PDA

View Full Version : Ще напълнея ли ако....



LYLYY
07-07-2012, 18:38
Ще напълнея ли ако ям само едно от трите главни хранения? Стандартно хранене, не пици или някой binge(?как е на бълг.?)....Понеже знам, че като не ядеш 11 часа и метаболизмът ти се скапва и после първото нещо, което хапнеш организмът ти веднага си го "прибира на сигурно" във формата на мазнини за да се...защити?Не мога точно да го обесня, но трябва да ви е станало ясно предполагам...
Е, някой да може да ми отговори на въпроса?

пAteNцЕ
07-07-2012, 18:42
по-добре яж по-малко и на трите хранения ;)
особено сега в тия жеги от гладуване на човек може да му прилошее,даже и по-лошо - да му се завие свят и да припадне

Joc
07-07-2012, 18:49
за да не натрупваш мазнини трябва да ядеш често, предимно белтъче, минимум или почти никакви въглехидрати, и качествени мазнини и то през 3 часа.

пAteNцЕ
07-07-2012, 18:51
дам затуй му се вика нисковъглехидратна диета - щоту в организма се разграждат първо въглехидратите и после(ако има нужда) и мазнините(които са резерв,главното гориво са въглехидратите) и понеже няма въглехидрати-започват да се горят мазнините ;)
въх щу глупости написах (дано са верни) :cool:

Goddess
07-07-2012, 18:52
Това, което казваш за гладуването е така - когато лишаваш организмът си от храна определено време, го стресираш и когато поемеш нещо, от което си го лишавал, той ще си извлече максимума мазнини, като защитна реакция, за да има "запаси". Затова е хубаво човек да яде около 5 пъти на ден, но по малко - така метаболизмът му се задейства. Така че, ако щеш яж и по 10 пъти на ден по малко, вместо по 2 пъти, ама с количество за 10.

ledenakrasota
07-07-2012, 19:01
Можеш да се храниш и 3 пъти на ден, но с подходящата храна. Ще ти е леко и ще си стегната. С тези глупости отвън съвсем сте забравили какво е храна. :?

Jaune
07-07-2012, 19:40
да, ама съществува и т.нар. циклично хранене или периодично гладуване и един от вариантите е точно войнска или спартанска диета - цял ден не ядеш и поемаш необходимите калории на едно ядене, най-често вечерта. но мисля, че е подходящо по-скоро за покачване на маса
но всяко тяло е различно, току-виж си отслабнала :Д

LYLYY
07-07-2012, 20:25
Мда, значи да.....
Проблемът е, че много съм си скапала метаболизмът и сeга имам 3-4 кг за сваляне, които просто си седят.
Някъде около март се захванах сериозно със себе си.Първо окл. 3 седмици ядoх 3 хранения, правех weight-loss йога и бягах 5-6 пъти седмично 20мин.,о и 2 зелени чая следобед пих.
После 3 седмици закуска (мюсли, йогурт или банан до 200 кл) следобед 1 прясно изстискан грейпфрут и за вечеря някаква манджа, която със всичкото си ****** олио за порция става сиг към 600 кл.(същия режим като по-горе)
После бях на само закуска и вечеря и само йога всеки ден.
След това 1 плод за закуска и някой зеленчук за обед, не повече от 100 кл за всяко едно и вечеря и така беше почти целия месец май и юни, но почти не тренирах...
От миналата седмица само на вечеря ям и разхождам кучетата всеки ден по час...

И на мен ми се иска да ям по едно нормално меню от 200кл три пъти през деня, но като ме принуждават да ям вечер сготвено иии много стават калориите за деня ако съм яла и преди това.... Живея с наще, които са от старата школа и са на мнението, че ако една жена няма тлъстини не е здрава, сякаш да се угои за раждането на деца -.- Та ако не ям тяхната "манджа" веднага има заплахи.
Сега искам да започна http://www.dieti.info/plans/article/5-faktorna-dieta , но ме е страх, че по-точно ще кача заради предишното си хранене. Искам за 2 месеца да сваля поне 3-4кг дето вече колко време си седят.Нз какъв странен организъм имам, но сякаш всичко ми се лепи на прасците не знам вече какво да правя -.- имам ужасните прасци на Деми Ловато(http://i1011.photobucket.com/albums/af232/naveedfarooq/Hollywood/Demi%20Lovato%20At%20Beach%20Site/5.jpg). Нагоре към корема съм ok, дори ребрата ми се виждат добре, дупето ми също не е като преди изпъкнало, но само тези ш***** прaсции седят и не знам какво да правя :/ ...

П.С. много дълго стана съжалявам, също така пиша с онея червени букви(вече половин час се мъча) и докато намеря някоя буква си губя мисълта затова съжалявам ако някъде се губи смисъла lol

SisiStrange
07-07-2012, 20:30
Потърси из Гугъл за "Диетата на Ори Хофмеклер". Не съм убедена, че лично аз я приемам за здравословна, но доста хора са доволни.

Jaune
07-07-2012, 20:31
да, и аз съм предразположена да правя прасец..
според мен увеличи тренировките и не се притеснявай за храната толкова, яж малки порции и няма да напълнееш от вечерята, какво се готви у вас? наблягай на салатата, поне е лято
петфакторната диета съм я чувала, добра е според мен и в никакъв случай няма да напълнееш, ако се храниш така (:

ledenakrasota
07-07-2012, 20:31
Pump it up от Замунда си дръпни + 90-дневната диета. Йогата стяга след месеци, а не на момента. Нормална си. Просто имаш комплекси и всичко ти е криворазбрано, изкривено от незнание.

В жегите се ядът повече плодове, зеленчуци, супи, леки храни. Пият се много течности. :) Не знам кой ти е измислил предишния режим. Нещата изглеждат супер сложно, а всичко е толкова просто. :)

LYLYY
07-07-2012, 20:31
да, ама съществува и т.нар. циклично хранене или периодично гладуване и един от вариантите е точно войнска или спартанска диета - цял ден не ядеш и поемаш необходимите калории на едно ядене, най-често вечерта. но мисля, че е подходящо по-скоро за покачване на маса
малеее наистина лиии леле ужас ;xx
Иначе моя дебелия организъм....
Е аз не поемам чак тия оклл 1200кл които са препоръчани... В готвеното към 600-700 д/г трябва да са предполагам, но пак са супер много....

ledenakrasota
07-07-2012, 20:32
Прасците се разширяват от леката атлетика, джудото и други.

Jaune
07-07-2012, 20:37
моме, 700 калории не са много. 700 калории са малко, недостатъчно! организмът ти е изпаднал в състояние на глад, затова не сваляш. не се страхувай от храната, в нормални количества и здравословна, тя не е враг, а напротив

ledenakrasota
07-07-2012, 20:41
Не, че нещо, но в този форум често изпадат в недоумение от умнотиите свързани с тялото и добрата форма. :(

LYLYY
07-07-2012, 20:42
според мен увеличи тренировките и не се притеснявай за храната толкова, яж малки порции и няма да напълнееш от вечерята, какво се готви у вас? Ами типичните манджи- каши, супи, грахове, ориз общо взето....И все ми принуждават да ги ям. ( http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/521695-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5 )

А пък ledenakrasota аз сама си го изготвих като "приспособителен режим на корема ми малко по малко, постепенно да свикне към по-малко храна" xa...
Обаче мисля пак да започна да ям закуска защото иначе нямам сили да тренирам...

ledenakrasota
07-07-2012, 20:47
Ами типичните манджи- каши, супи, грахове, ориз общо взето....И все ми принуждават да ги ям. ( http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/521695-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5 )

А пък ledenakrasota аз сама си го изготвих като "приспособителен режим на корема ми малко по малко, постепенно да свикне към по-малко храна" xa...
Обаче мисля пак да започна да ям закуска защото иначе нямам сили да тренирам...


Нямаш сили да живееш. ;)

Приемът на калории на ден е 1200-1800 някъде. Нямаш елементарна представа за нещата и вършиш глупости.

http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=28206 << Перфектно изглажда корема, защото това са основни храни за плоското коремче като вареното, бобовите варива и т.н.

Вместо да си съсипваш здравето, се концентрирай върху това, кое трябва и кое не, как и какво трябва да консумираш. Придобий представа представа поне какво представляват проблемните ти места, защо се случва еди какво си с тях. Каква ти е конструкцията. От там се започва. :)

LYLYY
07-07-2012, 20:52
моме, 700 калории не са много. 700 калории са малко, недостатъчно! организмът ти е изпаднал в състояние на глад, затова не сваляш. не се страхувай от храната, в нормални количества и здравословна, тя не е враг, а напротив
МММ за калориите не съм съгласна, но разумната част от мозъкът ми е в голяма дилема защото знам, че си права и че ако искам да сваля трябва да започна да ям отново, но дилемата е- ако започна да ям нормално ще кача, но пък после ще ги сваля но пък после ще мога ли да стигна до желания резултат като ям "нормално"....???

Jaune
07-07-2012, 21:01
ще можеш. основното са тренировките и добрата храна. но да се храниш толкова малко няма да стане, само си вредиш, знам накъде си тръгнала, познавам ги тия състояния.. вземи се в ръце, направи си режим и не се съобразявай с вашите
и не се бой, няма да напълнееш

ledenakrasota
07-07-2012, 21:01
МММ за калориите не съм съгласна, но разумната част от мозъкът ми е в голяма дилема защото знам, че си права и че ако искам да сваля трябва да започна да ям отново, но дилемата е- ако започна да ям нормално ще кача, но пък после ще ги сваля но пък после ще мога ли да стигна до желания резултат като ям "нормално"....???

ох, виж не се заяждам или нещо такова. :) Не искам да звучи така. Но ти буквално си паника и това едва ли не умножава страховете ти. Просто си вредиш сама, а няма нищо страшно в нормалното хранене. Нямам предвид манджите.
Не можеш да имаш непроменливо тегло. И да успееш с наложилия се режим ефектът ще бъде лош за теб след време или когато станеш баба. То си е неизбежно. Трябва да се грижим за тялото си, но правилно. Достатъчно си стресиралa организма си. Решението си е твое. Никой нищо не може да ти каже. Но...

...виж видеото, към което те насочих. Можеш да правиш само първата 10 мит. част и упр. за корем и крака. Не е изнасилване като спортуване и е поносимо за хора, които не спортуват.
2. Виж тибетската диета. Това, дори не е глад. Примерното меню е осъществимо. Правила съм го. Свалила съм и съм задържала. Това е едно нормално хранене, дори за лятото. Не е сложно като изпълнение. :)

LYLYY
07-07-2012, 21:12
Приемът на калории на ден е 1200-1800 някъде. Нямаш елементарна представа за нещата и вършиш глупости.
Е да, но нали като сваляш трябва тия1200 да ги намалиш следователно някъде към 900, а пък само "манджата" като е 700 кл и то...А не исках да го казвам защото след това хората не дават съвети, но съм припадала(но това беше чак миналата година) и затова родителите ми гледат стриктно да вечерям с тях.
А аз реално въобще не съм слаба, но нали знаете някой като има контрол над теб, наще си мислят че ме притежават и могат да сложат системи в мойте си вени ако не вечерям с тях лоооол....

Но иначе мерси за статията...

ledenakrasota
07-07-2012, 21:24
Е да, но нали като сваляш трябва тия1200 да ги намалиш следователно някъде към 900, а пък само "манджата" като е 700 кл и то...А не исках да го казвам защото след това хората не дават съвети, но съм припадала(но това беше чак миналата година) и затова родителите ми гледат стриктно да вечерям с тях.
А аз реално въобще не съм слаба, но нали знаете някой като има контрол над теб, наще си мислят че ме притежават и могат да сложат системи в мойте си вени ако не вечерям с тях лоооол....

Но иначе мерси за статията...

Няма такова нещо като намаляване на калориите или т.н. Важен е видът храната. Нездравословните храни трупат. Когато не знаеш кое какво е, е нормално да напълнееш. Не се яде примерно едновременно ориз с хляб. Това е двойна бомба въглехидрати и убийство за организма. Ябълките изгарят мазнините. Плодовете, зеленчуците, рибата и пилешкото са стандартни. Не знам кое колко калории е, но ти си забила поглед в цифрите. Това е неправилно донякъде. Затормозява те. Нямаш представа за основното и се хвърляш там. Това е голямата грешка.

За припадъците мога само а ти кажа едно "БРАВО". Сама си си ги докарала, знаеш го и продължаваш. Хората ти казват. Поне си направи труда да се информираш, за а не съжаляваш после.

FuckingFreak
07-07-2012, 22:03
Няма да напълнееш. Този начин на хранене се нарича фастинг и много хора го практикуват за да отслабнат дори.
Храненето начесто и по малко е пълен мит според мен. По-важно е всеки как го усеща за себе си. И ти го казвам като човек, който се храни по 4-5 пъти на ден. :)

LYLYY
07-09-2012, 08:17
да, и аз съм предразположена да правя прасец..

Това съм пропуснала да го отразя :д
Та ти как се справяш с прасецa? Виждам в темата за Менюто ви днес здравословно се храниш ами какво тренираш?бягане етц?
Аз много обичам да карам колело, но някъде четох че от него се развивал прасец, за скачането на важе също...
Иначе сега се опитвам да се храня по-здравословно да го забързам малко тоя метаболизъм лоол. Но вчера сутринта забравих че не съм яла нормално сутрин от 2месеца, направих си малко мюсли и след 3-4 хапки така се подух чее :хх
Днеска ядох ябълка с една чаена лъжичка мед и май ще експлодирам.
Иначе ledenakrasota, мерси :)

Jaune
07-09-2012, 08:30
Тренирам вкъщи със собствено тегло. Пробвала съм всякакви програми, за момента съм на тези.
http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8
http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight

justasmile
07-09-2012, 11:43
Ако не искаш да напълнееш.. а дори да отслабнеш: най-правилно 4-5 пъти на ден по малко ;) Иначе ако се храниш ВСЕКИ ден по веднъж - няма да напълнееш, но в момента, в който кривнеш.. макар и малко... свят ще ти се завие като се качиш на кантара ;)

Lovely Dream
07-09-2012, 18:31
Не мога да ти кажа дали ще напълнееш така, но поне на мен не ми изглежда полезно това, което го правиш. И аз с опитвам да отслабна и то с доста кг. Аз ваканцията по принцип спя до обед и т.е. не закусвам, обядвам сандвичи да кажем, после ако огладнея следобед 1 ябълка или краставичка/1-2 домата . Ние вечеряме късно, от 21:30 по-рано да сме сядали не помня, обикновено 22-23:00 ... Капризна съм към манджи и не винаги вечерям каквото семейството ми яде, за съжаление, затова все ми приготвят някаква "по-специална" храна. Такъв ми е д/г режима... Не знам дали бих могла да свикна на често хранене. То си е до човека, както си настроиш организма, така, но нз, аз не бих издържала само веднъж на ден да се храня :( А и в тия жеги и без да се храниш редовно и нормално ще вземе да ти стане нещо, а и тялото трябва да получава енергия не само 1 път на ден. Наитина както казаха някои, може организма ти да започне да се презапасява и да натрупва мазнини, точно както става ако като свършиш една диета и после отново се върнеш към нездравословния начин на живот - организмът си прави резерв, в случай че пак решиш да го мъчиш с диета. Не си брой калориите, а откъде ги получаваш. Абе, май не ти помогнах много, но дано да не е било съвсем излишно :)
П.П.: Ако огранича въглехидратите и увелича движението ще принудя организма ми да си набавя енергия от 2рия източник, след въглехидратите - мазнините, нали така??? Т.е. това е начина да отслабнеш, така ли излиза???