PDA

View Full Version : Проблем . Моля помогнете много ми трябва професионално мнение по този въпрос.



samba
07-10-2012, 18:55
Така следният проблем е такъв че компа ми се развали.Дадохме го на един приятел на татко уш го оправи,дойде инсталира си драйвери всичко необходимо и то пред очите ми.Така мониторът през това време си работеше,но се оказа че захранването не било което трябва и го дадохме на сервиз.Мина седмица взехме компа от сервиза.Прибрах се включих монитора всичко както трявва но просто до него сигнал не стига. Мониторът си мига а сигнал не получавам.Направих един трик и свързах същият монитор към старият ми компютър и си тръгна без проблеми.И така въпросът ми е - В драйверите ли са проблема или в самата видео карта . Моля помогнете ми , че новият компютър ми трябва за работа а с стария не мога да правя почти нищо.Ще съм много благодарен.Благодаря а и ... Проблема е там че имах захранване chieftek което през зимата изгоря и се наложи да ми купят ново . Взеха го добре започна всичко и все още съм с него.Така като го взехме от сервиза пуснаха компа излезе си всичко икони а при мен като вклуча монитора тои си мига но не приема сигнал.И се чудя как така там става а като се прибрах в къщи не иска самият монитор да се пуска.Сложих го на стария комп монитора без проблеми всичко стана.(10 Юли се опитах да направя следното и да сменя захранващия кабел този път мониторът се включи и като Даде че зарежда Windows Xp (курсорчето мине 2 пъти мах и след това трябва да изпише Добре Дошли а то излиза някакъв син прозорец бърз за 1 секунда и всичко започва отначло и се повтаря .Моля ви помогнете.

ThEKiNgG
07-10-2012, 20:24
Мисля ,че видео картата ти е имала нужда от захранване и не са и включили кабела провери всички кабели наред ли са или ако са сменили захранването с по слабо и неможе да ти захрани цялата конфигурация може да ми кажеш като го включиш какви звуци издава или някакви индикации.

ThEKiNgG
07-10-2012, 20:25
Да и провери дали имаш подути кондензатори по видеото.

npp
07-11-2012, 09:17
има и възможност някое от крачетата на видео конектора да е изкривено или да не прави контакт, особено ако е vga(de-15) или dvi

MaGuSs
07-11-2012, 13:40
От цялата работа разбрах, че в сервиза са ти сменяли захранване. А то поддържа ли изискванията на твоята конфигурация? - провери.