PDA

View Full Version : Аборт



starzzz
07-08-2012, 15:52
Значи... накратко... станал е фал и приятелката ми е забременяла. На по 18г. сме и двамата Направихме 2 теста SureCheck и двата излязоха положителни... все още е доста рано, 3-4 седмица е и утре сме на гинеколог. Въпросът ми към вас е някои знае ли за аборт с хапче и цената му?

DisappointedDreamer
07-08-2012, 15:53
Аборт с хапче няма. Господи, дай ми пушка да те застрелям. Идиот загубен. Направо, отчайвам се като знам че такива тъпи, шибани индивиди като теб и приятелката могат да се разможават.

granger
07-08-2012, 15:55
Няма такива неща. Плащате 200-300 лева за аборт в болнично заведение и точка по въпроса.

li0n
07-08-2012, 16:04
О, има. Медицински аборт.. или беше химичен? Обаче не е хапче, а инжекция. Питай гинеколога утре.
Едит: току що прочетох, че не е за препоръчване. То не че обикновения е по-удачен..

starzzz
07-08-2012, 16:07
Dreamer проблем ли има? ти ли си заченал ,че си толкова разстроен?
И това за хапчето не го казвам, защото съм дочул от "някъде си" че можело ,а защото момиче което си е правило аборт когато отиде на гинеколог човека и е казал "ако беше дошла малко по-рано можеше да те оправя с хапчета" ,но не стана и трябваше с вакуум.

li0n
07-08-2012, 16:09
Момиче е.
Ама да, не сте виновни, че презерватива се е скъсал, примерно.. Предполагам така е станало? Е, все пак, направила ли е аборта и добре ли е?

xoxi
07-08-2012, 16:09
Няма такива неща. Плащате 200-300 лева за аборт в болнично заведение и точка по въпроса.

Това.

А ти авторе вземи се образовай малко, преди да правиш отново секс.

li0n
07-08-2012, 16:11
Той никъде не е казал, как е станал гафа. Както казах може и презерватива да се е скъсал, което няма нищо общо със сексуалното му образование.

Glamour92
07-08-2012, 16:17
Става с 'апчета,ама нъцки!
Едно време са ги карали да се гъкат с хинин,смесен с какво ли не,с надеждата да пометнат.Днес хапчета се използват(и то за предотвратяване на бременност,не за прекъсване на съществуваща) до 72 часа,после-аборт.
Питай чичо доктор за повече подробности,ако не хващаш вяра.

starzzz
07-08-2012, 16:18
Има значение как е станал гафа ?
Станалото станало единственото нещо което мога да направя е да и помагам и да сам до нея.
Явно утре като отидем ще разберем какви са ни вариантите...

granger
07-08-2012, 16:30
Той никъде не е казал, как е станал гафа. Както казах може и презерватива да се е скъсал, което няма нищо общо със сексуалното му образование.

Мойто момиче, презерватив се къса,защото не е поставен добре,което има общо със сексуалната му култура. Отговорихме му на въпроса, направили са грешка сега си понасят последствията.

li0n
07-08-2012, 17:33
Това, че го е поставил добре не дава 100% гаранция, че няма да се скъса, нали? Поне доколкото съм информирана. 8-)

explosion_
07-08-2012, 17:40
Честито бе! Гледайте си го! :D Как изобщо го допусна бе човеко?! :D

DisappointedDreamer
07-08-2012, 17:49
Dreamer проблем ли има? ти ли си заченал ,че си толкова разстроен?

Момиче съм. Да, има проблем. Глупаци като тебе въобще не трябват дори секс да правят. Няма значение дали аз съм заченала или приятелката ти, това е живот, това е отговорност, а не просто една пишка която можеш безразборно да размахваш нагоре надолу. Или ще си стегнеш парцалите и ще бъдеш отговорен и сериозен човек, или ще седиш сам пред компютъра, ще си пуснеш порнхъб и ще лъскаш шибания си бастун докато ръцете не ти окапят.

Supermassive____
07-08-2012, 18:03
За вбъдеще правете само виртуален секс,задължително с презерватив :D Или се обичайте платонично а това е вариант за успешно предпазване от нежелана бременност,така няма да се стигне и до аборт :D

starzzz
07-08-2012, 18:15
Момиче съм. Да, има проблем. Глупаци като тебе въобще не трябват дори секс да правят. Няма значение дали аз съм заченала или приятелката ти, това е живот, това е отговорност, а не просто една пишка която можеш безразборно да размахваш нагоре надолу. Или ще си стегнеш парцалите и ще бъдеш отговорен и сериозен човек, или ще седиш сам пред компютъра, ще си пуснеш порнхъб и ще лъскаш шибания си бастун докато ръцете не ти окапят.

Госпожице даже не знаеш какво е станало така че спести ми излишните си глупости. Не ме позанваш, не знаеш що за човек сам ,че да ми говориш колко съм отговорен разбра ли ма ? Теб ако някои мухлйо та е оплодил без твое съгласие и си мислиш че тук е правилното място да си го изкарваш си се объркала ок? Правя всичко възможно да и помогна на жината, а тук няква онлаин-ерка ще ми седи зад 14 инчовия си лаптоп и ще ми дава акал хаха слушаи еи лигло освен ,ако нямаш някакъв съвет или полезна информация не ми постваи в темата.

li0n
07-08-2012, 18:20
Господи, колко си неграмотен.

Glamour92
07-08-2012, 18:27
^вEрвай ми,и ти ако беше момче, на 18 ,напът да поеме тежката роля на млад тате,и ти щеше да захвърлиш и граматики,и правопис,и всичко... :D

DisappointedDreamer
07-08-2012, 18:30
Госпожице даже не знаеш какво е станало така че спести ми излишните си глупости. Не ме позанваш, не знаеш що за човек сам ,че да ми говориш колко съм отговорен разбра ли ма ? Теб ако някои мухлйо та е оплодил без твое съгласие и си мислиш че тук е правилното място да си го изкарваш си се объркала ок? Правя всичко възможно да и помогна на жината, а тук няква онлаин-ерка ще ми седи зад 14 инчовия си лаптоп и ще ми дава акал хаха слушаи еи лигло освен ,ако нямаш някакъв съвет или полезна информация не ми постваи в темата.

Ти си лайно. Факта че си забременил приятелката ти го доказва. Имаш ниска или никаква сексуална култура. Същото е и с останалите ти знания. А това е непростимо за един 18 годишен младеж. Мен никой не ме е оплождал, защото имам глава на раменете, но и сиво вещество, което очеизвадно ти нямаш.
Лаптопа ми за твое сведение не е 14 инча, а 16. Колкото до съветите и полезната информация - дадох ти ги. Образовай се, преди да си го пъхаш по дупките на другите необразовани, но загорели момиченца.

li0n
07-08-2012, 18:32
Е поне малко да се постарае, де, тук сме грамотни хора, не пишем на "чу ли мА", "разбра ли мА".. Ама вярно, стрес си е сигурно. Надявам се всичко с момичето да е добре и да не остане бездетно. Дано аборта мине успешно и да нямат ядове на главата.

Едит: ама ти защо му се обясняваш колко инча ти е лаптопа? Какво го бърка това него? Да ходи да си гледа приятелката, не ми се мисли какво и е в главата, не да се интересува колко голям ти е екрана на лаптопа..

DisappointedDreamer
07-08-2012, 18:35
Беше си просто израз на сарказъм. ^^
Щом тя въобще се е навила на секс с него, сама си е виновна. Оттам нататък какво правят и какво става с тях не ме интересува.

bloodyF
07-08-2012, 18:53
не се стресирВайте
поправимо е до определено време
гинекологът ще ви представи възможните варианти и предполагма , че скоро ще трябва да си насрочи час, да дадете 200+ лева и да си решите 'проблема'

cyclops
07-08-2012, 23:57
Споровете са супер безмислени в тази тема. Искам само да кажа, че ИМА аборт с медикаменти, който се прави до 6 седмици от бременността. Не знам дали се извършва в България, но има такова нещо!

--> Но така или иначе отидете на добър гинеколог и той ще ви насочи какво следва от тук нататък. Успех !

Amore-Mio*
07-10-2012, 10:10
Въпросното хапче се приема до три дни от рисковия полов акт, а вие дори не сте усетили, че е станало гафа. Да предположим, че се е скъсал презерватива - не сте ли проверявали дали е здрав или не? Да, де. Явно не. Иначе в момента освен да отидете на гинеколог и да направите аборт, друго решение няма.

Tikche
07-10-2012, 20:22
Както казаха хапчетата не действат вече, понеже е твърде късно. На мен навремето ми се беше случило да се скъса презерватив и пих веднага след 2 часа хапче и нямах проблеми.
Трябвало е да провериш презерватива (винаги го прави), а тя като отиде при лекаря да поиска (така де след време няма как сега като отидете...та да и предпише след време противозачатъчни-след като не искате деца нека си пие хапчетата и няма да имате проблеми и гафове. В момента, ако е бременна и направи аборт противозачатъчни ще и предпишат след месец чак, понеже хормона и още е твърде висок.
Тъжно е човек да отнема живот, но щом не сте готови за това, не го искате или не смятате, че ще останете заедно това е за добро -поне то да не се мъчи. И все пак някои хора биха дали всичко за този дар. Замислете се преди да го направите. Ако тя направи аборт може да мине без проблем, НО може да се окаже, че после може и да няма повече деца.
Аз направих спонтанен аборт преди месец и живота си давам да не се беше случвало, но все пак аз съм подсигурена, ако ще и моя да ме напусне някой ден, което няма как да стане. Замислете се дали наистина го искате това е много важно решение.

Violenza
07-11-2012, 19:21
Ох, как обичам да слушам приказки как сте застраховани от забременяване, 'щото блестите с акъл. Сладури.

Авторе, съществува химически аборт, който може да се направи до определено време, затова задължително обсъдете всички варианти с надежден лекар и преценете кое ще е най-доброто.

draid
07-11-2012, 19:53
Преценете много хубаво, дали си заслужава да се прави аборт. Имайте в предвид, че такова нещо може да повлияе много негативно на приятелката ти и да се случи така, че повече да не може да има деца. Обмислете хубаво всичко.


Ти си лайно. Факта че си забременил приятелката ти го доказва. Имаш ниска или никаква сексуална култура. Същото е и с останалите ти знания. А това е непростимо за един 18 годишен младеж. Мен никой не ме е оплождал, защото имам глава на раменете, но и сиво вещество, което очеизвадно ти нямаш.
Лаптопа ми за твое сведение не е 14 инча, а 16. Колкото до съветите и полезната информация - дадох ти ги. Образовай се, преди да си го пъхаш по дупките на другите необразовани, но загорели момиченца.

Недей се изказва и ти толкова неподготвена, че и да обиждаш така нагло. Не може да съдиш за човек по конкретен случай и това което изразяваш като мнение само говори за твоята ниска култура. А това до колко ти имаш глава на раменете, има един лаф: "Трай бабо, да те не среща мечка"

StolenBliss
07-11-2012, 23:14
Значи... накратко... станал е фал и приятелката ми е забременяла. На по 18г. сме и двамата Направихме 2 теста SureCheck и двата излязоха положителни... все още е доста рано, 3-4 седмица е и утре сме на гинеколог. Въпросът ми към вас е някои знае ли за аборт с хапче и цената му?

Деа, че сте тъпи, деа...

angelss_love
07-23-2012, 18:58
Тцтц..Аман от прости хора.Не ползвате ли презерватив???Помислете за аборта.Убивате един човешки живот.Ако бяхте внимавали нямаше да сте на тоя ХАЛ...;)

pastet89
07-29-2012, 09:46
Не правете аборт! Абортът е убийство и то на малко и невинно същество.
Изгледайте този филм и помислете пак:
http://vbox7.com/play:8d037d58
http://vbox7.com/play:dd58def5
http://vbox7.com/play:e5b05423

LuniChkaa
07-30-2012, 08:09
Ох какво убийство та то още не прилича на човек 1 месец

Cloud9
07-30-2012, 11:51
Темата не е от скоро,предполагам вече абортът е направен.Просто искам да кажа на всички,които сега го нападаха за сексуалната култура,че много хора се обявиха против сексуалното образование в училище в една друга тема. Гафът е станал и никой не е застрахован. Чукайте на дърво (или глава.зависи кое е по-здраво) и не критикувайте толкоз.

ledenakrasota
07-30-2012, 11:59
Има едни телефони за такива неща. По прозорците на трамваите ги има. Отива там и прави аборт. Нещо като помощ в такива случаи е. Дори не взимат пари. :)

BrokenInnocence
08-01-2012, 09:21
На мен ми се струва, че автора говори за тея хапченца дето се водят спешна контрацепция и се пият до 72 часа след рисковия полов акт... тъй че, авторе, късно е вече за тея неща. Почвайте да събирате пари с приятелката ако не ви се става родители.

Само да вметна, че има таблетки, които предизвикват аборт и по-напред в бременността (естествено не след 3ти месец), но се слагат във вагината. Не съм чувала да ги има като опция в Бг, но в Англия и САЩ ги има със сигурност. Имам позната направила аборт по тоя начин, която ми каза, че това е най-болезненото нещо, което й се е случвало и няма намерение да го прави никога повече в живота си.