PDA

View Full Version : Въпрос за тренировка



SayHello
07-11-2012, 10:38
Здравейте,
След 1 седмица някъде заминавам при баба ми на село за около месец и половина. Там както се досещате няма фитнес. Имам у нас едни дъмбели, които мисля да взема, а и там има лост.
Та въпросът ми е (понеже досега не съм тренирал по лостове) как да го комбинирам с дъмбелите, защото съм чувал, че не е добре едновременно да тренирам и дъмбели, и лостове.
И също така, всеки ден ли трябва да отивам на лоста, или да почивам?

JuStIc3
07-11-2012, 14:27
Виж сега - не съм запознат кой знае колко много с фитнеса, но не виждам проблем да ходиш всеки ден на лостове(ще правиш по-кратки тренировки), или през ден ( по-стабилни тренировки ). Също така не виждам защо да не се използват дъмбелите...
Мога да ти дам още една идейка - взимаш в табуретки(или между две пейки няма значение) и правиш лицеви опори като падаш доста по-надолу от раменете(което ти натоварва достатъчно гърдите) Ако не се сетиш за упражнението ще ти пратя снимка :)
Ако решиш - изчакай по-компетентно мнение.

brawn
07-11-2012, 20:49
Ето ти една тренировка с която да поддържаш нивото, тя е за цялото тяло
1.Клякане с дъмбелите в ръце
2.Набиране
3.Лицеви опори
4.Мъртва тяга с дъмбелите
Правят се 3-4-5 кръга или иначе казано-една серия от първото, после една серия от второто и така до четвъртото - това е един кръг.Ако тренираш през ден то 3 кръга не би трябвало да са ти проблем .
Ето малко повече инфо за набирането http://trenirai.bg/2012/05/%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5/