PDA

View Full Version : Питане за креатин



xXxAngerfisTxXx
07-10-2012, 19:55
Почнах отскоро (седмица) да пия креатин, и доколкото знам от него не се запазва, смисъл ако спра да го пия или да тренирам, ще изпикая сичко ?

FairPlayer
07-10-2012, 21:41
На някои хора креатина не им действа, НО ако ти действа и се храниш/тренираш правилно би трябвало да запазиш някаква част от каченото, поне такъв ефект имаше при мен.

ZipFail
07-11-2012, 01:38
Глупости. То ако целия ефект се губеше, що толкова много хора го пият.
Ама да, ако спреш да тренираш сигурно ще свалиш, ама то със и без креатин - като не тренираш и не ядеш, сваляш. Креатина нямаше да е най-популярната добавка, ако се "изпикаваше" след 2 седмици, само дето както при всяка добавка, като се взима трябва да се тренира сериозно, а не да тренираш два месеца, един да почиваш..

xXxAngerfisTxXx
07-11-2012, 09:35
Аз откакто тренирам ям яко меса и яйца. Абе ям си доста стабилно.

ZipFail
07-11-2012, 18:53
Ами тогава нямаш проблеми. Яж добре, тренирай и единственото което ще изпикаеш е водата, която се задържа от креатина..

DownloadVirus
07-11-2012, 19:55
Аз откакто тренирам ям яко меса и яйца. Абе ям си доста стабилно.

И какъв ти е горе-долу хранителният режим?

xXxAngerfisTxXx
07-11-2012, 20:01
въглехидрати сведени до минимум колкото се може, и повече месни неща :) ям горе долу през 5 часа

DownloadVirus
07-11-2012, 20:07
аз ти исках грамажи храна и тн а не само да ми кажеш въглехидрати до минимум и меса..Това всеки го може и знае . Както и да е

xXxAngerfisTxXx
07-11-2012, 20:07
грамажи не меря, не ям по много но ям често :)

DownloadVirus
07-11-2012, 20:09
грамажи не меря, не ям по много но ям често :)

Което е грешна №1 .. Та сигурно ако продължим ще има и още . За това те питах и точно... Но все пак темата е за креатин,ще кажеш да не се отклоняваме и си прав.

xXxAngerfisTxXx
07-11-2012, 20:11
значи да разбирам да си пия креатина ? доколкото разбрах може да се пие постоянно без спиране.

DownloadVirus
07-11-2012, 20:16
Без спиране но за колко време .. Общо взето максимум 2 месеца без зареждаща фаза.Предполагам,че ще е креатин,то това е най-ефективният.. Ако правиш зареждаща 5 седмици само.. Принципно зависи и от килограмите ,но ако правиш зареждаща принципно е 5-7 дни по 20 грама на 4 приема и после само по 5 грама след тренировки а в почивни дни сутрин на гладно.

Ако решиш да не правиш зареждаща(което е по-добре щади бъбреци ,резултат - еднакъв) даваш по 10 гр в тренировъчни сутрин и след тренировка а в нетренировъчни 5 сутрин на гладно. И така максимум 2 месеца..А беее 400 грама стигат общо

xXxAngerfisTxXx
07-27-2012, 09:55
направих зареждащата фаза понеже искам по-бърз ефект. Резултата се вижда и усеща. Сега ще продължавам сутрин по 5 грама и така още 2-3 седмици. Вода задържам, щото при трен такава зверска жажда имам, пия по 2 литра вода за 20 минути, след трена пия креатина и след тва още половин литър вода. После 4-5 часа никаква жажда. Понеже трябва да сваля малко корема мисля сутрин на гладно да пия л-карнитин и hiit кардио към 20 минути. След това закуска и креатина. Мисля че креатина няма да попречи на свалянето. Аз приемам прости въглехидрати като някой и друг банан, или малко шоколад 30 минути преди силов трен и то с креатина. Иначе въглехидратите са ми на минимум.

DownloadVirus
07-27-2012, 10:50
шоколад 30 мин преди трен...