PDA

View Full Version : Газирано



ribok
07-15-2012, 20:07
Въпросът ми е следният, значи защо не трябва да пия кола или фанта да кажем??? щото ми казаха че е вредно... било се качвали мазнини от това, а като гледам няма никакви мазнини...

redbul2
07-15-2012, 20:32
Пий си спокойно! Не са отровни както някои мислят и се страхуват прекомерно :)

JuStIc3
07-15-2012, 22:23
Да виждаш някой от хората, които се занимават сериозно с фитнес, да пият редовно газирано ? АДСКИ ВРЕДНИ СА ! Ако намеря време ще ти пратя клипове да гледаш защо са вредни. Разяждат се вътрешностите с времето, съдържат адски много захар, изобщо ..

Chacho
07-15-2012, 23:19
Подуват корема, имат един куп вредни вещества и почти нищо полезно.

RainBerry
07-15-2012, 23:32
За мазнините - едва ли, но нищо хубаво, освен това, че има балончета като разклатиш бутилката, няма да видиш от това газирано. :)

DownloadVirus
07-16-2012, 07:29
Мазнини не се качват от мазнини..Bitch please....

Кенпачи
07-17-2012, 11:30
Изобщо не слушай redbul2 ! Той явно се е налъхал с кале ... Качват се мазнини и най - вече в корема , защото газираните напитки съдържат много захар. Зъбите също отнасят дървото. По - добре ги избягвай ,но ако толкова ги обичаш пийвай от време на време ,но с мярка

ccdesigns
07-17-2012, 22:48
Мазнини не вярвам да се качват, но издуват корема, и е все едно си по-дебел отколкото си всъщност. Освен това колата точно е изключително вредна. Аз пия де, но доста рядко, а и като цяло газирано пия рядко. Колата може да доведе до много сериозни проблеми като импотентност, слепота и смърт.

ss9
07-17-2012, 22:58
А добре тея Лайт, Зеро, Макс? Дето са с по 0 калории? От тях може ли?

Chacho
07-17-2012, 23:25
А добре тея Лайт, Зеро, Макс? Дето са с по 0 калории? От тях може ли?

Още повече не. Тва са най-вредните напитки, които можеш да намериш.

ss9
07-17-2012, 23:31
Е то че са вредни ми е ясно, но с какво примерно PEPSI MAX (каквото пия в нас) е по-различно от едно нормално PEPSI, освен че вместо захари е с подсладители?

Chacho
07-18-2012, 00:24
Кока кола лайт (но доколкото знам и много "нискокалорични" подсладени напитки) съдържа аспартам. Ето списък с проблемите, които може да придизвика приемът му:


Коремни болки
Атаки на тревожност
Артрит
Асма
Астматични реакции
Подуване на корема
Проблем с контрола на кръвната захар
Тумори на мозъка
Парене на очите и гърлото
Парене при уриниране
Неясни мисли
Болки в гърдите
Хронична кашлица
Хронична умора
Смърт
Обърканост
Депресия
Замаяност
Диария
Прекалена жажда и глад
Умора
Чувство за нереалност
Зачервяване на лицето
Косопад
Мигрена, главоболие
Сърцебиене
Копривна треска
Хипертония
Импотентност
Трудна концентрация
Раздразнителност
Безсъние
Болки в ставите
Мисли като в мъгла
Личностни проблеми
Загуба на памет
Менструални проблеми
Гадене и повръщане
Мускулни спазми
Скованост и изтръпване на крайниците
Реакции подобни на алергия
Панически атаки
Фобии
Слаба памет
Ускорен сърдечен ритъм
Припадъци и гърчове
Болки при преглъщане
Тахикардия
Тремор
Тинитус
Световъртеж
Загуба на зрение
Повишаване на теглото


Вярно, че дозата определя отровата, но четох разни статии, в които се говореше, че към кока кола лайт се пристрастяваш по-лесно. Имам познати, които се оплакваха, че буквално са се закачили за тая напитка и са имали големи здравословни ядове.

ss9
07-18-2012, 00:42
Кока кола лайт (но доколкото знам и много "нискокалорични" подсладени напитки) съдържа аспартам. Ето списък с проблемите, които може да придизвика приемът му:


Коремни болки
Атаки на тревожност
Артрит
Асма
Астматични реакции
Подуване на корема
Проблем с контрола на кръвната захар
Тумори на мозъка
Парене на очите и гърлото
Парене при уриниране
Неясни мисли
Болки в гърдите
Хронична кашлица
Хронична умора
Смърт
Обърканост
Депресия
Замаяност
Диария
Прекалена жажда и глад
Умора
Чувство за нереалност
Зачервяване на лицето
Косопад
Мигрена, главоболие
Сърцебиене
Копривна треска
Хипертония
Импотентност
Трудна концентрация
Раздразнителност
Безсъние
Болки в ставите
Мисли като в мъгла
Личностни проблеми
Загуба на памет
Менструални проблеми
Гадене и повръщане
Мускулни спазми
Скованост и изтръпване на крайниците
Реакции подобни на алергия
Панически атаки
Фобии
Слаба памет
Ускорен сърдечен ритъм
Припадъци и гърчове
Болки при преглъщане
Тахикардия
Тремор
Тинитус
Световъртеж
Загуба на зрение
Повишаване на теглото


Вярно, че дозата определя отровата, но четох разни статии, в които се говореше, че към кока кола лайт се пристрастяваш по-лесно. Имам познати, които се оплакваха, че буквално са се закачили за тая напитка и са имали големи здравословни ядове.
Аз честно да ти кажа не съм усетил пристрастяване към нея, даже ми е гадна на вкус, но Пепси Макс е хубаво, а и има повече кофеин, затова него пия. То дали има аспартам?

redbul2
07-18-2012, 06:58
Е то че са вредни ми е ясно, но с какво примерно PEPSI MAX (каквото пия в нас) е по-различно от едно нормално PEPSI, освен че вместо захари е с подсладители?
Е, не смятай,че като си изпил чаша кока-кола и все едно си изял гъба мухоморка, и след два дни ще умреш в токсикологията. Аз дори си размивам протеина или гейнъра в безалкохолно (етър,лимонада или обикновена кола,която не е кока-кола или пепси) и после си пия в залата. Става много вкусна комбинация,а едно-две малки шишета безалкохолно не са много в тая жега. :)

Кенпачи
07-18-2012, 10:21
Протеин и гейнър в безалкохолно ? Пич , плашиш ме!За първи път чувам подобна глупост.Щом правиш такива комбинации , едва ли можеш да се похвалиш с хубава преса ... и като цяло едва ли спазваш хубав хранителен режим, щом пиеш безалко Вхолни напитки.Като цяло са вредни ,но всеки си има глава на раменете и си понася последствията от това ,което прави :)се пак всички сме хора и имаме нужда да се глезим по един или друг начин ^^

Chacho
07-18-2012, 12:05
Аз честно да ти кажа не съм усетил пристрастяване към нея, даже ми е гадна на вкус, но Пепси Макс е хубаво, а и има повече кофеин, затова него пия. То дали има аспартам?

Предполагам, че има, не знам. Не пия такова. Всъщност всичко опира до това дали е редовна консумацията или не. Чипсовете също не бива да присъстват в хранителния режим (изключвам зареждащите дни), но ако ядем рядко и по малко, не е от голямо значение. Въпросът е, че е изключително лесно да кажеш не на газираното.

Allex
07-18-2012, 12:58
Ами аз съм чел, че газираното съдържало някви вещества и при честа употреба ти намаля калция и фосфора в костите и костите ти стават крехки и чупливи..

DownloadVirus
07-18-2012, 14:04
Предполагам, че има, не знам. Не пия такова. Всъщност всичко опира до това дали е редовна консумацията или не. Чипсовете също не бива да присъстват в хранителния режим (изключвам зареждащите дни), но ако ядем рядко и по малко, не е от голямо значение. Въпросът е, че е изключително лесно да кажеш не на газираното.

Добре,че ми напомни Чачо Събота ще взимам 200 гр от големите опаковки чипс от била :D

Chacho
07-18-2012, 15:20
Добре,че ми напомни Чачо Събота ще взимам 200 гр от големите опаковки чипс от била :D

Ако не ги изкупя преди това :P

luiz_lfc
07-23-2012, 22:24
Тука като чета и започвам да се смея големи специалисти сте бе. Аз не познавам човек, който да не пие кола 500 ml. поне по 2-3 пъти на седмица, но още никой не е почнал да се тръшка, защото са му разядени вътрешностите.

Chacho
07-23-2012, 22:42
Тука като чета и започвам да се смея големи специалисти сте бе. Аз не познавам човек, който да не пие кола 500 ml. поне по 2-3 пъти на седмица, но още никой не е почнал да се тръшка, защото са му разядени вътрешностите.

Дозата определя отровата. В спорта и ниските дози са за избягване, което не е трудно да се постигне.

bathory
07-24-2012, 11:59
Мазнини не се качват от мазнини..Bitch please....

++++++++++++++++++++++++++

prosto_chovek
07-24-2012, 17:55
основните вредители в газираните напитки са главно аспартамът, синтетичният таурин в колата, както и фолиевата киселина пак в нея. Аз лично тренирам доста, пия и газирано, но предпочитам белите напитки тип тоник. Ако пиеш по малко, няма лошо. Но коли и други бои с води си съдържат доста повече вредни вещества, примерно, от Кинли, Спрайт, Швепс и прочее. Фолиева киселина има в почти всички газирани безалкохолни, тя разяжда стомаха най - вече, особено много я има в колата и пепсито. Всичките Е - та са вредни оцветители, емулгатори и консерванти. Някои от Е - тата в колата са канцерогенни. Гледай видео как с кола се чисти ръжда, премахват се засъхнали петна и прочее и сам си направи изводите. Аз си пия тоник. Не е полезно, но не е толкова вредно, както колата, пък и се предполага, че съдържа хинин, значи няма да ме хване малария, да чукам на дърво, хихихи :)

redbul2
07-24-2012, 19:03
основните вредители в газираните напитки са ...както и фолиевата киселина пак в нея. ...Фолиева киселина има в почти всички газирани безалкохолни, тя разяжда стомаха най - вече, особено много я има в колата и пепсито. ...
Я пак. Фолиевата киселина с какво е вредна,че нещо не разбрах? Доколкото съм информиран при дефицита и се развива анемия. Ако не греша се наричаше мегалобластна анемия като следствие на дефицита на витамин В12+фолиева киселина. А на бременни по моя информация се дава профилактично фолиева. При недостига и се получаваше вродена малформация,незатваряне на гръбначния канал или нещо подобно на бебетата. А това,че се нарича киселина не значи,че като я погълнете и с вас е свършено. Витамин С се нарича още Аскорбинова киселина,ама на никой още не са му изгорели червата от тая "киселина". Има я дори във витамините за билдъри.

redbul2
07-24-2012, 19:08
Протеин и гейнър в безалкохолно ? Пич , плашиш ме!...Щом правиш такива комбинации , едва ли можеш да се похвалиш с хубава преса ... и като цяло едва ли спазваш хубав хранителен режим, щом пиеш безалко

Че за какво ми е преса? Важното е да си нацепен,да имаш маса и сила. А релефът е за момичетата :D Ям каквото ми падне :)

bReAk3R
07-24-2012, 19:24
redbul2 харесваш ми :D :D Хич не те ебе за хранителни режими и т.н. :D Аз газирано за съжаление много пия и... Както и ям доста сладко, което пак ми е проблем. Ама истината е, че успокоението в жегата през деня ми е газираното :D Също така и си ям всичко попринцип... Така са ми казали и както виждам има пак ефекти, въпреки всичко :)

DownloadVirus
07-24-2012, 19:29
Тва да тъпчеш квото и да е и в големи количества може да има ефект при теб ,но по-късно ще съжеляваш,ако се интересуваш как изглеждаш разбира се..

bReAk3R
07-24-2012, 19:33
Ами аз предварително преди да почна да тренирам питах какво да ям и ми казаха всичко, понеже няма смисъл от малък диети да пазя, но пък да ограничавам или направо да спра газираното и да намаля сладкото... А на тренировките един пич ме бъзикаше, че съм гърчав и че трябва да ям повече при положение че съм поне с 3 кг по-тежък от него.. ;D И каза, че на закуска яде 1 хляб, камо ли за целия ден o_O Това доказва, че става дума и за метаболизъм тука... Моя е бърз до колкото съм забелязал и до сега проблеми не виждам... Освен мазнините по корема... Още не съм намерил човек да ме снима, но скоро се надявам да мога да покажа..

DownloadVirus
07-24-2012, 19:36
Мазнините по корема едва ли говорят за добър метаболизъм.От това което описваш все едно се изкарваш skinny fat. Дано си само skinny,но квото и да е се оправя с тренировки и режим. От тъпчене ще качиш и много мазнини и ще съжеляваш после,казвам ти го от личен опит

bReAk3R
07-24-2012, 19:41
skinny демек кльощав? :D Е са са премерих на кантара 53-4 кг съм на някъде 1,70 височина, смятам тва за нормално, т.е. нито слаб, нито дебел?? :D Мазнините дето ги наричам другите ми викат, че е кожа ама не вярвам много.. Иначе човек смятам, че няма нужда да чистя, щото пак ше ги натрупам..

DownloadVirus
07-24-2012, 19:41
Скивай в нета hodgetwins и те как са били skinnyfat и как са станали.. Ама си иска хранителен режим и хубави тренировки.

bReAk3R
07-24-2012, 19:48
Ехаа е тва е бая яко :D Ами аз почнах майна със фитнес вкъщи и обърнах на тренировка с тяло и надали може да стана така от тренировка с тяло. Ама времето ше си покаже ;) Е сега ще ми направят сигурно няколко снимки в отпуснато и стегнато положение и може да пусна в сайта с линк, но ще видя дали ще ме снимат..

DownloadVirus
07-24-2012, 19:52
skinny демек кльощав? :D Е са са премерих на кантара 53-4 кг съм на някъде 1,70 височина, смятам тва за нормално, т.е. нито слаб, нито дебел?? :D Мазнините дето ги наричам другите ми викат, че е кожа ама не вярвам много.. Иначе човек смятам, че няма нужда да чистя, щото пак ше ги натрупам..

Наистина си skinny Добре ще е да качиш 10 килограма ,но бавно.. Качествено с добра храна,защо не ходиш на зала?

bReAk3R
07-24-2012, 19:59
На зала не ходя първо защото с тяло ми казаха по-добре че ще е, за да не се напрягам от малък, забавя растежа нали, и второ защото залата ми е в нас, няма смисъл на фитнес да ходя. Като съм нямал време да ходя на мястото, на което тренирам навън с тяло (там има лостове, успоредки и пейки за лицеви, както и територия за бягане), се пребирам вкъщи, слагам ръкавиците и почвам кофи, лицеви, коремни преси и от ония за бицепс с два дъмбела нали дето е. Също взимам щангата с ония назъбения лост пак за бицепс дето е и правя.. 10кг незнам как ще ми седят, но наистина е добре, защото хората, които тренират, се борят за маса, а аз...

Едит: Тва за растежа беше пълна глупост, щото го забавя само ако правиш дадени упражнения с дадени килца в случая големи килца.. Поне до колкото знам.

DownloadVirus
07-24-2012, 20:16
В залата има треньор той трябва да те наблюдава отначало..А на лостовете едва ли ще намериш някой наистина компетентен.. Много са лостаджиите,малко са истинските лостаджии.. Ако отидеш там и слушаш тия 15-16 годишни има и нагоре там до 20 колко години как да прогресираш.. Само като видиш Тачев разбираш всичко.. :D

bReAk3R
07-24-2012, 20:21
Че кво му е на Тачев? :D Или тва не беше нещо лошо за него.. Иначе не слушам никой, тренирам си сам, отивам с някой приятел и правим нещата .. Само упражнения за корем нямам на тая площадка освен да легна на пейката и държейки се за нея да дигам краката.. Не виждам кво е лошото на стрийт фитнеса.. Понеже мен лично по ме кефи релеф, от колкото маса, но с масата по-здрав изглеждаш и явно имаш повече сила :)

DownloadVirus
07-24-2012, 20:32
За тия години можел да направи далеч по-добро тяло.Сега не знам как се храни,може там да е дерта,но при chicken legs поне горната част трябваше да впечатлява,но уви..

Релефа зависи от храната,сега като тренираш уж за "релеф" - какви са резултатите? В началото си и е нормално принципно да има ,но тва за няколко месеца и после.? Като имаш повече маса си по-силен,защото си повече килограми,но си има и фибри,които активираш чрез тренировките и нервната система също. Тва става и на лостове,не говоря за статични движения разбира се като клек .. Но на лежанката може да дръпнеш доволно от кофички (с добавена тежест).
Просто според мен не си достатъчно опитен и трябват доста знания,за да тренираш сам и да очакваш резултати.

bReAk3R
07-24-2012, 20:46
Резултатите за 2 месеца са ръце, гърди малко... и супер малко плочки, задето се тъпча с глупости постоянно сигурно. И ся ще кажеш къде са краката - мускули на краката имам също и те са от бързо ходене май...
Кво ми пречи да тренирам сам? :D Като знам какво да правя за дадена част и как да го правя правилно? Е ся ще давам зор да ме снимат и ако искаш можеш да видиш като постна.

Кенпачи
07-24-2012, 21:00
Че за какво ми е преса? Важното е да си нацепен,да имаш маса и сила. А релефът е за момичетата :D Ям каквото ми падне :)

Ядеш каквото ти падне ? Ясно ....

bReAk3R
07-24-2012, 21:07
Е, явно и със снимки няма да стане майна... Нещо фотоапарата снима гадно замазано а и незнам как да се снимам да се види каквото трябва... Тва е много тъпо... Ако има откъде някъде от нета да си измера там онова мускулна маса ли кво беше, ще си измера и ще ти кажа колко е, но снимките не стават.. До сега се мъчих да изкарам някоя хваната както трябва

prosto_chovek
07-25-2012, 10:43
Я пак. Фолиевата киселина с какво е вредна,че нещо не разбрах? Доколкото съм информиран при дефицита и се развива анемия. Ако не греша се наричаше мегалобластна анемия като следствие на дефицита на витамин В12+фолиева киселина. А на бременни по моя информация се дава профилактично фолиева. При недостига и се получаваше вродена малформация,незатваряне на гръбначния канал или нещо подобно на бебетата. А това,че се нарича киселина не значи,че като я погълнете и с вас е свършено. Витамин С се нарича още Аскорбинова киселина,ама на никой още не са му изгорели червата от тая "киселина". Има я дори във витамините за билдъри.

недостигът й води до анемия. Прекалено големи количества ти съсипват стомаха. Всяко прекалено нещо е вредно, на теб ли да го обяснявам :)

redbul2
07-25-2012, 12:08
Ядеш каквото ти падне ? Ясно ....
Ами да. Имаш ли като мен ръка 39,5 см студена (топла до 41,3 см)? :) Можеш ли да направиш серия с 10 повторения на бицепсовото сгъване с 38 кг щанга? :D

Кенпачи
07-25-2012, 13:49
И аз имам приятел , който е с 40 ръка и прави бицепс с 35 кг. Но е адския бидон и на нищо не прилича :D ... Kaчи 1 снимка,видео или нещо от сорта :D . Нищо лично ,но не мога да вярвам на думите ти :) Все пак всеки човек си има цели.Моята също е маса ,но не мога да пренебрегвам храната ,понеже тя е най - важния фактор в тоя спорт. Има хора ,които ядат каквото си поискат и пак имат страхотни тела ,но са доста малко ... истински късметлии бих казал

redbul2
07-25-2012, 14:24
Kaчи 1 снимка,видео или нещо от сорта :D . Нищо лично ,но не мога да вярвам на думите ти :)
Ами аз имам качени тук цели 5 снимки. :) За по-бързо ще ти дам линк към тях. На снимките съм по бански (плувки) и по слипове. Там ръката е била 38,5-39 см. Можеш да ги разгледаш. Критикувай после колкото искаш,няма се обидя и разсърдя. :) На снимките съм средно 72кг. С релеф изобщо не мога да се похваля. http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/465523-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%83%D0%BA-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81-%D0%B2-%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5/page4 на дата 25.06.2011

Общо взето съм слаб ектоморф и трудно качвам маса. Тренирам по тридневен сплит,но сега в летните жеги само 2 пъти седмично. За бицепса (в деня за гърди-бицепс) правя: бицепсово сгъване с крив лост (EZ-щанга) 10х35,5 кг, 10 и 6 повторения с 38 кг, 9х35,5 кг.
Второ упражнение набирания с тесен подхват и собствено тегло, 2 серии по 16 и 12 повторения последния път, Трето доизцеждащо за бицепса-сгъване с дъмбели от наклонен седеж с 11 кг дъмбели 10-8-6 повторения и бицепса направо е гръмнал :D

HatersGonnaHate
07-25-2012, 14:28
Не прочетох всички коментари ама като гледам всички се правите на много сдържани.Какво само ми говорите кво правило газираното и кво не правило, всички се наливате и изобщо не ви пука :)

DownloadVirus
07-25-2012, 15:06
Да не би да си до нас и да ни гледаш всяко хранене в устата,че да приказваш твоите детски тъпизми?

Кенпачи
07-25-2012, 15:10
Ами аз имам качени тук цели 5 снимки. :) За по-бързо ще ти дам линк към тях. На снимките съм по бански (плувки) и по слипове. Там ръката е била 38,5-39 см. Можеш да ги разгледаш. Критикувай после колкото искаш,няма се обидя и разсърдя. :) На снимките съм средно 72кг. С релеф изобщо не мога да се похваля. http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/465523-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%83%D0%BA-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81-%D0%B2-%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5/page4 на дата 25.06.2011

Общо взето съм слаб ектоморф и трудно качвам маса. Тренирам по тридневен сплит,но сега в летните жеги само 2 пъти седмично. За бицепса (в деня за гърди-бицепс) правя: бицепсово сгъване с крив лост (EZ-щанга) 10х35,5 кг, 10 и 6 повторения с 38 кг, 9х35,5 кг.
Второ упражнение набирания с тесен подхват и собствено тегло, 2 серии по 16 и 12 повторения последния път, Трето доизцеждащо за бицепса-сгъване с дъмбели от наклонен седеж с 11 кг дъмбели 10-8-6 повторения и бицепса направо е гръмнал :D

Определено си по - добре от моя фр :D Не целя да те обидя,нито теб , нито някой друг ... просто си държа на моето и смятам ,че ако човек иска по - добри резултати , трябва да се храни отлично. Иначе и аз съм екто ... нямаме късмета да сме мезоморфи :D :)

Кенпачи
07-25-2012, 15:11
Да не би да си до нас и да ни гледаш всяко хранене в устата,че да приказваш твоите детски тъпизми?

+1111111111111