PDA

View Full Version : Нужен ми е съвет



LoveChocolate
07-06-2012, 19:07
Та значи проблема ми е следния . Токущо се пребрах и майка ми взе че ме усети че съм пушила . Застана до мен и ми каза че мириша на цигари .. Аз тъпата й викам че другите като пушат и се омирисвам (тъпо тъпо тъпо нищо друго не измислих ) Накара ме да й дъхна и ми вика че пак съм пропушила и ще се обади на баща ми да му каже (баща ми е в Германия ) И ми каза че от утре няма да ми дава пари. А те всъщност преди време пак ме бяха усетили и до сега си мислеха че съм ги спряла . Дайте някой съвет какво да им каже нещо да се оправдая .. утре със сигурност пак ще хване тая тема като се върне от работа майка ми .. как да постъпя и аз не знам :(

LoveChocolate
07-06-2012, 19:08
И моля за съвети , а не за критики !!

hrisito0o
07-06-2012, 19:14
Eми.Първо-преди да се прибереш вземи няколко дъвки или нещо друго.Аз наще като ми намекнат нещо и казвам мисли си каквото искаш,аз си знам че не е вярно.Или пък дядо ми все ми вика че пуша,а аз му казвам аз да не съм теб.Не знам какъв съвет да ти дам,тъй като ги спрях отдавна.

LoveChocolate
07-06-2012, 19:17
Ми то нямам нужда от дъвка ... то вече им стана ясно че тази вечер съм пушила

LoveChocolate
07-06-2012, 19:18
Въпросът ми е утре като похване тая тема пак .. какво да й кажа ..

bloodyF
07-06-2012, 20:31
ми обясни й , че като другите пушат и на теб ти се приисква, знаеш ,че си сбъркала, съжаляваш, извиняваш се, знаеш,че си харчиш парите и се тровиш, няма да го правиш повече..обещаваш там а-у

вкарай малко актьорско майсторство, ако има и сълзички ще е още по-кефско
давай там, постарай се малко пък барем не ти спре парите

LoveChocolate
07-06-2012, 21:16
Ако й кажа че като гледам другите и на мен ми се приисква ще ми каже тогава няма да излизаш ... знам си аз стоката :D

Blab
07-06-2012, 21:37
то не става ол дей ол найт:Д
мама знае най-добре.
вкъщи е където има пудинг.
и
т.н.

SmilezZz
07-07-2012, 16:07
Обясни й самата истина. Тъпо е да измисляме разни причини, с които да я излъжеш - кажи й и е най - добре след това да спреш цигарите. И да, можеш - стига да искаш. Постепенно, от малко по малко можеш да ги спреш.

Smile.
07-07-2012, 16:14
Смяташ ли наистина да ги спираш?
Дори и да се върже този път на театъра със сълзите и обещанията, че повече няма и да си помислиш за цигари, какво ще стане, ако те хване отново? Както каза SmilezZz - кажи й истината. Призанай си, че ти трябва помощ, за да ги спреш. Дано да ти се размине! Но, все пак, не прекалявай с признанията и искреностите, защото може да ти забрани да излизаш с приятелите си пушачи.

SomeoneWhoCares
07-07-2012, 16:30
Но, все пак, не прекалявай с признанията и искреностите, защото може да ти забрани да излизаш с приятелите си пушачи.

:) Всичко минава и това ще мине (ако е дал Бог и ако майка ти е милостива)

npp
07-07-2012, 16:49
най-добре спри да пушиш, цигарите са пари за нищо, средностатистическият пушач харчи по 1500 лв. годишно за цигари, с тези пари всяка година можеш да си купуваш много по-стойностни неща, а да не говорим че дори би било много по-полезно ако се помага на крайно нуждаещи се хора вместо същите пари да отиват за цигари, решението си е твое, имай предвид че лично аз преди години загубих една моя много близка роднина, която пуши интензивно, умря на 50-60 годишна възраст, а беше сравнително млада, почина от усложнения с белите дробове - дано Бог да не допуска повече (да има) зли случаи

Alex_BaBy
07-08-2012, 04:40
карай както си почала на майка ти ще и писне да ти повтаря и няма да ти обръща внимание

SisiStrange
07-08-2012, 06:22
Сигурна съм, че не пушиш от повече от 1-2 години и едва ли по кутия на ден. В тая възраст и с толкова недоизграден навик, цигари се отказват с щракване на пръсти, буквално. Аз пушех от 6 години редовно, когато ги спрях и пак не беше чак такова усилие. Давай, докато е време. След 10 години ще се чудиш къде да се завреш като в кафенетата не се пуши и ще си избираш само кратки филми в киното.

Иначе съм съгласна за актьорското майсторство и да обещаеш, че няма повече. Моя съвет е наистина да няма повече.