PDA

View Full Version : Не знам от какво е,моля за съвет



пAteNцЕ
07-13-2012, 09:59
Такам, ето и проблема: от известно време (най-вече сутрин,но понякога и през деня)като се събудя имам гаден вкус в устата,все едно съм повръщала.А по думите на майка ми,имам дъх на ацетон(или амоняк нз кое точно). Иначе се чувствам добре, не мисля че ми има нещо.Пия доооста вода на ден поне 2 литра изпивам.Тия дни,обаче, от тая жега нямам особен апетит(от това ли ще е?) обаче от вчера взех пак да си ям така стабилно(макар че и през зимата ми се случваше от време на време така,нищо че и ям). Поддържам много добра устна хигиена(и даже се смущавам,като излизам с някой да не би случайно да имам този "дъх" и да ме "надуши"). Другото което е,отслабнах(естествено със спорт,та няма да гладувам) просто бях 52/53 кг и сега съм 50/51 за моите 165 см (на 16 съм ако е от значение). Възможно ли е да е от отслабването това?
Не знам какво е, затова питам тук.Надявам се да ми отговорите за да мога да премахна/намаля този проблем :(

notlike
07-13-2012, 10:16
Ацетоновия дъх може да се появи поради доста причини. Бактерии в устата, примерно на езика, или най-често - заради проблеми със сливиците. На мен лично доста често ми се появява, когато сливиците ми не са много добре и е отвратителна работа, защото няма с какво да го спреш, освен да дъвчиш 24/8..

пAteNцЕ
07-13-2012, 10:27
ох леле са четох по нета може и диабет да се окажело :-s
не може да е,(гледам да се самоуспокоя) в рода ми няма диабетици

Amore-Mio*
07-13-2012, 11:34
И на мен ми се случва същото със странния дъх сутрин като ставам, но не е точно от ацетон. Съмнявам се да е свързано със заболяване, по - скоро от жегите или от бактерии по устата/езика.

betty-dimitrova
07-14-2012, 09:55
И аз имам такова усещане сутрин като стана, но като си измия зъбите и хапна ми минава...

mkio
07-14-2012, 13:45
Най-добре е да се прегледаш. Такива наистина са симптомите на диабет, но в тези жеги е нормално на човек да му се пие вода и да отслабва заради непрекъснатото потене. Обезателно иди на лекар и пиши какво е станало. :)

mech7a7elka
07-14-2012, 14:28
Симптоми при диабет, най често са - постянна жажда и сухота в устата,неприятен вкус в устата , лош дъх .Също трудно заздравяващи рани, наддаване или сваляне на килограми, отпадналост... Майка ми е с такава диагноза.Пусни си пълна кръвна картина и задължително говори с личният си лекар.

Anonyss
07-14-2012, 14:31
Това се дължи на проблеми със стомаха. Отивате леко в грешната посока. Майка ми е същата, а има язва. По принцип за това са й проблемите. Лош дъх, не се появява само като станеш, а през няколко часа, леко дразнене в корема, чувството, че си повърнал и нещо друго.

mech7a7elka
07-14-2012, 14:44
Възможно, но тя не спомена да има дразнене в стомаха.При язва, определени храни биха я подразнили.Лошият дъх, също може да се дължи и на липса на желязо в кръвта.Така или иначе - трябва да се консултира с лекар.

пAteNцЕ
07-14-2012, 14:49
нямам дразнения в стомаха
майка ми се беше шашардисала доста,работи като лаборант ,мисли след почивката (като се върне на работа) да ми вземе кръв и направи изследвания

mech7a7elka
07-14-2012, 14:54
Още по-добре.С една пълна кръвна картина, може да отхвърлите съмнения за диабет или желязо-дефицитна анемия.
При такава анемия, се чувсташ отпаднал и често ти се замайва главата при рязко изправяне, също и лош дъх. Ако картината е добра, можеш да си направиш гастроскопия - неприятна процедура, но ако имаш язва или проблем с хранопровода и стомаха, ще се разбере.Успех :)

пAteNцЕ
07-14-2012, 15:02
Анемия знам какво е,няма как да имам(една приятелка има)Прочетох някъде,че при отслабване (при диети също) се получава това.Тия дни доста ям и ми няма нищо о.О

mech7a7elka
07-14-2012, 15:06
Възможно е и причината да е диета, която не си понася със стомаха ти.Направи си изследвания обаче,за да си спокойна :)

пAteNцЕ
07-14-2012, 15:09
А разбира се че ще си направя,мен от игла не ме е страх ;) диети не пазя,просто от жегата не ми се ядеше особено,повече вода пиех и така :/