PDA

View Full Version : Творчество и муза



mimsssssss
07-14-2012, 12:35
Как разпускате от напрегнатият ден? Как се настройвате да творите? Как избягвате от реалността? Музиката помага ли ви?
Често ми се случва да не мога да прехвърля от една обстановка към друга. Имам иде, но просто мозъка ми е натоварен. Слушам си музиката до маск, но всичко ме разсейва - хората, шума, светлината, предметите около мен дори. Не знам как да избягам, да се потопя.
В последно време си тегля по цели албуми, нещо което да ме накара да се потопя първо в чуждият свят. Amy Winehouse помага доста, One Republic също. Просто музиката винаги е била част от моя живот и намирам спасението си в нея...

Вие как успявате да излезете от ежедневието и да се потопите във вашият си свят? Как се абстрахирате от обстановката? Дали не е и доза самодисциплина?

Sandrra
07-14-2012, 14:22
Сядам и започвам да пиша. В началото ми е трудно и всичко ме разсевай малко или много. Казвам си, че няма да спра и за 10 - 15 мин. вече съм в съвсем различен свят от този.
Не си ли пробвала да пишеш слушайки музика? :)

mimsssssss
07-14-2012, 14:29
Вниманието ми винаги е изострено и ми е проблем. Имам хиляда идеи в главата, които продължават да се трупат, само защото примерно съседите си правят покрива. Пиша на музика, да. Най-често така. Ама и приятелят ми ме разсейва, телефона ще звънне, вратата, хората за боклука, пощальона звъни на интеркома, домашните задължения... Просто не мога да се откъсна. Винаги съм завиждала на хората, които имат студио и се затварят в него, музиката дъни, а те не се интересуват от нищо, освен да творят...

Sandrra
07-14-2012, 14:38
Разбирам колко ти е трудно. Но се опитай така да си организираш нещата, че поне вечер един час да отделяш за творчество. Или пък в неделя. Наистина е жалко да имаш идеи, а да нямаш време да ги пресъздадеш. :)

mimsssssss
07-14-2012, 14:50
Работата е, че с приятеля ми живеем заедно, без родители. Т.е. всички отговорности са си наши, а като имаме свободно време го прекарваме заедно. Не знам дали това ме извинява, но не мога да си насоча вниманиеето, просто ми е трудно...