PDA

View Full Version : Истина или оправдание ?



endorfina
07-16-2012, 19:35
Здравейте ,
пиша ви поради един сериозен проблем с моя приятел .. Така значи заедно сме от 8 месеца ( утре стават ) и всичко върви прекрасно .. или поне вървеше допреди около месец .. Започнаха едни такива караници за дребни неща , но бързо отшумяваха ( бяхме на принципа 5 дни сме добре 2 се караме ) И идваме до същинския проблем : как така за някои неща е изморен , а за други не ?! ( искам повече мъжко мнение тук , защото те са на " ти " с нещата :) ) давам следния пример : изморен е вечер като се прибере да ме чуе за 10тина минути , но преди това не е изморен да играе футбол ( понеже е футболист ) .. Боли го гърба за нещо си и ме обвинява мен , че не съм се погрижила за него , но не го боли за да играе футбол .. И понеже напоследък помага на баща си и не ни остава време да се виждаме много ( а когато не помага предпочита да отиде на аквапарк вместо да ми отдели 1-2 часа да се видиме .. )
Ето например утре вместо да се видим той ще помага на баща си , защото аз не съм му казала да се видиме или не сме се разбрали ( трябвало винаги аз да правя плановете , защото съм по-отговорна ) Ами днес уж е изморен и го боли гърба , а e на рожден ден :D

Моля за някакви съвети , защото е малко кофти ии няма да издържа дълго ..

LadyDi
07-16-2012, 20:35
Ами такива сме жените - прилепчиви. Ако не ни обръщат 100% внимание, значи нещо куца.

Не е задължително действията му да показват, че не държи на теб. Просто обича футбола, обича да излиза с приятели и не обича да се отчита. Освен това, те приема за даденост, което също е нормално.

Но аз съм жена. Какво ли разбирам... ;)

endorfina
07-16-2012, 20:48
Но аз съм жена. Какво ли разбирам... ;)

Тук ако коментара е такъв поради написаното от мен , че искам повече мъжки мнения не съм искала да подчертая нещо или пр. .. Важни са и женските съвети , защото може и някоя друга да има или е имала такъв проблем .. А исках повече мъжки мнения поради простата причина , че може да знаят от какво идва всичко и т.н :)

Извинявам се ако има нещо :)

LadyDi
07-16-2012, 20:49
Неее, просто изтъквам, че аз така виждам нещата. Мъжете може да мислят различно.

Amore-Mio*
07-17-2012, 08:56
Сядаш и говориш с него.

Недей да си правиш погрешни изводи за неговото държание и отношение към теб, само заради това. Обича футбола. Да излиза с приятели. Обича свободата. Дай му я достатъчно. Не го карай непрекъснато да ти обръща внимание. Не, в никакъв случай не ти казвам да не излизаш с него: просто излизайте, но и той, и ти да си имате достатъчно време, за да се виждате и с други. Визирам приятели!

dimitar_ak
07-17-2012, 09:04
Защо не обърнете ролите? Забавлявай се и ти без него. Остави той да прави плановете за срещите ви.

SisiStrange
07-17-2012, 09:47
Не се опитвай да го откъснеш от хобитата му. Това по-скоро ще го отблъсне. Съгласна съм с dimitar_ak. Позабавлявай се и ти с твои хобита и приятелки.

marilyn
07-17-2012, 10:04
Нормално е да има хобита и личен живот, не може да сте постоянно заедно и да правите всичко заедно...
Ти нямаш ли приятели, хобита, интереси... ?!

anonymous708973
07-17-2012, 10:07
Тъпо е и още как. Мразя двойните стандарти.
Сядате и говорите. Ако не стане, вади дебелия край - пълен игнор 1-2-3 дни, докато не се сети той да се обади и да направи плановете да се видите.

LadyDi
07-17-2012, 10:14
Тъпо е и още как. Мразя двойните стандарти.
Какво значи двоен стандарт в случая?

anonymous708973
07-17-2012, 10:18
Боли го гърба, за да направят нещо заедно, но играе футбол?
Не може да я види за час-два, но прекарва доста повече време в аквапарк? Дали му е хрумнало да я покани с нея?

Поне да е достатъчно доблестен да каже, че не му се говори по телефона/не иска да направи въпросното нещо, вместо да си намира тъпи и очевидно неверни оправдания. Много мразя да ме лъжат некадърно.

endorfina
07-17-2012, 10:21
Боли го гърба, за да направят нещо заедно, но играе футбол?
Не може да я види за час-два, но прекарва доста повече време в аквапарк? Дали му е хрумнало да я покани с нея?

Поне да е достатъчно доблестен да каже, че не му се говори по телефона/не иска да направи въпросното нещо, вместо да си намира тъпи и очевидно неверни оправдания. Много мразя да ме лъжат некадърно.


Точно това казвам и аз .. Той ме е канил с него , но аз нямах възможност да отида .. И да имам интереси и хобита излизам и аз.. дала съм му свобода , но не може той за едното нещо да е изморен , а за другото не .. :)

LadyDi
07-17-2012, 10:23
но не може той за едното нещо да е изморен , а за другото не .. :)
Може. Това е начинът на мъжете учтиво да ни покажат, че не им се прави това, което ние искаме от тях. Казват, че са изморени.
Виж, за болките в гърба не знам.

nIkEnCeTy_bE
07-17-2012, 10:27
Ама той верно супер тъпи оправдания си намира. Какво е това ти да измисляш срещите, защото си по-отговорна? Супер тъпо е това. Той ако иска да те види, няма да чака ти да се сетиш. Окей, има си свои хобита и интереси, ама вие не ходите ли заедно някъде като двойка? Смисъл 8 месеца сте заедно, не се ли събирате в компания? Макар че то вие едва излизате насаме, какво остава за компания и събирания. И аз не бих изтърпяла такова отношение, защото както каза ЛейдиДи, ние обичаме да сме търсени.

endorfina
07-17-2012, 10:31
Излизаме да .. но още един проблем е , че не живеем много близо един до друг и както винаги той или помага или е някъде си не знам и аз и се виждаме края на седмицата за по кажи речи 2 дни .. Но тогава не е изморен да иска секс или нещо друго .. Започва да ми писва , а най лошото е , че преди 1 месец не беше такъв .. не знам на какво се дължи това :(

LadyDi
07-17-2012, 10:34
Ми що не си поговорите, душата?

nIkEnCeTy_bE
07-17-2012, 10:36
Нещо май сте се изчерпили и определено трябва да излезете насаме.

endorfina
07-17-2012, 10:40
Говорихме .. той си знае неговото и не ме разбира .. Примерно само вечер ни остава време да комуникираме и сега и това е мит , защото приятелите му се сърдили и го били предупреждавали и т.н

LadyDi
07-17-2012, 10:59
На колко години е тоя младеж?

endorfina
07-17-2012, 11:04
На колко години е тоя младеж?

скоро направи 17 ..

Hilary_
07-17-2012, 13:28
искам повече мъжко мнение тук , защото те са на " ти " с нещата :)
Не е нужно да съм мъж, за да ми е ясна ситуацията. ;)
Момчето просто обича да играе футбол. Това е неговото хоби. Неговото лично време.
А какво е твоето? Да го чакаш и да си зависима от неговите планове .. защо??
Последвай примера му и вместо да му държиш сметка си намери твои ЛИЧНИ занимания.
Това, че сте заедно не значи, че всеки от вас няма право на личен живот.
Ако не прекарваш времето си в мрънкане, момчето може и да поиска да се видите, но не защото е задължен ..

endorfina
07-17-2012, 14:04
Не е нужно да съм мъж, за да ми е ясна ситуацията. ;)
Момчето просто обича да играе футбол. Това е неговото хоби. Неговото лично време.
А какво е твоето? Да го чакаш и да си зависима от неговите планове .. защо??
Последвай примера му и вместо да му държиш сметка си намери твои ЛИЧНИ занимания.
Това, че сте заедно не значи, че всеки от вас няма право на личен живот.
Ако не прекарваш времето си в мрънкане, момчето може и да поиска да се видите, но не защото е задължен ..

И кога казах , че нямам лични занимания :D ? Имам , както всеки човек , даже съм по-голяма от него и мога да ходя на места на който той не .. не е въпроса в това .. Не съм обсебващо същество за да го спирам да прави любимите си неща .. Прочети мнението на PinkPan7her и ще разбереш , защо реагирам така ;)

mech7a7elka
07-17-2012, 14:58
Във всяка връзка настъпа момент на "рутина" в определен момент.Много важно е да успеете да го преодолеете.Предложи му да отидете заедно на аквапарк или пък да гледаш , как играе футбол.Момчето има хобита - не е нужно да ги харесваш, но не трявба и да ги отричаш.Дай му време, не се натрапвай и не прави планове за нищо.Когато сам почувства, че му липсва присъствието ти,сам ще те потърси.Иначе рискуваш, да се почувства притиснат от това,че няма време за себе си и... Успех ;)

endorfina
07-17-2012, 15:19
Във всяка връзка настъпа момент на "рутина" в определен момент.Много важно е да успеете да го преодолеете.Предложи му да отидете заедно на аквапарк или пък да гледаш , как играе футбол.Момчето има хобита - не е нужно да ги харесваш, но не трявба и да ги отричаш.Дай му време, не се натрапвай и не прави планове за нищо.Когато сам почувства, че му липсва присъствието ти,сам ще те потърси.Иначе рискуваш, да се почувства притиснат от това,че няма време за себе си и... Успех ;)

Аз съм му предлагала , но по неговата логика ако не кажа дата час и място няма да излезнеме или там каквото сме се разбрали .. Защо аз всеки път трябва да го питам искаш ли да се видиме ? Разбрахме се за авкапарка .. гледала съм го и как играе футбол ( пример : отивам аз в тях ..не сме се виждали отдавна и го питах дали ще играе вечерта той казва мога и да пропусна една вечер , не ми е за футбола .. и какво познайте направи ? ИГРА ФУТБОЛ :D , а аз го чаках сама на една полянка .. знам играе му се , но един път може да пропусне и аквапарк и футбол и всичко , за да бъде с мен .. защото пак казвам виждаме се по един път в седмицата .. )

mech7a7elka
07-17-2012, 15:24
Защо не поговориш с него.Кажи му,че се чувставаш един вид пренебрегната.Че имаш нужда да прекарате известно време на саме, че ти липсва.Виж как ще ти отговори и от това сама можеш да си направиш изводите,дали си намира оправдания, за да не се вижда с теб.

endorfina
07-17-2012, 15:29
Защо не поговориш с него.Кажи му,че се чувставаш един вид пренебрегната.Че имаш нужда да прекарате известно време на саме, че ти липсва.Виж как ще ти отговори и от това сама можеш да си направиш изводите,дали си намира оправдания, за да не се вижда с теб.

Говорила съм..казва , че си въобразявам .. че искал и той да се виждаме , но за сега нямало как защото помага .. и някакви такива

Hilary_
07-17-2012, 15:37
И кога казах , че нямам лични занимания :D ? Имам , както всеки човек , даже съм по-голяма от него и мога да ходя на места на който той не .. не е въпроса в това .. Не съм обсебващо същество за да го спирам да прави любимите си неща ..
А в какво е въпроса? Болежките му са оправдания?
След като си толкова сигурна в това и сте говорили (без никакъв успех) .. какво правиш още с него?

mech7a7elka
07-17-2012, 16:05
На практика сте нещо като приятели, търси те когато има нужда?
Не си губи времето ... Любовта не е сходна дума с "оправдание" :)

anonymous708973
07-17-2012, 19:41
Не е нужно да съм мъж, за да ми е ясна ситуацията. ;)
Момчето просто обича да играе футбол. Това е неговото хоби. Неговото лично време.
А какво е твоето? Да го чакаш и да си зависима от неговите планове .. защо??
Последвай примера му и вместо да му държиш сметка си намери твои ЛИЧНИ занимания.
Това, че сте заедно не значи, че всеки от вас няма право на личен живот.
Ако не прекарваш времето си в мрънкане, момчето може и да поиска да се видите, но не защото е задължен ..

Айде, айде. Залагам всеки свой крайник, че щеше да оревеш орталъка, ако беше на мястото на авторката и приятелят ти не ти сваля звезди от небето всяка секунда.

endorfina
07-17-2012, 19:50
На практика сте нещо като приятели, търси те когато има нужда?
Не си губи времето ... Любовта не е сходна дума с "оправдание" :)

Честно и аз не знам..може би , зашото го обичам прекалено много и съм свикнала с него.. Той говори за сериозна връзка , хвали се , че има таква .. а изобщо не е готов за нея ..
Ето какво стана преди няколко часа .. утре разбира се е на аквапарк ( покани ме и мен ..) аз му казах , че нямам възможност да дойда и тая и другата седмица ( другата сме се разбрали да дойда , пък и родителите ми в момента имат много по важни раходи от моя аквапарк ) И го питам защо не ми предложи да ми даде пари той (а ми дава за малко по такаа бельо ) След , което от негова страна се започва скандал .. Била съм искала бельото и поради тази причина ми дал пари хахаха ( че нали той ще се радва не аз ) И как и той нямал сега за аквапарк и едвам събирал .. Аз го питах тогава къде е тръгнал щом няма ?! И той ми отговори " където си поискам .. не мога да поварвам за какво нещо ми правиш скандал " Смятайте ..

fenkaaa
07-17-2012, 22:23
Защо не обърнете ролите? Забавлявай се и ти без него. Остави той да прави плановете за срещите ви.

И аз съм на това мнение.Пък и действам така когато се наложи :)

Hilary_
07-18-2012, 06:19
Залагам всеки свой крайник, че щеше да оревеш орталъка, ако беше на мястото на авторката и приятелят ти не ти сваля звезди от небето всяка секунда.
залагай си .. :lol: :lol:

endorfina
07-18-2012, 07:29
И аз съм на това мнение.Пък и действам така когато се наложи :)

Аз го правя .. но намирам време и за него .. съчетавам всичко .. Пък и ако не му се обадя 2 часа някъде ще ме пита дали съм го забравила или нещо такова :)

endorfina
07-18-2012, 15:58
След доста време обяснения и с помощта на приятелка му казах как стоят нещата или ще се държи като мъж ( какъвто твърди , че е ) или да ме остави да си живея живота .. Даже пък и с наглостта си ми каза " ти защо излизаш по два пъти с приятелките ти .. можеш единия път да пропуснеш , за да се видиме " и " аз от 1ви почвам тренировки ..сега ми е времето да ходя на аквапарк ,защото после няма да мога " :X Е хем иска сериозна връзка и се твърди , че я има ..защо ги прави тея глупости ?

krasiveli
07-18-2012, 16:21
@endorfina, виж си ЛС-то :)

mechone
07-19-2012, 15:07
При мен е същото. С говорене не става - със сръдни , също. Всичко опитах. Няма оправия...

LadyDi
07-21-2012, 07:04
Темата е приключена.