PDA

View Full Version : Обеци



Natinka1123
07-14-2012, 19:43
Здравейте, аз не мога да понасям други обеци освен злато .. , но обичам да нося разни тенекийки, ако ги нося повече от 1 ден ми се възпаляват учите , та въпросът ми е " Знаете ли някакви начини като да ги мажа с безцветен лак , да ги промивам преди да ги слагам ? Споделяйте , вие как се отървавате от инфекции от тенекийки.
Благодаря предварително
Извинявам се ако има грешки :) :) :) :) :*

Зайче..
07-14-2012, 19:46
ами една позната ги лакирва с лак, ама не безцветен. Казва, че и помага, аз такъв проблем нямам по принцип и само това знам като вариант. 8-)

Natinka1123
07-14-2012, 19:48
Аз винаги съм мислила , че лакирането с лак и после слагане на ушите , води до възпаление .. но явно не е така :) :)
А каква е разликата, дали е безцветен или не ?

mimeto_0o0o
07-14-2012, 19:54
И аз бях свикнала само със златни и исках да си сложа тенекийки и ме боляха ушите, аз обаче си ги мажех с ракия (:D), също така и обеците мажех и то всеки ден това и сега си ги нося без проблем :D А това за лака за пръв път го чувам

Natinka1123
07-14-2012, 20:03
Е, аз не говоря че ги нося постоянно , но като излизамм ..
На скоро направих грешка - Пробих си ухото и след една седмица , реших че трябва да си сложа теникийки , но при махането на мидицинската обеца си разкървих раната и нали съм инат си сложих теникийките за около 3-4 после се беше появила коричка и обецата се беше впила, и при всяко дърпане(много болеше) разкървявъх раната и така 2 дена .. и едвам едвам си сложих златна обеца и не я сваляммм !!! :D Все още си има коричка.
mimeto_0o0o - става и с кислородна вода ! :) :) :)

musS
07-14-2012, 21:11
и на мен ми се възпаляват ушите от тенекийки, мажи ги със спирт или ракия.. а тва за безцветния лак и аз ще го пробвам защото за пръстени върши работа ! :)

Natinka1123
07-16-2012, 10:59
Аз добре че нямам алергия към пръстени :X , но за обеци .. раничката вече почна да заздравява .. ноо ммннннногооооо ме сърби , дали че минава или нещо друго? Вие как мислите ?? :( (kiss)

MaLkaTa_LaDy
07-16-2012, 11:05
С безцветен лак става, но лака бързо се излющва и пада. Нямам такъв проблем, от приятелка го знам.

Natinka1123
07-16-2012, 14:02
А да знаете защо ме сърби дупчицата на ухото ? дали че минава или не ? :( :( :( (devil)

musS
07-16-2012, 17:56
най-вероятно е защото ти минава

AliceSw
07-16-2012, 19:11
за незарасналата дупка - сваляш обецата веднъж на 3-4 дни и промиваш или със спирт, или с кислородна вода

за тенекиените обеци - само на зарастнала кожа; слагаш ги преди да излезеш, почистваш обецата със спирт, махаш ги като се прибереш, не би трябвало да имаш проблем

marble
07-17-2012, 01:26
Ами преди, когато носех нормален размер обеци ги промивах само със спирт. Частта с безцветния лак съм я чувала много пъти и също те съветвам да пробваш.
НО аз лично никога не съм имала проблем с дупките на ушите, въпреки всичките манипулации и не мога да подкрепя съвета си с личен опит. :)

Natinka1123
07-17-2012, 08:17
Мисля, че започва да минава , ще стоя със златните докато заздравее на пълно и после ще слагам др

Amore-Mio*
07-17-2012, 09:25
Преди имах същия проблем. Можех да нося само златни или от медицинска стомана. Та, години наред носих златни. В последствие реших отново да пробвам да нося някакви тенекии и вече нямах подобен проблем. Не съм им правила нищо.

А това с лака за пръв път го чувам и ми се струва, че също възпалява.

big_hug
07-17-2012, 09:35
Не знам но аз нямам такива проблеми с обеците,мога да си нося злато,сребро и разни други тенекии.Обаче не знам ,защо но когато си сложа обеци , на едното ми ухо все едно обецата тежи повече,отколкото на другото,и това става само с един и същ чифт обеци.

Natinka1123
07-17-2012, 10:03
явно едната обеца е по тежка от другата :D
но дупката на ухотоо МНОГООО ме сърбиии :( :D
Дано да свикна да нося теникийки :D :)

Natinka1123
07-17-2012, 20:36
Одеве направих ГОЛЯМА грешка.. видях че дупката г/д е зазсравяла и реших да си сложа обеците(теникийките) ОК без проблеми .. но като си дойдох реших да ги сваля свалих ги и се помъчих да си сложа златната обеца , но влиза а отзад не иска да излезе .. а като помъча да сложа теникийката си влиза ;х
Има някакво топче
И знаете ли за колко време можее да зарастне дупката(имайте предвид че е пробита скоро) ???? Защото мисля да я оставя без обеца, но ме е страх да не зарастне ..

CupcakeKitty
07-17-2012, 20:51
мажеш с гентамицин и кислородна вода
един месец ще мажеш някъде
и после много време няма да имаш абсолютно никакви проблеми
и аз съм същата и понасям само злато а всъщност изобщо не обичам да нося злато
не вярвах че ще се оправи но наитина е невероятно яко <3

Natinka1123
07-18-2012, 08:20
мажеш с гентамицин и кислородна вода
един месец ще мажеш някъде
и после много време няма да имаш абсолютно никакви проблеми
и аз съм същата и понасям само злато а всъщност изобщо не обичам да нося злато
не вярвах че ще се оправи но наитина е невероятно яко <3

А като мажа нали не трябва да свалям обецата? Тази сунтрин си я сложих с 1000000 зора и излезна гной ..
Значи са мажа , но да свалям ли обецата ??

Hayashi
07-18-2012, 08:50
Никога не съм носила злато. От малка си нося най-различни боклуци по ушите и никога не съм имала проблеми. Който ми е пробивал ушите е бил много готин! XD

carrieee
07-18-2012, 09:26
Аз също имах този проблем преди 2-3 месеца,ушите ми се възпаляваха и се подуваха от тенекии..една вечер се излъгах и казах,че ще сложа.Съответно пак почнаха да ми се подуват ушите и с уиски "Савой" ги намазах и от тогава нямам проблем..

carrieee
07-18-2012, 09:29
а и след това с крем "Бочко" мажех си ушите и веднага слагах обецата (правех го за сигурност)

Natinka1123
07-18-2012, 09:38
Аз съм чувала че с алкохола даже предизвиква възпланението.. Но аз немога да сваля обецата щото няма да мога да я сложа от болки ... а ако изчакам 1-2 дена дупката започва да зараства ( СЕРИОЗНО ГОВОРЯ) Незная кво става с т'ва моето ухо ..
Беше зарастнала и ходих да се пробивам на ново .. :( :(
Сега съм си със златните и само промивам дупчицата с кислородна вода (но колко влиза в раната не знам :( )

CupcakeKitty
07-18-2012, 09:50
А като мажа нали не трябва да свалям обецата? Тази сунтрин си я сложих с 1000000 зора и излезна гной ..
Значи са мажа , но да свалям ли обецата ??

ами ако дупката е правена много скоро в никакъв случай обицата не се сваля
а иначе моите дупки са от мъничка
и мажех ухото мажех и самото стълбче на обицата и после я вкарвах в ухото за да влезе повече гентамицин в дупката
не помня дали стоях с обиците обаче или ги махах

carrieee
07-18-2012, 10:01
Има и бабешки глупости,като бях по-малка баба ми,ми казваше още като се събудя с плюнката ми да намажа дупката на ухото.. и имаше ефект,но ми писна да ги нося и ги свалих :D :D

eve_angel
07-27-2012, 20:59
естествено,че ще ги промиваш със спирт,или кис.вода,или физ.разтвор..как мислиш да си ръгаш мръсни обици с бактерии и после да не ти се възпаляват?тва за лака е глупост!най мн да се натровиш..а колкото до материала..ползвай стомана..няма да имаш проблеми