тръгнете. Да ти е за урок.

NambyPamby
07-06-2012, 16:15
Твоя си е и грешката, че не си я опознал преди да тръгнете.
Мда. На мен ми се струва, че просто си я забърсал от немайкъде. Тръпката не изчезва след месец, освен ако първоначално не я е имало и само си се заблуждавал.

anonymous708973
07-06-2012, 16:36
Да бе, да му таковам мамата, защо тръгвате на 2-рата седмица след запознанството? Тъпо е. Като за начало, не се познавате. Пък и ... къде е заигравката в цялата работа :д

Anonyss
07-06-2012, 16:55
Има заигравка като цяло. Нещата тръгнаха като лятна свалка, знаете как е. Пък и имаше едно друго момче, затова гледах да я спечеля. Ето откъде ми идва 'грешката'. Относно това тя как разсъждава.. Не можеш да говориш така :} Нито познаваш мен, нито нея, че да съдиш хората по форума. Изразих мнение, което не го мисля само аз (когато сме в компания например). Не мисли доста трезво. Пък и не ми хареса, че се напи, и то 2 пъти. Грозна гледка е. 1-ния път на рожденния си ден, ок - разбирам го, после да пробвала. Какво да кажа.. Тръпката си я имаше,но.. Факти :) Някои хора може да не мислят като мен, но за да стане "сериозна" връзката ни, както вие казахте, трябва да има чувства, а за да се зародят тези чувства, трябва да има време(поне в 1-вия месец), в което време ще могат да се случат нещата, а после ако беше станало както е сега - да не се виждаме, щях по някакъв начин да не искам да я пускам да си отиде или нещо от сорта, защото някое чувство или мисъл за нея ще ме държи и ще се боря за нея. Това го нямаше. Смисълът във връзката ни я нямаше също.

п.п. ще помоля розовата пантера да не слага всички момчета под един знаменател "всички ги знаем 16-годишните момчета колко са зрели"

Благодаря за мненията, ако има критики към мисълта ми - да се чуват :)

li0n
07-06-2012, 17:02
Добре, връщам си думите назад. Да се напие и то ДВА пъти?! Боже... А даже няма още 15..

fenasf
07-06-2012, 18:53
Да.

rockandroll
07-07-2012, 01:14
късай.

fenkaaa
07-09-2012, 01:25
Казваш,че нейния акъл си го имал преди години,а си само на 16.. ? Пък и щом тръпката ти се е изгубила за няма и месец,какво да говорим.Аз имам приятел от 1год и 8месеца и вярно,тръпката не е същата както в началото,но това е нормално.Това не значи,че чувствата се променят ;)

mal4oty
07-09-2012, 07:51
Не ти е пуснала и аййде нямаме еднакфи интереси ..

Hilary_
07-09-2012, 08:12
Хем си отговаряш на въпроса, хем искаш и ние да ти го кажем .. ?
Няма тръпка, оглеждаш се за други, нямате еднакви интереси/теми на разговор .. какво повече ти е нужно, за да се решиш?

dolly
07-09-2012, 08:32
Изглеждаш ми достатъчно зрял.Доста от твоите връстници,които познавам мислят само как да минат някоя или ако връзката им не върви си намират друго момиче,с което да изневерят на приятелката си,без да са й обяснили как стоят нещата и просто да се разделят с добро,без да се нараняват.Много се кефя на постъпката на момчета като теб.Добре си направил.Ако не беше я скъсал,след време щеше да е много по-трудно.Вярно,че на момичето сега ще му е трудно,но се преодолява.Все пак не всичко е цветя и рози.А й нейните постъпки....говорят достатъчно за нея.И аз бях в подобна ситуация/само дето бях на твое място/ и след 6 месеца без да виждам момчето с което се разделих усещам че той все още не ме е преодолял напълно.Не сме се виждали нито веднъж от както се разделихме,но...Все пак всичко мина горе-долу добре.Така беше по-добре и за него и за мен.Надявам се и при вас от тук нататък всичко да си е ОК.

PyCoKoCkA93
07-09-2012, 14:15
Не е казано,че да търсиш личното си щастие те прави егоист!Да,преценил е,че не са един за друг и са се разделили в началото,за да не става по-трудно и за двамата.По-добре така,отколкото да стои с нея от съжаление и да измъчва себе си и да я лъже за чувствата и намеренията си.Гледайте по-обективно на нещата и стига сте мрънкали за бедното момиче с разбито сърце от поредния женкар.След 2-3 седмици ще и мине,това е връзка на един месец,не на една година и повече,хора!Не може да говорите така за човек,когото не познавате...

Amore-Mio*
07-09-2012, 17:07
Ти как мислиш?
Изчезнало е всичко важно, което да поддържа една връзка жива: тръпка, разговори, чувства, изживявания, моменти. Всичко отдавна при вас е свършило. Не сте един за друг.
Разделяш се с нея и си продължаваш напред. Само едно нещо искам да добавя: не възрастта определя умствения капацитет и възгледите за живота в един човек. Така, че не се заблуждаваш, че 16+ са мъдри и зрели. Наистина е възможно, но знаеш - всяко правило си има изключения.