PDA

View Full Version : Ученическа карта за БДЖ



lisi4ety
07-14-2012, 11:58
Някой знае ли дали мога да си изкарам карта за БДЖ на място (на гарата) само с бележник, сега, през ваканцията?
Разбрах, че трябват някакви уверения от училище, но утре пътувам и леко нямам време за такива работи ;D

yozito
07-15-2012, 14:37
Nope,

Трябва ти уверение с печат и подпис, както ти каза.
Иначе като ти го дадат, картата ти е готова за 5 мин.

Lucho
07-15-2012, 19:23
Условията за издаване на ЖП Карта "учащ" са:

1. На съответната ЖП Гара трябва да представиш документ - уверение за пътуване с БДЖ. Този документ ще ти го даде секретарката в училище, попълват се основни данни - име, фамилия, уч. заведение, учебна година и т.н. Секретарката му слага изходящ номер, подписва го и го подпечатва. Ако нямат в училище - купи го от канцеларска книжарница, струва няколко стотинки.

2. Носиш 2 бр. снимки - формат като за бележник (принципно и с 1 ще минеш, но си носи 2 за всеки случай).

3. Носиш си бележник или ученическа лична карта. Едно от двете - задължително.

4. Плащаш 1,00 лв. на гарата. Те ти изготвят картата за няколко минути и от следващия ден (или пък веднага) при показване на картата ще можеш да пътуваш с 50% намаление във всички бързи и пътнически влакове в страната във второкласните вагони. Валидността на картата е от 01 Октомври предходната година до 30 Септември на следващата година. За тази година - 01.10.2011 - 30.09.2012.

Ако имаш други въпроси - питай!

А ако пътувате от 3 до 6 души можете да си извадите билет "малка група" - той е малко по-евтин от редовния, има намаление, не се изискват никакви документи. Условието е да пътувате всички заедно.

Урсула
07-18-2012, 17:04
Аз като си изкарвах, ми искаха единствено документ от училище + снимка;
Нито бележник, нито документ за самоличност са ми искали. После директно си купих билет с 50 % намаление.

Lucho
07-18-2012, 17:55
Възможно е... принципно така стоят нещата, какви своеволия проявяват по различните гари - тяхна работа. Но да, реално погледнато и уверението върши същата работа.

Hayashi
07-18-2012, 18:28
Трябва ти удостоверението от училище задължително. Бележник или ученическа карта не искат, защото няма смисъл.

DeviL_AsS
07-18-2012, 19:20
уверение+снимка+1 левче