PDA

View Full Version : Ролери



sunnyreni
07-16-2012, 09:06
Такам, преди около месец и половина купихме с наще ролери на сестра ми (11) след това си купиха леля ми и братовчедка ми(10). От Бургас сме да поясня...и от няколко дена насам доста ме позарибиха, като ги гледам как се учат, сетра ми и леля се учат още, братовчедка ми свикна за 2-3 дена :) Някой ден от тази седмица ще "открадна" ролерите на леля, за да видя дали ще ми хареса, или е само поредното увлечение. Ако ми хареса, предполагам че и аз ще лъсна с един чифт + предпазната екипировка, която е заължителна за начинаещи...и не само! А за паданията - малко болезнени, ако съдя по сестра ми.
Някой от вас кара ли ролери? Колко време ви отне да се научите? И ако може да ми кажете всичко, защото събирам информация и правя тренирови на сухо!! :))

П.п. Аз съм на 15:)

Iivche
07-16-2012, 09:29
ами аз нямам ролери но и не искам защото аз си падам когато съм си стъпила на краката пък какво остава като съм качена на тези колелца :D но така сега по темичката .. мм няколко от приятелките ми имат ролери и казват че е много лесно да се кара е да не може без да тупнеш на земята 1-2 пъти ама .. общо взето казват че е лесно :)

sunnyreni
07-16-2012, 10:01
Не си само ти с падането, дори и без обувки на колелца :)) Аз съм същата, но искам да спортувам нещо :) Преди правех гимнастика вкъщи, но ми беше скучно...и понеже съм астматичка, бягането ми е най-големия проблем. Ролерите ми изглеждат доста забавни, пък и се тренира навън :) Ако е с подходяща компания ще е супер :)

Iivche
07-16-2012, 10:55
да ако можеш да караш ролери ще е супер а пробвала ли си каране на колело с приятели същo е забавно :D :)

sunnyreni
07-16-2012, 11:12
Да си призная, колело така и не се научих да карам , за което много ме е яд. като бях малка имах колело, но толкова много падах от това колело, че мама и тате са го прибрали, ама аз съм била цялата в рани - от главата до петите. Надявам се с ролерите да е различно!!

lilinnka1
07-21-2012, 15:26
При всеки е различно на мен може да ми хареса на теб не !!
Но се пак е интересно..
Аз карам от 6 години и искам да ти кажа че много бързо се учиш да караш стига да имаш желание !! :Д

don't say anything.
07-21-2012, 15:44
Карам ролери и имам откакто се помня. Когато бях нова, т.е. начинаеща, не съм имала предпазна екипировка, малко рани по колената не ми навредиха. Научих се бързо. В началото си купих ролери за 30-40 лева, най-евтините, за да мога с тях да се науча да карам и след това вече да си купя по-хубави и скъпи. После си взех за 100 лева ролери и съм много доволна. :)

mimijessi
08-10-2012, 01:52
Ами аз също карам от отдавна ролери и се сещам, че много бързо се научих! И аз първо си взех ролери за 45-50 лв,а вече когато свикнах си взех за някъде 150 и много ми харесва!На мен ми беше лесно и мисля че съм падала по-сериозно само 1 път!Ако ти се струва интересно пробвай! :)

vqra
08-14-2012, 09:54
И аз карам ролери. От мноогоо време. Не е трудно. Даже въобще. За разлика от всичи аз направо си купих доста скъпи,хубави и качествени ролери. Незнам дали е от тях, но не съм падала кой знае колко сериозно. Ако можеш да караш кънки 100% можеш да караш и ролери.
Успех в ученето.

druzilla
08-14-2012, 10:27
Обожавам карането на ролери и го предпочитам пред карането на колело.Ролери карам още от детската градина (сега съм за 8-ми клас).В началото ми беше доста мъчително,но една какичка ми обясни как точно да си движа краката и се научих много бързо :D Никога не съм падала много сериозно,само по дупе от време на време :smt082 Иначе имам в момента 3 чифта ролери и наколенки,налактници и каска,но когато карам нося само наколенките.
Пробвай,предполагам,че ще ти хареса и успех в научаването \\:D/

Ramona
08-21-2012, 10:08
Аз имам и карам от първи клас. Първите ми ролери бяха с пластмасови колелца и с тях се научих д/г .
В 4 клас ми купиха със силиконови , които са по хубави, според мен.
Много лесно се научих и никога не съм ползвала предпазни неща ;dd .

paradosou
08-21-2012, 17:11
Помня, че първо имах едни невероятно готини кънки [с които btw имам егати забавните снимки :Д :Д ] и с тях си правих първите опити, по-късно си взех и ролери и понеже вече имах тренинг ми се получаваше доста добре карането. След време се превърнах в истински професионалист 8-) и редовно си излизах с тях, ноо скоро не съм ги слагала.

stOlen``EyEs
08-22-2012, 01:40
Карам ролери от много малка, може би бях 1 клас, когато ми ги купиха.. Имала съм 2-3 падания, ама то без толкова не може ;) Научих се бързо и като цяло мисля, че е доста лесно :) И до днес си карам с удоволствие, а и е супер полезно за краката :)