PDA

View Full Version : Ужилена от пчела



anonimka_9314
07-07-2012, 15:32
Здравейте! Вчера ме ужили пчела на горната устна. В началото болеше, но после не. Първоначално малко се поду и аз му сложих оцет после чесън сле това лед и накрая бъзи. Така се нормализира и не се поду,но тази сутрин като станах горната ми устна и бузата се подули. Цял ден се опитвам да ги нормализирам,но нестава постоянно слагам оцет и след това лед. Може ли да ми помогнеге? Какво да направя да спадне?

SurfSky
07-07-2012, 16:14
Ако те е ужилила пчела , трябва да й намериш жилото и да й го извадиш ... Подуването може да е от алергична реакция ...
Мисля че правилното място на темата ти е ''Здравни проблеми и болести'' . Успех :D

Sh@d0w
07-07-2012, 19:06
Местя темата в правилния раздел.

prosto_chovek
07-08-2012, 08:11
имаше една пастичка алергозан, дето помагаше, доколкото си спомням, но понеже не съм сигурен дали става да се маже по устата, питай в аптеката или виж на листовката/опаковката. Наистина, потърси жилото и го извади. С чесън се търка, да. А ако си го извадила и всичко останало, все пак, на устната е, там винаги по - кофти минава :)

anonimka_9314
07-08-2012, 12:20
Ами аз още като ме ужили и гледах за жило,но нямаше. :) Благодаря за съветите. ;)

neverbackdownx
07-27-2012, 17:43
Една година,когато бях на море и мен ме ужили, бях на басейна пред хотела и когато ме ужили веднага отидох при сервитьорите в ресторанта и те ме намазаха със сол и чесън, малко ме заболя в първия момент, но после ми мина и от тогава, не ме е жилила пчела/оса ;d

sweetycherry33
07-27-2012, 18:09
И пчела, и оса ме е жилила.Първото неведнъж.
Ще кажа само една дума - кал - помага...
Дано ти мине по - бързо.

sweetycherry33
07-27-2012, 18:09
упс

draid
07-27-2012, 21:24
Ама сигурна ли си че те ужили пчела ? Да не е било оса ? Ако е пчела трябва да има жило. Иначе подуването си е нормално, дори да не си алергична и ще си подута някой и друг ден, няма как да го предотвратиш. Отровата причиняваща подуването е вътре в устната, а не от вън.