PDA

View Full Version : зумба или тае-бо



sweet_mouse
07-14-2012, 10:07
Здравейте. Искам да ви попитам вие какво предпочитате зумба или тае-бо . Кое е по-ефикасно ? И ако някой от вас тренира някое от двете ако може да кажете дали сте доволни .. стяга ли се тяло .. отслабвате ли и т.н :) Благодаря ви много предварително ;)

brutaLxxbunny
07-14-2012, 10:24
Тае-бо е по-готино, зумбата не ми харесва. Само въртиш този задник напразно.

sweet_mouse
07-14-2012, 10:39
благодаря ти за отговора. Впрочем и аз съм чувала, че повечето предпочитат тае-бо :)

FuckingFreak
07-14-2012, 10:54
Тае-бо, ама само ако си ходила преди това на таекуон-до. Иначе само размахваш някви ръце и крака във въздуха.

3oPuTy
07-14-2012, 11:02
Аз не съм практикувала никакви бойни спортове и пак не махам с крака и ръце :? Всичко си е до желание - ако иска ще се научи.


А по темата:Аз лично обичах да правя тае-бо,защото ми е по-приятно и ме тонизира.Сега съм на зумба,защото имам проблем с глезена и не трябва да го натоварвам много,но с нетърпение очаквам нещата да се оправят и да започна пак с тае-бо.

Violenza
07-14-2012, 11:03
Аз ходя на тае-бо, голяма зарибявка е, поне на мен ми е супер приятно и разтоварващо. Зумбата изобщо не ми допада.

Chacho
07-14-2012, 11:03
Тае-бо, ама само ако си ходила преди това на таекуон-до. Иначе само размахваш някви ръце и крака във въздуха.

Именно. Ако нямаш понятие как правилно да изпълняваш ударите, т.е. да не си тренирала ТКД, по-добре се запиши на аеробика, каланетика или нещо в този дух.

3oPuTy
07-14-2012, 11:09
А хората,трениращи ТКД сигурно са се родили научени?!
Тае-бо,както и всеки друг спорт,има курсове/клипове за начинаещи.

Chacho
07-14-2012, 11:11
Хората, трениращи таекуондо, учат много по-точно нещата. Повечето трениращи тае бо не знаят на колко градуса се завърта крака, какви са междинните фази на ритниците и как да си изглаждат движенията. Тренирал съм достатъчно и двете и тези, които се занимават с тае бо, много често само отбиват номера. Пък и мацките като се преместиха в ТКД-то дадоха много по-добри резултати за много по-кратко време.

yozito
07-14-2012, 14:30
Здравейте. Искам да ви попитам вие какво предпочитате зумба или тае-бо . Кое е по-ефикасно ? И ако някой от вас тренира някое от двете ако може да кажете дали сте доволни .. стяга ли се тяло .. отслабвате ли и т.н :) Благодаря ви много предварително ;)

Тае бо е по-ефикасно, зумбата е доста по-лека.

sweet_mouse
07-14-2012, 15:35
благодаря ви много за всички отговори :)