PDA

View Full Version : Световъртеж и причерняване при изправяне



w0rmbg
07-09-2012, 02:47
Здравейте готини,
Много голяма мъка искам да споделя :D
Винаги като се изправям от стола пред компютъра, от масата след хранене или от леглото, получавам световъртеж причернява ми и за около секунда ми боли главата.

Гледах тази тема: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/447220-%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D1%80%D 1%82%D0%B5%D0%B6-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8F%D 0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D 0%B8%D0%B5
Обаче при мен е много зле вече от година става това и става все по гадно, последния път паднах на земята защото нямаше къде да се хвана...
Гледам, че в тази тема са писали, че било от ниско кръвно (моето е нормално)...

mkio
07-09-2012, 09:10
Нормално е, вероятно си слаба, не се храниш пълноценно и ставаш доста рязко. На мен също ми се случва, а кръвното ми е 110/70 или 100/60, което също е нормално. Пий повече кола, но оригинална със захар, а не с аспартам, захарин и други изкуствени подсладители. Повече вода, сладко, айрян със сол. :) Друго, което е малко вероятно, е да имаш липса на желязо в организма и това да предизвиква световъртеж. за да се установи това, се правят кръвни изследвания. Но не съм лекар, само давам съвет, защото съм минала през това. :) Не е страшно, оправя се.

w0rmbg
07-10-2012, 02:45
Момче съм, и да, имам желязо-дифицитна анемия. Вероятно е от това...

Anonyss
07-10-2012, 07:20
Да пие кола ? Ти добре ли си ? Искаш да му се разхлопа сърцето ли.. Стига с тия лекарски съвети, моля ви.. Хващай си партакешите, отивай при джипи-то, кажи му за проблема си и че искаш направление за невролог. Ако трябва, могат да те пратят и на 4-ти километър в София, за да ти направят пълни изследвания на кръв, глава и всичко свързано с нервите.

w0rmbg
07-10-2012, 12:33
Вече почнах да се плаша. Нямам нужда от изследвания, знам за анемията си. Просто не ми се дават 694856 "космически цифри" за изследвания. Просто питах дали и на някой друг му се е случвало това, за да ми каже по какъв начин се справя или какво са му казали ако случайно е ходил на изследвания.
: ))

mkio
07-10-2012, 12:56
Да пие кола ? Ти добре ли си ? Искаш да му се разхлопа сърцето ли.. Стига с тия лекарски съвети, моля ви.. Хващай си партакешите, отивай при джипи-то, кажи му за проблема си и че искаш направление за невролог. Ако трябва, могат да те пратят и на 4-ти километър в София, за да ти направят пълни изследвания на кръв, глава и всичко свързано с нервите.

ДА, добре съм. Благодаря, че попита. ;) И не се заяждай, а вземи и прочети нещо, относно това какво се препоръчва при ниско кръвно.

До автора-провери си пак хемоглобина, вероятно е нисък, ако си спрял да го лекуваш. :)

Hayashi
07-10-2012, 13:24
А тази анемия лекуваш ли я? Защото причерняването си е симптом на анемията.
Колата и кафето са вредни. Обаче айрянът със сол при мен върши невероятна работа наистина. Както и черен шоколад.

Anonyss
07-10-2012, 13:31
ДА, добре съм. Благодаря, че попита. ;) И не се заяждай, а вземи и прочети нещо, относно това какво се препоръчва при ниско кръвно.

До автора-провери си пак хемоглобина, вероятно е нисък, ако си спрял да го лекуваш. :)

Случайно да не виждаш и да ти трябват ОЧИла, защото той написа, че неговото кръвно е НОРМАЛНО !?

mkio
07-10-2012, 15:50
Нека той сам прецени какво е добре за него и какво ще прави, ние просто даваме съвети. И това не е мястото, където човек трябва да си избива комплекси за нещо. ; )

w0rmbg
07-10-2012, 16:41
Не лекувам анемията, защото не е сериозна... Тоест не е до толкова развита, че да ми трябва лечение.