PDA

View Full Version : Не се разбирам с нашите



sisy18
07-12-2012, 15:46
Здравейте :)
Изобщо не се разбирам с нашите :(
Искат да съм отличничка , да помагам вкъщи , да съм идеална
Откакто започна тази година само спорове имам с тях ...
Първия беше , че исках да ми купят преса за коса , не че бих я използвала често просто винаги съм искала да мога да си изправям и къдря косата или да си правя прически като моите съученички ... Особено като чуха , че съм си харесала преса за 100 лв направо им призля, :D а и аз си бях събрала пари , ноо НЕ - на доведената ми сестра и купили на 17
После - обезкосмяването .. Питаха ме : Не си ли много малка ? - Пак тази ми доведена сестра била започнала на 15 . Аз пък взех събрах си пари и отидох на козметик :D , а сега защото нямам толкова пари и съм на село си купувам лентички , а те още не знаят :D
Третоо - нов телефон ... Като показах на баща ми кой телефон си бях избрала, ( пак си бях събрала пари ) той гледа учудено и каза че никога не би ми го взел защото бил просто УЖАСЕН и каква му била клавиатурата само (Querty :D)
Е получих все пак нов телефон , но с touch screen ;dd
И най-пагубното за мен - намалиха ми джобните . От 2 лв на 1,50 о.о ... Е за това си замълчах
На 12 съм
Никога не се разбирам с майка ми за дрехите и обувките - винаги иска да е по нейния вкус
Отивам да си купувам сандали , връщам се и пак недоволна . Какви били тези грозни "сандали" ... Отивам на училище и приятелките ми : Иии какви са хубави :)

glam_girl
07-12-2012, 16:34
1. Това за пресата - и на мен като бях на 12 не ми даваха... Изчакай година и ги помоли пак, може да са размислили.
2. Обезкосмяването - е това хич не го разбирам... Те какво като орангутан ли искат да ходиш???
3. Е, получила си телефон, няма за какво да се жалваш!
4. Джобните ти са нормални за възрастта ти...

Опитай се да поговориш със майка си, кажи й че искаш да те разбира и да се вслушва в теб повече. Опитай се да спечелиш доверието им - учи повече, помагай на майка си в домакинската работа, когато можеш... Старай се да ги предразположиш да ти се доверят... надявам се да съм ти помогнала...

sisy18
07-12-2012, 16:59
1. Това за пресата - и на мен като бях на 12 не ми даваха... Изчакай година и ги помоли пак, може да са размислили.
2. Обезкосмяването - е това хич не го разбирам... Те какво като орангутан ли искат да ходиш???
3. Е, получила си телефон, няма за какво да се жалваш!
4. Джобните ти са нормални за възрастта ти...

Опитай се да поговориш със майка си, кажи й че искаш да те разбира и да се вслушва в теб повече. Опитай се да спечелиш доверието им - учи повече, помагай на майка си в домакинската работа, когато можеш... Старай се да ги предразположиш да ти се доверят... надявам се да съм ти помогнала...
E за джобните не съм много съгласна :D От Сливен съм обаче на училище най-евтината закуска е 80 ст. обаче аз с тях не мога да се наям , въпреки че съм такава кльоща :D и само за закуска ми трябват 1,50 нито мога да си купя примерно сок или както правех най-често минерална вода , нито мога да си спестя някакви пари . Сигурно , ще кажеш закусвай вкъщи , но ако ме познаваш колкото приятелите ми ще знаеш , че това не винаги е изпълнимо при мен :D .Илии Носи си от вкъщи - това е по-зле от първото ... А за последното , върша повече работа вкъщи от мама , че тя по цял ден е на работа ...
Ами да БЯХ спечелила доверието им , но още от началото от един малък проблем беше станало от мухата- слон ... и сега имам голям проблем , който не пожелавам на никой на моята възраст
Ако искаш мога на лс да ти обясня , но може да ти се сторя досадна :D

Amore-Mio*
07-12-2012, 17:18
Така. Първо, сядаш и говориш сериозно с тях. Особено за обезкосмяването: обясняваш им, че не си малка и те е срам да ходиш по къси гащи, когато си като "горила", не буквално, а просто искам да обясня. За другите неща: наистина прекалено много неща искаш, поспри се. О'кей, хубаво е да спестяваш пари за това, което искаш, но все пак не е хубаво да искаш нещо и да си го получаваш, ставаш лигла по този начин. Иначе наистина те поздравявам за това, че си спестяваш пари и не караш родителите ти да пилеят пари на вятъра. Та, така де. Сядаш и говориш просто с тях.

sisy18
07-12-2012, 19:31
Така. Първо, сядаш и говориш сериозно с тях. Особено за обезкосмяването: обясняваш им, че не си малка и те е срам да ходиш по къси гащи, когато си като "горила", не буквално, а просто искам да обясня. За другите неща: наистина прекалено много неща искаш, поспри се. О'кей, хубаво е да спестяваш пари за това, което искаш, но все пак не е хубаво да искаш нещо и да си го получаваш, ставаш лигла по този начин. Иначе наистина те поздравявам за това, че си спестяваш пари и не караш родителите ти да пилеят пари на вятъра. Та, така де. Сядаш и говориш просто с тях.
Меко казано ме дразни това , че постоянно ме сравняват с доведената ми сестра , с която нямам никакви отношения...
Искат да съм с нейния успех , да не искам преса за коса или да се обезкосмявам , да уча в нейната гимназия , когато уча висше образование да уча във Варна , защото тя учи в момента там ... Създали са си някакви правила : Преса за коса на 16,17 , обезкосмяване в 7-8 клас най-рано 7 , Спомням си тази година как взимаха учебниците ми и отваряха на който и да е урок и искаха да го знам наизуст само така съм имала знания за 6-тица ... Затова и сега нямам време да излизам нямам силна памет и всеки ден ЗУБРЯ уроците , защото ми се карат иначе ..

Your.Passion
07-12-2012, 19:42
1. Защо не си вземеш по евтина ?? Има по 20 по 30 лв.
2.Тук ТИ трябва да решаваш !!Това си е твоето тяло..
3.Телефон .. Защо просто не събра пари за този който искаше ?!
4.Ехе ... Какво ти се струва ненормалното ?? Та ти си на 12 ..

bReAk3R
07-12-2012, 20:25
Всеки родител възпитава детето си по различен начин. Първото е, че си малка, за да имаш проблеми с родителите си. Второто е, че както аз, така и другите не видяхме някакъв проблем. Единствено, че те карат да зубриш. По-добре да те оставят сама да се оправяш с ученето, и чак ако пропаднеш, да те стегнат с наказание и т.н.
Наистина е хубаво, че спестяваш за всяко твое желание. Все пак те сигурно се блъскат на работата всеки ден.
За обезкосмяването, покажи на майка ти проблемната част и тогава я питай да ти забранява.. :D Не ги слушай за това...

Mx1
07-13-2012, 00:39
На мен ми даваха по 50 стинки на ден , за училище като бях на 12 фууууу
100 лева братче за бг знаеш ли как се вадят???????? а?
аз на 12 ходех на мтела да играя игруте - не бях чувал за телефон .........

fenkaaa
07-13-2012, 02:31
1. Предполагам предварително си мислела,че ще ти откажат и все пак се хвърляш на преса за 100лв.Има къде,къде по-хубави,моята е за 50 +/- 5 лв и си ми върши отлична работа.На мен никога не са ми забранявали да си правя нещо косата,макар че баща ми и до ден днешен мрънка като ме види с пресата в ръка.. "Няма ли да го оставяш вече това нещо,съсипа си косата,без него си много по добре" .. :D Имам приятелка,на която съм виждала как майка и я шамари,защото си изправя косата,тогава момичето беше на 15,сега е на 17.
2. Що се отнася до обезкосмяването,тук вече не са прави.Това спада към твоята лична хигиена,не може да ходиш обрасла,особено сега лятото,не живеем в джунглата..
3. Е,за телефона нормално,всеки родител би искал тук и неговото мнение да се зачете. :D
4. По нагоре ти казаха,че джобните са нормални за възрастта ти.. Хаха,неее изобщо не са нормални.Един тостер е по 1.50/60,да не говорим че това са най-евтините,поне в моя град.Какво,момичето да закусва престоелите закуски за по 70/8-ст. ? Когато бях на твоите години 2лв. напълно са ми стигали,или 1.50,но днес времената са много по различни,с тези пари дори на 12 не можеш да си купиш нищо,по добре обясни това на вашите. ;)

sisy18
07-13-2012, 04:36
На мен ми даваха по 50 стинки на ден , за училище като бях на 12 фууууу
100 лева братче за бг знаеш ли как се вадят???????? а?
аз на 12 ходех на мтела да играя игруте - не бях чувал за телефон .........
Да попитам ...Сега на колко си ?

sisy18
07-13-2012, 04:39
1. Защо не си вземеш по евтина ?? Има по 20 по 30 лв.
2.Тук ТИ трябва да решаваш !!Това си е твоето тяло..
3.Телефон .. Защо просто не събра пари за този който искаше ?!
4.Ехе ... Какво ти се струва ненормалното ?? Та ти си на 12 ..
Ми точно , аз бях събрала пари за телефона , ама нали на тяхното трябва да е ...Бил ужасен :D

sisy18
07-13-2012, 04:42
1. Предполагам предварително си мислела,че ще ти откажат и все пак се хвърляш на преса за 100лв.Има къде,къде по-хубави,моята е за 50 +/- 5 лв и си ми върши отлична работа.На мен никога не са ми забранявали да си правя нещо косата,макар че баща ми и до ден днешен мрънка като ме види с пресата в ръка.. "Няма ли да го оставяш вече това нещо,съсипа си косата,без него си много по добре" .. :D Имам приятелка,на която съм виждала как майка и я шамари,защото си изправя косата,тогава момичето беше на 15,сега е на 17.
2. Що се отнася до обезкосмяването,тук вече не са прави.Това спада към твоята лична хигиена,не може да ходиш обрасла,особено сега лятото,не живеем в джунглата..
3. Е,за телефона нормално,всеки родител би искал тук и неговото мнение да се зачете. :D
4. По нагоре ти казаха,че джобните са нормални за възрастта ти.. Хаха,неее изобщо не са нормални.Един тостер е по 1.50/60,да не говорим че това са най-евтините,поне в моя град.Какво,момичето да закусва престоелите закуски за по 70/8-ст. ? Когато бях на твоите години 2лв. напълно са ми стигали,или 1.50,но днес времената са много по различни,с тези пари дори на 12 не можеш да си купиш нищо,по добре обясни това на вашите. ;)
Ние всъщност имаме преса и то за 200 лв :D . Майка ми си я купила от Англия ,обаче преди доста години . С две думи не искам да си унищожа косата :D... .Майка ми каква гъста коса имаше пък сега всеки ден като я изправя и я изрусява нищичко не остана :D
За тостерите те и в моя град са си толкова :D
Ами най смисленото , което измислих е , че баща ми , когато е бил на моята възраст се е събирал с неподходящи хора и е започнал да пуши и така до днес ... Не че е имал много пари за цигари , като знам баба и дядо какви са :D

anonymous708973
07-13-2012, 06:24
Преса - мъничка си, използвай на сестра ти или взимай от приятелки.
За обекосмяването - абсолютно ненужно и даже смешно е на 12 да ходиш на козметик. Сама се прави или с помощ от приятелка. Хвани някоя да ти покаже как се правят вежди и давай сама после. А краката и подмишниците си прави сама, не е такава философия.
Тоя номер с искането на един телефон и купуването на друг са ми го правили, когато бях на 15, тъй че... В твоя случай обаче ти дори си си събрала парите. Колко струваше, впрочем?

С това обаче не се съгласявам:



4. По нагоре ти казаха,че джобните са нормални за възрастта ти.. Хаха,неее изобщо не са нормални.Един тостер е по 1.50/60,да не говорим че това са най-евтините,поне в моя град.Какво,момичето да закусва престоелите закуски за по 70/8-ст. ? Когато бях на твоите години 2лв. напълно са ми стигали,или 1.50,но днес времената са много по различни,с тези пари дори на 12 не можеш да си купиш нищо,по добре обясни това на вашите. ;)

Първо, пълна глупост е да ядеш купени тостери или закуски, защото са вредни и мазни.
Второ, яж си сутринта/на обяд във вас, за голямото си взимай плод/нещо сладичко/солетки. Дори можеш да си направиш сандвич от вкъщи, не е такава философия. Така ще имаш пари не само за сок, ами и да си отделяш настрани.

Сестра ми е на 13, получаваше по 1 лв джобни. Подозирам, че от слудващата година ще й ги увеличат на 1.50. Храни се вкъщи, защото знае, че така е по-добре и дори е леко сноб и не иска да яде в училище, защото закуските били гадни.

Проблемът, за който трябва да говориш с вашите, е тази рамка, която са създали. Ти си отделен човек, с отделни интереси и далеч не трябва да следваш пътя на сестра си. Това със зубренето също е доста глупаво.

Amore-Mio*
07-13-2012, 14:45
Меко казано ме дразни това , че постоянно ме сравняват с доведената ми сестра , с която нямам никакви отношения...
Искат да съм с нейния успех , да не искам преса за коса или да се обезкосмявам , да уча в нейната гимназия , когато уча висше образование да уча във Варна , защото тя учи в момента там ... Създали са си някакви правила : Преса за коса на 16,17 , обезкосмяване в 7-8 клас най-рано 7 , Спомням си тази година как взимаха учебниците ми и отваряха на който и да е урок и искаха да го знам наизуст само така съм имала знания за 6-тица ... Затова и сега нямам време да излизам нямам силна памет и всеки ден ЗУБРЯ уроците , защото ми се карат иначе ..

Оставам си на същото мнение и това е, че именно трябва да говориш с тях. Обясни им как се чувстваш , кажи това, което каза и на нас. На мен също не ми позволяваха да си купя преса, но в крайна сметка отидох и си купих. И след време получих подарък от тях ( нова преса ). Недей да зубриш уроците, по - добрият начин е да разбереш това, което четеш. Така много по - лесно се учат уроците. Със зубрене нищо няма да стане, най - много да го забравиш след определено време и това е. Това по никакъв начин не ти помага за бъдещето.

sisy18
07-13-2012, 14:45
Преса - мъничка си, използвай на сестра ти или взимай от приятелки.
За обекосмяването - абсолютно ненужно и даже смешно е на 12 да ходиш на козметик. Сама се прави или с помощ от приятелка. Хвани някоя да ти покаже как се правят вежди и давай сама после. А краката и подмишниците си прави сама, не е такава философия.
Тоя номер с искането на един телефон и купуването на друг са ми го правили, когато бях на 15, тъй че... В твоя случай обаче ти дори си си събрала парите. Колко струваше, впрочем?

С това обаче не се съгласявам:



Първо, пълна глупост е да ядеш купени тостери или закуски, защото са вредни и мазни.
Второ, яж си сутринта/на обяд във вас, за голямото си взимай плод/нещо сладичко/солетки. Дори можеш да си направиш сандвич от вкъщи, не е такава философия. Така ще имаш пари не само за сок, ами и да си отделяш настрани.

Сестра ми е на 13, получаваше по 1 лв джобни. Подозирам, че от слудващата година ще й ги увеличат на 1.50. Храни се вкъщи, защото знае, че така е по-добре и дори е леко сноб и не иска да яде в училище, защото закуските били гадни.

Проблемът, за който трябва да говориш с вашите, е тази рамка, която са създали. Ти си отделен човек, с отделни интереси и далеч не трябва да следваш пътя на сестра си. Това със зубренето също е доста глупаво.
Не помня точно колко струваше телефона , но около 200-250

sisy18
07-13-2012, 14:48
Оставам си на същото мнение и това е, че именно трябва да говориш с тях. Обясни им как се чувстваш , кажи това, което каза и на нас. На мен също не ми позволяваха да си купя преса, но в крайна сметка отидох и си купих. И след време получих подарък от тях ( нова преса ). Недей да зубриш уроците, по - добрият начин е да разбереш това, което четеш. Така много по - лесно се учат уроците. Със зубрене нищо няма да стане, най - много да го забравиш след определено време и това е. Това по никакъв начин не ти помага за бъдещето.
Баща ми казал на майка ми ,че не трябва така да ми угаждат (за пресата) и ако си купя сама ще ми я вземат ...

Mx1
07-13-2012, 15:49
Сега съм на 18 , ние нямахме пари и за хляб , трябва да се радваш че ядеш по 3 пъти на ден :)
с един френд носихме 10 километра от село 30 килограма желязо за 4 лева на 37 градуса слънце....... после имах изгаряния и 2 лета неможеше да ми се оправи кожата....

iiordanova
07-13-2012, 16:54
За пресата-изчакай още 1-2 години,а сега експериментирай с плитки,пяна,изправяне със сешоар и четка..варианти бол.
За обезкосмяването-щом имаш нужда е логично да си ги махаш.
За телефона-баща ти със сигурност разбира повече от технологии от теб. ;)
За джобните-може просто да нямат възможност в момента за повече. А и е лято,така че не ти трябват особено много пари.
А за сравняването с доведената ти сестра..говори с тях. Обясни им,че не ти е приятно да те сравняват с нея,да изискват от теб да си като нея и т.н.

sisy18
07-13-2012, 17:09
За пресата-изчакай още 1-2 години,а сега експериментирай с плитки,пяна,изправяне със сешоар и четка..варианти бол.
За обезкосмяването-щом имаш нужда е логично да си ги махаш.
За телефона-баща ти със сигурност разбира повече от технологии от теб. ;)
За джобните-може просто да нямат възможност в момента за повече. А и е лято,така че не ти трябват особено много пари.
А за сравняването с доведената ти сестра..говори с тях. Обясни им,че не ти е приятно да те сравняват с нея,да изискват от теб да си като нея и т.н.
За джобните - те ми ги намалиха още след нова година , а колкото до сега - на село съм и баба и дядо ми дават по 1 лев на ден ... Но тях ги разбирам пенсиите им на двамата общо са 530 лв ... Не мога да приема това , всички ми казват , че може би родителите ми нямат възможност да ми дават по 2 лв ,както на другите деца , но имат пари за цигари . Дават минимум 10 лв на ден , за да пушат ...

chrisy26
08-03-2012, 15:11
при мен е обратното и аз съм на 12. За обескосмяването майка ми ме води всяка седмица само да види че са леко покарали, но при мен кошмара е със сутиена. Не ви се жалвам просто споделям. Имам мноого сутиени, но повярвайте само три от тях са ми точно по мярка, тези останалите викам на мама че са ми големи и тя казва и какво така изглеждаш по-добре и то си е вярно но тя не разбира че със дрехите става но е неловко като се съблеча по бански и те са с един размер по-малки и за това ме е срам....

По темата: Не се отчайвай и в другата крайност не е гот.....

Anichkaxxwee
08-04-2012, 12:20
Седни и говори с тях.
Ние нищо не можем да ти разрешим

scrooper
08-04-2012, 12:39
при мен е обратното и аз съм на 12. За обескосмяването майка ми ме води всяка седмица само да види че са леко покарали, но при мен кошмара е със сутиена. Не ви се жалвам просто споделям. Имам мноого сутиени, но повярвайте само три от тях са ми точно по мярка, тези останалите викам на мама че са ми големи и тя казва и какво така изглеждаш по-добре и то си е вярно но тя не разбира че със дрехите става но е неловко като се съблеча по бански и те са с един размер по-малки и за това ме е срам....

По темата: Не се отчайвай и в другата крайност не е гот.....
Ууу, майка ти те прави горещо маце ;р Твоята крайност е по- приятна, все пак.
Авторке, вашите няма да е променят лесно. Опитай се да се оправяш сама, спестявай и прави някои работи тайно. Неусетно ще пораснеш и ще се промените- и ти, и те. А повярвай ми, тепърва ще ти изникват проблеми, това сега е "a piece of cake" ;)

chrisy26
08-04-2012, 17:20
Ууу, майка ти те прави горещо маце ;р Твоята крайност е по- приятна, все пак.
Авторке, вашите няма да е променят лесно. Опитай се да се оправяш сама, спестявай и прави някои работи тайно. Неусетно ще пораснеш и ще се промените- и ти, и те. А повярвай ми, тепърва ще ти изникват проблеми, това сега е "a piece of cake" ;)

+1

FunkyPie
08-06-2012, 08:16
За обекосмяването - абсолютно ненужно и даже смешно е на 12 да ходиш на козметик.
да ти кажа,имаше една от квартала преди много години (тва е била точно на 11-12) майка и я пускаше да ходи на козметик на цялото тяло..беше такава фукла (ама то ясно де,то беше и лигла) сега е брутална кифла и не искам да знам какво прави със себе си
а на тебе нямам какво да ти кажа..телефона си си го уредила,джобните ги спестявай а преса още не ти трябва ;) като станеш на 15-16 ще видиш колко смешно ще си изглеждаш на 12 с преса да ходиш

chrisy26
08-06-2012, 11:01
абе и за козметика е добре да ходи а не да се разхожда цялата обрасла

mimijessi
08-31-2012, 11:22
Ууу, майка ти те прави горещо маце ;р Твоята крайност е по- приятна, все пак.
Авторке, вашите няма да е променят лесно. Опитай се да се оправяш сама, спестявай и прави някои работи тайно. Неусетно ще пораснеш и ще се промените- и ти, и те. А повярвай ми, тепърва ще ти изникват проблеми, това сега е "a piece of cake" ;)

+1
А за джобните, при нас 1,50 няма да ти стигнат! Защото един сандвич (хубав) най-малко струва 2-2,20! Но ако наистина нямат възможност да ти дават повече закусвай във вас! :)

mrankoniiii
11-02-2012, 16:16
Ооо мойто момиче сега влизаш в пубертета ако знаеш още колко ще се караш с ваште ](*,) То и аз ако 12 годишната ми дъщеря ми каже , че иска преса за да си прави прически и да ходи на училище и аз няма да и купя . Но пък за др. неща поговори с майка си тя трябва да те разбере