PDA

View Full Version : Отслабване с 7-8 кг



Feel like a Lady :)
07-09-2012, 12:39
Здравейте! Изчетох доста теми от този форум за отслабване, но все пак искам да попитам по-конкретно за моя случай. Значи аз съм 50 кг и искам да стана някъде 42-43. Искам да отслабна главно в дупето и затова правя упражнения-клякам, правя коремни преси, упражнението колело и още няколко за дупе. От другата седмица ще карам и колело по няколко часа на ден. Знам, че ще ми препоръчате и бягане, но след няколко стотин метра направо не мога да дишам и гърдите ме болят ужасно, затова преминах на упражнения. Знаете ли още нещо ефективно, което ще ми помогне и дали до 2 месеца ще мога да ги сваля тези килограми? Забравих да кажа, че съм и намалила яденето-ям плодове, зеленчуци, малко сирене, кисело мляко и по 1-2 филийки многосеменен черен хляб на ден. Не ям сладко, газирано и единственото тестено е хляба, което ям. :)

don't say anything.
07-09-2012, 13:08
Хубаво правиш, ама не можеш само с упражнения да караш.
Като те болят гърдите, няма да тичаш по толкова много, то се започва лека-полека.
Не спирай сладкото, но го намали. Газираното наистина недей да пиеш, а за хляба добре правиш.
Като цяло , избягвай бяло брашно (от което се прави и белия хляб), газирано и пържено.

FuckingFreak
07-09-2012, 13:08
Не се отказвай. Преди два месеца не можех да избягам 300 метра. В момента тичам по 6 километра. :) Упражнения - да, но само с тях няма да стане. Може и да ги свалиш килограмите, може и да не ги. Но как предпочиташ - да си 45, но със стегнати мускули и значително по-малко мазнини, или 42, с никакви мускулчета и мека и отпусната като желе!? Не винаги кантара е важен.
Влез в темата за диетите - там ще ти кажем по-подробно. Всеки ден се появяват нови и нови теми за бийч бодита, така че там е мястото да питате. Не да даваме съвети по 50 пъти.

Feel like a Lady :)
07-10-2012, 17:10
Мерси за съветите! :) Все пак ще питам дали мога да заменя бягането с каране на колело около 2 часа на ден? Мерси предварително! :)

FuckingFreak
07-10-2012, 17:44
Каквото и кардио да правиш, ако пулсът ти се качва над 50-60% от максималния, значи става. Дали в твоя случай замяната е уместна - зависи как караш колелото. 2 часа са абсолютно излишни според мен, загуба на време е, едва ли правиш нещо ефективно и смислено, което да ти помогне в бората с килограмите. Пробвай интервално каране 15-30 минути с интервали 30-50/10 да видиш как ще си.

shlalala
07-13-2012, 19:43
В началото наистина е нормално да не издържаш да тичаш ,но постепенно ще видиш като увеличаваш метрите и километрите..Иначе коремните помагат както и другите упражнения , но тичането си е тичане!

cuchicheo
07-14-2012, 11:53
От личен опит споделям, че принципът на депутатката Петя Раева има ефект. за 1 месец свалих 5 кг, без да си давам много много зор и без никакъв спорт. Единственото правило е да на се смесват в едно ядене въглехидрати с белтъци. Например ядеш месо/яйца/млечни със салата или картофи/ориз/боб/грах със салата или чиста паста/хляб със салата и т.н. След всяко ядене оставяй минимум 3-4 часа преди да ядеш дори една ябълка - има значение. Пийй много вода и щом спортуваш бъди сигурна, че ще имаш ефект повече от добър. Успех!