PDA

View Full Version : Проблем с намиране на работа от студент редовно ?



aks13v
07-10-2012, 20:31
Здравейте!

Проблемът ми е че уча висше сега ще бъда 2ри курс редовно и вече две работи, нещо като платен стаж няма проблем да ме вземат, но ми отказват не заради самото редовно, а заради това че трябва да си изкарам някъв документ от бюрото по труда, който да ме води безработен. А това няма как да стане като съм редовно обучение, трябвало да съм задочно или да не уча. Вече с 2 работи се случва така. При всички с договор ли е нужно такова нещо или не?
Благодаря предварително !

SisiStrange
07-10-2012, 20:52
Какво? Това не го бях чувала досега. И аз уча редовно обучение, и работя с трудово договор, а никой не ми е искал нищо такова. Искаха ми само CV, гимназиална диплома и молба за наемане.

ledenakrasota
07-10-2012, 21:09
И аз ще бъда втори курс. Всеки мой познат, който работи, дава само CV. :) В отдел студенти ще ти обяснят, ако попиташ.

aks13v
07-10-2012, 21:11
Еми може би е от самите работи ... знам ли. Едното беше стажант в Практикер, другото стажант в Глобул. Да не би само за стажантски програми да е така. По принцип ако кажа че съм редовно веднага ме режат за повечето работи, но в този случай дори да излъжа, че не уча пак нямам шанс, тъй като ми трябва този документ от бюрото по труда. От Глобул ми се обадиха и първото, което ме питаха редовно ли съм и като казах ДА, човека каза, че може само задочници или неработещи, записани в бюрото по труда.

draid
07-10-2012, 22:16
От работите ще да е.

aks13v
07-10-2012, 22:19
Еми дано е от стажовете само, въпреки, че са платени и според мен няма никва логика.

Чуда се дали като пускам CV за работа да си махна че уча висше, дали ще е по-добре. Как мислите?

ledenakrasota
07-10-2012, 22:33
Имам познати, които учат редовна форма, защото само такава има за някои специалности, а работят в Мтел или Глобул.

Sh@d0w
07-11-2012, 03:43
И като излъжеш какво? Все някога ще разберат, като ти се наложи да ходиш на някое лабораторно упражнение или изпит.

Такъв документ за пръв път чувам, че ти искат, продължавай да търсиш работа.

ledenakrasota
07-11-2012, 09:05
И като излъжеш какво? Все някога ще разберат, като ти се наложи да ходиш на някое лабораторно упражнение или изпит.

Такъв документ за пръв път чувам, че ти искат, продължавай да търсиш работа.

+1

Продължи и си научи правата, ако мога така да се изразя. Започнат ли да те въртят с това отново, парираш. :)

aks13v
07-11-2012, 11:14
Правата много добре си ги знам и не ме баламосват. Явно специално за тези работи изискват да си регистриран в бюрото по труда (т.е. да си безработен), което при студент редовно е невъзможно. Но явно не се отнася за всички работи.
ПП: И онази работа по-скоро е била GlobAl Net Solutions или нещо от сорта, а не Глобул.

Chacho
07-11-2012, 22:08
Защо трябва да си безработен, за да си регистриран в бюрото по труда? По-скоро са стажове за безработни или нещо такова. По принцип имаш право да сключиш трудов договор докато си редовен студент, само трябва да се оправиш със здравните осигуровки.

SisiStrange
07-12-2012, 13:38
^ Което става като подадеш молба в канцеларията. Струва 3лв. и общо взето гласи, че не те осигурява университета вече, а работодателите ти. За да не си двойно осигурен. Лепват ти един печат в студентската книжка и готово.

aks13v
07-13-2012, 12:08
И кво прайм като напусна работата пак да ме осигурява държавата (университета)

SisiStrange
07-13-2012, 12:50
Подаваш нова молба. Иначе по закон не можеш да си двойно осигурен (т.е. от работата и от университета), лепят глоби.

teodora.aneva.9
09-27-2012, 20:19
Предлага ви се възможност лесно и бързо да спечелите малко пари, като единственото условие е в рамките на 15 секунди да изпишете буквите и числата, които виждате на екрана. Регистрацията на сайта
http://www.megatypers.com/register
е напълно безплатна и от вас няма да бъдат потърсени никакви пари. Кодът за покана е 4ADK Печели докато се забавляваш!

theseveredgarden
10-25-2012, 06:30
Не, просто тъпаците не искат да те наемат като си редовно обучение, защото имаш много по-малко време, отколкото някой задочник или някой, който не учи изобщо или е завършил. Иначе да, не можеш да се осигуряваш и от двете места и по-добре си бачкай без договор, ако е възможно, защото на работа днеска те има, утре не, а образованието ако си се захванал сериозно ще си го изкараш до край и ще бъдеш осигуряван. Само дето няма да ти се води стаж. ;) А и повечето работодатели не са точно очаровани от идеята за осигуровки.

7aLaN7a
11-11-2012, 11:07
И аз имах същия проблем,но намерих перфектното решение! :Р бих могъл да помогна на по сериозни хора с доста контакти.Който има желание нека да пише на mlad_talant@abv.bg

rkalam
11-25-2012, 11:50
Здравейте, намерих един сайт, който обяснява как може да си докараме допълнително пари, без много работа.
Сайта е www.best-ptc-sites.eu и схемата работи безпроблемно. Аз изкарах няколко долара от гледане на реклами

PurpleDream
11-25-2012, 13:38
айде айде поне ти се обаждат ;д аз сам пръскам СVта наляво -надясно и никой не ме иска ;д;д

tihomirpenchev
11-26-2012, 07:42
Зависи от работата и самия работен процес, защото ако наистина се изисква постоянна заетост и няма кой да ви сменя, то тогава ще пропускате всичко от университета. Напълно нормално е за такива работни позиции да се търсят завършили студенти.