PDA

View Full Version : Предложете нещо за покачване на тегло



boy93
07-07-2012, 16:42
Доста съм слаб и искам малко да напълнея, чрез няква диета или някви упражнение за гърди и бицепси, момче на 18г съм, висок съм 175см и тежа 48кг-храня се нормално, по 3-4 пъти на ден, не тренирам нищо също така, защото нямам време за фитнес, пък и мисля, че с тези килограми няма смисъл от фитнес, имам чувството, че вечно ще съм толкова слаб, стоя си така от години и раста само на височина, но и 1кг не мога да наддам?????
Дайте някви идеи кво да правя, на какви храни да наблегна, а за трениране разполагам само 2 гири от 2,5кг едната, лицеви опори ли да правя? Искам да предложите просто нещо за качване на маса и ако има смисъл нещо като тренировка в домашни условия, по точно искам на напълнея малко в ръцете, щото ми са супер слаби, направо вените ми се виждат-грозна гледка, краката ми са си добре, но ръцете-ужас, да не говоря, че гърдите ми изглеждат като на някой първокласник/четат ми се ребрата както се казва/, да не би да имам проблем с метаболизма-пия много вода и каквото хапна и след няколко чааса отивам по голяма нужда и имам чувството че нищо не се задържа в мен-какъв може да е проблема? Поне 55кг си мечтая да стана, писна ми да нося детски тениски, които са за 11-12 годишни момченца, но само те ми става, дори S размер блуза или тениска ми е голяма-преди си бях по-добре като бях по нисък и по не си личеше, а сега не мога да наддам дори и 1кг, само веднъж се теглих бях 53кг, но след като отидох до кенефа пак станах 48 отново-моля ви помогнете ми-едвам намерих костюм мой размер за бала-добра идея ли е да отида на диетолог да ми предложи някви храни за напълняване, за тренировка мога да правя само лицеви, коремни и нещо с тия гири по 2,5киила едната, но не знам как да правя упражненията и по колко пъти, по принцип ям разни сандвичи по цял ден само за вечеря нещо по-така, няма кой да ми готви а и аз няям време да си готвя и си купувам разни хамбургери/от които уж много се напълнявало/ или някви солети и тнт-ям и яйца ориз, меса разни през 1 седмица да кажем, но просто нямам възможност и време, сегъ съм се решил поне малко да наддам, чрез ядене или някви елементарни упражнения! Предложете нещо
Гръдната ми обиколка е 84, а бицепса ми е 23/в стегнато състояние и съм 20-21 в отпуснато/поне така ги измерих не знам дали е вярно, но така показваше/-може да ви се стори смешно но на мен не ми е-искам да ми датете някви идеи за напълняване/най много искам в ръцете да напълнея/цялата ръка не само бицепса/ и гърдите, защото там ми се виждат ребрата направо
В един сайт си изчислих индекса на телесна маса , че ми е 15,7, а нормалното почва от 20 и идеалното тегло за ръст 175 е 68кг а аз съм 48кг-с 20 кила под-нормата, а никога не съм гладувал, понякога дори преяждам, но няма ефект

Dathlan
07-07-2012, 20:24
Може да се каже , че и аз съм като тебе.Общо взето съм висок 180 и нещо и съм 59кг.Бях качил по едно време 4кг и нещо за 1 месец от един гейнър , но сега лятото се преебах и ги свалих тези кила поради рецида причини...Значи 1 от най - важните неща е постоянно да ядеш.Не трябва да пропускаш и 1 ядене , а до колкото хранителния режим може да видиш ето тук : http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi