PDA

View Full Version : Как да отслабна с 25 кг за един месец?



didkadd
07-07-2012, 15:36
Здравейте,
занемарила съм се и сега имам нужда от смъкване на килограми трябва да смъкна 20-30кг(за 1 или 2 месеца). Сега съм висока 1м 65 см и тежа 75 кг , и съм на 14 г. Искам да бъда 50 кг. До сега съм се хранила със всичко без да се ограничавам .
Помагайте ми със съвети или ми кажете към кого да се обърна какво да прочета
Мерси предварително

GoldenHeart
07-07-2012, 15:45
20 кг за месец?... Дъфък .. Не яж абсолютно нищо и си готова ;) ...

Ако искаш да отслабнеш за продължително време, трябва да си промениш начина на живот. Ще ти отнеме повече от 2 месеца, за да ги свалиш тези килограми. Спортувай! Тичай сутрин в парка или на стадиона. Запиши се на някакъв спорт, който ти харесва и не мислиш за калориите, които изгаряш, а за удоволствието и играта. Спазвай хранителен режим. Потърси в интернет диети, които се спазват по-дълго време. Например 90 дневната диета. Спри да се тъпчеш с тестени изделия, сладки неща натъпкани със захар, чипсове, пуканки, снаксове, газирано и т.н. Храни се здравословно. Това е начинът за стройна фигура. Трудно е, да... Но не е невъзможно. :)

IWannaBeSedated
07-07-2012, 15:46
25 за един месец? Почти невъзможно.
Започни да се храниш здравословно, повече плодове и зеленчуци, по-малко джънк фууд и сладко.
Задължително и спортувай - тичай в парка/ на стадиона или пък ходи на фитнес.
Важното е да си постоянна и да не губиш воля.
П.п: точно в този раздел има стотици теми като твоята, не е лошо да прочетеш някое и друго по-компетентно мнение от моето. :D

SomeoneWhoCares
07-07-2012, 15:51
Здравей!
Аз те съветвам да спортуваш много.Това е НАЙ-ДОБРоТо решеНиЕ! Ходи пеша,карай колело,тичай...Прави го с приятели ще ти е много по добре така.Ако много се интересуваш разгледай някакви диети в интернет Аз имам диетата на Дженифър Лопес :)
Ако наистина искаш да отслабнеш се откажи се от хляба ;)

_InSaNe_
07-07-2012, 15:53
ти добре ли си????? дори и да има начин,имаш ли си на идея колко ще си навредиш на организма с толкова свалени килограми за такъв кратък период от време?? тия неща не стават така, ако не искаш проблеми после, просто си ограничавай количеството храна и спри шоколада,тестените неща,газираното,пърженото и тн... и за толкова килограми ще отнеме бая време.. но аз смятам,че е по добре така отколкото после да лежиш по болници от недомисляне

SisiStrange
07-07-2012, 15:54
Ако ги смъкнеш толкова рязко, което и на мен не ми се види възможно, веднага щом започнеш отново да се храниш, ще ги качиш двойно. Как се качват 25кг над нормата ей така без да искаш? Свалянето на толкова много маса става постепенно, с ражим и много, много спорт, освен ако не искаш да увиснеш цялата.

ПП. Мда, и невероятно би ти натоварило черния дроб, ако стане някакси от раз.

strawberry88
07-07-2012, 15:55
:shock: Ти си луда!
Да се беше сетила по-рано.
Толкова много кг само за месец е невъзможно да свалиш.
И с гладуване няма да отслабнеш. :?
Много упражнения и здравословно хранене.

MarkKnight
07-07-2012, 16:10
нормалното сваляне на 25 кила трае около 6 месеца...ако искаш после да си здрава и да не ги върнеш пак

divacheee
07-07-2012, 16:31
Искам да знам защо точно за месец ? .. Сигурна съм, че причината е тъпа !!! Напомняш ми на една тема, пусната преди известно време .. и причината беше "среща с един от нета" ... Ако искаш да го направиш заради себе си и здравето си, трябва да си наясно, че само с един месец няма да постигнеш нищо :) Не знам каква ти е културата на хранене, но може да прочетеш малко за храните, хранителни режими ... Това, което бих ти препоръчала да се придържаш към истинската храна - яйца, месо, риба, сирене, извара и мнооооого други ... сигурна съм, че не ги чуваш за първи път :) Не се плаши от мазнините (животинските и растителни такива) .. избягвай преработените - маргарин, олио ...

Като за начало може да си записваш храненията и да си правиш груби сметки за калории ( и запомни нещо ВАЖНО - не са толкова важни калориите, а това от къде идват те т.е дали са от Б,В или М)
Сметни си ОКБ и потърси в нета информация за това как да си разпределиш приема на калории за всяко хранене ...

Cloud9
07-07-2012, 17:32
А толкова се надявах темата да е шега....

Единственият начин да отслабнеш толкова много за такова кратко време е да си пренастроиш кантара да ти показва по-малко килограми.Или пък да си отрежеш краката.

Препоръчвам ти 90 дневната.Но я спазвай строго с ограничен прием на храна.Не диетата ти позволява да хапваш от всичко,но това не значи да хапваш цяла пица и после тортичка или да нагъваш паниран кашкавал.

cheburashka
07-07-2012, 17:58
еми... никак

Annabeth
07-07-2012, 19:46
:shock: За месец??? Концлагер е начинът...

Glam0rous
07-07-2012, 19:54
Браво, бе...още някой да се сети, че е лято???
Не, не може години да тъпчеш като невидял каквото намериш и да си мислиш, че за месец ще станеш едва ли не наполовина. Ако беше така нямаше да има диети, фитнес и дебели хора.

FuCKkK13
07-07-2012, 20:05
моля ? не,съвсем сте си изгубили акъла.. това,че искаш да си подобриш фигурата и от една страна и здравето е добре,но 25 кг. за 1 месец ? чуваш ли се ? хората отслабват с по 10кг. за 3 месеца,а ти искаш 25 за 1 ? възможно е.. няма невъзможни неща,но знаеш ли на какво ще заприличаш ? недей.. и без това вече е лято и няма да успееш за това лято,но за другото живот и здраве може да си в перфектна форма.. моя съвет е срока да ти е до другото лято.. така хем ще имаш повече време хем няма да си навредиш с драстично отслабване.. запиши се някъде да спортуваш или просто тичай в парка.. като казвам тичай, не означава да тичаш безразборно.. почни с малко 1км ? и с всеки изминал ден увеличавай.. направи си добър хранителен режим - не гладуваш,но и не се тъпчи... яж малко по-малко от нормалното т.е. леко се ограничи,но леко.. или направо виж за някоя диета.. за пържено,полуфабрикати,гази рано,тестено,сладко и т.н. забрави от сега .. сега е идеалното време за плуване - може да се запишеш на плуване и отделно да си тичаш,а като стане по-хладно след няколко месеца можеш да правиш упражнения у вас.. знам,че не ти помогнах много,но оставям това на по-компетентните,аз само се надявам да съм те разубедила да отслабваш толкова драстично... успех от мен !

HellRose
07-07-2012, 20:07
дано дано дано дано да се шегуваш:С

FuckingFreak
07-07-2012, 20:26
С това "искам" ще удариш на плато. Пробвай с "ще бъда" или "мога да стана".
Не става, братче. Както казваше една моя учителка "С фунии в главата не наливам.". Мир на праха й на жената. :)

Lovely Dream
07-08-2012, 23:19
Не става тъй, как 25 кила за месец? :shocked: То е трябвало да се тиш преди... Еми и аз съм на 14, 157 см висока и цели 73 кг, изглеждам отвратително, знам за какво говориш, по-зле съм от теб, поне си по-висока, но не съм си поставила за цел да стана фиданка за месец !!! Аз се стреснах наскоро, като разбрах, че мама е с 1 кг по-лека от мен, това ме шокира, направо останах без думи и си казах: "Ще ги сваля!!!" И преди това си казвах така, всяка божа вечер, но откакто се случи това, този петък, наистина го правя! Преди се тъпчех със сладкиши, тестено и най-вече за това беше виновна мама, която ме тъпчеше с какви ли не лакомства, за които харчеше пари всеки ден. Сега обвинявам нея, но знам, че и аз съм била не по-малко виновна, че не съм отказвала. Затова сега си патя със стрии и отвратително тяло. Купих си един диск с упражнения и започнах още онзи ден в събота, но цялата тренировка беше 30тина мин, а аз издържах около половината, после цялата плувах в пот, а днес имам мускулна треска и не мога да се помръдна без да умирам от болка. Започва се от малки цели, да кажем тази седмица искам да отслабна 2 кг, да кажем, после още, пак, пак, пак и така с по няколко кг на седмица, но постоянно да губиш тегло, даже аз надали ще ги сваля тези дори 2 кг на седмица, но ще опитам! Всичко е във волята - безволието ме докара дотук и само волята ще ми върне пак хубавата фигура. Тъй като тази год отивам да уча в гимназия в др град, естествено искам да изглеждам добре, а не пак да съм дебеланката на класа. Ще ми се налага да пътувам, просто нямаме възможност за квартира, всеки ден ще бързам по автобуси и автогари, семейството ми казва, че няма как да не отслабна, но аз искам да отслабна преди това, искам да стана някъде 55 кг, но ако успея да отслабна дори само с 10 кг за тези 2 и половина месеца, пак ще съм благодарна! Малките неща правят голямата промяна! Не става само само със спорт или само с диети - трябва и двете, но за мен по-доброто решение от диета, е здравословното хранене. Прави избори. Вместо като огладнееш следобед да се нахвърляш на чипс или сладко, вземи една ябълка. Храната не ти е враг, нездравословната храна също, не си забранявай храни, но ги избягвай. Влез в calculator.net - там има няколко клкулатори, които ще са ти от голяма полза, особено този за калории, изгорени със спорт/ежедневни дейности. Ще се изненадаш за един час танци колко много калории можеш д изгориш! Разнообразявай тренировките, еди път упразнения, друп път танци, плуване, домакинска работа :D На ден трябва да изразходваш повече калории, отколкото приемаш. Знаеш ли колко много мога да ти пиша по тази тема, но не съм аз човека, има си специалисти по въпроса. Но да свалиш 25 кг за 1-2 месеца и да не си навредиш на здравето - забрави - няма как. Нужно е да направиш цялостна промяна на начина си на живот. Послушай другите, няма да стане за това лято, но може още другото да си перфектна и да си едно напълно ново "ти" , от което да се гордееш. Знам, много е трудно. Ужасно трудно. Но ще стане по-лошо, ако не започнеш да правиш нещо наистина. Аз се реших, надявам се волята да не ме напуска и семейството ми да ме ограничава и да ми помага, дано да не се откажа след месец-два. Та така... не стават тия работи лесно, но е важно да ги направим, заради нас самите. Не пропускай хранене, особено основно, че иначе ще си го компенсираш с много ядене от следващото основно за деня и пак ще си провалиш усилията. Често, но по малко. Чети етикета на опаковките, не са за красота онези таблички с хранителна информация, те ща ти от полза, гледай да не ядеш фаст фууд, има си истинска храна. И най-вече - мисли позитивно, мисли, че ще успееш, мотивирай се, тегли се, мери се, радвай се и на малкия успех. Ами, мога да ти иапиша още много, но стана вече 2 часа през нощта. Успех, и си изкарай тая глупава мисъл от главата, че ще стане за 1 месец. Дано успеЕМ :) :) :)

П.П.: Направих справка за това колко кг трябва да си в онзи сайт, искаха да въведа пол и височина, написах жена и 165, и виж какво ми излезе:

Идеалното ви тегло е в границите: 56.4 кг. - 59.9 кг.
Нормалното ви тегло (BMI) е в границите: 51.7 кг. - 65.3 кг.

Къде ги видя тия 50 кг??? Няма смисъл, не ти трябва да отслабваш с 25 кг, а дори и само с 10-15 и ще си тип-топ (според калкулатора), а на мен ми трябват да отслабна 20, за да вляза в идеалното, 15 - в нормалното.
http://www.calculator.bg/1/idealno_teglo.html#pog - там изчислих, виж си сама, ако не вярваш на мен :)

FuckingFreak
07-09-2012, 07:31
^ Виждам, че доста си приличаме. Еднаква височина, възраст, предстоящо учене в друг град. Като ти прочетох поста и ми стана едно такова топличко на душата, защото все още има хора с воля и желание. Само не съм съгласна с едно - майка ти едва ли те е тъпчела със сладкиши, просто ти ги е купувала, не е нужно да прехвърляш вината върху някой друг. Мога да ти пожелая само успех, за септември може и да не успееш да свалиш толкова килограми, но ако продължиш така до зимата със сигурност ще имаш едно добре изглеждащо тяло според мен. :)
Много си падам по лирическите отклонения.

an0n1mna
07-09-2012, 09:00
не искам да прозвучи като реклама, но ЕкстремПауър мисля, че е подходящ, хем ще изваяш тялото, хем ще отслабнеш, само че не за 1 месец.. за толкова кратко време не е възможно да свалиш 20 кг ще са ти нужни повече месеци, пък и хубавото тяло трябва да се поддържа постоянно с упражнения и тренировки.

Your.Passion
07-09-2012, 09:17
еми... никак

:)

SomeoneWhoCares
07-09-2012, 09:39
Всъшност има начин ппотърси в някой супермаркет ЕЛДА и ако ядеш САМО това можеш да отслабнеш без след това да имаш проблеми със здравето

Elinaaa
07-09-2012, 09:50
Щом си решила ,че искаш да отслабнеш направи го гладувай!
Но това не е правилно решение

justasmile
07-09-2012, 11:38
Миличка, не бързай толкова (: Разбирам те, че искаш да стане по-бързо (бях точно като теб).. но си представи, че дори и 5-6 месеца (нормалното, което е) да ги сваляш, ще си е струвало. Тези месеци ще минат, а и +това, кожата ти няма да увисне и стрий няма да имаш ;)
За отслабването: отиди на диетолог. Казва ти го човек, който е изпробвал всички възможни диети в нета.. и да има резултат, ама после си връщаш с няколко кг отгоре. Спортувай много и прави кардио упражнения. Запиши се на аеробика или зумба.. каквото ти до доставя удоволствие :)

Lovely Dream
07-09-2012, 14:33
Много приятно ми стана, като прочетох това, FuckingFreak. Мислех си, че сега след поста ми ще започнат да ми натякват, че е трябвало да се оставям да надебелея толкова и че съм безволева и т.н. , но се зарадвах, че не съм писала напразно и че поне 1 човек го е прочел и ме подкрепя :) Ако не ме мъчеше сега тази мускулна треска вече 2ри ден, щях да правя пак от упражненията, но пък мисля да взема да подредя и почистя стаята си, а и съм на село лятото и по всяко време мога да изляза на разходка. Много е важна волята и мотивацията, психическата настройка е решаваща за успеха. Не съм си поставила за цел до края на лятото да стана от 73кг на 55 кг , но защо не да стана поне 65? Пак ще съм наднормено, но пак ще е доста, едно 8-10 кг мисля, че би било съвсем възможно. Така е, обвинявам мама, но все пак и аз съм много виновна, че ям каквото ми купува. По едно време ядях по толкова много сладки неща, по 1 чипс ЕЖЕДНЕВНО + сладки неща, но това беше докато бях още на училище, а сега лятото като не пазарува мама всеки ден и рядко ми купува сладкиши, рязко намалих тези неща. Ооо, помня как допреди една седмица едвам-едвам издържах без да търся сладки, рових в чантата на баба, където понякога намирах нещо сладко, взимах всяка скрита кутия сладки, която намерех и я изяждах сама. Но сякаш стана някакво чудо, вече не търся неистово сладкиши, даже не мисля за тях, не мисля и за пици, банички, пържено, просто е невероятно! Много съм доволна от себе си!!! Дори и когато готвим любимите ми ястия не си сипвам двойно и тройно, а една разумна, нормална порция. Ние тук отглеждаме всякакви зеленчуци и плодове и редовно ям вече по 1 ябълка с кората на ден, която засижда глада ми за сладко. Хапвам домати, краставици (без сол), даже вечер ако не ми харесва вечерята ( по принцип съм доста капризна относно манджите) , хапвам само салатата и не чувствам глад. Пак се заобяснявах. :D Ти ми бше писала в темичката ми за стриите, FuckingFreak , че като си отслабнала са ти изчезнали стриите. а за колко време отслабна и от колко на колко стана? Дали ако аз успея да вляза в нормата ще се махнат стриите? Част от тях вече побеляват :( и се чудя ако отслабна дали пак ще могат да се махнат или даже и това няма да помогне? Сега даже попаднах на един крачкомер на Орифлейм в сайта им, мисля да си го взема, защото ако знам колко стъпки правя и колко калории изгарям като се движа, ще бъда още по-мотивирана.

SmilezZz
07-09-2012, 15:02
Не стига, че е доста трудно, но и ще си съсипеш доста организма. Посъветвай се със специалист. За възрастта ти никак не са полезни диетите и особено смъкването на толкова килограми за кратко време, което си е невъзможно, честно казано. Нека специалист да ти предпише подходящ режим на хранене, комбинирано със спорт.

Jaune
07-09-2012, 15:03
Стрии се появяват, ако си предразположена най-вече. Но се мажи с някой по-мазен крем, ако искаш.
Почти всички имат стрии, така че нека т'ва не те притеснява, едно здраво тяло никой няма да го гледа под лупа има ли стрии, няма ли. (:

NewMessage
07-10-2012, 06:38
Няма как да свалиш 25кг. за месец. По принцип за около една година ти е идеално време. Храни се здравословно, не яж боклуци, но и не пази тъпи диети....

NewMessage
07-10-2012, 06:38
Между другото не всички имат стрии. Но предпочитам стегнато тяло без стрии, отколкото кльощаво и със стрии. Толкова ли е трудно да потичате малко вместо да се лишавате от храна...

Jaune
07-10-2012, 07:15
^Казала съм почти всички. :wink:
Освен това с тичане само не се отслабва, трябва и режим.