PDA

View Full Version : Отслабване и стягане на корема ?!!



elitovt
07-15-2012, 21:19
Здравейте !! Аз съм момиче на 15 години. висока 1.51 и тежа 50 кг., много искам да стана поне 46 :) но май ще бъде много трудно :( Затова реших да се посъветвам с вас, като ми предложите ДОБЪР хранителен режим и ДОБРИ спортове.


И най вече най- основното нещо което е искам да Ви питам, Как да си стегна корема. Много ми е отпуснато коремчето, и голямо, напрао немога да се търпя. :X Та искам да ми предложите с какви упражнения и какви спортове да си го стегна и да добия - Плосък корем, както и как да стопя ужасните паласки. Дано, дано да ми помогнете по някакъв начин....!!!
Благодарна ще съм ви много !!! :) (h) <3 :*

Rebirthing
07-15-2012, 22:07
Режим - ограничаваш всички вредни храни, минимум тестено, пържено и прочие боклуци. Трябва ти и отрицателен калориен прием, т.е по-малко калории.
Спорт - какъвто ти е приятен, но за сваляне на килограми си трябват кардио упражнения, в това число - тичане, танци, скачане на въже, каране на колело и т.н. Като се отървеш от излишните мазнини по корема, почвай силови тренировки.

И се спрете с това пускане на теми с еднакво съдържание...има си тема, малко по-надолу.

FuckingFreak
07-16-2012, 06:00
Е, тя нека прави силови и сега, те ще и помогнат в борбата с мазнините. Примерно да започне с 2 пъти седмично силово и 2 пъти кардио мисля, че ще проработи (плюс отделно ако иска да завършва всеки път с кардио силовите тренировки). За корем - не прави по 200 коремни, няма смисъл, има доста по-добри упражнения - повдигане на краката от вис, от лег, V abs, knee hugs, планкове, индийски и 'reptile' лицеви. За паласките мога да ти препоръчам едно упражнение, дето аз по принцип нямам тенденция да го правя често, защото паласки нямам. На английски се казва side plank hip lift. Е от това упражнение от два дни имам доста приятна мускулна треска. Съжалявам, че много от наименованията са на английски, но така съм ги запомнила. Като ги напишеш в гугъл, ще ти излязат клипове от тубата, за да видиш как да се изпълняват. :)

elitovt
07-16-2012, 22:01
Ехее много Благодаря мисля че предложените упражнения ще имат ЕФЕКТ !!! :) А доколкото според Вас какво да ям сутрин нещо което да е нискокалорично и да е здравословно, каква закуска бихте ми предложили, защото където и да прочета навсякъде пише че закуската е най-важна а незнам немога да реша какво да ям :D Та хем да ме засити хем да е нискокалорична. Мислех си за яйца, ако сте съгласни за яйцата какво друго да добавя към тях.

А също например според вас как е по-добре след тренировка ли да ям нещо или преди нея. И колко време преди/след нея да ям ?!?! :)

DownloadVirus
07-16-2012, 22:05
Прави много секс и по няколко пъти на ден.

FuckingFreak
07-17-2012, 05:52
Защо ти е нещо нискокалорично? Имам предвид, до колко калории? Защото за едни хора 500 са нискокалорично, за други 700, нали разбираш... Яйца давай смело, аз много ги обичам и напоследък закусвам само това. И не, не ми е омръзнало, даже ги обичам още повече. Добавям зеленчук и отскоро слайсове сирене (станах им голям фен, та си накупувах няколко вида). Но ти можеш да пробваш и с овесени ядки, някакви плодове, да вкараш малко въглехидрат. Има и друга закуска, която съм чувала, че държи много дълго време сит, но не гарантирам дали ще ти хареса - месо + ядки. Да ядеш месо на закуска сигурно ти се струва абсурдно, но от опит глава не боли. Гледай също натам да хапваш повечко месце, риба, въобще не се притеснявай ако е свинско, защото някой може да ти е казал, че е мазно. Животинските мазнини са много важни, особено за нас жените, а свинското е едно от най-вкусните меса, поне за мен. Зеленчуци нагъвай много, но моля те, нека те не са ти основната храна, а допълнение към нея. Че повечето момичета си направят някаква голяма салата за вечеря, почнат да ядат и се наядат, което е супер грешно... Само някакви тревки, с които залъгваш глада си, а те реално не ти доставят нищо на организма, защото са в по-голямата си част фибри. Та така. :)