PDA

View Full Version : Жицата на брекетите ми пробива бузата



closeenough
07-09-2012, 20:05
Сложиха ми брекети днес следобед. Ортодонтката ми каза само да не отхапвам и аз обядвах пица на малки хапчици. Мисля, че така съм изместила жицата и сега ми пробива бузата. Аз ли съм виновна? Моля ви се кажете какво да правя. Боли ужасно. Плюя кръв цял ден и като си бръкнах в устата да напипам жицата си продупчих пръста!

DragonLady
07-09-2012, 20:20
Или ти си я разместила, или брекетите са сложени некадърно. Отивай веднага при зъболекаря/ортодонта си преди да си си навлякла доста по-сериозни проблеми от кривите зъби.

closeenough
07-09-2012, 20:30
Мога да си инфектирам бузата ли? Стоя с надута буза, за да не може жицата да я докосне.

DragonLady
07-09-2012, 21:05
Най-малкото ... Има ли открита рана, не се ли вземат навреме мерки, може да стане дебела. А и ти хубу сега я държиш надута, ами как ще спиш? Най-добре иди утре при този, който ти е сложил брекетите да ги оправи.

ForzaFelipe
07-09-2012, 22:15
От тая жица,година след като ги свалих, още имам проблем.Е,нито ме боли нито нищо,но кожата си зарасна без едно парченце и то така и си остана...много е малко,аз вече рядко се сещам за него,но...Има един крем за афти,вземи си,дъгата може и сама да си я наместваш,просто с пръст я бутни леко навътре за да не ти дращи.Кажи на зъболекарката ти да ти даде восък,то е един прозрачен и се слага на дъгата в краищата или на самите брекети където ти дращи,кажи и восък тя трябва да знае ;)

Hayashi
07-09-2012, 22:58
На мен веднъж ми се беше отчупил зъб и ръбът ужасно гадно ми драскаше в устата. Бях принудена да стоя с дъвка в устата цяла нощ. Но както казаха това е решение за един ден.

amnessia
07-10-2012, 08:42
Не е проблема че са сложени некадърно , нито тя е виновна..Когато се местят зъбите накрая на брекетите тази жичка и тя се мести , и аз имах същия проблем имах голяма рана в устата ,отидох при ортодонта си отряза ми я бутна ми я навътре и всичко се оправи ! Направи същото , защото е много неприятно наистина...

amnessia
07-10-2012, 08:46
От тая жица,година след като ги свалих, още имам проблем.Е,нито ме боли нито нищо,но кожата си зарасна без едно парченце и то така и си остана...много е малко,аз вече рядко се сещам за него,но...Има един крем за афти,вземи си,дъгата може и сама да си я наместваш,просто с пръст я бутни леко навътре за да не ти дращи.Кажи на зъболекарката ти да ти даде восък,то е един прозрачен и се слага на дъгата в краищата или на самите брекети където ти дращи,кажи и восък тя трябва да знае ;)

Не може да я бутне сама , опитвала съм се много пъти , твърде невъзможно е ! Тя изглежда малка и тънкичка и уж може да се бутне ама не може.Аз се опитвах с пинсета с какво ли не..Имат си специална клещ за режене и бутане :)

heartshapedbox
07-11-2012, 11:28
От тая жица,година след като ги свалих, още имам проблем.Е,нито ме боли нито нищо,но кожата си зарасна без едно парченце и то така и си остана...много е малко,аз вече рядко се сещам за него,но...
Същото и при мен.
Бягай при ортодонта.

Amellia
07-11-2012, 21:30
И моята първата седмица постоянно ми се забиваше в бузата. Спокойно, няма да ти се инфектира ако поддържаш добра хигиена. Ще свикнеш след седмица. Пак ще ти се закачва понякога, но няма да боли вече. Ако не издържаш, питай зъболекаря за восък.

mMemories
07-12-2012, 10:28
Говори с ортодонтката да ти я оправи... сигурно много боли...

mrankoniiii
09-10-2012, 18:14
В началото с брекети е така и аз нося и знам , първо си като болен болят те зъбите разраняват ти устата и бузата . Учудвам се че не ти е дала восък ако не ти е дала отивам и и поискай тя ще има

IvetoIvanova
09-13-2012, 09:59
bi trqbwalo da ti e dala wosuk ):

~The Smile~
10-05-2012, 19:25
С шини съм си и много фъфля...ама няма какво да се прави....