PDA

View Full Version : Обеца на пъпа



Gwendoline
07-11-2012, 21:14
Здравейте, има ли някой с обеца на пъпа?
Закача ли се по дрехите? Някакви проблеми или инфекции имали ли сте?
Съжалявате ли, че си направихте?

Josefinne
07-12-2012, 07:24
И... Дами и господа, представям хиляда и първата тема по този въпрос!
Не съжалявам ни най-малко, че си направих. Вярно, че сега не съм в перфектна форма, така че само аз и мъжа ми й се радваме, но аз съм супер доволна. Моето пъпче е много вдлъбнато навътре и преди не ме кефеше, защото се зацапваше, а като го почиствах имах много неприятно усещане. Сега като съм с обичка не се цапа, понеже тя е като тапичка ха-ха!
Иначе е много яко украшение, женствено. Това дали ще се закачи обецата или не зависи от самата обеца. Ако си вземеш такава с ръбове и кукички по нея ( примерно пеперудка ) ще се закача. В началото ти препоръчвам този тип :
http://www.ultimatejewelz.com/images/Logo%20Belly%20rings.jpg
Пък после си взимай с висулчици и глупости. Аз винаги гледам да има такова топченце в долната част иначе много ръби като се свиеш, седнеш, наведеш и т.н.
Лично мен не ме боля много. Аз съм голяма лигла. Първия ден боли като се мърдаш, после постепенно болката намалява и до няколко дни изчезва, ако всичко е наред. От моята доста време течеше лимфа, може би дори и малко гной по едно време, не съм сигурна, но не ме болеше. Важното е да си я поддържаш чиста и да не я сваляш поне няколко седмици.

Надявам се да съм била изчерпателна :)

Зайче..
07-12-2012, 08:18
Ако не внимаваш ще се закача. ;д
Иначе - при мен пъпа се зацапва именно от обицата, защото много ми пречи да го почиствам и все има някъде мръсничко.
И не, въобще не съжалявам, че се пробих, нищо че бях на 12г. тогава. Все още си ме кефи обичката 8-)
А тези обици с висулките много тежат и разширяват дупката, така че ако искаш да носиш обицата максимално най-дълго време преди месото да се скъса не носи такива обички. :)

Gwendoline
07-12-2012, 10:18
Възможно ли е да сложите снимка, за да видя как изглежда реално? В нета има само снимки на някакви супер стегнати модели, минати през фотошоп и т.н. ... И аз не съм в перфектна форма в тази зона и това е единственото, което ме спира... мисля на есен като захладнее и не може да се ходи на плаж да си направя...
а ако носите някоя супер прилепнала блуза или рокля личи ли си, че имате обеца, изпъкнало такова?

marin4itu
07-12-2012, 13:44
Снимка нямам, ама обица имам от 6 години вече. В началото течеше лимфа, но е нормално. Не ме е боляло особено. Моята грешка беше, че на първия месец си смених обицата и се възпали. Върнах медицинската и Пак си мазах там с каквото ми бяха казали и няма проблем. Вече изобщо не ме боли, даже често забравям, че я имам, много съм свикнала с нея. Преди имах обичка пеперуда, която много се закачаше и ми беше неудобна. Вече от 3 години сигурно съм с шарени топчета, които мога да сменям, защото продават и само топченца. Аз винаги съм имала малко коремче, но не ми пука да ти кажа.

Зайче..
07-12-2012, 18:36
при мен си личат топчетата като съм с нещо по-изпъкнало, да.
а искам да попитам - ако това желязното или каквото е там ръждяса на пъпа ми, какво ще стане? 8-)

musS
07-13-2012, 19:21
Аз искам да попитам ако сега си пробия пъпа, а след 1 месец съм на море има ли някакъв проблем, защото съм чувала, че поне 3-4 месеца не трябва да влизаш в морето или в басейни.. ще се възпали ли пъпа и тн ?! :?

tori
07-14-2012, 13:34
Не, никога няма да ти навреди морето. Даже помага, но е по-добре да се пробиваш есента, има по-малка вероятност да потече гадна струйка пот по дупката и да го раздразни. А ако си с обица от медицинска стомана, титан, необий или др такъв материал, често използван за обици, няма как да ръждяса. Ако ръждясва, по-добре я махни и си купи нещо от метълшоповете от сорта на На Тъмно. Изчисти дупката с кислородна вода, намажи с Гентамицин и слагаш новата хубава обица.

missg79
07-14-2012, 14:05
Морето не пречи, даже е полезно ако се пробиеш при свестен пиърс ще ти обясни че трябва да правиш промивки с вода и морска сол. За потта можеш да си слагаш марличка или лепенка(10стотинки в аптеката). Ако се чудите за студио и сте от София мога да ви препоръчама ЛС за да не спами. Аз си направих интимен пиърс при тях и съм много доволна, момчетата са мн свестни и работят мн чисто и професионално.


пп басейните са забранени през периода на заздравяване.

TheFunStar
07-16-2012, 21:51
Аз искам да си направя на веждата, но.. :D Искам да попитам дали може да ходя без обеца понякога това ми е много интересно и също боли ли когато се дупчи