PDA

View Full Version : Силен зъбобол



deniity.we
07-08-2012, 16:44
Здравейте. Бих искала да помоля за помощ някой,който разбира от тези работи или някой, който го е преживял.
Значи проблема ми е следния: В петък през нощта зъба ме заболя супер много и в събота цял ден и цяла нощ ме боля.. в момента болката продължава. Лекарства не ми помагат. Само нурофен за сега ми е помогнал и то за около 1 час, след което болката пак започва. А и даже с лекарството не я притъпява напълно...пак я усещам. В нета се разрових да видя дали ще намеря някакви домашни лечения и тогава стана още по-зле. Прочетох някаква тема в която се споменаваше нещо си за пулпит и увреждане на зъбната пулпа. Аз реших че става дума за моя зъб,понеже е напълно разпаднат..има съвсем малко останало от него а за пулпита пишеше:
"Болката при увреждане на зъбната пулпа е много по-силна и остра. Тя се появява когато кариеса се е развил до такава степен, че е увредил външната обвивка на зъба и е достигнала сърцето на зъба а именно нервите и кръвоносните съдове в него. Болката се появява изведнъж и е остра. Нейното облекчаване е много по-трудно."
След това пишеше какво трябва да направя за да облекча болката : да сложа сол в разпаднатия зъб. Така и направих. В началото нищо не стана,но след около 5 минути болката стана непомосима. Изтичах до банята и набързо си изплакнах зъба с хладка вода. Имах странен вкус в устата(и още го имам) като на гнил зъб..а този вкус го нямах преди :( И най-лошото - след като го изплакнах забелязах,че тече кръв от него. Понеже е почти разпаднат явно е стигнал до венеца или не знам.. но течеше кръв и все още продължава (но като количество е малко). :( Искам да Ви помоля да ме посъветвате как да постъпя за облекчаване на болката поне за тази нощ и да ми кажете дали е опасно това,че ми тече кръв. Утре съм решила да отида на зъболекар,но просто болките започнаха точно събота и нямаше как :( Благодаря Ви предварително и чакам отговор в близките няколко часа. Утре вече няма да имам нужда.

Marseille
07-08-2012, 18:41
Ми не знам, ти как може да чакаш толкова много, то зъба ти се е разпадна, а ти да не отидеш на зъболекар ? Аз есента имах един кариес със дупка, който беше за пломба. Наложи се и нерва на зъба да ми маха. За успокояване на болката не знам. На мен ми сложиха Арсен който да умъртви нерва.

Hayashi
07-08-2012, 18:44
Абе човек, отивай на зъболекар веднага! Защо не си отишла още на първия ден, ами си стоиш и чакаш.
Ако ти е гноясал зъба нещата са много сериозни!

DennisCobain
07-09-2012, 19:51
Лоооол.. Ти имаш ли акъл? :shock: Да чакаш да ти се разпадне цялия зъб.. :shock: На зъболекар се ходи още когато забележиш най-малък проблем! Хайде сега ако ти го извадят да не ревеш! :(

За успокояване на болката един, два ацефеина и ще забравиш и, че имаш развален зъб, но не започвай да се тъпчеш всеки ден с него! Отивай на зъболекар! Той е там за да ти помогне, няма да те изяде!

deniity.we
07-10-2012, 19:10
Мерси на всички за отговорите :) Отидох на зъболекар и в момента ме лекуват,като лечението ми ще бъде 20 дена и накрая ще бъде изграден.Всичко ще ми излезе доста скъпичко,което е друга причина да не чакам толкова дълго със зъбите :D Просто всички други зъби си ги оправях,а този го пренебрегвах,защото уж е заден и няма смисъл да го правя :D Но сериозно си изпатих и съм на антибиотик,който ми излезе дооста скъпичко,защото работата беше сериозна :) Получих инфекция и отравяне на кръвта,но вече се оправям. След тази случка съм решила най-редовно да си ходя на стоматолог за прегледи. !!