PDA

View Full Version : Разширени пори



Tancheto_2
07-13-2012, 15:21
Здравейте! Знам че тази тема се повтаря, но искам да ми дадете съвети точно за моята кожа! Аз съм момиче на 15г и кожата ми е смесена в Т-зоната е мазна а извън нея е суха, излизат ми от време на време пъпки, но се справям с тях. Имам много черни точки и РАЗШИРЕНИ ПОРИ. Е да не са много дълбоки, но достатъчни да се забелязват от 20м. Моля дайте съвети,кремове,маски, процедури каквото и да е но да се справя с разширените пори. Чувала съм че от сериите диамантеномикродермабрази о има ефект но до сега съм си правила, само веднъж. Благодаря ви предварително ще чакам вашите компетентни отговори !

Zaharinka
07-13-2012, 15:39
Маски с хума и лимон,ексфолиране за черните точки.

пAteNцЕ
07-13-2012, 15:49
значи напари се хубаво(примерно сложи тенджера и като почне да ври водата се напари,ама леко да не се изгориш де)после със стерилни (може салфетки) или дори с пръсти премахни всичките черни точки,после мини с разреден спирт и накрая(за да затвориш порите) мини с кубчета лед,натъркай се хубаво + от време на време може със сода са хляб(ама лицето да ти е мокро) да си правиш пилинг ;)
edit: забравих да кажа,да сложиш след тази процедура някакво кремче,каквото прецениш(дали ще е много мазно или по-обикновено,твой избор) :Д

kalpazanka
07-13-2012, 18:42
Bioderma sebium pore refiner :)

strawberry88
07-13-2012, 19:04
Bioderma sebium pore refiner :)

Този крем наистина ли прави порите по-малки или само помага за омазняването?

kalpazanka
07-13-2012, 19:13
^И двете. :)

strawberry88
07-13-2012, 19:16
Аха.Благодаря.
Мислех,че не съществува нещо,което да направи порите по-малки.
Ще го пробвам.

Tancheto_2
07-15-2012, 22:35
Благодаря ви за бързите отговори. Доста често правя маски с хума и лимон на за жалос при мен ефекта е нулев. Следвам същите стъпки които и пAteNцЕ ми каза да ефектни са но за кратко. За Bioderma sebium pore refiner Доста съм се чудела дали да го пробвам и вече съм твърдо решена че ще си го вземя. Благодаря ви отново ако се сетите накоя хитринка пишете отново :) Също се сетих бях чела някъде за лосион на Мелмак помагал при разширени пори и черни точки и акне. Дайте някое мнение за този лосион гледам че е ефтин и е българска марка може да има ефект чела съм само позитивни коментари :)

Tancheto_2
07-20-2012, 00:04
Бихте ли ми препоръчали и някакъв фон дьо тен който да прикрие гадните пори и да не лъсвам след 1 час. Не е задължително да е фон дьо тен може и да е друго :)

strawberry88
07-20-2012, 12:37
^Ами гледай да е за мазна кожа и да пише oil free.
И аз имам тоя проблем и все още не съм намерила подходящия фдт. :(
Виж това. http://www.youtube.com/watch?v=EmZm3vwrF8Q&feature=fvwrel

don't say anything.
07-21-2012, 10:45
В темата ми за маските за лице, има една лесна и бърза за разширените пори, която дори не е маска.
Взимаш лед от хладилника, кубче и започваш да го размазваш по лицето си, докато не се стопи, ефект чудо !

strawberry88
07-21-2012, 13:10
^Да.
Вместо вода може и да си направиш ледчета от зелен чай,лимон и вода,домат и вода,розова вода... :)