PDA

View Full Version : Как да преглътна разстоянието?



Spongebob98
07-11-2012, 17:23
Аз сигурно съм една от многото в този сайт, които обичат човек от друг град, а в моя случай - вече държава. Та искам да премина към проблема и ако можете да ми дадете съвети. Най-добре ще е да ви разкажа накратко историята...
Преди 4 месеца се запознах с едно момче в ask.fm и от тогава изпитвам нещо. Тъй като той е от друг град си казвах " Осъзнай се, едва ли чувстваш нещо...!". Да, но с всички разговори, които изговорихме и с всичко, което разбрахме един за друг се сближихме. Може да звучи тъпо, но сега имаме уж някаква връзка, но само по Интернет. Преди няколко дни той замина в чужбина и не е ясно дали ще се върне. Тук ще добавя това, че се обичаме адски много. Мислихме да се видим, но уви, той замина със семейството му... Въпросите ми са следните: Как да преглътна разстоянието, как да му имам доверие, как да съм сигурна, че той ме обича, как да не се съмнявам, че има друга, как да дочакаме момента, в който ще се сме заедно? Помогнете ми, моля! :(

DisappointedDreamer
07-11-2012, 17:26
Никак.

Като ти гледам ника, се досещам че си на 13-14, и веднагически ти давам един съвет - престани да се занимаваш с глупости. По интернет почти всеки може да ти е сродна душа, защото видиш ли всички можем да се представяме за когото си поискаме.

Вие въобще виждали ли сте се?

HollyGolightly
07-11-2012, 17:31
Нищо няма да излезе, та вие дори и не се познавате. Знаете само това, което сте се престрашили да си споделите, и то по начин ,по който да се хареса на другия. И за каква любов говориш, това е просто детско увличане, как може да обичаш някого , когото не познаваш.

nepowtorima
07-11-2012, 17:33
И така да е тя няма да ви послуша и да спре да го харесва..
Така че просто търпиш, но ако видиш нещо подозрително просто го питаш..
Щом сте решили да имате такава връзка .. значи пробвайте се нищо няма да загубите.
Най-вероятно един от двамата ще е наранен, но.. все пак .. това е любовта :)
п.с. виж си личните съобщения..

ShtrudeL
07-11-2012, 17:34
Тук ще добавя това, че се обичаме адски много.

Глупости.

nepowtorima
07-11-2012, 17:37
Дори и да си го пишете не мисля, че нито един от двама ви го изпитва това наистина ...
Не можете да сте заедно, за да си го докажете...

gummybear
07-11-2012, 17:57
Няма такава любов.Обичали се ;дддддд
Та вие не сте се виждали.

mal4oty
07-11-2012, 18:09
Любов от разтояния = загубена кауза и напразни надежди.

SisiStrange
07-11-2012, 18:10
Малка си, ще срещнеш момче, което:
- ще те гледа в очите;
- ще те хваща за ръчичка, докато си говорите;
- ще се биете с възглавници и ще те гъделичка;
- след някой тежък ден ще те гушне, докато плачеш;
- ще те вдигне на ръце да те пренесе през някоя локва;
- ще отчупва половината вафла за тебе...
И прочие неща, които НИКОГА няма да имаш с това момче. И тогава вече ще видиш какво точно значи да обикнеш някого. Думите никога не са достатъчни. Трябва да сте заедно, за да се сближите и привържете един към друг истински.

Ти сега си се радвай, пишете си, изживей си го. В един момент и на двамата ще ви размине. Такива неща омръзват бързо. Рано или късно ще си свърши от само себе си пък ти дотогава си се кефи.

Amore-Mio*
07-11-2012, 19:35
Няма как. Особено, когато никога не сте се срещали и никога не сте си говорили очи в очи. Не знаеш какъв човек е, знаеш само това, което ти е казал, а откъде си сигурна, че е истина? Доста често хората в реалния живот са много по - различни от виртуалния. Просто приеми факта, че такава връзка не съществува или трудно, но във вашия случай ми се струва невъзможно, дори. Няма доверие, няма нищо, което да те държи силна и да преглътнеш това разстояние.

ShtrudeL
07-11-2012, 19:41
Любов от разтояния = загубена кауза и напразни надежди.

more bullshits

Teenhelp1
07-11-2012, 19:50
С чаша вода.

liebeistfuralleda
07-11-2012, 20:00
Ако наистина обичаш този човек, не мисля, че разстоянието ще пречи. Колкото и да го обичаш, пълно доверие не може да му имаш, все пак отива в чужбина. Нова държава, нови хора.А относно чакането, с времето сама ще прецениш дали ще има смисъл : )

DragonLady
07-11-2012, 20:09
И каква връзка имате като дори не сте виждали на живо? И аз съм имала връзка от разстояние, ама поне се бяхме виждали на живо. Само по една снимка или камера по скайпа няма как да си влюбена истински!