PDA

View Full Version : Размисли за бижутата на плажа



cuchicheo
07-10-2012, 04:49
След като посрещнах July morning на терасата на софийската си гарсониера, започвам все повече да се замислям за ваканцията и за времето, което ще прекарам край морето. Това време все още е далеч, но и аз, като всяка суетна жена, мислено вече съм приготвила багажа си – джапанки, бански, плажна туника, чанта, очила, шапка, лосиони и ... бижута. Да, бижута!

Когато заменим дънките с бикините, често рискуваме да изгубим стила си и просто да се слеем с другите на плажа. Една жена винаги трябва да бъде стилна и да се отличава, да се запомня, дори когато е почти гола. Най-лесният начини да не изневерим на стила си, докато се наслаждаваме на морските дни, е като се доверим на подходящите бижута.

Много от нас харесват бижута на плажа само, ако ги гледат по страниците на големите лъскави списания за мода. Множеството нанизани до лактите гривни и етно гердани до пъпа, като че ли не са особено удачен вариант. Замисляли сте се се, обаче, за варианта обици и/или свободна по ръката гривна?

Това лято хит сред бижутата са макси размерите или колкото по-големи, толкова по-добре. Обиците не правят изключение. Чифт красиви обици, в тон с банския и пареото или като допълнение към шапката с голяма периферия, са Вашият автограф в плажната визия. Наистина:

*ако се опасявате, че може да загубите бижуто си, то голямата обица лесно може да се забележи в пясъка. Освен това, едни бижутерийни обици едва ли са толкова скъпи, колкото обици от благороден метал – злато, сребро и т.н., за които сте дали далеч по-значителна сума пари;

*ако се опасявате, че ще попречат на равномерния Ви тен, напротив – те просто си висят на ушите;

*ако се опасявате, че имате не до там съвършени форми или банският Ви това лято не е достатъчно „фешън“ – едни атрактивни обици биха привлекли вниманието към горната част на тялото и всичко друго е само подробност;

*ако се опасявате, че няма да има къде да покажете новите си обици, които са така неподходящи за ежедневието в офиса, то плажът е мястото. Толкова е екзотично!

*ако се опасявате, че ще останете незабелязани на плажа – от три момичета едно до друго, най-запомнящо се е това, което се отличава, това, което е различно :).

Ако сте любителка на закачливо подрънкващи пъстри гривни, знайте, че предимствата са абсолютно същите, но трябва да се има предвид следното:

*за предпочитане е гривната/гривните да са от материал, който би издържал на водата и нейната соленост и да не промени цвета си – пластмаса, мъниста, бял неблагороден метал (ако изберете метал в цвят злато, рискувате да загубите „златото“), раковини. С дървото и естетствените камъни внимавайте, защото някои видове променят цвета и структурата си след съприкосновение със солената вода;

*за предпочитане е гривна/гривни с минимален брой декоративни елементи или такива, закрепени с метални свръзки. Целта е в края на плажния ни ден цялата гривна да е на ръката ни. Това ми напомня да отбележа и наличието на стабилна закопчалка;

*за предпочитане е бижуто на ръката ни да е едно или, ако са повече, да бъдат достатъчно свободни, за да могат да се движат около китката и да избягва почерняването „на гривна“.

Няма нищо страшно,нищо некомфортно и неприлично в носенето на подходящи бижута на плажа. Знайте, че и на пясъка, и на шезлонга, и във водата не сте с шапка-невидимка и сте личност със свой стил, който трябва да поддържате. И най-вече, не забравяйте да се забавлявате – лято е!

Аз не съм Cosmopolitan, просто споделям мнение и се забавлявам :)
http://cuchicheojewelry.alle.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/

Glam0rous
07-10-2012, 07:53
Не знам защо се сетих за едни момичета онзи ден на плажа, които бяха по бански, с високи токчета, грим и прическа. Вярно, че на плажа ги гледат повече хора, ама бяха и малки....и изглеждаха супер нелепо. Хубаво е нещо да имаш закичето, но по-полека, да не стане като с тях. Още по-големият проблем в случая е, че ако бижутата не са от благороден метал вероятността да си променят цвета от водата и слънцето е много голяма.

cuchicheo
07-10-2012, 08:19
Нее, не става въпрос за кич на плажа, а за стил (макар че много хора не правят разлика) - грим, прически, токчета! и на мен ми идват в повече :) Изработвам изделия предимно от ситни мъниста и ги препоръчвам за плажа. Преди 2 години на плажа си загубих златна обичка и макар и малка едвам я прежалих. Едни стъклени мъниста няма как да се съсипят от водата или слънцето, а и не струват колкото чифт златни или сребърни обици, например. Статията е за личния избор и в подкрепа на това да не губим личния си стил :)

cyclops
07-10-2012, 08:32
Когато съм на море нося обеци от мидички в тон с обстановката :)

strawberry88
07-10-2012, 08:43
Никакви бижута не нося на плажа.

bloodyF
07-10-2012, 09:05
губила съм бижута на плаж и не ми беше приятно
сега имам една сребърна гривна на дясната и една жълта лентичка (то не е бижу де) на лявата +червен конец и никога не ги свалям, дори и на плаж ; )

Bonbonchencetyy
07-10-2012, 09:17
Досега не ми се е случвало да губя бижута на плажа.Обичам да нося колиета,обици и гривни.Никога не ги свалям,когато съм на плажа,а едно сребърно колие го нося винаги-дори когато си взимам душ вкъщи.Както авторката на темата,така и аз ви съветвам да си вземете бижута,които лесно ще прежалите ако ги изгубите и не си сменят цветовете :)

Hayashi
07-10-2012, 10:12
Мисля че нося само пръстени и обици. И то защото са сребърни, и не ме е страх, че ще ги съсипя.
С грим е абсурдно да отида на плаж. Най-новата ми идея беше ярко червило и останах доволна, защото не се изми или размаза от водата.
Иначе аз отивам на плажа за кеф, не да си показвам аксесоарите. Изобщо не ме засяга кой какво си е помислил.

marin4itu
07-10-2012, 16:27
На плаж ходя с 8те ми халки по ушите, защото няма как да ги загубя, и с една дървена висулка на врата сърце с буквата ми, която не е на синджир, ами на нещо като въженце (предполагам досетихте се за какво става въпрос), то е по-тясно около врата ми и също няма как да го загубя. Иначе съм губила голяма обица халка, но за щастие беше от ония ментета джунджурийки. Иначе сребърните ми пръстени и гривна ги махам, защото всичките са със символична стойност и ако ги изгубя, ще си умра от яд.

DeviL_AsS
07-10-2012, 16:34
Аз не нося бижута на плажа :)

Summer..lov3
07-10-2012, 16:44
До сега не съм слагала никакви бижута,когато ходя на плаж , но мисля тази година да си взема някакви големи обици. :)

tentazione
07-10-2012, 19:50
Нося само сребърни пръстени, които никога не свалям.

GreenFairy
07-10-2012, 20:14
На плажа нося само бижутата, коието по принцип нося и в града. Те са все неща, с които не се разделям, а именно: Индъстриъла на ухото ми, който не съм махала от както го имам, сребърен кръст с червен камък посредата, тенекиено слънчице на лилава връвчица и сребърната ми гривна. Това са бижутата, които са си винаги на мен и нямам намерение да нося други на плажа, все пак не съм на ревю там...

cuchicheo
07-11-2012, 04:59
Момичета, страхотни сте! Определено всяка от Вас има стил. :)