PDA

View Full Version : Нещо от рода на депресия ?



BLUEBLOODD
07-15-2012, 13:57
Здравейте . Аз съм момче на 14 . Както всички деца на мойта възраст имам приятели , забавлявам се спортувам . Откакто съм във ваканция следобедите скучая , започнах да гледам филми от рода на америкайски пай , роад трип, проектът Х и подобни тиин филми . И страшно ми се прииска да живея в САЩ . не знам какво да правя искам го страшно много . Но не знам какво да правя . Дда кажа на неще ? Баща ми наскоро стана прокурор а майка ми е даскал ... най вероятно ещ ми се исмеят ... Но просто виждам че живота е много по- добър ... И просто не знам кво да правя ... Моля кажете квото ви е на ума ...

magneticfields
07-15-2012, 18:17
И аз имах една такава мечта за кариера в щатите. Щом го искаш наистина просто следвай мечтите си.

windowlicker
07-15-2012, 18:38
Защо според теб САЩ е по-добро място?

an0n1mna
07-15-2012, 18:48
Защо според теб САЩ е по-добро място?

Ще ти отговоря аз защо САЩ е по-добро място от БГ.

Там мияч на чинии изкарва по 8 долара на час. 8х8= 64 долара на ден като се има на предвид, че може да си хванеш още 1 работа и да съчетаеш двете. В америка е много красиво, това е причина и аз да искам да живея там. Хората са по добронамерени от българите и всичко е по-добро. Всичко там е на друго ниво, пък и Хавайте са ни близко :D

jghgh
07-15-2012, 19:10
^Не е зле да спреш с идеализирането, иначе... ако толкова ви се ходи в Америка, измислете как да отидете да учите там. На 14 имаш премного време да се подготвяш, стига наистина да го искаш.
Прочети книгата на Георги Вуков - Пътят към Харвард , вдъхновяваща история на млад българин, който е приет в Харвард на пълна стипендия и успешно е завършил университета. Можеш да се пробваш и ти за Америка, не е казано, че задължително в Харвард, но пък книгата ще ти е от полза, тя е и нещо като практически наръчник за кандидатстване в американските вузове.

Друг е въпросът, че по филмчетата не е като реалността, а и ако имаш депресия, породена от скука, не е казано, че точно САЩ ще ти я излекува...

windowlicker
07-15-2012, 19:46
Ще ти отговоря аз защо САЩ е по-добро място от БГ.

Там мияч на чинии изкарва по 8 долара на час. 8х8= 64 долара на ден като се има на предвид, че може да си хванеш още 1 работа и да съчетаеш двете. В америка е много красиво, това е причина и аз да искам да живея там. Хората са по добронамерени от българите и всичко е по-добро. Всичко там е на друго ниво, пък и Хавайте са ни близко :D

Не че нещо ама Хаваи въобще не е близо до Европа:

http://www.wanderplanet.com/travel-us/img/us-map500x256.gif

Плюс това 8 долара на час наистина са много за българския стандарт, но в САЩ наемите са изключително скъпи и с тези 8 на час си за никъде. Може и да си хванеш и друга работа да кажем евентуално, но това живот ли е? Ако си на бригада за 3-4 месеца, тогава става, ама иначе не. Иначе хората наистина са по-добронамерени от личен опит, но ако наистина имаш намерение да идваш тук те сеъветвам много добре да разучиш, защото иначе ще си много разочарована.

BLUEBLOODD
07-15-2012, 20:48
Не знам просто много го искам, съвсем друго е отколкото в БГ ... Така го искам че не мога да го опиша. Съвсем други са колежите там, спорт,реализация имаш огромен избор пък и живота е приятен

an0n1mna
07-16-2012, 07:53
хавайте са в америка :) не че нещо и наемите са скъпи да, но ако отидеш примерно с още 1 човек и си вземете под наем нещо заедно.. няма да ви е толкова скъпо, за 5 дена най-мн си изкарал наемаа а останалите дни в месеца работиш за себе си.

an0n1mna
07-16-2012, 07:55
Не знам просто много го искам, съвсем друго е отколкото в БГ ... Така го искам че не мога да го опиша. Съвсем други са колежите там, спорт,реализация имаш огромен избор пък и живота е приятен

Колежите са скъпи в Америка.

an0n1mna
07-16-2012, 08:17
Разучила съм остават ми 2 години и заминавам да живея в Америка.

windowlicker
07-16-2012, 08:18
Да, Хаваите са част от САЩ но са острови и явно не си погледнал картата, която пуснах. Иначе вие и 20 човека може да се наврете в една стая и да си изкарваш наема за 5 часа, но пак питам това живот ли е? Иначе ако си нелегален забрави да получаваш 8 на час за миене на чинии и лошо а ако си легален и целта ти е да миеш чинии и да се буташ с други пак лошо.

САЩ ти дава много възможности. Няма лошо като си новодошъл или имаш финансови проблеми примерно да работиш нещо каквото и да е за да припечелиш. Но да тръгваш с мисълта, че с 8 долара на час ще си живееш живота е леко смешно. Ти сега в САЩ ли си, защото аз съм и ти го казвам сериозно. По принцип е възможно да оцелееш, но не бих го препоръчала.

an0n1mna
07-16-2012, 08:24
Не съм в Сащ в момента. Истината е, че не може да се живее с 8 долара на час, но като за начало е добре. Всичко се подрежда по-късно с малко късмет. Разбира се 1во на бригада е добре, ако имаш роднини там има кои да ти помогне като за начало.

windowlicker
07-16-2012, 08:31
И след бригадата какво? Сериозно ти казвам ако мислиш да оставаш нелегално ще направиш най-голямата грешка в живота си! Така си затваряш всички врати за евентуално развитие и ще работиш найягадната работа за стотинки и ще те третират като боклук, но ти ще седиш на тая работа, защото друга не можеш да намериш. И ако майка ти се разболее в България трябва да избираш или да я видиш и да не можеш да се връщаш в САЩ повече или да не я видиш повече (това е хипотетично разбира се, на никой не го пожелавам). Та много сериозно обмисли какво искаш на направиш с живота си преди да си направила грешка.

an0n1mna
07-16-2012, 08:34
Няма да е нелегално. Нямам намерение да живея нелегално:), ако отида в Америка то ще е с цел да живея добре. Ще си намеря добра работа и така.. :):)

windowlicker
07-16-2012, 08:36
Може ли да попитам с каква виза ще идваш?

Anonyss
07-16-2012, 08:37
Не е толкова лесно :)

an0n1mna
07-16-2012, 08:39
не знам човек още не съм тръгнала, че да говоря за виза, но когато му дойде времето ще помисля над това :)

windowlicker
07-16-2012, 08:47
Помисли добре, защото наистина без зелена карта е много трудно. Дори и ако дойдеш като студентка ти пак нямаш право на работа, ама не е толкова проблем. Ама няма да можеш да работиш по 40 часа със сигурност, защото си нямаш и на идея за какви домашни става дума. Аз по едно време докато бях студентка работих по 30 часа на седмица и почти не съм спала... иначе 20 часа е добре. Сега ти видях сметката за работата на 8 часа и това грубо след такси прави 200 долара на седмица и трябва да си в някое мазе в гетото, за да можеш да плащаш толкова.

an0n1mna
07-16-2012, 08:53
както казах няма да бъда сама :) ще бъда с друг човек,с които ще си живеем заедно. Друго е 2ма човека. Ако работим и 2 ще бъде много по-добре. Може ли да попитам от кога си в Америка и какво работиш в момента. Какво си следвала ?

SisiStrange
07-16-2012, 08:59
Тези неща страшно романтично си ги представяте, но без образование и с едни мечти, като отидете там и не познавате никого, а трябва да се грижите за жилище, сметки, храна, обличане съвсем друга песен ще пеете. Единственият вариант е: мега здравото учене, кандидатстване за уни/гимназия по някоя от многото програми и заминаване със солидната финансова помощ на вашите. Колко мои приятели заминаха след 12 клас на различни места не е истина. До един са теглили кредити и са минали колко частни уроци...

an0n1mna
07-16-2012, 10:48
знам, че няма да е лесно, хубавите неща не стават лесно :) всичко се изгражда с доста усилия, търпение, време :) и финанси, нашите ще помогнат разбира се :) но от там нататък се оправяме сами

IlovEmyPuffYToY
07-16-2012, 12:30
ти си колкото мен :Р Иначе и аз преди няколко години много исках да отида там...След това нещата се промениха и сега свиря на инструмент,пък за да се реализирам с него най-добрта държава за това е Австрия...Така и ти трябва да помислиш коя държава ще ти е по-добра за реализиране и да знаеш какво ще искаш да работиш там и да научиш езика и разбиранията на хората там, защото ще е много различно (дане говорим, че в САЩ има най-различни хора с нй-разлищни произходи и е бъкано с различни култури, да не говорим за лоши хора и сяк'ви неприятноти, все пак има прекалено нмого хора, за да са мили всичките - не гледай по филмите), така че не е само това дали е красиво и т.н. Помисли за себе си дали няма да ти липсват близките - все пак ни дели цял океан с тях :–) Иначе има и много добри качества и просто говори с вашите ... :) (аз сега искам да замина в Англия, пък щото има хубави момчета хД Т'ва в реда на шегата)

an0n1mna
07-16-2012, 13:37
xaxa да не е достатъчно.

scrooper
07-16-2012, 13:53
Глупаво е да се влияеш от американските филми и заради тях да искаш да ходиш в америка. Животът не е като по филмите! Самите американци ще ти го кажат- дори партитата им не са като тези от филмите. Значи, излез от филма. Вече не е модерно да си американец. Иначе, ако ще ходиш, направи го с цел добро образование и работа, и забрави за бозите от американски пай.

Amore-Mio*
07-16-2012, 16:40
Следвай мечтите си и направи всичко възможно, след време, когато имаш възможност да живееш там - да го направиш. Принципно всичко си зависи от теб.

П.П: Не вярвам родителите ти да се изсмеят.