PDA

View Full Version : проблем със стъпалата



bloodyF
07-16-2012, 18:15
от началото на лятото имам проблем с петите си-напукани са и положението наистина е кофти, ексфолирах ги с пемза, но не помогна, дори влоши положението
след множество препоръки в интернет днеска си взех един крем на арома с ментол против гъбички,загрубяла кожа на ходилата и т.н.
обаче откакто се прибрах на обяд, 1-2 часа по-късно си измих и подсуших краката, но ме сърбят ужасно, боли ме като стъпвам и положението е ужасно -.-
на какво може да се дължи сърбежа? (появи се преди да нанеса крема, след това като че ли поспря)
и някакъв по-бърз начин за зарастване на ранички?
точно по средата на ходилото ми е от нови обувки и е ужасно, защото си изкривявам целия крак наляво , за да не ме боли и ако не го правя не мога да ходя.. :/

Cucko0
07-16-2012, 18:26
и аз имам проблем с краката ..сухи са ми петите и се белят .Нямам идея какво да ги правя вече .

marin4itu
07-17-2012, 06:57
Отидете на педикюр, момичета. Обработват се не само нокти, но и пети и мазоли. НО трябва да се ходи поне на 1-2 месеца, защото постоянно се натрупват мъртви клетки и се образуват мазоли.

musS
07-17-2012, 09:40
аз след като ексфолирам си слагам някакъв много хидратиращ крем или лосион и си слагам пликчета на краката за около 2-3 часа.. кожата е супер гладка след това :) ще се поразровя за клипа и ще го постна после

LaffyTaffy
07-17-2012, 12:07
купи си глицерин и розова вода от аптеката и след като се натъркаш с пемза си прави компресчета с тази смес

Reese
07-17-2012, 22:04
Мажете петите си с мас или масло, веднага след това си обуйте памучни чорапи, памага много :)