PDA

View Full Version : Стягане на краката



Tikche
07-10-2012, 17:58
Не съм дебела или нещо такова. Даже съм доста лека (43 килограма). По ген съм слаба, но понеже не спортувам от много време всъщност на краката нямам развити мускули. Искам да стегна краката си от вътрешната част на бедрата си, но каквото и да правя не виждам разлика. Не искам да слабея повече на килограми, а по-скоро да сваля малко мазнини от вътрешната част на бедрата и да ги заместя с мускулна маса. Тичането не ми помогна за тази област. Храня се здравословно, но каквито и тренировки да правя се отразяват навсякъде, но не и където искам. Дайде ми някакви предложения как да стегна тази част от тялото си. Не се срамувам от тялото си, но е хубаво човек да работи върху себе си. Знам, че вероятно ще питате за ръст и тн. Ръст 165, години 19 близо 20, BMI 15.8, кг 43 и искам да си ги запазя, а ако може и да ги дигна малко но с мускулна маса не мазнини. Kажете ми как да стане този номер. Като тренирам свалям килограми, но не качвам мускулна маса-дали да взимам протеини или нещо подобно? Гаджето ми ми препоръча да пия креатин, който помага на мускулите да се развиват много по-бързо от нормалното, но не съм много сигурна, че ще е добре за мен.

Hristova
07-10-2012, 18:13
Може да пробваш това http://www.youtube.com/watch?v=ab2bvyPwyTI&feature=player_embedded

FuckingFreak
07-10-2012, 18:25
Еми ако правиш безсмислено кардио, което всички препоръчват, ще слабееш и още как. И то един Господ знае какво ще сваляш - вода ли, мускул ли. Колко време прави опити за сваляне на мазнините на бедрата, за да стигнеш до извода, че не става? Питам, защото по ген имам дебели крака и от опит мога да ти споделя, че не коства толкова много.
Не бих ти препоръчала креатин, защото не споделяш дали имаш опит в храненето и тренирането => приемам, че нямаш => няма смисъл. От написаното разбирам, че си с бърз метаболизъм, така че не е нужно някакво ограничаване, защото така или иначе храната не ти се отразява много, просто се храни максимално изчистено. Пробвай да видиш как е като ядеш с по-малко сол, млечни и плодове, защото въглехидратите задържат на вода и кожата подпухва допълнително.
За пореден път ще посъветвам да зададеш въпроса си в темата за диетите...

Tikche
07-10-2012, 18:41
Еми ако правиш безсмислено кардио, което всички препоръчват, ще слабееш и още как. И то един Господ знае какво ще сваляш - вода ли, мускул ли. Колко време прави опити за сваляне на мазнините на бедрата, за да стигнеш до извода, че не става? Питам, защото по ген имам дебели крака и от опит мога да ти споделя, че не коства толкова много.
Не бих ти препоръчала креатин, защото не споделяш дали имаш опит в храненето и тренирането => приемам, че нямаш => няма смисъл. От написаното разбирам, че си с бърз метаболизъм, така че не е нужно някакво ограничаване, защото така или иначе храната не ти се отразява много, просто се храни максимално изчистено. Пробвай да видиш как е като ядеш с по-малко сол, млечни и плодове, защото въглехидратите задържат на вода и кожата подпухва допълнително.
За пореден път ще посъветвам да зададеш въпроса си в темата за диетите...

Опити правя от доста време и харесвам доста тялото си. Навсякъде е много добре оформено, но точно това място не се потдава на нищо. Пробвах бягане, кардио, упражнения, тенис и тн. Не ям сладко, не ям изобщо сол. Просто не я обичам. От плодовете ям само цитрусовите, мляко не обичам от малка както и яйца и имам недостиг на протеини, затова се чудя дали биха помогнали, ако приемам допълнително. Предимно се храня със салати, пилешко месо, цитруси, риба...просто това обичам. Метаболизмът ми наистина е много бърз. Никога не съм тежала повече от 46 килограма, ако ще и по цял ден да ям шоколад и тестени изделия.

FuckingFreak
07-10-2012, 19:09
Какво яде днес например?

Tikche
07-10-2012, 19:20
Какво яде днес например?

Закуска: зелен чай с мента и мюсли със сушени боровинки.
Прясно изцеден сок от грейпфрут + 40мин на велоаргометър.
Обяд: салата айсберг с чери домати, сирене, сушени боровинки и оцет и полувинка пастърва с лимон.
Един час тичане в гората с кучето, което има спешна нужда да тича като изоглавено, за да не ме кара да си играя с него до 3 сутринта.
Вечеря: пушено пиле с печена ябъла и гарнитура задушени моркови и грах.

FuckingFreak
07-10-2012, 19:27
Добре се храниш. Пробвала ли си да тренираш със свободни тежести? Дори и да не си, неща от сорта на бърпита, кофички, обърнати лицеви... ?

Tikche
07-10-2012, 20:08
Добре се храниш. Пробвала ли си да тренираш със свободни тежести? Дори и да не си, неща от сорта на бърпита, кофички, обърнати лицеви... ?

Нямам никаква сила в ръцете, че да правя подобни упражнения. Имам велоергометър в къщи и си го карам редовно, както на степен за горене на мазнини, така и за развиване на муснкули. Сега се мъча с едни гирички, за да подобря изгръжливостта си и да мога да правя по-голяма гама от упражнения. Коремни правя всеки ден по 200 сутрин (не ми трябват, но обичам да ги правя). Също така всеки ден правя упражнения за краката (клекове, скачане на въже, тичане по 1 час). Със всички тези тренировки и здравословно хранене и бърз метаболизъм изобщо не мога да разбера защо не може да се стегне тази част от тялото ми.

FuckingFreak
07-10-2012, 20:22
Защото тренираш само кардио.
Колелото няма режими за горене на мазнини и качване на мускули, лол. Бих те съветвала да не четеш повече упътването, където си прочела това.
Махни ги тия коремни, нещо не правиш както трябва, щом обичаш да правиш по 200. Натоварват кръста, дори да не го усещаш, ще го усетиш, като станеш на 40.
Лицеви на колене опитвала ли си? Аз ти гарантирам, че след месец-месец и половина изпълнения, ще можеш да правиш истински. Трябва постоянство.
А интервални тренировки пробвала ли си да правиш?

Tikche
07-10-2012, 20:39
Защото тренираш само кардио.
Колелото няма режими за горене на мазнини и качване на мускули, лол. Бих те съветвала да не четеш повече упътването, където си прочела това.
Махни ги тия коремни, нещо не правиш както трябва, щом обичаш да правиш по 200. Натоварват кръста, дори да не го усещаш, ще го усетиш, като станеш на 40.
Лицеви на колене опитвала ли си? Аз ти гарантирам, че след месец-месец и половина изпълнения, ще можеш да правиш истински. Трябва постоянство.
А интервални тренировки пробвала ли си да правиш?
Коремните си ги правя много добре. Издържам по 200, понеже ги правя от 5ти клас и съм свикнала. Лесни са и приятни. С кръста нямам проблеми, но да тук имаш право и все пак едвали това ще е тървото нещо, което ще ме заболи. Навремето тренирах жестоко художествена гумнастика, латино и тн при което сам адски пластична и със сигурност ще имам проблеми със ставите след време, понеже все още се тормозя с това от време на време.
За лицевите не съм, но звучи като добра идея. Определено ще се пробвам. Принципно лицеви изобщо не мога да правя, но тази идея ми харесва. Гаджето ми ме кара да сядам в/у него и прави лицеви на пръсти, с пляскане, с 1 ръка и тн, а аз и 1 лицева не мога да направя. :D
Добре, а ако комбинирам млечни протеини, креатин и плуване? При плуването краката играят голяма роля.

FuckingFreak
07-10-2012, 20:50
Плуването е страхотно за цялото тяло.
Но нали не обичаше мляко, какво стана? То може и аминокиселини да пиеш, ама друг е въпроса има ли смисъл - щом няма силови, знам ли... Тука трябва да каже някой, дето разбира.

Tikche
07-10-2012, 21:08
Плуването е страхотно за цялото тяло.
Но нали не обичаше мляко, какво стана? То може и аминокиселини да пиеш, ама друг е въпроса има ли смисъл - щом няма силови, знам ли... Тука трябва да каже някой, дето разбира.

То не е много мляко. Сипвам 2 пръста мляко, 1 чаена чаша вода и млечни протеини на прахче. Имат вкус на ванилия и вкуса на млякото изобщо не се усеща. Пия ги от време на време, но се чудя дали да започна да ги пия редовно.