PDA

View Full Version : Искам да и помогна



sisy18
07-09-2012, 13:47
Здравейте :)
От няколко месеца моята най-добра приятелка пуши . Днес си писахме в скайп и тя ми каза , че е минала на по-силни и дори е опитвала трева . Вчера майка и я проследила и сега е наказана да не излиза . Да поясня - аз съм на 12 а тя на 11 и половина . Много съжалявам , защото тя тренираше джудо , а сега се отказа и продължава да пуши ... Много искам да и помогна , но не знам как :( ... Ще се радвам , ако ми дадете съвет :)
Не приемам постове като : Започни да се отдалечаваш постепенно от нея , защото ще ти повлияе и ще станеш като нея
Имам най-голямо доверие на нея и предпочитам да съм с нея и да и помогна , отколкото да я изоставя :)

TheNormalGuy
07-09-2012, 13:50
На 11 и половина и пуши, DAFUQ?

TheBeatles
07-09-2012, 13:54
На 11 и половина и пуши, DAFUQ? Колкото и да не ти се вярва, пълно е с такива. Тъжно, наистина...

fenasf
07-09-2012, 19:59
Да ѝ помогнеш? Тегли ѝ един хубав бой да ѝ влезе акъла в главата, макар че това поколение сте инати. Най-добрия вариант е да я оставиш, проблемът си е неин, само ще те намрази...

hadzhiev
07-09-2012, 20:14
Пич не я изоставяй,сега си най важен подкрепяй я и я разобеждавай да ги спре прекарвай време с нея и обесни и до какво води това не и позволявай да продължи по тоя пат а до това че е опитвала трева е много лошо ходете някаде заедно да спортувате като например да тичате или да плувате ей такива неща ако не се получи започни да и показваш снимки на дробовете на пушачи и непушачи щото така помогнахме на едно дете от класа и сега вече не пуши.

DownloadVirus
07-09-2012, 21:27
Тия тук се оснават заклети пушачи..Примери колкото искаш

sisy18
07-10-2012, 07:38
Пич не я изоставяй,сега си най важен подкрепяй я и я разобеждавай да ги спре прекарвай време с нея и обесни и до какво води това не и позволявай да продължи по тоя пат а до това че е опитвала трева е много лошо ходете някаде заедно да спортувате като например да тичате или да плувате ей такива неща ако не се получи започни да и показваш снимки на дробовете на пушачи и непушачи щото така помогнахме на едно дете от класа и сега вече не пуши.
Пич ?!?! Момиче съм , а тя ми е BFF :D :D :D
И благодаря за съвета :) Дано успея да и помогна

sisy18
07-10-2012, 07:47
Да ѝ помогнеш? Тегли ѝ един хубав бой да ѝ влезе акъла в главата, макар че това поколение сте инати. Най-добрия вариант е да я оставиш, проблемът си е неин, само ще те намрази...
Въпреки ,че съм по голяма на възраст тя е по-силна от мен . Опитам ли се да я бия няма да стане :D , а и насилието не решава нищо :)

dimitar_ak
07-10-2012, 09:47
Измислете си нещо, което може да спортувате и двете,

harabadabarche
07-10-2012, 16:07
Ако сте си толкова добри приятелки би трябвало да те послуша. А и според мен тая промяна сигурно се дължи на тва, че е започнала да излиза и с някви неподходящи хора. Говори и повече.. особено за цигарите.. разрови се в някви книги и и покажи кво ще се случи с вътрешностите и след някоя годинка. Иначе лично за мен тревата не е вредна, стига да не пушиш всеки ден, че имам познати, които баш всеки ден пушат и приличат на retarded :D

sisy18
07-10-2012, 17:44
Ако сте си толкова добри приятелки би трябвало да те послуша. А и според мен тая промяна сигурно се дължи на тва, че е започнала да излиза и с някви неподходящи хора. Говори и повече.. особено за цигарите.. разрови се в някви книги и и покажи кво ще се случи с вътрешностите и след някоя годинка. Иначе лично за мен тревата не е вредна, стига да не пушиш всеки ден, че имам познати, които баш всеки ден пушат и приличат на retarded :D
За тревата аз знам кой и я продава - Един от моя клас му давали по-големите да я продава и после си поделят парите :D Всичките сме в един клас ... Ами да проблема е че е с неподходяща компания , но те живеят в един квартал и почти всеки ден се виждат . Аз на училище се събирам с тях всяко междучасие пушат , менкат си цигари и така :D , но не съм се повлиявала от тях никога . Не мисля , че щом те пушат трябва и аз да го правя :)

harabadabarche
07-11-2012, 07:10
Браво, яко е че така мислиш, щото повечето именно заради тва почват, понеже и приятелите им го правят. Колкото до приятелката ти.. според мен ние не можем да ти помогнем, ти си я познаваш, знаеш как мисли и т.н. А и щом наистина се е събрала с кофти хора, цигарите сигурно са само началото, така че я накарай да се осъзнае на време.

sisy18
07-11-2012, 08:06
Браво, яко е че така мислиш, щото повечето именно заради тва почват, понеже и приятелите им го правят. Колкото до приятелката ти.. според мен ние не можем да ти помогнем, ти си я познаваш, знаеш как мисли и т.н. А и щом наистина се е събрала с кофти хора, цигарите сигурно са само началото, така че я накарай да се осъзнае на време.
През тези 2-3 дни , които изминаха няма никакъв резултат :(
Пример : Казвам и , че цигарите съдържат много вредни вещества например ацетона , който го има и в лакочистителите . Обяснявам как влияе на белите дробове , защото се използва за разтварянето на лакове , а тя ми отговаря : И ?
Казвам и как пушенето води до бавна и мъчителна смърт , а тя ми се хили насреща . Тя от вчера не била пушила и аз се радвам , че иска да ги откаже и след това допрочитам съобщението и в скайп : Ама защото съм наказана да не излизам и у нас намерих лулата на тати , обаче нямах огънче :D

harabadabarche
07-11-2012, 19:09
Важното е, че се опитваш да и помогнеш, а тва че тя не може да го оцени си е нейн проблем. А и ако цигарите наистина и харесват, а не е просто от гъзария, тогава отказването е трудно.. Нещо, което може да направиш също, е да и дадеш идея да си събира пари за нещо, което наистина харесва. Така ще има стимул да ги трупа за въпросното нещо, отколкото да ги дава за цигари :)

sisy18
07-12-2012, 10:14
Важното е, че се опитваш да и помогнеш, а тва че тя не може да го оцени си е нейн проблем. А и ако цигарите наистина и харесват, а не е просто от гъзария, тогава отказването е трудно.. Нещо, което може да направиш също, е да и дадеш идея да си събира пари за нещо, което наистина харесва. Така ще има стимул да ги трупа за въпросното нещо, отколкото да ги дава за цигари :)
Вече и харесват , казва че без тях щяла да полудее , което не ми се вярва ...
Едно момиче и каза , че не може да я познае , защото в началото на учебната година е била новата ученичка без приятели,а сега се събира с неподходящите хора , пуши цигари , трева ...

sisy18
07-15-2012, 19:31
Е има напредък , не е пушила 2 дни и каза , че вече не иска да пуши . Дано успее да ги откаже :) . Много се радвам за нея и че няма да продължи да си вреди :) ... Каза , че помагала в гледането на едно дете и и заплащали . Решила е да си събира пари :)

Chacho
07-15-2012, 19:48
На нейната възраст минах през такъв период. Беше си фукня. После ми писна и ги спрях, гимназията я изкарах без да пуша. Според мен сама ще спре цигарите, надали ще те чуе. Добре, че не пуши сега. По-скоро я навивай отново да почне да спортува. Като се види как дърпа назад като не тренира и, ако й дадеш куража да преглътне изоставането, спортът ще я оправи.

RainBerry
07-15-2012, 23:29
Кажи и да спре да се прави на вървежна с тези цигари и тревица. Пф, омръзна ми от деца на моята възраст ( да, дете съм пък), че и по-малки, да ми се връткат с цигарки в ръка и запалки в джоба навсякъде, защото са големите бунтарчета. Я, да се захваща пак със спорта, там мотивирай я малко, справяш се добре а-у, имаш бъдеще, бла-бла, нови приятели и познати край спорта, респект, нз-си-кво.. ще види как ще се дъни с тези цигарки, да не говорим пък, примерно при мен, колко се лигавят в залата с пушачи като цяло. То и то нейното, лапешка работа, дай да пушим пред даскало или във великата компания от пропадащи мозъци. W/E. Кажи и, че изглежда тъпо не само в твоите очи, ами и в очите на всички останали, пък ако не и пука.. здраве да е. (то с тея цигари, едвали, но всеее пак. ;d )

p.s - здрасти Чачо.. в тая тема да те отразя :D