PDA

View Full Version : Как да използвам правилно дъмбели ?



kireca
07-09-2012, 15:26
Здравейте , оставиха ми за 3-4 месеца едни дъмбелчета с дискове , най-тежкия диск е 5кг ,а най-лекият е 2кг дисковете са общо 8... 4х5 и 4х2 , мисълта ми е , ако може да ми кажете някакви упражнения за начинаещи , за да мога за тези 3 месеца да заякна , ако може даже да ми направите някаква програмка с тях , ще е направо СТРАХОТНО. Дано сте ме разбрали и благодаря ви предварително :)

xXxAngerfisTxXx
07-09-2012, 18:02
http://dumbeli.blogspot.com/

kireca
07-10-2012, 10:42
Благодаря за линка , искам само да попитам , защо да не тренирам един и същи мускул повече от 2 пъти в седмицата ? Аз мислех секи ден да тренирам бицепс , трицепс и от време на време гърди и гръб , а в сайта пише да не го правя , защо ?

xXxAngerfisTxXx
07-10-2012, 15:50
щото мускула расте като е трениран и си почива... през ден се тренира, за да може мускула да се възстанови и да расте. През ден най-често, през 2 дена най-добре

kireca
07-10-2012, 20:08
Начи тренирам бицепс и трицепс примерно , после 1 ден тренирам , гръб и рамене , после 1 ден пак бижепс и трицепс , така ли ?

xXxAngerfisTxXx
07-10-2012, 20:12
така го правят повечето, аз правя кръгово - прая за сичко, после 2 дена почивка, и пак

kireca
07-10-2012, 21:41
Ами до 1 септември примерно ще заякна ли , ако правя 1 ден бицепс трицепс , един ден почивка , 1 ден рамене и гръб , един ден почивка и така ги редувам ?

xXxAngerfisTxXx
07-11-2012, 09:34
аз като почнах фитнес първите седмици първо усетих повишаване на силата - правех с повече килограми, и след два месеца някъде идва резултата. Мускулите растат бавно но славно. И нали знаеш че за да има файда трябва яко ядене на месо/яйца :)

kireca
07-11-2012, 10:00
А бе , аз си похапвам :D И да те питам , може ли да ми направиш някаква програма , ти , защото май му разбираш , с тези дъмбели които имам , възможно най-бъзо да заяка и да се види ефект , смис до 1-ви септември да съм добре примерно ?

iziskanmladej88
07-11-2012, 11:29
мъжки полов орган за плажните билдъри

JuStIc3
07-11-2012, 14:29
Защо не включиш между тия дни, едни лицеви опори и коремни преси ?

kireca
07-11-2012, 20:53
Ще правя , бях си го намислил :)

bReAk3R
07-11-2012, 21:38
На колко си?

Chacho
07-11-2012, 22:13
Къде отидоха корема и краката? Можеш да правиш кръгови, както предложи Angerfist. Разтърси се за упражнения за дъмбели, подбери си различни за цялото тяло, осигури достатъчно почивка на мускулите и почвай да блъскаш. Храненето е поне толкова важно, колкото са и тренировките, поне за визията.

Дали можеш да заякнеш до първи септември ли? Не. Сега, като ти казах това, ще се откажеш ли?

ZipFail
07-12-2012, 04:08
Къде са гърдите ще попитам аз :D
Ако искаш наистина да има някакъв ефект откъм визуално, ходи на лостовете и само си допълвай тренировката с тея дъмбели. Плюс естествено хранене и постоянство.

awerw
07-12-2012, 06:56
Мога да ти направя програма с дъмбели и лост. Има сумати варианти за това.

WhyAlwaysMe?
07-12-2012, 07:35
Мога да ти направя програма с дъмбели и лост. Има сумати варианти за това.
Я направи, ако обичаш, че и на мен ми трябва нещо подобно. :)

kireca
07-12-2012, 07:52
Ама аз не мога да се набирам и мислех само ръцете да правя , не краката... и гърди има , даже съм го писал..
И ако наистина не мога да заякна до първи септември както каза ChaCho да ще се откажа :)

ПС. Някой беше питал , на 16 съм !

JuStIc3
07-12-2012, 09:07
Е ти какво очакваш .. аз ходих 6 месеца на фитнес 3 пъти седмично и разликата не е кооооой знае колко голяма, но си трябва постоянсто :)

kireca
07-12-2012, 10:27
Е ми аз имам възможност само до септември да тренирам...

Chacho
07-12-2012, 12:26
И ако наистина не мога да заякна до първи септември както каза ChaCho да ще се откажа :)

Най-мразя безволеви хора. Не ни губи времето.

kireca
07-12-2012, 12:44
Най-мразя безволеви хора. Не ни губи времето.
Не се убиждай , ама много си глупава , ще се откажа защото до 1 септември имам възможност да тренирам , след това няма как , а щом до тогава няма да има разлика , няма смисъл да правя нищо :) Надявам се да си ме разбрала ..!

awerw
07-12-2012, 12:49
Явно, не си заслужава да ти правя програма.........

Chacho
07-12-2012, 12:55
Не се убиждай , ама много си глупава , ще се откажа защото до 1 септември имам възможност да тренирам , след това няма как , а щом до тогава няма да има разлика , няма смисъл да правя нищо :) Надявам се да си ме разбрала ..!

Винаги има как, а аз се надявам да разбереш след време, че оправданията в живота само ще те дърпат назад.

redbul2
07-12-2012, 14:23
Не се убиждай , ама много си глупава , ще се откажа защото до 1 септември имам възможност да тренирам , след това няма как , а щом до тогава няма да има разлика , няма смисъл да правя нищо :) Надявам се да си ме разбрала ..!
Да,прав си и дано те е разбрала. Напълно съм съгласен с това мнение, че няма време до 1 септември и няма смисъл да се хабиш напразно.

kireca
07-12-2012, 14:42
Ок , ако наистина е така , благодаря за отделеното време и awerw благодаря , че се нави да ми правиш програма но щом до 1 септември нищо няма да стане недей ;)

Chacho
07-12-2012, 15:18
Ок , ако наистина е така , благодаря за отделеното време и awerw благодаря , че се нави да ми правиш програма но щом до 1 септември нищо няма да стане недей ;)

Не те провокирам напразно, за да си чешам езика. Може би имаш добра причина, но всеки тук ще ти потвърди, че стига да има желание, ще се намери време и начин. Не бързай да ми отговориш, щото за мен отговора няма значение, това е нещо, което касае теб самия. Само защото някой ти е казал, че нещо не може да се получи, не означава, че трябва да си захвърляш желанията. Много често хората, които успяват, са тези, които вярват в себе си тогава, когато никой друг не вярва в тях. Заеби тренировките, волята може да промени целия ти живот, без нея няма как да постигнеш каквито и да било цели. Защото е най-лесно да се откажем и изключително трудно да се борим. Защо би избрал лесния път?

Дори и до 1ви септември да ти е срокът, ако имаш воля, можеш да постигнеш резултати. Но ти предстои да я откриеш за себе си. Имаш ли нея, всичко друго са подробности, които лесно ще ти обясним. Но само с нея ще са ти от полза. По-добре започни да тренираш, най-малкото характер ще изградиш. Когато дойде прословутият септември, сам ще можеш честно да си отговориш, дали има или няма начин да продължиш.

Всичко си е за теб. Не държа да ми отговаряш. Само ти отправям предложение да погледнеш по друг начин на нещата. Изборът си остава в твойте ръце. Ако решиш да се занимаваш сериозно, успех и ще сме готови тогава да ти помогнем. Но най-вече успех в откриването на борбеността!

WhyAlwaysMe?
07-12-2012, 15:42
Явно, не си заслужава да ти правя програма.........
А за мен заслужава ли си? (wasntme)

Chacho
07-12-2012, 16:47
А за мен заслужава ли си? (wasntme)

Кажи с какво разполагаш като уреди, тежести и какви са ти целите.

kireca
07-12-2012, 16:58
Много навътре взехте нещата всички , както споменах дъмбелите не са мой и искам за развлечение да потренирам малко , попитах ще стане ли до 1 септември нещо , казахте не.. е тогава какъв смисъла да продължавам ?? Не искам да се занимавам сериозно с тренировки и такива , аз ако исках щях да ходя на фитнес.. Имам воля , но в случея не ми трябва.. изобщо не искам да се занимавам с фитнеси , митнеси и квото и да било , искам просто временно да опитам как е :) И сега ,искам сериозен отговор , ще има ли промяна до 1 септември ако тренирам или няма да има , ако няма да има , да знам да не се хабя напразно , ако ще има добре , казвайте кво да правя и да се заемам ;)

xXxAngerfisTxXx
07-12-2012, 17:01
Не те провокирам напразно, за да си чешам езика. Може би имаш добра причина, но всеки тук ще ти потвърди, че стига да има желание, ще се намери време и начин. Не бързай да ми отговориш, щото за мен отговора няма значение, това е нещо, което касае теб самия. Само защото някой ти е казал, че нещо не може да се получи, не означава, че трябва да си захвърляш желанията. Много често хората, които успяват, са тези, които вярват в себе си тогава, когато никой друг не вярва в тях. Заеби тренировките, волята може да промени целия ти живот, без нея няма как да постигнеш каквито и да било цели. Защото е най-лесно да се откажем и изключително трудно да се борим. Защо би избрал лесния път?

Дори и до 1ви септември да ти е срокът, ако имаш воля, можеш да постигнеш резултати. Но ти предстои да я откриеш за себе си. Имаш ли нея, всичко друго са подробности, които лесно ще ти обясним. Но само с нея ще са ти от полза. По-добре започни да тренираш, най-малкото характер ще изградиш. Когато дойде прословутият септември, сам ще можеш честно да си отговориш, дали има или няма начин да продължиш.

Всичко си е за теб. Не държа да ми отговаряш. Само ти отправям предложение да погледнеш по друг начин на нещата. Изборът си остава в твойте ръце. Ако решиш да се занимаваш сериозно, успех и ще сме готови тогава да ти помогнем. Но най-вече успех в откриването на борбеността!
евалата за коментара :) ясно и точно ! ама чачо той няма да става бодибилдър :)

Chacho
07-12-2012, 17:06
Много навътре взехте нещата всички , както споменах дъмбелите не са мой и искам за развлечение да потренирам малко , попитах ще стане ли до 1 септември нещо , казахте не.. е тогава какъв смисъла да продължавам ?? Не искам да се занимавам сериозно с тренировки и такива , аз ако исках щях да ходя на фитнес.. Имам воля , но в случея не ми трябва.. изобщо не искам да се занимавам с фитнеси , митнеси и квото и да било , искам просто временно да опитам как е :) И сега ,искам сериозен отговор , ще има ли промяна до 1 септември ако тренирам или няма да има , ако няма да има , да знам да не се хабя напразно , ако ще има добре , казвайте кво да правя и да се заемам ;)

Половинчатата работа не дава резултати. Кво точно ще постигнеш зависи от организма ти, колко ще тренираш, колко правилно ще тренираш и как ще се храниш. Никой не може да ти каже с точност какво ще се получи. Сигурно ще има малка промяна, но нещо съществено, надали. Можеш да тренираш 1 ден горна част на тялото, 1 ден долна и 1 ден почивка. В bb-team има упражнения, избери си за всяка мускулна група поне по 1, прави по 3-4 серии по десетина повторения. Храни се по-често, по-режимно и подбирай качествена храна. Квото стане - стане. Ще ти трябват поне дъмбели и лост, препоръчително и успоредка.

Коментарът ми е колкото да има, повече нямам намерение да задълбочавам.

ZipFail
07-12-2012, 23:20
Chacho <3

Та по темата :D Ако тренираш много сериозно до септември, да най-вероятно ще има резултати, не големи, но забележими. Само дето до декември вече ще са изчезнали тея резултати.
Накратко, ако няма да си постоянен - не си залужава..

kireca
07-13-2012, 07:56
Е нищо , аз искам да се пробвам , а ако видя , че има резултати , почвам фитнес ! Но отново моля , някой ако има време да ми направи някаква програмка , щото съм абсолютно невеж в тези неща !

WhyAlwaysMe?
07-13-2012, 08:10
Кажи с какво разполагаш като уреди, тежести и какви са ти целите.
Два дъмбела - 4х1.25 и 4х2.5 кг. и лост. Това ми е само лятото, защото няма да съм си у нас и само с това разполагам. Иначе колкото за целите, искам да заякна в ръцете (да увелича обиколката на бицепса) и да оформя гърди. :)

awerw
07-13-2012, 11:44
Със свободни тежести, дори само един дъмбел да имате може да постигнете големи резултати, ама за 3 месеца не става.

Chacho
07-13-2012, 11:51
Първи ден:
Набирания широк хват
Флайс
Гребане с дъмбели
Раменна преса
Кикбек
Концентрично сгъване

Втори ден:
Повдигания на краката от вис за корем
Клек (по възможност на 1 крак)
Повдигане на пръсти за прасец (пак на 1 крак)
Хиперекстензии за кръста
Сгъване на крака назад с тежест за задно бедро (можеш да вържеш дъмбела за глезена)

Трети ден:
Почивка


Можеш да правиш 3серии по 10повторения на упражнение. Ако нямаш сили за 10 повторения, тогава до отказ.

bReAk3R
07-13-2012, 14:46
Автора е супер смотано парче, заклеам се... Ще тренираш за развлечение, рейш ли, ама искаш резултати до първия учебен ден? :D А и след това да зарежеш всичко.. Не стаа така мой човек :) А щом си на 16, май можеш да правиш всеки ден, това за оставянето на мускула да почине е за големите, май така ми бяха казали...

awerw
07-13-2012, 16:43
Първи ден:
Набирания широк хват
Флайс
Гребане с дъмбели
Раменна преса
Кикбек
Концентрично сгъване

Втори ден:
Повдигания на краката от вис за корем
Клек (по възможност на 1 крак)
Повдигане на пръсти за прасец (пак на 1 крак)
Хиперекстензии за кръста
Сгъване на крака назад с тежест за задно бедро (можеш да вържеш дъмбела за глезена)

Трети ден:
Почивка


Можеш да правиш 3серии по 10повторения на упражнение. Ако нямаш сили за 10 повторения, тогава до отказ.
Да върти трите дена ли ?

Chacho
07-13-2012, 16:44
Да. 7и ден може да е почивка също.

Supermassive____
07-13-2012, 17:03
Работата не става от днес за утре,както си мислят повечето момченца.. К'во ли си вика автора: Ей ся 3-месеца ще помпам и за 15-ти септември ще стана ибаси машината,ще ги шашна всички.. :D Не става така,разберете го!

awerw
07-13-2012, 17:15
Мога да му предложа нещо по-добро, но няма смисъл за 3 месеца :D