PDA

View Full Version : Хора,



jghgh
07-11-2012, 17:59
как си тълкувате тази мисъл:
too much ego will kill your talent?

Oy7ofCon7roL
07-11-2012, 18:02
хмм

ShtrudeL
07-11-2012, 18:14
съгласно съм

yakuza_
07-11-2012, 18:40
искали са да напишат eggs, тоест големите яйца, пречат на таланта, тъй като постоянно се удрят и започват да те болят и ти докарват редица проблеми

psychopath
07-11-2012, 21:52
too much ego could kill almost everything : )

талантът сам по себе си - не...и да, прекалено относително е. :Д

montana6
07-11-2012, 23:11
Това е добър отговор, според мен: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110412024319AA1gh8V

machoka
07-12-2012, 08:33
Ами тва е редовно дискутиран въпрос сред артистите между 15-25 години, когато изграждат името си. Независимо дали говорим за музикално/театрално изпълнение, много често по-творчески настроените артисти интерпретират тематиката, която поставят, по свой начин и чрез своите разбирания. За сметка на това, дадена писа/етюд или каквато и да е друга форма изисква да се вложат определени стилистични норми, базирани на епоха, автор или спрямо друг критерий. Когато се отклониш от тях, критиката или старчето - професор - преподавател използват този израз за да те свалят на земята.

Когато аз си позволявах да правя тези творчески забежки на 15-6-7 в силния си период, дългогодишният ми преподавател по пиано казваше 'сега работи за името си, за да работи после името за теб'. Беше с цел, че големите изпълнители си позволяват да интерпретират дадени произведения по много 'странен' и НЕ общоприет начин, но хората ги смятат за гениални и новатори..докато ако млад изпълнител го направи по същия начин - ще го сметнат за прекалено надъхан, несъобразяващ се с догмите и ще го скъсат.

Та това е идеята на тоя израз - въпреки творческите си пориви и много пъти иновационни и смели погледи в/у творбата, все пак да се съобразяваш с нормите, в които трябва да влезе тя.