PDA

View Full Version : Монитор



Eclipse21
07-15-2012, 20:11
здравейте , имам проблем с монитора , стана така ,че компютъра ми изгасна и аз реших да го почистя , та почистих го и сега като го включа и монитора си свети лампичката първо зелено после жълто , не се чува звук като се включва моля обяснявайте по-просто не разбирам от дънни платки , дъна и подобни ще ме извините:)

JuStIc3
07-15-2012, 22:25
Сега не успях да разбера, кое не ти се включва компютъра или монитора ?!

Eclipse21
07-16-2012, 00:03
Компа се включва но екрана си стои черен :)

dakata123
07-16-2012, 00:39
Като си чистил може да си разместил видео картата и тя да не подава сигнал към монитора, провери я

npp
07-16-2012, 09:52
компютъра беше ли включен когато го чисти?, и с какво и как си го чистил?

Eclipse21
07-16-2012, 10:50
с прахосмукачка и кое точно е видео картата как изглежда и как трябва да я наместя ?:)

MrCreeper
07-16-2012, 11:47
И моя по едно време беше така. Изключи компа от захранването,размести леко САТА кабела, видеокартата и захранването ѝ. Би трябвало да стане.

Eclipse21
07-16-2012, 12:18
да обаче като не знам кое е видеокартата и захранването и кое е САТА ? :D

MrCreeper
07-16-2012, 12:23
Сата кабела е ЧЕРВЕН, свързва дъното и харда

Видеокартата е платка перпендикулярна на тази, която е захваната за кутията.

npp
07-16-2012, 12:42
най-напред е добре да изключиш компа от захранващият кабел, а ето и как изглеждат две видеокарти инсталирани на дънна платка: http://mwolk.com/blog/wp-content/uploads/2009/06/how-to-upgrade-video-card-new-card.jpg

просто трябва да натиснеш видеокартата (но не толкова силно че да се огъне дънната платка) в случай че не е легнала добре в слота

ако проблема не се реши, пиши отново

MaGuSs
07-17-2012, 16:00
Сата кабела е ЧЕРВЕН, свързва дъното и харда

Видеокартата е платка перпендикулярна на тази, която е захваната за кутията.

Боже, та ти дори и ти самия не знаеш какво е SATA кабел. Никъде не пише какъв е задължителния цвят на SATA кабелите. Аз имам 4 - 2 червени, 1 жълт и 1 зелен.


Сата кабела е ЧЕРВЕН, свързва дъното и харда
Говорим за видео карта. Какъв хард изкара тука не знам ?!? SATA се използва главно за свързване на дъно с Hard disk, DVD, CD, Floppy, но не и за видео карта или поне такава все още не съм срещал


Видеокартата е платка перпендикулярна на тази, която е захваната за кутията.
Да още малко ще кажеш, че видео картата е sin90 от тенекията на десния борд на космическата кутия.
Той може да има 2 видео карти, може да има още LAN карти, TV tuner , от де да разбере, коя точно ще е видео картата?

Аз ще го обясня по-лесно. Видео картата е тънко плоско парче пластмаса (така да го кажем, ама не е точно пластмаса), която обикновено и при повечето съвременни компютри седи в долната част на компютъра и излиза отзад на кутията с 1 или повече дупки (Зависи от видео картата). Кабела, който идва от монитора (по стандарт син на цвят) влиза в една синя дупка на видео картата. Така също можеш да разбереш коя "пластмаса" е видео картата.

Ако нямаш такова нещо, значи си с вградена видео карта. Тогава вече не знам - води на сервиз.

Така, да се върнем към темата. Проблемите може да са няколко. Няколко лоши, няколко добри.
Добрите може да са не добре захващане на видео картата към дъното - изкарай я и я сложи пак. Натискай леко докато не се чуе щрак. Тогава ще си сигурен, че видео картата се е захванала, ако нямаш такива закопчалки просто се увери, че е сложена както трябва (мърдаш на ляво на дясно, не трябва да се клати много).
Лошите проблеми са малко стряскащи. Изкарай видео картата. Провери медните/позлатените - абе жълтите пластинки, които са под видео картата. Те са разделени на 2. Едната част се състои от 11 такива пластинки, а другата от 71. Ако не ти се брои, просто виж да няма някоя излющена. Друга причина може да е някой бутнат транзистор или кондензатор. Транзистор ме съмнява, но кондензатор е по-възможно. Това са едни такива черни, абе цилиндри, които стърчат на горе. Виж да няма изкривени нещо отпоени и тем подобни.
Ако имаш такива проблеми и можеш да запояваш ги запои. Иначе водиш на сервиз или направо сменяш видео картата.
Ако видео картата ти е с външно захранване - бутни малко повече кабела.

/ По-добре направи една снимка на видео картата - изкарана и вкарана/

Компонентите на компютъра не се чистят с прахосмукачка. Тя може да се използва за кутията, вентилаторите, DVD, CD, Floppy, Hard disc, които нямат стърчащи неща. Компонентите, които са с процесор или имат такъв, видео карта, дънна платка, LAN карти, TV tuner-и долната част на Hard disc-а се чистят с четка /с твърд косъм - четка за боядисване на косата например/. Това е най-сигурният начин.

Eclipse21
07-17-2012, 19:48
Мерси сега ще пробвам Maguss

GregoryHouse
07-18-2012, 09:28
Сата кабела е ЧЕРВЕН, свързва дъното и харда

Видеокартата е платка перпендикулярна на тази, която е захваната за кутията.

Не cамо червен, може и черен и жълт да е. Но е като колан - плоcък.

MaGuSs
07-18-2012, 09:45
Не cамо червен, може и черен и жълт да е. Но е като колан - плоcък.
Има и завъртяни на спирала. Моя единия е такъв. Ето така:
http://img1.cdn.tradejob.net/Y201106M1048164C1074420/T6G1154209/W499H499/Spiral%2Bcord.jpg