PDA

View Full Version : 12-ти клас (абитуриенти) -2012/2013



Страници : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

granger
02-20-2013, 19:34
За грамотност ли се борим пак?

marilyn
02-20-2013, 19:35
^^То е много лесно да влезеш във форума и да започнеш да пишеш как видиш ли, всички, ама всииички студенти са неграмотни..

POLLINA
02-20-2013, 19:37
нашите ги вдигнаха още миналата година с 30 лв мисля

JoLLiE92
02-20-2013, 19:42
^^То е много лесно да влезеш във форума и да започнеш да пишеш как видиш ли, всички, ама всииички студенти са неграмотни..
Дам. :)

granger просто много обичам някой да напада за нещо ако самият той не е безгрешен в това отношение. :)

Колкото до теб, боклук, да, вероятно имам по-мъжки характер от теб.

Wednesday666
02-21-2013, 04:58
^^То е много лесно да влезеш във форума и да започнеш да пишеш как видиш ли, всички, ама всииички студенти са неграмотни..

Миличка, имам колежка, която пише " аз сАм .." или " убидена "..
Просто бях в шок и потрес, но какво да се прави. Факт е, че голяма част от младите хора като цяло, са бая неграмотни..

marilyn
02-21-2013, 09:30
Миличка, имам колежка, която пише " аз сАм .." или " убидена "..
Просто бях в шок и потрес, но какво да се прави. Факт е, че голяма част от младите хора като цяло, са бая неграмотни..

Сигурна съм, че всякакви има... идеята е да не се слагат всички под общ знаменател.

granger
02-21-2013, 10:22
ХЕЛ ЙЕА
6 по математика и край с тия геометрични ужасни неща :lol:
Днес контролната по АЕ ми се стори лесна.
Утре Матурата по Гео ще видим какви ще ги нацвъкам. Засега е ОК.

bloodyF
02-21-2013, 11:14
Дам. :)

granger просто много обичам някой да напада за нещо ако самият той не е безгрешен в това отношение. :)

Колкото до теб, боклук, да, вероятно имам по-мъжки характер от теб.

Пише се с главни букви и пред ''ако'' има запетая.
Какво сте седнали да хапете в теми, които не са за вас и само да дразните и да предизвиквате спорове.. Не знам.
(Edit:Извинявам се за множественото число, визирам теб.)


Имам въпрос за СУ.
Крайният срок за записване за втората сесия е до 25-и май. Но откога почва? Ако отида сега, мога ли да се запиша?

girlwithblueeyes
02-21-2013, 11:27
Утре контролно по история ме чака как ще се завлека до училището, не знам :D

JoLLiE92
02-21-2013, 15:18
Пише се с главни букви и пред ''ако'' има запетая.
Какво сте седнали да хапете в теми, които не са за вас и само да дразните и да предизвиквате спорове.. Не знам.
(Edit:Извинявам се за множественото число, визирам теб.)

Всъщност в случая пред ако няма да има запетая, а главна буква няма, защото съм написала името като обръщение и след това съм продължила изречението. :) Запетая там ми липсва, защото не е точно обръщение, по-скоро отбелязване.
Да не спорим за простотии, той отлично знае защо го хапя.

maximxxl
02-21-2013, 15:28
оф като почнете всичките да се правите на grammar naziта, кой знае кво............
имам 5 на пробната по бел без темата отзад, не сме писали тема. по история имам 4.84 пак на матура и пак без тема. другата седмица ще правиме пълни матури по 4 часа и ще видиме тогава кво че стааааааа. някой взе ли си справочник по мат за ФМИ?

granger
02-21-2013, 15:32
Ние чак априлската ще правим 4 часови , иначе утре правим матура по Гео за 45 мин. само тестовата част, а във вторни и темата отзад.
Ще видим какви ще ги изакам,при положение,че не държа такава матура , а тва ще ми е текуща оценка в дневника...
Толкова ме е яд.

girlwithblueeyes
02-21-2013, 15:39
Охх аз бях забравила , че априлската ще учим :D

babylofzz
02-21-2013, 16:59
Всъщност ние април никаква почивка ли няма да имаме?

granger
02-21-2013, 17:31
тц.

maximxxl
02-21-2013, 19:17
oоо нашия клас сме до към средата на април макс на училище и после си се готвиме за матури вкъщи. безсмислено е да ходиш на училище след средата на април и май...

JoLLiE92
02-21-2013, 19:20
Ние, доколкото помня, имахме "ваканция" от 1 до 4 април. И после ходихме плътно до изпращането на училище. :) Не ни и пускаха от часове, тогава беше най-натоварено.

POLLINA
02-21-2013, 19:21
Безсмислено е като цяло да ходиш на училище в 12 клас:Д
При нас имаше по 5 човека в клас макс, особено след Нова годнина

K_O_L_E_V
02-21-2013, 20:38
Май само ние не се подготвяме по никакъв начин за матурите.

Аз като цяло не виждам каква е тая паника около матурите, голямото подготвяне и така нататък. Въпросите са на базата на това, което се взема в училище за бога, няма да ти задават въпроси, на които за да отговориш е трябвало да си се подготвял като откачен....

Предполагам повечето от вас учат в гимназия, не в СОУ. А матурата е приравнена към всички ученици в страната, следователно и тези от СОУ-тата. Не знам при вас как е, но тук тези които им е трудно в някоя от гимназиите отиват в някое СОУ. Не виждам основание за сравнение между учениците от гимназия и обикновено училище, не мисля че средностатистическия ученик слушал поне 50% от времето през годините си в гимназията ще има някакъв проблем.

maximxxl
02-22-2013, 05:01
аз уча в СОУ и съм засегнат! :D

anonymous708973
02-22-2013, 06:33
Ние чак априлската ще правим 4 часови , иначе утре правим матура по Гео за 45 мин. само тестовата част, а във вторни и темата отзад.
Ще видим какви ще ги изакам,при положение,че не държа такава матура , а тва ще ми е текуща оценка в дневника...
Толкова ме е яд.

Абе, от 100 години се каня да те питам къде учиш?
В моето училище, което се води едно от двете/трите най-елитни, ако ни дадат матура по география, ще има масово изнасяне на випуска от часа.

granger
02-22-2013, 06:45
Води се хуманитарна гимназия, без обаче да има такава акредитация.
Има СОУ пред името,ама де факто не е. :lol:

Никой не ни пита щем или не щем. ПГто ,което е уж професионална гимназия никой не ги барва,никой не ги пипва за отсъствия, нито учат , нито нищо и ми излизат хлебари пекари,бармани, с туризъм , с програмиране, а са по -зян от нас.

Именно ,че едното СОУ не определя дали ще е по-добро от гимназията. Щото на нас като ученици 9-12 клас успехът ни е далеч по-висок. Пък на нашия клас, който сме технологичен профил,програмиращите мишлета там не могат да ни се качат на малкия пръст. (това към поста на КОЛЕВ)

Иначе...wish me luck. Мразя я тая география.

anonymous708973
02-22-2013, 06:50
А в кой град?

Успех иначе.

granger
02-22-2013, 06:54
Сопот.
За което малко ме е яд,но това вече са камъни за градината на майка ми и дълго време ще и го натяквам.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 07:14
ganger Успех с географията

Ей сега си влизам от училище контролното по история си беше лесно ,не знам защо всички ме бяха наплашили като отидох в 8 за половин час си го бях направила надявам се да остана удовлетворена от оценката . Защото смятам ,че се подготвих добре но пък като си познавам преподавателката и на 5 би трябвало ад се радвам . При нас шанс да , да не ходиш на училище няма :D

JoLLiE92
02-22-2013, 09:28
Сопот.
За което малко ме е яд,но това вече са камъни за градината на майка ми и дълго време ще и го натяквам.
Там е много яко. Ако учиш в това училище в центъра до къщата на Вазов, изглеждаше много готино като ходих. :) Чокофредото ви е лев и нещо :cool: К'во повече?

granger
02-22-2013, 10:05
Беше лев и нещо някога :D
Иначе тва на центъра е начално, учила съм там 4 години :lol:
Иначе матурата не беше трудна , ставаше.
Отивам сега на Олимпиада по Български, на която не ми се ходи,ама карай.

JoLLiE92
02-22-2013, 10:48
Абе яко си е, аз много обичам такива исторически градове. :)
Пих там чокофредо за лев и нещо тази есен! :D
Успех на олимпиадата! :---)

maximxxl
02-22-2013, 11:08
еу..олимпиада по бг ужас..

Hayashi
02-22-2013, 11:14
Ние сме Езикова и на всички останали учители сме им казали, че ако дадат нещо трудно ще има пълен бойкот. По математика успехът ни е много трагичен.
Аз утре съм на олимпиада по френски, а в неделя на устен изпит по френски.
Стискайте ми палци! :)

DisappointedDreamer
02-22-2013, 11:16
Стискаме! :)

granger
02-22-2013, 12:07
Падна се "Септември" не беше трудно,ама не съм се отвличала да пиша много , за час и нещо избацах там нещо и тва е. Нещо не бях в настроение за олимпиада,иначе в неделя няма да е в ЕГ в Пловдив 2рия кръг на областното,ми в Карлово ще е за нас. 8и30 в Неделя. Ох, побъркейшън ми е :lol: ама ще и да де,какво да правя.

Иначе с тия 4 часа физика иска да ни пуска и на нас матура по физика, и тотално го отказахме. Не стига ,че учим като ненормални астрофизика , астрономия, преди това всякакви други идиотщини ,ами и матура да ни плесне за текуща оценка и съвсем ще вдигна революция в училище.

JoLLiE92
02-22-2013, 12:21
Матурата по физика съм чувала, че е лесна. :) Нашата откачената ни даваше материали от олимпиада - национален кръг за контролно. Не можехме да и обясним, че не е наред.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 12:22
Hayashi успех ! :)
granger . Ние "Септември" го взехме преди 1 седмица някъде доста си е дългичко, а и нашата по БЕЛ ни искаше някъкви исторически факти . При мен проблемът e ,че колкото по -дълга е една творба толкова повече се отнасям да пиша .
Охх физиката ми е болна тема нищо , не разбирам .

Направо се чудя как ще смогвам преди 10 мин се върнах от урок по датски и съм скапана . Който си мисли , че този език е лесен просто живее в яка заблуда :D .

granger
02-22-2013, 12:22
На нас това ни е профил по принцип , но нещата много назад са изпуснати. Аз ще я взема тая матура минимум с 4,ама идеята е ,че не е подходящо изпитване за текуща оценка, при все ,че материала не е само на еди кой си дял,който сме учили наскоро.
Учиш Датски? Там ли смяташ да учиш или спомена ,че си живяла?
Много ме кефят тези езици,иска ми се да прасна една скандинавистика но след МИО/европеистиката ,която завърша :lol:
ама първо да ме приемат де.

JoLLiE92
02-22-2013, 12:26
Само на мен ли Септември ми харесва? Като литературен вариант на творба на Пикасо ми е. Авангарден, разхвърлян, странен, внушава ти доста неща..
girlwithblueeyes никой не живее в тая заблуда, това е ебати изкълчения език! И най-вече датчаните очакват лятото като дойдат тук на море, да говоря езика им! :D
granger нашата си беше вменила, че ни е профил, защото едно момче от класа беше 4ти на световното по физика, тя води групи в ЦЕРН, не знам си какво.. дават ги по новините от време на време отбора ни по физика, ама това не беше нормално, още повече че тя тея неща не ги преподаваше. Как имам 4ка не знам. :D

granger
02-22-2013, 12:28
Абе не е зле "Септември",даже е далеч по-добре от Славейков примерно...квото и да е негово.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 12:36
Джоли на мен ли го казваш уча го вече 2 години :D . Хубаво е , че в Дания има безплатни курсове по датски :) . Тва за очакването и лятото нещо не го разбрах :D

Незнам на мен Славейков не ми допада много, много

maximxxl
02-22-2013, 13:21
ммм ние по физика сме на постоянен ток, минахме електростатика 2ро равнище на 9ти клас :D нищо че преди 3 години го учихме сега пак,щото ще имам повишителен по физика зип и зп и затва спец. за мене се преговаряя :)) иначее електричеството и магнетизма не са никак зле, има интересни неща. иначе и ние щяхме да сме на астрофизика, ама е безсмислена да я учиме...
еу.. септември... :Х

Както и да е. имам питане към Джоли92, не че нещо, ама защо си седнала и пишеш в нашия форум? нали си студентка може би 1 или 2ри курс, нямаш ли си лекции и там предмети , по които да учиш? сори ама ми е странно...

bloodfrozen
02-22-2013, 13:56
Отбивам се само да си излея негативизма.
Тъй. На първо място да отбележа, че април наближава и това изключително ме отчайва. Имам неприятното усещане, че ще бъде тотална излагация на тия предварителни. Дано да греша, ама силно се съмнявам.
А пък роклите, които разглеждах, са потресаващо ужасни. Все им намирам разни кусури.. оф, надявам се да открия нещо, което да не изкритикувам. 8-)
Иначе аз, след като минат предварителните изпити, смятам да прекратя ходенето на даскало и да се отдам изцяло на учене вкъщи.

bloodyF
02-22-2013, 14:06
ох , днес си купих почти цялото бельо за бала, обувките си ги чакам утре, както и чантата
обаче знаете ли как се прецаках
купих си жартиери, а чорапите са били със силиконова лента, т.е. нямам нужда от жартиерите, но нищо, поне не бяха скъпи, та ще си купя чорапи без силиконова лента и ще ги пробвам някой ден :Д
иначе днес не бях на училище, бяхме в АУБ, сумати забавно :Д после кафенца,шопинг, екстра,супер петък
и съм затрупана с домашни и есета, та сядам да уча,сладки мои
хубав уикенд и пийте по-малко :*

pifiella
02-22-2013, 15:51
Сега се прибирам от олимпиадата по БЕЛ.Писах есе върху "Септември".
За УНСС не може друг да ви запише,трябва лично.

bloodyF
02-22-2013, 15:57
Имам въпрос за СУ.
Крайният срок за записване за втората сесия е до 25-и май. Но откога почва? Ако отида сега, мога ли да се запиша?

PLEASE.

granger
02-22-2013, 16:21
Устремът за справедливост и погромът в поемата "Септември" - това беше моята тема. Крайно отбих номера, но не беше особено трудна тема.

scrooper
02-22-2013, 16:50
Еее, не е честно да ви викат толкова късно на олимпиада! Нашата започна в 8:00. Падна се "Човекът във времето и пространството" в Далчевата лирика. Темата ми хареса, но по едно време не издържах и в крайна сметка написах 5 страници съчинение. Дано не е проблем...

granger
02-22-2013, 16:54
Аз и толкова не написах,просто не ми се занимаваше :lol:
Ние я правихме след училище. Достатъчно ми е ,че в неделя съм от 8и 30 на 2ри кръг по АЕ.

scrooper
02-22-2013, 17:53
Ох, а аз утре съм на немски, втори кръг, и само се надявам да не заспя на самата олимпиада. Не знам как се справяте с ранното ставане, но при мен тази първа смяна е трагична ;D

granger
02-22-2013, 17:59
Ужас ми е,ама няма как :X
Хич не ми се става,ама класната като е рекла,айде ще се прежаля.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 18:06
И аз съм утре на олимпиада по немски :D . Дано направя нещо , че ще се изям иначе . :D

JoLLiE92
02-22-2013, 19:16
maximxxl бях писала нещо за рокли и сега споделям ако имам да споделя нещо за когато аз бях 12 клас, което не беше прекалено отдавна, че да не е валидно. Проблем ли е? :)

pifiella
02-22-2013, 20:02
Устремът за справедливост и погромът в поемата "Септември" - това беше моята тема. Крайно отбих номера, но не беше особено трудна тема.

Моята беше "Отечеството е в опасност. Прекрасно:но - що е Отечество"
Иве,според мен можеш сега да се запишеш за редовната,не само за предварителната КСК.

Чл. 9. (1) Заявления за явяване на кандидатстудентските изпити от двете сесии се подават в следните срокове:

1. първа сесия – 18.02.2013 г. до 08.03.2013 г.;

2. втора сесия – до 23.05.2013 г.

granger
02-22-2013, 20:04
Като цяло на матура ще се радвам на всичко , само не и на П.Славейков. Просто е ужасяващо това писание. За мен той не е поет като останалите,които изучаваме. Смисъл,идеален критик е ,но за поетиката -хич не ме радва.

gabi_94
02-23-2013, 09:25
Еее, не е честно да ви викат толкова късно на олимпиада! Нашата започна в 8:00. Падна се "Човекът във времето и пространството" в Далчевата лирика. Темата ми хареса, но по едно време не издържах и в крайна сметка написах 5 страници съчинение. Дано не е проблем...

И на мен същата тема ми се падна! :D Написах 4 страници с голям зор, ама есе писах аз.

Ох, и аз исках да отида на 2ри кръг по ае на олимпиада, ама ще пропусна, тъй като кандидатстудентския курс ми е тогава. Сега е време да седна да уча по история за 2ри кръг, че....имам някакви бегли надежди, че имам някакъв шанс да се класирам на 3ти кръг :D

gabi_94
02-23-2013, 09:27
Като цяло на матура ще се радвам на всичко , само не и на П.Славейков. Просто е ужасяващо това писание. За мен той не е поет като останалите,които изучаваме. Смисъл,идеален критик е ,но за поетиката -хич не ме радва.

На мен от неговите само "Ралица" ми харесва. Всъщност именно на тази поема бях написала най-хубавото си есе, така че определено нямам нищо против. Аз най-много харесвам Йовков като че ли. Съгласна съм и на Талев, Димов, Далчев, Багряна и Константинов, останалите искрено се надявам да не се паднат :D

granger
02-23-2013, 09:32
Ох трябва да сядам да уча по история, една идея по-спокойно ми е като съм с единия крак в СУ,ама все пак ще се понапъна :D
Аз съжалявам,че не ми дадоха Олимпиадата по история, бяха забравили да впишат копие за 12 клас и духах супата. Иначе не беше трудна. След тва ми я показа г-на. Реших я на 2 на 3 ,писа ми 6,ама ме е яд. щях да се класирам на 2ри кръг с тия точки.

maximxxl
02-23-2013, 12:46
maximxxl бях писала нещо за рокли и сега споделям ако имам да споделя нещо за когато аз бях 12 клас, което не беше прекалено отдавна, че да не е валидно. Проблем ли е? :)

нее, всичко си е окей :) просто питам

DisturbiaV
02-23-2013, 13:53
Аз най-накрая си взех мечтаната рокля,в странен цвят,но го преглътнах :Д.Имам 6 по история и натрих муцуната на учителката ,която ми пише 4-ки и ме затапва всярчески.

grander,какво искаше в СУ?

granger
02-23-2013, 14:02
Аз искам МИО по принцип,ама вече съм приета Европеистика, благодарение на едно състезание ,което се проведе ноември месец.
Все пак ще се напъна за МИО/Право също е вариант,ама ако имам шанс за МИО няма да влизам Право.

JoLLiE92
02-23-2013, 14:03
Таз европеистика какво ставаш с нея после?

Hayashi
02-23-2013, 14:05
Олимпиадата по френски беше елементарна. Силно се нядавам да съм минала за национален кръг иначе съм пълен глупак. xD

den4o7
02-23-2013, 14:09
Отбих се тук да питам за математика по колко часа седмично ви е? По принцип ме интересува колко е от 10 до 12 клас, но нали тук е тема за 12 клас ще се радвам някой да ми отговори.

granger
02-23-2013, 14:10
Мога да се занимавам с Политика, управление на еврофондове , Бакалаврите по европеисткика могат да заемат позиции, свързани с европейската и евроатлантическата интеграция в публичния сектор, да работят в частния сектор и неправителствените организации, във висшите и средните училища. Тва е еквивалент на Еuropean Studies .
Създаване на специалисти с широка обща култура и ценностна ориентация, отлични езикови и комуникативни умения и специализация в определено направление на интеграционния процес: правно, икономическо или информационно-медийно

JoLLiE92
02-23-2013, 14:12
Интересно звучи. Ние имахме 2рия семестър избираем предмет европеистика, но като е избираем, разбирай - не се изучава особено сериозно.
den4o7 ние имахме по 12 :cool:

granger
02-23-2013, 14:16
Интересно е, аз нямах ясна идея какво представлява точно , преди да се включа в състезанието, пък то взе ,че ми се отвори парашута. Сега като гледам ми се струва яко интересно.
Пък и е плюс ,че вече познавам и доценти и зам. декан :lol:

Hayashi
02-23-2013, 14:20
Ние имаме по 4 часа. За щастие. xD

pifiella
02-23-2013, 15:47
Ние имаме по 4 часа. За щастие. xD


Аз имам по 2 :D

Hayashi
02-24-2013, 07:20
Еми тоя изпит го заебах тотално. Говорих 10 минути без те да кажат нищо и после първия въпрос, който ми задават е "Източника на документа е интернет сайт, какво значи това?"...

Колкото -толкова, накрая.

Shines
02-24-2013, 07:46
Почти не остана до края. Силно се надявам на матурата по БЕЛ да не се падне ''Под Игото'', че съм жив загинал. Всичко останало ще го приема по някакъв начин.

granger
02-24-2013, 10:37
Оооох , тая олимпиада по АЕ беше направена да се вземе от ...не знам какъв. Аре диктовката и есето ок, ама Откриването на грешките,заеби, отказаха ме тотално :lol:
Иначе нищо сложно.
Днес смятам да преведа руската презентация на български и да си ми е айляк.

minzz
02-24-2013, 14:10
Здравейте бъдещи колеги! Днес реших да си направя една регистрация и аз за да не остана по-назад :D

Как вървят подготовките за матури и кандидатстудентски изпити?
Има ли някой, който ще кандидатства туризъм?

granger
02-24-2013, 17:13
Намерих си текста от диктовката днес :lol: имам само 2 грешки ...EPIC WIN !

girlwithblueeyes
02-24-2013, 18:18
Олимпиадата по немски мина много добре .
Утре ще правя нещо като тестчета от уроците ми и как ще смогна и за училище да науча, не знам .

bloodyF
02-24-2013, 19:40
Отбих се тук да питам за математика по колко часа седмично ви е? По принцип ме интересува колко е от 10 до 12 клас, но нали тук е тема за 12 клас ще се радвам някой да ми отговори.

по 7.5 е май + 1.5 СИП имам аз
ама съм в ПМГ с Математика , информатика, английски профил, така чеее...да

pifiella
02-24-2013, 19:44
Утре съм на олимпиада по философия от 8 часа.
Ебати и сдуханото,искам да се наспя,мамка му!!!

Shines
02-24-2013, 19:58
Ще ти стискаме палци, pifiella :). Да ви споделя, че направо вече съм се побъркал тотално покрай тази математика и информатика :D. Някой по-информиран може ли да ми каже кога ще трябва да си подаваме документите за матурите? По какво смятате да ви е 2-рата? Дами, избрахте ли си вече бална рокля?

granger
02-24-2013, 20:12
Pifiella, аз бях днес от 8 и 30 ,по АЕ само че, щях да умра сутринта :lol: Просто гледах на кръв и исках да убия всеки ,който ми се изпречи на пътя. Уникалната тъпотия беше да го направят в 8и 30 просто. Миналата година беше от 12 и беше далеч по-добре...Успех иначе.
Аз утре ще си порешавам по история и метаматика ( презентацията) и ще ми мине бързо деня.

bloodyF
02-24-2013, 20:14
Ще ти стискаме палци, pifiella :). Да ви споделя, че направо вече съм се побъркал тотално покрай тази математика и информатика :D. Някой по-информиран може ли да ми каже кога ще трябва да си подаваме документите за матурите? По какво смятате да ви е 2-рата? Дами, избрахте ли си вече бална рокля?

До около средата на март май, те от даскало ще ви кажат
аз по английски ще карам, а рокля си купих даже, и обувки, и всичко :lol:
не ме кефят много нещата, но може би е щото не съм свикнала да се гледам по-официална , но нищо де, карай
поне ще е купон на бала,ако не друго
:lol:

granger
02-24-2013, 20:17
Нито ми е до рокли още , нито до обувки. Като излизам март ще огледам,ако си харесам ок, ако не - по-късно ще да е.
Моята също ще е по АЕ. С оглед на лайната,които изсраха днес на олимпиадата си мисля ,че няма шанс да е я взема поне с 5и50 :D

Shines
02-24-2013, 20:32
Благодаря ви за информацията, момичета. Пожелавам ви от все сърце да влезнете там където желаете :).

girlwithblueeyes
02-25-2013, 06:18
Pifiella успех на олимпиадата :)
Днеска пак същото учене :( :D

anonymous708973
02-25-2013, 09:06
В "Музея на земята и хората" тая седмица ще има изложение на рокли, обувки, бижута, грим. Разгледах страницата на събитието, откровени цигании са, но е възможно да си харесаме нещо измежду 2000 рокли. Имало опция да си харесаш рокля и да я коригират, ако има нужда или да си харесаш дизайнер и той да ти ушие рокля. Стигнах до извода, че София Борисова е "моят" дизайнер, харесва ми стилът й.

granger
02-25-2013, 09:09
Аз скоро разглеждах и половината бяха пернати...или къси и пак пернати...
ИСКАМ СИ МОЯТА РОКЛЯ...която и да е тя :lol:
Вече имам идея,ама като знам,че няма да намеря точно така , че трябва да ходя по шивачки и ми призлява :D

gabi_94
02-25-2013, 15:35
Сега се върнах от олимпиадата по история :D Отначало ми се стори лесна, въпроса дето се пише по него също не беше лош, ноо имаше такива простотии на свободните въпроси че ми идеше да се затрелям...Предишните олимпиади чудни ми се виждат...Ама шанс, каквото такова, проверителите добри бисери ще си извадят от моите писания.

DukeSolinus
02-25-2013, 15:45
Здравейте! Докато се наслаждавах на почивният си ден започнах да се интересувам дали ще успея да намеря някой като мен да кара изпит в една дата. Попаднах на тази тема и успях да прочета първите няколко страници и след това направо минах на последните 10.

Та значи аз съм от Благоевград и също като вас съм 12 клас. Смятам да карам матура по английски. Мисля да продължа образованието си във Великобритания. Дори съм подал документи за там и сега се готвя за изпит IELTS на 6 април. :) Подал съм документи в 5 университета, от който съм получил оферти само от 3. Малко късно се сетих и аз, че ако ще се кандидатства в чужбина трябва да се мисли от лятото. Дали от незнание каква е процедурата, сроковете и т.н. не знам. Важното е, че съм подал на време документи.

По-нагоре прочетох на едно момиче, което се е оплакала от слушането на делф. Към нея: една приятелка също ми каза, че е било много лошо качеството на записа и сега и тя като теб се надява да има поне 5 точки да не я скъсат и нея.

Относно контролни, класни и т.н. Учителите ни смятат да ни оформят до края на март (поне половината) за да може Април като ходим на различни изпити да си имаме оценките и да си отсъстваме без проблем. Лично на мен тези 2 седмици ми предстоят поне по 2 контролни или писмени изпитвания на ден.

Видях и, че обсъждате до къде сте по литература. Ние в редовните часове сме на Вапцаров (започнахме го миналата седмица), а по СИП решаваме тестове.

pifiella
02-25-2013, 15:56
Трололо аз се завърнах от олимпиадата по философия към един часа,но спах до сега.
Темите бяха ужасни и тъпи.
Аз писах за някъв си Хосе- и -Гареа,или нещо подобно.Изписах 3 листа и много добре ми се получи. :)
Ако намеря някъде темите ще ви ги пусна да им се порадвате!

terpsichore
02-25-2013, 16:01
В "Музея на земята и хората" тая седмица ще има изложение на рокли, обувки, бижута, грим. Разгледах страницата на събитието, откровени цигании са, но е възможно да си харесаме нещо измежду 2000 рокли. Имало опция да си харесаш рокля и да я коригират, ако има нужда или да си харесаш дизайнер и той да ти ушие рокля. Стигнах до извода, че София Борисова е "моят" дизайнер, харесва ми стилът й.

Здравей :) Аз бях абитуриентка миналата година и роклята ми беше на София Борисова. Останах много доволна. :) Ходих на изложението, но не си харесах нищо. Съветвам те да разгледаш роклите и на Жана Жекова в София. Виргиния Здравкова има много оригинални модели, но не си струва да дадеш толкова пари за една вечер. Разгледай и този сайт: http://www.belnoir.bg/ - адресът е П. Славейков 41, София. Успех в търсенето, сигурна съм, че и ти ще останеш доволна от Романтика, ако решиш да се довериш на тях.

pifiella
02-25-2013, 16:10
Eй ги на и хубавките темички: :D
1. „Философията с основание се нарича наука за истината. Това е така, защото целта на
теоретичното познание е истината, а на практическото – действието, и ако практиците
се интересуват от устройството на нещо, то не е, за да узнаят как то съществува вечно,
а какво е неговото отношение към други неща и в настоящето. Ние обаче не познаваме
истинното, ако не знаем причината за него.”
Аристотел, Метафизика, кн. ІІ, гл. 1

2. „Хората общо взето, колкото са по-цивилизовани, толкова повече са актьори.”
Имануел Кант, „Антропология от прагматично гледище”

3. „Именно защото житейското време на човека е ограничено, именно защото той е
смъртен, изпитва и необходимост да победи разстоянието и времето.”
Хосе Ортега-и-Гасет, „Бунтът на масите”

granger
02-25-2013, 16:14
Писала съм по втората,но беше за училище. Като домашна. Изключително благодатни са,ако имаш дар слово .
Дано се класираш на национално.

pifiella
02-25-2013, 16:28
Писала съм по втората,но беше за училище. Като домашна. Изключително благодатни са,ако имаш дар слово .
Дано се класираш на национално.
Особена първата е тъй благодатна.... :D
По втората и аз съм писала в ЗИП-а,даже си носех есето,но не намерих смисъл да преписвам нещо мое,вместо да сътворя нещо по оригинално,а и си ми е трнировка за матурата.

granger
02-25-2013, 16:32
Абе става първата,ама последите 2 можеш много да теглиш локуми.
Оф...утре сме на даскало,а ме мързи в червата !

den4o7
02-26-2013, 05:39
Кога свършва даскалото за вас?

Wednesday666
02-26-2013, 06:57
Кога свършва даскалото за вас?

За всички свършва на 15 май.

ParadOx
02-26-2013, 11:35
Вчера случайно ми попадна това великолепно нещо и реших да го споделя

http://pisalka.eu/?p=488 :)

Благодарности под формата на кафе, бира и т.н. приемам в кв. Гео Милев :D

bloodyF
02-26-2013, 11:53
За всички свършва на 15 май.

14 :)




Парадокс, откри и ти топлата вода :lol: отдаавна го бях намерила това и даже го бях пускала тук (или грейнджъра, не помня)

ама не отказвам по една бира да пием заедно де :)

Wednesday666
02-26-2013, 11:55
14 :)




Парадокс, откри и ти топлата вода :lol: отдаавна го бях намерила това и даже го бях пускала тук (или грейнджъра, не помня)

ама не отказвам по една бира да пием заедно де :)

Близо бях 8-)..

DukeSolinus
02-26-2013, 12:00
Кога свършва даскалото за вас?

Мисля, че до 14.05 е учебната година, но учителите ни сами си казаха, че до края на март ще гледат да ни оформят по всичко.

ParadOx
02-26-2013, 12:27
14 :)




Парадокс, откри и ти топлата вода :lol: отдаавна го бях намерила това и даже го бях пускала тук (или грейнджъра, не помня)

ама не отказвам по една бира да пием заедно де :)


:D :D

И аз от мн време го знам, но не знаех дали някой го е поствал. Никога не е излишно 8-)

girlwithblueeyes
02-26-2013, 12:49
Как съм се ядосвала на тази по Химия да знаите не е истина . Радвам се поне ,че си направих всичко контролни . Сега се мъча над датския и в 5 дим да ме няма на урок . Да не говорим , че два дена въобще не спя като хората .

granger
02-26-2013, 16:29
^ :lol:
Ок.
Ох , налегнал ме е адски мързел. Днес правих и втората част от матурата по география, падна ми се източен тракийско-родопски регион като тема за писане. Писах уж, да видим какво ще ми сложи за оценка.
Утре нямам никакви контролни,ама за сметка на това програмата ми е ужасна.Тоя ден едва го изтиках, а за следващия нямам и идея.

maximxxl
02-26-2013, 18:37
днеска правих пробна по история уж 4 часа ма я избацах за няма и 2. падна се матура от 2011 с тервелчо накрая. темата ок, ма имаше някои мн тъпи въпроси. от първи 30 имам 10 грешни е*и му майката...после от другите 10 свободни всичко вярно, и темата цялата я написах що горе добре. ще видиме другиден колко имам. ма ич ми не дреме на капата за някви изпити,матури и т.н. света не свършва ако не ги издържиш. важно е всеки явяващ се на изпити да го знае! до скоро не го оценявах.

granger
02-26-2013, 19:12
И аз тая съм я правила. :lol: . На тая има 2 грешки от тестовите , и 1 от свободните не бях допълнила нещо , та ми сметнаха 1 , вместо 2. А за тервел е адски благодатна темата!
Макс стягай я тая исторЕа. :D

alwinka
02-26-2013, 19:17
А някой за Свищов ще кандидатства ли?

granger
02-26-2013, 19:40
Май не.

DisturbiaV
02-27-2013, 10:47
някой звънял ли е на СУ за въпроси?

maximxxl
02-27-2013, 11:00
Отличен 5.53 добре е при положение че не съм си мръднал пръста да уча. има време :D математиката ми я е бая по-важна :))

DisturbiaV
02-27-2013, 11:02
оправих се.сайта на су е ужасен

joannalof
02-27-2013, 11:34
математиката ми я е бая по-важна :))

какво ще кандидатстваш?

maximxxl
02-27-2013, 12:30
информационни системи във ФМИ или софтуерно инженерство във ТУ

Chacho
02-27-2013, 13:03
^ИС ли? Що не КН?

pifiella
02-27-2013, 14:20
Иуху, народе!
Имам 5,89 на олипмиадата по БЕЛ.Думите на даскалката ми бяха:"Брилянтно е Габи,много добро есе"
И аз взех да се възгордях,сега сваляна на земята няма. :D

girlwithblueeyes
02-27-2013, 14:47
Браво piefella :)
Моита от уроците ми детото й болна и няма да ходя днес на урок така ,че ще си почина малко . И после ще уча по гадната Химия :(

granger
02-27-2013, 14:52
Честито,моето още не е проверено,ама няма да се класирам.Ако исках да с екласирам още 2 часа трябваше да лагя,а нямах желание.

marilyn
02-27-2013, 16:38
някой звънял ли е на СУ за въпроси?

Където и да звъннеш в СУ, ще ти се карат, че си звънял... свиквай. :D

DisturbiaV
02-27-2013, 17:21
Дори не дигнаха :Д

marilyn
02-27-2013, 17:33
Дори не дигнаха :Д

Ако бяха, щяха да ти се скарат задължително... :D

Моля ти се, В е хубава буква, не я пренебрегвай! ;)

pifiella
02-27-2013, 17:55
Дори не дигнаха :Д
Аз какви хубави спомени имам отпреди 3 години.Сестра ми беше приета в СУ и в ЮЗУ,обаче чакаше класиране от Велико Търново,а в СУ и ЮЗУ срокът за записване изтичаше..Абе дълга и широка беше.Та тогава звъняхме на пожар навсякъде и като ми вдигнаха от СУ ме направиха на 2 стотинки... :D А в ЮЗУ изобщо не ме сметнаха за човек и ми затваряха. Беше много забавно и ако сега трябва да се звъни ще карам сестра ми.

granger
02-27-2013, 18:10
^ Много го мразя това.
Все едно съм им изяла закуската искам аз да разбера нещо, дали са телефон за информация, а като се обадя, все едно всичко трябва да знам и на тях не им е работа да ми обяснят. Овце.

DisturbiaV
02-27-2013, 18:25
в УНСС ми се наложи да звънна и ги мързеше да говорят.доста отегчени бяха.
Абе както и да е малко ни остана.

ПП вече се чудя по кои мнения да се влияя.В унсс било по-хубаво за журналистика,не в СУ е по-престижно...унсс е икономически,но това пък не пречи преподавателите да са на ниво.Знам ли...май ще се решава в последният момент.

granger
02-27-2013, 18:31
Специално Marilyn е журналистика в СУ ,тя може да ти даде по-компетентен коментар,но наистина съм чувала от много хора ,че СУ е по-добре откъм тая специалност.

maximxxl
02-27-2013, 18:56
ми може и КН, те принципно 3те най-добри са КН,ИС и СИ. което ме приемат, и ако ме приемат ;D с темата, която ни дадоха не можах баш да се справя. само 2 от целия курс бяха я решили без 2,3 задачи, ма те са от СМГ... как дойде :)

DisturbiaV
02-27-2013, 19:21
да,разбрах че тя е в СУ с това.споделях,че всеки изазва мнение и е трудно да разбера наистина,кое е вярно ....СУ си е класиката ,така да го нарека,но това пък не значи,че още е най

granger
02-27-2013, 19:27
Ми по моите наблюдения засега е най.

pifiella
02-27-2013, 19:41
И аз се целя към СУ,но каквото сабя покаже.
Един познат учи журналистика в УНСС и ми каза,че не било най-зле. Той е 3-та година и не го приеха в СУ.
Общо взето като навсякъде -ако искаш учиш,ако не искаш не учиш.
Ако не ме приемат в СУ,влизам в УНСС.Това е, според мен, по-удачният вариант отколкото Благоевград или Велико Търново.
Всеки сам да си преценява.

DisturbiaV
02-27-2013, 20:06
и аз съм като пифиела.Желанието ми за фотография утихва.Просто ми намекнаха,че щом не съм им в школата да не се мъча ...

Zorin
02-28-2013, 09:55
Здравей, народе! Аз тази година само на 2 олимпиади се пуснах - БЕЛ и АЕ - като на английския вече ми мина областния кръг, а българския го очаквам с нетърпение.
А, някой има ли който ще лети към Великобритания септември месец? :)
Пожелавам на всички много успехи с предварителните изпити, да ги размажете. :)

girlwithblueeyes
02-28-2013, 10:34
Днеска ми върнаха тесат по Биология доволна съм от 6 цата :D . Сега малко почивам и сядам да уча по немски, и и история :d . Хубавото е ,че до Вторник нямам урок, и имам повечко време . На олимпиадата по немски имам 5,90 добре е и съм доволна от резултата :D

Chacho
02-28-2013, 10:55
ми може и КН, те принципно 3те най-добри са КН,ИС и СИ. което ме приемат, и ако ме приемат ;D с темата, която ни дадоха не можах баш да се справя. само 2 от целия курс бяха я решили без 2,3 задачи, ма те са от СМГ... как дойде :)

Готви се, темите за влизане в СУ с всяка година стават все по-елементарни.
То няма голямо значение коя специалност ще запишеш, ма ще е добре, ако се набуташ при тия с високите балове (КН), щото ще те дърпат напред.

DukeSolinus
02-28-2013, 11:00
А, някой има ли който ще лети към Великобритания септември месец? :)

Надявам се аз. :)

granger
02-28-2013, 12:16
Аз ще подпуша с тая история към СУ.
Темите ми са от големи по-големи :lol: да се радвам,че имам услужлива памет.
Останах много доволна от Олимпиадата по БЕЛ класирала съм се с малко,ама няма да ходя.На същата дата съм заета и се получава бая кофти,ама ще го преживея. Г-жата каза,че ако пиша така и на матурата ще си грабна пълния брой точки , and me is happy :lol:

Нашите учители са се побъркали , правих матура по АЕ за 2 учебни часа и то цялата 3 listening ; 2 reading всичките му cloze тестове и трансформации + есе ...побърках се. Да видим какви ще ги изакам и там.

ElManana
02-28-2013, 17:19
Някой за Скандинавистика/Японистика в СУ? :)

Wednesday666
02-28-2013, 17:52
Някой за Скандинавистика/Японистика в СУ? :)

И в двете е много трудно влизането.

maximxxl
02-28-2013, 18:07
оф някой знае ли как се решава ел. верига тип триъгълник и звезда? изобщо не го разбирам?! в една задача достигам до система с 3 неизвестни(3те R) иии не мога да го реша...не е баш хомогенно уравнение...

ElManana
02-28-2013, 18:13
И в двете е много трудно влизането.

Това ми е ясно ,но никак не е причина да се откажа. :)

Chacho
03-01-2013, 08:10
оф някой знае ли как се решава ел. верига тип триъгълник и звезда? изобщо не го разбирам?! в една задача достигам до система с 3 неизвестни(3те R) иии не мога да го реша...не е баш хомогенно уравнение...

Я дай да видим за кво иде реч.

Звучи като някакво обикновено последователно свързване.

bloodyF
03-01-2013, 13:46
Някой за Скандинавистика/Японистика в СУ? :)

meh.
Скандинавистика, Португалска филология, Японистика.
В тази последователност ще са ми.
Надявам се на първото, ама хайде да видим.

granger
03-01-2013, 15:25
Успех маймунки :lol:
Аз съм си доволна от матурата по АЕ, може и по добре,ама за 50 минути и 5и51 е добре :lol:
Мисля да си почивам тия дни и след тва да се стягам по история още повече. Днес идваха от СА Д. Ценов и хубаво си презентираха,амааааа нещо мЪ не кефи. Не е чак толкова зле унито, в някои направления си е направо чук , ама не е за мен. Иначе лекторите им бяха пичозни.

pifiella
03-01-2013, 15:42
При нас идваха от Техническия.
Не разбрах какъв беше презентиращият,но асистентката му беше като адреналинка (щом аз я загледах,правете сметка) :D

maximxxl
03-01-2013, 15:58
http://www.sketchtoy.com/23719784 ето :)
http://www.sketchtoy.com/23726484 ето я системата

granger
03-01-2013, 16:47
При нас миналата година идвата от филиала на ТУ в Сливен, ама нещо , как ли не съм се забила в Сливен, като оставям факта настрана ,че съм гола вода по математика и е мъка там.

ElManana
03-03-2013, 17:35
meh.
Скандинавистика, Португалска филология, Японистика.
В тази последователност ще са ми.
Надявам се на първото, ама хайде да видим.

Втората ти матура по английски ли ще е? Как се подготвяш? :3

Chacho
03-04-2013, 07:41
При нас идваха от Техническия.
,но асистентката му беше като адреналинка (щом аз я загледах,правете сметка) :D

Pics or it didn't happen.

granger
03-04-2013, 08:32
dream on,chachozavyr
Аз реших 3,цели 3 задачи по математика ,юхуу

gabi_94
03-04-2013, 12:30
Някой разбира ли от немски горе долу? Трябва ми малко помощ за задачки на ниво А2, Б1 - абе лесни са за хора, които разбират нещо :D

JoLLiE92
03-04-2013, 12:44
Питай, ако се сетя.. :D

maximxxl
03-04-2013, 13:09
О.о нее, ако не откача с тия звезди и триъгълници те па на :D сега имаме свързване тип звезда и нея не мога да реша...добре че на теста няма да има такива гадости...и после нещо по-разбираемо, ток във метали,вакуум,полупроводни ци,електролити и газове :))

gabi_94
03-04-2013, 13:26
Питай, ако се сетя.. :D

аз пуснах тема вече: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/542642-%D0%9D%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8

Wwwooow
03-04-2013, 14:23
Как и от къде се подготвяте за матурите ?! И смятате ли да има период, в които да стоите у вас и да учите само,без да ходите на училище ? Притеснявате ли се? На моя клас хич не им пука,ама хич.. Аз май съм една от малкото, на която й пука

granger
03-04-2013, 15:50
Подготвям се от записките в училище , отделно вкъщи си чета по темите. От училище са ни направили много хубави свитъци,където си имаме всички произведения, автори и систематизирана информация за тях. Не съм сигурна дали ще си стоя у нас и уча, защото пролетната нашата директорка дава яко зор и по 6 часа дневно караме БЕЛ , АЕ и ГЕо и История ,които са матуритетните за нашия клас, та предпочитам да си ходя, пък към края вече , ще си ходя избирателно .
По Английски си правя матури , имаме часове,в които решаваме матури , правим лисънинг и рийдинг, пишем есета.
Като цяло не ме притесняват толкова матурите,колкото кандидатстудентските изпити.

pifiella
03-04-2013, 16:18
И аз съм едно към едно като granger.
Ходя си на училище, днес ме изпитаха по 5 неща,върхана ми контролното по математика и им 6.
Не се притеснявам за матурите,а за изпитите.
По философия си оставам на зиповете,по БЕЛ съм си подготвена,сега преговарям някои неща и така.
Не ходих една седмица преди изпита ми в УНСС(миналия месец),а сега няма да ходя следващата, заради изпита ми на 17,не че ще правя нещо интересно,но пък искам да си почина.

Kyisi
03-04-2013, 16:24
Извинете за спама, но като Ви гледам толкова подготвени психически и направо се учудвам. Аз съм 11 клас и съм се стъписала от тая матура по география. Направо не знам до година какво ще стане. От друга страна учителите още от сега не преподават добре. Имам 1 час седмично география, а когато имам той влиза за 10 минути диктува плана и излиза. Пари за частни уроци нямам и просто не зная. Ще дам всичко от себе си, но това като че ли не е достатъчно! Иначе искам да вляза в Пловдив ( педагогика ). Някакви мнения ако мога да чуя ? Все пак сте по-големи от мен..имате повече опит. :D

JoLLiE92
03-04-2013, 16:27
Защо ще държиш география тогава? :)

Kyisi
03-04-2013, 16:29
Защо ще държиш география тогава? :)

Защото географията ми е интересна, а и повече специалности мога да избера с нея. Ако не ме приемат педагогика, ще запиша икономика. Стига да взема матурите де. ;д Другия вариант е биология, но аз МРАЗЯ този предмет и нямам желание да се подготвям по него.

JoLLiE92
03-04-2013, 16:37
Избери нещо, което ти е лесно, не което ти е интересно. :) Матура география според мен е слагане на главата в торбата.

UNITED2
03-04-2013, 16:38
Учите ли набори, учите ли? :D
Аз съм такъв непукист, че не е истина просто. Накрая през носа ще ми излезе, знам си аз.. все отлагам за последния момент преди матурите да почна да уча, ама и тогава сигурно няма да почна!
Обречен съм :D На вас успех

pifiella
03-04-2013, 17:16
Хора,някой да знае за английско онлайн списание(модно или свързано с дрехи),че ми трябва за държавния(да гледам от него),а нищичко не мога да намеря.
Кажете,моля!

JoLLiE92
03-04-2013, 17:25
Британско или просто на английски да е написано?

granger
03-04-2013, 17:29
Аз лично в момента не мога да се сетя за такова.
Смисъл всички списания като ЕЛ например имат и е вариант,ама не и такъв,кото да прилича на списание. Като диплянка.

Та , аз да питам излезли ли са резултатите от олимпиадата 2ри кръг? Ясно е,че няма да съм вътре,ама искам да си видя точките.
Ако някой знае- да свирка.

ПС: На мен проекта по иинформационни технологии е именно такъв.
Да създам - лого на определен графичен редактор , да направя клип , с която програма сме изучавали , да направя сайт на HTML и брошура на моден / фотографки/ автомобилен сайт.

pifiella
03-04-2013, 17:51
Британско или просто на английски да е написано?
На английски да е написано.

JoLLiE92
03-04-2013, 18:28
http://www.harpersbazaar.com/
http://www.cosmopolitan.com/
http://www.vogue.com/
http://www.vogue.co.uk/
http://www.marieclaire.com/
http://www.elle.com/

ParadOx
03-04-2013, 19:57
granger виж си ЛС :)

granger
03-04-2013, 20:37
Видях,благодаря :)

sweet__potion
03-05-2013, 11:03
Някой беше писал,че от Свищов са идвали при тях. И при нас минаха и има снимки (Тур '13) http://www.uni-svishtov.bg/?page=page&id=296 открийте се :D аз се намерих,сложили са ни последни единствената снимчица до Козлудуй..

granger
03-05-2013, 11:05
При нас бяха идвали :lol:
Ох и нас ни има :D лелелеле
По литература днес нямах равна, Йовков го знам от а до я, не можеше да ме барне никъде, а кръстосаният разпит мина по-добре от очакваното. Всичките героини - разпознати по даден откъс и описание. Всичките герои и те. Всяко едно произведение и тема на разказ.
А по физика като почна да изпитва умрях...
Добре ,че ги бях чела преди 100 години уроците та си му казах всичко,ОСВЕН една малка подробност и айде 5,добре че е с молив , та утре сигурно пак ще има зор,ама вече липсва моментът на изненадата.
Всичко останало с 2ки ... мегаяко.

maximxxl
03-05-2013, 18:06
O.o ти си машина....от Йовков точно нищо не съм прочел :D смятам да седна 1 ден и да прочета всичко от него дето се включва в матурата заедно с анализите. и все още не мога да разбера за кво ви мъчат с тая физика и то астрофизика?! при нас вече е толкова отлати,отлата положението, че просто даскалите не изискват почти нищо вече за 6...е с изключение на история, математика и физика нещо се напиня да решаваме задачи ама никой не ще :D
утре имаме пробна по бел 4 часа. нищо си не знам по литература, особено за последния въпрос ще чакам да ми дойде музата случайно на матурата :D с глупостите по литература не мога да се занимавам. wish me luck :)

minzz
03-05-2013, 22:09
Знаете ли кога е срока за подаване на заявленията за матурите?

POLLINA
03-06-2013, 03:33
защо учите физика в 12 клас??

bloodyF
03-06-2013, 03:57
защо учите физика в 12 клас??

щото от МОН са тъпи, примерно.

JoLLiE92
03-06-2013, 06:08
И ние учихме. А ни махнаха химията и биологията, мама им черна ... история не помня дали имахме, май да. Можеше всичко да има, само не и физика, ама ... :D
Зависи от профила ти като цяло :)

granger
03-06-2013, 09:14
На нас ни е профилиращ предмет например. На следващия 12 клас географията им е профилиращ и учат само 1 физика. Както ние Географи ЗП ...и отеделно вече си имаме 1 зип.

pifiella
03-07-2013, 14:01
Ненавиждам физиката :D

POLLINA
03-07-2013, 14:03
И ние учихме. А ни махнаха химията и биологията, мама им черна ... история не помня дали имахме, май да. Можеше всичко да има, само не и физика, ама ... :D
Зависи от профила ти като цяло :)

а значи аз съм в грешка. Мислих,че ние не сме учили физика в 12 клас,ама вярно,че ни махнаха историята и химията само.

JoLLiE92
03-07-2013, 14:06
Ненавиждам физиката :D
Ахъм.

ParadOx
03-07-2013, 14:14
Нямам абсолютно никаква представа какво учим по физика- това е предметът, по който не ни закачат. Правим тестове, преписваме и или 5, или 6 8-) Не си давам мн зор, а и не мисля, че тази физика би ми била необходима за нещо по-нататък (като изключим "за обща култура")

POLLINA
03-07-2013, 14:15
Същата работа беше и при мен:Д

JoLLiE92
03-07-2013, 14:23
Богопомазани. :D

POLLINA
03-07-2013, 14:25
:D

granger
03-07-2013, 14:32
Да ви кажа , за какви милимунди незнание ми светна 5,само 2 думи не му казах и БАМ. Ох ,както и да е. Г-на все пак е пич, искаше утре да правим контролна ,но като разбра, че е 8ми март и я отмени за вторник. Даде ни обаче 4 урока,които са дълги около....2 листа всеки...печатни...а4 формат. Просто ще изгърмя. Поне 2 от тях ги знам много добре. Останалите ще си ги науча и тях и после ще изглаждам незнанията :lol:

А днес контролна на Йовков - беше мегалесна или поне него го знам от -до ,затова ми беше лесна :D
Ааа и Матура по АЕ за 90 минути. Ама не ми се стори толкова трудна.

POLLINA
03-07-2013, 14:34
ооо нищо не са тези 8 листа,ще видиш догодина по това време какво те очаква :cool:



Йовчев?:Д Йовков.

granger
03-07-2013, 14:36
Знам , аз ,знам ...ама догодина ще уча нещо,което де факто ме интересува :lol: а това ми е само за парлама, да се каже,че имаме оценки. Тези часове са ни ненужни. Вместо да наблегнем на история , география ...те физика ми плеснали *повръщ*
Пък и тва са 8 листа за 4 дни , не е кой знае кво ...амааа...мразИм физика.

violette94
03-07-2013, 16:58
Здравейте.Аз ще карам изпит по английски в СУ.. има ли някой като мен, разбрах че е много труден и 90 процента съм сигурна, че ще ме скъсат :(

marilyn
03-07-2013, 17:00
Здравейте.Аз ще карам изпит по английски в СУ.. има ли някой като мен, разбрах че е много труден и 90 процента съм сигурна, че ще ме скъсат :(

Ти ако тръгваш с мисълта, че ще те скъсат.. никога няма да вземеш и един изпит.

granger
03-07-2013, 17:02
ооо нищо не са тези 8 листа,ще видиш догодина по това време какво те очаква :cool:



Йовчев?:Д Йовков.

Оф ,да,бе гледах едно съчетание и се въобразих :D

MidnightSun16
03-07-2013, 20:23
И аз ще ходя на изпит по англ в СУ, но в момента нямам никакво време да се готвя за него. Иначе имам книжките с тестовете, но не знам кога ще ги решавам... И аз съм чувала такива неща за трудността на изпита..

violette94
03-07-2013, 20:36
Ти ако тръгваш с мисълта, че ще те скъсат.. никога няма да вземеш и един изпит.

Да, права си, но го казвам, защото уча английски на съвсем друго ниво.Но не се отказвам разбира се .. ще се пробвам :)

marilyn
03-07-2013, 20:43
Да, права си, но го казвам, защото уча английски на съвсем друго ниво.Но не се отказвам разбира се .. ще се пробвам :)

Какво ще кандидатстваш?

maximxxl
03-07-2013, 21:02
уу наща по физика беше тотално забравила, че трябва да правиме контролно и ся ще дава чак другата седмица като вземе още ток в газове,вакуум и полупроводници. иначе е пълен ужас в клас, никой не слуша и е едно надвикване...

girlwithblueeyes
03-08-2013, 05:06
Оххх хора тая Физика ми иде да се метне от някъде другата седмица пак контролно @@ не стига , че едвам смогвам от уроците и от другите предмети ами и сега тва контролно :( нищо не разбирам там .

granger
03-08-2013, 09:53
ток в газове,вакуум и полупроводници.

You mean to tell me... че не учите астрофизика и всякаквите и идиотизми , като астроспектроскопия , спектър на звездите and so on...?

violette94
03-08-2013, 11:04
Какво ще кандидатстваш?

Европеистика :)

granger
03-08-2013, 11:08
^ о,колежка!
Успех с изпитите.

anonymous708973
03-08-2013, 11:44
И аз имам по физика контролно тая седмица, ама няма да влизам, че имам по-належащи неща. Пък и да науча материал от началото на годината за 3-4 дни.. мерси съм. Очарователни кварки, омг. Пълна тъпня.

marilyn
03-08-2013, 12:11
Европеистика :)

Успех.

girlwithblueeyes
03-08-2013, 12:23
И аз имам по физика контролно тая седмица, ама няма да влизам, че имам по-належащи неща. Пък и да науча материал от началото на годината за 3-4 дни.. мерси съм. Очарователни кварки, омг. Пълна тъпня.

Е ти добре си ти ,ама при мен тва с ,не влизането няма как да стане :D

pifiella
03-08-2013, 14:30
От 2 години вече не уча физика,но все още не мога да се отърся от ужаса!!! :D

sunman
03-08-2013, 16:31
Днес идваха в съседната гимназия от СУ и УНСС, та взех, че се записах за изпит в СУ, ограбиха ме, по-изгодно в София да си бях отишЪл ! :D :D

granger
03-08-2013, 16:33
И аз имам по физика контролно тая седмица, ама няма да влизам, че имам по-належащи неща. Пък и да науча материал от началото на годината за 3-4 дни.. мерси съм. Очарователни кварки, омг. Пълна тъпня.

Тоя материал е песен сравнение с това,което ви очаква след него...*повръщ* не мога да го дишам.
Иначе 6 на матурата по география, другата седмица ще видим каква ще е и тая по АЕ.

DukeSolinus
03-08-2013, 19:16
Днес на нас класната ни даде темите за класното по БЕЛ.

1. Човекът и суровото настояще в поезията на Вапцаров;
2. Човекът и неговите екзистенциални прозрения - борбата, вярата, саможертвата и смъртта в поезията на Вапцаров;
3. Човекът и хармоничното бъдеще в поезията на Вапцаров;
4. Грехът и възмездието в творчеството на Йовков;
5. Мотивът за спасението в творчеството на Йовков;
6. Красотата и грехът в творчеството на Йовков.

Каза ни, че ще ни даде 1 тема за Вапцаров и 1 за Йовков и да избираме.

granger
03-08-2013, 19:20
Всичките са яко благодатни. Успех.
На нас вече не ни казва какви ще са, ама не знам, може би така е по-добре за нас.

DukeSolinus
03-08-2013, 19:31
Предполагам, че ще наблегна на Вапцаров. Нещо разказите на Йовков не ме грабнаха. Само "Албена".

granger
03-08-2013, 19:34
Зависи по какво си падаш , за мен и двамата автори са еднакво лесни за писане,въпреки че "лесен" не е точната дума. Но като цяло , да кажем , приятни са.

DukeSolinus
03-08-2013, 19:43
Покрай рециталите ми с театралното студио най-дълбоко съм вникнал в поезията на Ботев, Дебелянов и Вазов. Техните стихотворения повечето съм ги научил наизуст. :D

maximxxl
03-09-2013, 06:19
мда, useless е да учиме астрофизика. спряхме до атомна физика и от 2ри срок почнахме електричество и сме почти на края. имаме само да минеме ток в газове,вакуум и полупроводници. след това магнетизъм и накрая 2та раздела се обединяват в едно - електромагнетизъм. нещо от сорта на магнитен поток, закон на Фарадей, самоиндукция, взаимна индукция, електромагнитна индукция, електромагнитно поле и променил ток. ма него многоо малко ще го разглеждаме, т.к. сме го учили в 9ти клас и в 11 клас на бая по-високо ниво ( не че другите неща не сме ги учили, но...) Като цяло се замислям нещо с физика да запиша, примерно инженерство?

иначе имам 5 и нещо на матурата по бел, г/д съм доволен при положение,че изобщо не мога да пиша лисове и мразя литературата е добре :)

JoLLiE92
03-09-2013, 06:40
Нас 12ти клас единия срок ни водиха всеки път в планетариума вместо да караме час. :) Което беше добре като идея, но ми ставаше лошо там. :D и през останалото време мъжката контролни ....

granger
03-09-2013, 14:21
Ние Фарадей , индукции и тн сме ги учили миналата година, що сега пак. Пък ддз, може програмите да са различни.
Както и да е.
И тук да се похваля , купих си рокля и обувки и съм много доволна :D

А матурата хич не ме притеснява. Локуми ми дай и не ме търси.

violette94
03-09-2013, 17:33
Успех.
Благодаря ти.Успех и на теб :)

granger
03-09-2013, 17:43
А по история готвиш ли се, щото доколкото знам за европеистиката и за мио-то изпитите са идентични - демек история и английски/или друг език/
възможно е и с матура история , коеф. е идентичен при историята.

maximxxl
03-09-2013, 19:02
учили сме ги ама чак в 9ти клас. миналата година не учихме магнетизъм, щото нямаше кога :D Иначе по план трябваше да учиме астрофизика, но пак казвам, даскалицата каза че няма смисъл и няма да ги учиме тия простотии :D

Hayashi
03-09-2013, 19:18
Да се похваля, че си взех изпита по френски с 86/100. Сега ме очаква следващия. :)

granger
03-09-2013, 19:37
хаяши , браво!
Макс, аз съм сигурна ,че минлата година съм учила магнетизъм. Явно сме с различни програми.

maximxxl
03-10-2013, 05:53
http://www.minedu.government.bg/top_menu/general/ ето ги нашия. и ние трябваше да учиме магнетизъм в 11 клас, ама не ни стигна времето и учихме само поменлив ток с едно чудо глупости(кондензатор,намот ка,бла бла) и ел.магн.трептения и вълни.

JoLLiE92
03-10-2013, 07:12
даскалицата каза че няма смисъл и няма да ги учиме тия простотии :D
тогава да подава оставка и да не учите физика въобще :cool:

Chacho
03-10-2013, 08:00
Ел. инжинерство е много гъзарска специалност.

violette94
03-10-2013, 08:40
А по история готвиш ли се, щото доколкото знам за европеистиката и за мио-то изпитите са идентични - демек история и английски/или друг език/
възможно е и с матура история , коеф. е идентичен при историята.

Ми ще карам матура по история.Да, готвя се. :)

bloodyF
03-10-2013, 08:54
'айде, активизирайте се малко..в козметиката 1 тема я изписваме за 1 седмица, тука 6 месеца и е малко повече от половината 8-)

учите ли ?
купихте ли си рокли/костюми и пр?

аз за бала съм почти готова, но с това учене нещооо... май ще си обувам късметлийските бикини и на тях ще разчитам и на матурите :lol:

granger
03-10-2013, 08:56
Купих,купих. Та сега имам и повече време да уча. Ама тая история ми изЕжда главата.

Wwwooow
03-10-2013, 09:54
някой знае ли сайт с материали за матурата по биология или нещо полезно, което да ми помогне малко от малко (освен тестове и матури) ?
Апффф много мразя да уча, много ми тежи :( по всичко освен по БЕЛ, там ми е леко и приятно.
Нито рокля съм си купила, нито нищо.. хич не ми се занимава, а целия ми клас(момичетата) са почти готови, поне с роклите..
Аз горе-долу знам каква ще ми бъде роклята, ама не е сигурно..
Ох,ох да минават тея матури и балове, че да се успокоя малко, че и държавен имам (лелел мале )

ParadOx
03-10-2013, 10:43
учите ли ? Само по немски и БЕЛ
купихте ли си рокли/костюми и пр?-Да

Толкова ме мързи напоследък, че не е истина..
Утре имам контролно по БЕЛ, в сряда- матура по немски, а в неделя съм на журналистика в СУ
Разчитам най-вече на късмета си 8-)

pifiella
03-10-2013, 10:44
Тъпа и гадна неделя.
Утре имам контролно по маркетинг и статистика. Айде маркетинга ми е песен,ама по статистика започвам да правя пищови,че майката си е е***о :D
Тая седмица ще ходя до сряда на училище и после релакс, или по-точно готвене за изпита. Песничка ще ми е до матурата,но поне се успокоявам,че не съм само аз...

pifiella
03-10-2013, 10:46
че и държавен имам (лелел мале )


По какво и защо само един?
И аз имам,ама хич ми не е за тия изпити,то се знае,че ще се преписва.

granger
03-10-2013, 15:48
Има ПГ-та ,които отделно от нормалните имат и държавен по специалност. Някои са с 1 , някои по 2 ,поне в съседното ПГ а тей.

Във вторник тъпата контролна по физика ми проваля деня,иначе всичко е на 6.

SurfSky
03-10-2013, 16:03
Има ли такива заблудени който още не знаят по каво ще им е 2рата матура рофл :D

Wwwooow
03-10-2013, 16:12
По какво и защо само един?
И аз имам,ама хич ми не е за тия изпити,то се знае,че ще се преписва.

Ами по Геодезия на теория, и на практика :( а твоите по какво са ?

DukeSolinus
03-10-2013, 18:21
И аз имам,ама хич ми не е за тия изпити,то се знае,че ще се преписва.

И аз имам 2 държавни изпита - теория и практика. Преди 2 седмици приключихме моят екип с практическия казус, а теорията съм си я сложил на....петата. :D То е ясно, че ще се преписва на него. :D Сега с приоритет ми е IELTS на 6 Април. Трябва да се стегна и да почна още по-сериозно да уча.

pifiella
03-11-2013, 10:05
Ами по Геодезия на теория, и на практика :( а твоите по какво са ?

Практика - изготвяне и представяне на бизнес план(имаш си фирма,теглиш си заем и развиваш икономиката на предприятието за период от 1 година)
Теория - една от 30 теми по икономика,счетоводство,фин анси и др. такива.

DukeSolinus
03-11-2013, 12:48
pifiella, Миналата година учех Предприемачество и за края на годината трябваше да направим бизнес план и да го представим. Върху него не бе годишната оценка.
А теорията на нас са ни 20 теми от счетоводството само.

pifiella
03-11-2013, 13:37
pifiella, Миналата година учех Предприемачество и за края на годината трябваше да направим бизнес план и да го представим. Върху него не бе годишната оценка.
А теорията на нас са ни 20 теми от счетоводството само.
Е те и моите теми не са 30,а май 25,ама аз си закръглявам. :D
Бизнес планът е за оценка на държавния изпит, тя не се води годишна, а за целия курс на обучение - 4 години.

DukeSolinus
03-11-2013, 14:00
Бизнес планът е за оценка на държавния изпит, тя не се води годишна, а за целия курс на обучение - 4 години.

При нас само ние, който сме счетоводна специалност НЕ правим бизнес план. На нас ни са няколко казуса с по 20-25 страници най-малко, задача по темата и документи. След това правим презентация по съответния казус и го защитаваме. Изпитите ни са на 4 и 10 юни.

bloodyF
03-11-2013, 14:29
Боже, с тия бизнес планове...ужас 8-)
по свят и личност с тоя моя проект имах финансовата част и реших да правя бизнес план..съсипах си нервите, а и част от него я изтрих,че не знаех какво да пиша и кого да питам 8-)

granger
03-11-2013, 14:36
Мацки, много се радвам като ви гледам как си праскате бизнеспланове !
Аз имам да уча по физика, ама после ще е , мързи ме в червата. Имам 6 по история днес осъзнах ,че масово хората не си знаят дори най-важните дати от историята. Чак яд ме хваща, щото не са от най-засуканите битки и събития. Деа...
Бях неотразима по История и БЕЛ днес,та чак крилца ми поникнаха!

girlwithblueeyes
03-11-2013, 14:38
тва Свят и личност ми е супер забутано и ние имаме проекти да правим :D и въобще не ми се занимава .

MissSun
03-11-2013, 14:56
Има ли значение дали решавам тестовете от книжката на УНСС от 2007 или трябва да си купя новата от тая година?

DukeSolinus
03-11-2013, 14:57
На нас по целият философски цикъл ни се падна една госпожа, която...на кратко стоим по 5-6 човека (редуваме се) за да не пише отсъствия. Смятайте сами! Въпреки, че преди 1 месец имаше едни събития в училище, след който изведнъж всички започнахме да влизаме в часа. Определено съм чувал, че има интересни неща по тези предмети, които сме изпускали, но такова е. :D Един предмет по-малко, по който учим.
А мен утре ме очаква изпитване по Статистика. :D Госпожата ни се връща от един дълъг болничен и така ни казва "Здравейте!". :D

pifiella
03-11-2013, 15:51
А мен утре ме очаква изпитване по Статистика :D


Честито! :D
Аз днеска правих контролно на решаване на мода и медиана,а отделно ме изпитва устно за алгебричните величини, коефициенти на корелация и други гадости....Беше шокиращо трудно. Нищо не разбирам, а и 100 пъти и повторих, че това няма да ми трябва никога в живота. Но тя си държи на своето - " Статистиката е от изключително значение в живота ни", да бе , ама в мечтите ти!

granger
03-11-2013, 16:50
" Статистиката е от изключително значение в живота ни"
Като онази преподавателка във Великотърносвкия .... майкоооо :lol:

pifiella
03-11-2013, 16:54
" Статистиката е от изключително значение в живота ни"
Като онази преподавателка във Великотърносвкия .... майкоооо :lol:
Тя и моята е учила във Велико Търново.Може и приятелки да са.

granger
03-11-2013, 17:04
УЖс.
:lol:
Нямам желание да уча,ама нъц...

pifiella
03-11-2013, 17:06
УЖс.
:lol:
Нямам желание да уча,ама нъц...

А аз алтавата,ако знаех какво ме чака в 10,11 и 12 клас,щях да си вляза в една езикова и да си гледам кефа. Ама на,добре ще избутах вече.

granger
03-11-2013, 18:17
Аз също щях да съм в ЕГ Пловдив,ама мама рече и отсече...сега ме е яд,ама квото е.

sweet__potion
03-11-2013, 18:50
Ние днес попълвахме заявления за матурите. Избрах география и икономика (готвя се от средата на 10 клас). В четвъртък имаме пробна по география, а на пробната по БЕЛ изкарах 5.08, като г-жата каза,че даже ни е ощетила в оценките,за да не мислим,че знаем много. :D От 100 точки-77 са мой :) добре е,като се има на предвид,че не съм пипала почти...

granger
03-11-2013, 18:53
На нас не са ни ги давали още, дано вече ги раздават,щото само ни бавят и се дразня.

anonymous708973
03-11-2013, 18:54
Аз също щях да съм в ЕГ Пловдив,ама мама рече и отсече...сега ме е яд,ама квото е.

Никак не е готино тук... Вие поне правите нещо, ние само присъстваме в часовете с малки изключения.

granger
03-11-2013, 18:56
Не знам аз много се бях навила , заради английския и немския. Ама ,какво да се прави. Да ти кажа и ние освен по БЕЛ нищоправим.
По история и английски горе долу се готвя сама, по другото...не ме касае толкова. Само ненужни уроци и тъпи контролни.
Поне по БЕЛ съм сигурна ,че матурата ми ще е с над 5и50 , просто директорката ни ни вдига яко под пара.

DukeSolinus
03-12-2013, 10:36
Аз днеска правих контролно на решаване на мода и медиана,а отделно ме изпитва устно за алгебричните величини, коефициенти на корелация и други гадости....

За добро или за лошо не знам, но тази година ми се падна госпожа (която ми е преподавала икономика преди) при която учим САМО теория. :Х Уроците ни ги диктува и всеки е с по 4-5 страници. Когато се опитваме да учим не можем нищо да разберем. :D Миналата година по Статистика ми бе друга госпожа при която решавахме задачи повече и тогава се справяхме по-добре. :D Поне се радвам, че мина! :D Бяхме на 2 групи. Едните да пишат единия урок, другите - другият. :D Утре ме очаква отново изпитване по фирмено счетоводство и банково счетоводство. :D Там поне не може да ме пипне човек. ;) :D :D

SurfSky
03-12-2013, 11:38
Ние днес попълвахме заявления за матурите. Избрах география и икономика (готвя се от средата на 10 клас). В четвъртък имаме пробна по география, а на пробната по БЕЛ изкарах 5.08, като г-жата каза,че даже ни е ощетила в оценките,за да не мислим,че знаем много. :D От 100 точки-77 са мой :) добре е,като се има на предвид,че не съм пипала почти...
А в матурата по география какво влиза като материал ? Всичко от 10ти клас насам ли ...? Нещо по точно? :D

pifiella
03-12-2013, 16:25
!!!ВАЖНО!!!
Излезли са разпределенията за изпитите в СУ.
Аз съм в Ректората - северно крило.Добре,че не са ме забутали на майната си.

sweet__potion
03-12-2013, 16:34
Всичко от 9 клас насам. Главно материал за гео на България, но има въпроси и от гео света. :D

SurfSky
03-12-2013, 18:03
И колко точки примерно са за 3ка? Ся решаваш тука матурата от 2012-та ... :D

marilyn
03-12-2013, 18:08
!!!ВАЖНО!!!
Излезли са разпределенията за изпитите в СУ.
Аз съм в Ректората - северно крило.Добре,че не са ме забутали на майната си.

Успехчета на тези, които ще се мъчат в неделя, бъдещи колеги. :D

Успехчета и на всички останали де!

pifiella
03-12-2013, 18:15
Успехчета на тези, които ще се мъчат в неделя, бъдещи колеги. :D

Успехчета и на всички останали де!
Кой е казал,че ще се мъчим.Просто отиваме и ги отвяваме :D
А дано,колежке! :Р

marilyn
03-12-2013, 18:19
Кой е казал,че ще се мъчим.Просто отиваме и ги отвяваме :D
А дано,колежке! :Р

Така, така! То мъчителното е само дългото чакане на устния изпит. Иначе другото не е трудно. Пожелавам ви интересна тема... няма как да не е като се имат предвид събитията в последно време! :D