PDA

View Full Version : Дайте съвет, че яко се накиснах



afafafafa
07-16-2012, 19:40
Здрасти, хора. Имам една уж най-добра приятелка, в която взех, че се влюбих. Тя си има приятел от 1 година кажи-речи. Споделих и, че имам повече от приятелски чувства и, че ме привлича, че няма как да продължаваме вече така, защото живея в агония. Тя остави нещата без коментар и се прибра, като на следващия ден ми сподели, че има същите чувства към мен, само че обича приятелят си и не иска да се разделя с него. Казах й, че уважавам изборът й и се разбрахме да не се виждаме, защото влия зле и на двама ни. Това продължи точно 6 дни, като през първите 1-2 имаше едно трогателно постване на сърцераздирателни песни във фейса от нейна страна, едно липсваш ми, чувствам се самотна по стената си.. На 3тият ден взех, че се напих и написах смс "липсваш ми", а на следващият тя отвърна с "ти на мен повече". На 6тият не издържах и се видяхме.. сега пак се чуваме, виждаме все едно нищо не е станало... и така пак ни в клин, ни в ръкав. Старото положение. Дайте акъл какво да правя. От една страна не искам да съм резерва и да си потъпквам достойнството, при положение, че е избрала него, а от друга е наистина добро, умно и красиво момиче, с което желая да съм? Да се дръпна ли, или да продължавам да си сера на достойнството и нервите?

ShtrudeL
07-16-2012, 19:42
при положение, че е избрала него

Отдавна се е отказала от него всъщност.
По-добре да го остави.
Боли.

draid
07-16-2012, 19:45
Много брутално се хлътва по добра приятелка/приятел, от личен опит го знам.

afafafafa
07-16-2012, 19:46
ми, не се е отказала.. той е от друг град и се виждат рядко - веднъж седмично, а понякога и по-рядко.

endorfina
07-16-2012, 19:46
Майната му на мъжкото достойнство :)
Но според мен не трябва да правиш нищо прибързано , защото така ще им развалиш връзката ( което вече спомена ) .. Явно и тя не знае какво иска , защото ако знаеше нямаше да ти пише на теб такива неща докато е с него .. Изчакай да видиш как ще се развият нещата и какво ще направи тя самата ( кого и какво ще избере ) .. Ако реши да се раздели с приятеля си ще имаш възможността да я имаш , но ако не трябва се примириш и да продължиш напред :)

afafafafa
07-16-2012, 19:48
Прави несъзнателни сравнения между мен и него и по думите й, съм по-добър във всяко едно отношение, но явно е влюбена в него или знам ли..
Да, наистина е брутално, draid

ShtrudeL
07-16-2012, 19:49
Как ще развали връзка, която вече е развалена?
Не може да обичаш някой и да имаш нужда от друг. Да ти липсва друг и отдаваш такива чувства, каквито отдава тя не за приятеля си, а за друг.
Н-е-м-о-ж-е
По-добре да го остави, или тотално да забрави за теб, което не е гаранция, че няма да се появи друг на мястото, на което си в момента.

draid
07-16-2012, 19:51
Приятел, щом преви такива сравнения, то е ясна работата. Сега при нея дилемата е дали да се впусне в това което иска или да се възползва от сигурността която той и предлага. Като цяло мисля че има два варианта на ситуацията и понеже съм изпадал в подобна ще ти кажа, че няма да я бъде тая с не виждането и т.н.

endorfina
07-16-2012, 19:52
но явно е влюбена в него или знам ли..


или пък е свикнала с него .. все пак една година не е малко време ..

afafafafa
07-16-2012, 19:52
Ако трябва да съм по-конкретен, думите й бяха, че при нея е странно, защото го обича, но също така обича и мен и я привличам и въпреки това иска връзката с онова момче

afafafafa
07-16-2012, 19:54
endorfina, така може да е свикнала и с мен. Ние сме приятели от години.

draid
07-16-2012, 19:54
Свикнала е с него, не се захвърля нещо такова лесно, но щом ви сравнява работата е ясна, обича повече теб и вътрешно иска да е с теб. Въпроса е дали ще има смелостта да направи крачката.

endorfina
07-16-2012, 19:58
Свикнала е с него, не се захвърля нещо такова лесно, но щом ви сравнява работата е ясна, обича повече теб и вътрешно иска да е с теб. Въпроса е дали ще има смелостта да направи крачката.

+ 1 :)

ShtrudeL
07-16-2012, 19:59
омг и двамата говорите глупости

-не можеш да обичаш двама едновременно
-не можеш да обичаш някой за толкова кратко време

Тя не те обича, но не обича и него. Или го обича, но вече не й е достатъчен. Което е тъжно. Много тъжно и много болезнено.
В теб намира това, което не намира вече у приятеля си, или което е изгубила.
И като цяло е грозно да ти говори такива неща. Ако бях на мястото на приятеля й щеше да ме заболи.

Аз пък от личен опит мога да кажа, че такива картинки са ми ясни и колкото по-скоро приключиш нещо, което вече си е отишло, толкова по-добре.
Лъжата и особено думите, думи, които наистина мислиш, се забиват много, ама много навътре и е гадно.

afafafafa
07-16-2012, 20:02
Т.е, какво е най-добре да предприема аз?

ShtrudeL
07-16-2012, 20:03
Нищо, докато тя не реши какво иска.
Но й го кажи ясно - или него или теб.

afafafafa
07-16-2012, 20:06
Каза, че не иска да се разделя с него, което означава, че избра него. Въпросът е как да постъпя аз сега.

draid
07-16-2012, 20:07
омг и двамата говорите глупости

-не можеш да обичаш двама едновременно
-не можеш да обичаш някой за толкова кратко време

Тя не те обича, но не обича и него. Или го обича, но вече не й е достатъчен. Което е тъжно. Много тъжно и много болезнено.
В теб намира това, което не намира вече у приятеля си, или което е изгубила.
И като цяло е грозно да ти говори такива неща. Ако бях на мястото на приятеля й щеше да ме заболи.

Аз пък от личен опит мога да кажа, че такива картинки са ми ясни и колкото по-скоро приключиш нещо, което вече си е отишло, толкова по-добре.
Лъжата и особено думите, думи, които наистина мислиш, се забиват много, ама много навътре и е гадно.

Ама чети малко поне де. Те се познават и са заедно от мнооого време, не трябва непременно да правят секс за да възникне обич.


Каза, че не иска да се разделя с него, което означава, че избра него. Въпросът е как да постъпя аз сега.

Никак седиш и не правиш нищо, решението трябва да е нейно.

afafafafa
07-16-2012, 20:17
Добре де, тя не го ли взе това решение. Не знам дали да продължавам да я търся и да съм покрай нея, сякаш не ми пука и нищо не е станало, или да се отдръпна за известно време, че да усети липсата ми.

endorfina
07-16-2012, 20:28
Добре де, тя не го ли взе това решение. Не знам дали да продължавам да я търся и да съм покрай нея, сякаш не ми пука и нищо не е станало, или да се отдръпна за известно време, че да усети липсата ми.

Това с отдръпването е добра идея понеже ти сам написа , че в период от 2-3 тя сие писала неща за теб и след това смс-а .. и когато ти си я потърсил все едно нищо не се е случило .. ( тук ще добавя част от един цитат " но аз не успях да го видя - трябваше да я изгубя, за да разбера, че вкусът на възвърнатите неща е по-сладък и от мед " ) :)

draid
07-16-2012, 20:28
Ами отдръпни се и виж дали тя ще те потърси.

afafafafa
07-16-2012, 20:34
Супер сте! Хубав цитат, благодаря. Последен въпрос и ви оставям да спите ^^. Изведнъж ли да спра да я търся и да и отговарям или да използвам някакъв претекст, че съм зает с нещо си и нямам време в момента (опитвал съм се да се отдръпна от нея 2-3 пъти за по няколко дни, без да и казвам защо и ми е казвала, че се чувства ужасно, когато я игнорирам)

LadyDi
07-16-2012, 20:37
омг и двамата говорите глупости

-не можеш да обичаш двама едновременно
-не можеш да обичаш някой за толкова кратко време
Може, мацко, може...

endorfina
07-16-2012, 20:37
Супер сте! Хубав цитат, благодаря. Последен въпрос и ви оставям да спите ^^. Изведнъж ли да спра да я търся и да и отговарям или да използвам някакъв претекст, че съм зает с нещо си и нямам време в момента (опитвал съм се да се отдръпна от нея 2-3 пъти за по няколко дни, без да и казвам защо и ми е казвала, че се чувства ужасно, когато я игнорирам)

Ами да .. но гледай да не е напълно , за да не си помисли , че вече нямаш интерес .. Примерно мен би ме издразнил факта , ако някой ми пише е така за 2-3 минутки ии пак ме игнорира .. подхвърли ми кокала и бяга после :D .. Но ти я познаваш и сам прецени как ще усети липсата ти по-добре ;) Айде и успехх :)

DisappointedDreamer
07-16-2012, 20:37
Може, мацко, може...

Подкрепям.

LadyDi
07-16-2012, 20:42
Не искам да съм черната овца тук, ама тя няма да те избере.
Може да спи с теб, ще ти повтаря, че те обича, но няма да остави приятеля си заради теб.

ShtrudeL
07-16-2012, 20:44
Може, мацко, може...

Може, но не е истинско, а породено от някакви... емоции, които не можеш да контролираш и които са те завладели...

LadyDi
07-16-2012, 20:45
Може, но не е истинско, а породено от някакви... емоции, които не можеш да контролираш и които са те завладели...
А как определяш кога е истинско? Не е ли истинско точно, когато зад него има емоция?

ShtrudeL
07-16-2012, 20:45
Не искам да съм черната овца тук, ама тя няма да те избере.
Може да спи с теб, ще ти повтаря, че те обича, но няма да остави приятеля си заради теб.

И дори така да е, в един момент ще рухне, защото това с приятеля й вече отдавна няма да е приказка.

ShtrudeL
07-16-2012, 20:47
А как определяш кога е истинско? Не е ли истинско точно, когато зад него има емоция?

Ами... когато обичаш някого истински, нямаш нужда от друг...
Дори би ти било "гнусно" да си с друг...

LadyDi
07-16-2012, 20:48
Има различни видове обич.
Как определяш коя е "истинската"? Това питам аз...
Какво е истинска обич.

ShtrudeL
07-16-2012, 20:57
Има различни видове обич.
Как определяш коя е "истинската"? Това питам аз...
Какво е истинска обич.

Трудно е за обяснение...
Може и смешно да прозвучи, но... интуиция.
Преди време излизах с едно момченце... беше ми много хубаво, беше мило, дори твърдях, че 'това е човека', но вътрешно винаги съм си имала едно на ум. Не обичам да 'си имам едно на ум'. И когато присъства знам, че не е истинско. Защото когато се отдам на нещо не искам да си имам такива помисли, отдавам му се и вярвам нездравословно и саморазрушително ако щеш.
Много се филмирам. Не е на добре.
Гладна съм.

LadyDi
07-16-2012, 21:05
Когато обичаш някого, ти правиш избор да си с него и се затваряш за останалите. Но това не значи, че не можеш да срещнеш друга сродна душа. Но можеш да избереш да я игнорираш. Там е разликата.

IncendiaSanctus
07-16-2012, 23:15
Майната му на мъжкото достойнство :)


Типично женско изказване.
Аз пък искам да поздравя автора за това, че се е опитал да "уважи" приятеля на момичето, че не се е втурнал веднага да я люби, както се казва, че и е дал да избере сама... Малко биха го направили на негово място, пък ми говорете каквото искате.
Не искам да звучи като сексист или нещо такова, обаче го забелязвам и съм го говорил с много приятели - от мъжки пол - и сме стигнали до такъв извод - жените НЯМАТ чувство за справедливост. Никакво. Няма чак толкова връзка с темата, но все пак е някакъв пример - тя не е справедлива с теб... Не иска да се разделя с приятеля си, но е ясно, че при тях не върви на добре... Пък и как може да харесва всичко в теб, ама да е с него ? На мен ако ми кажат, че съм по-лош от някого във всяко едно отношение ще си хвана шапката и ще си тръгна.

Искам да коментирам и другата тема, която подхванахте - дали може да обичаш двама едновременно. Тук съм със щруделката - не може. Защо не може ? Защото не веднъж съм го казвал, и пак ще го повторя, като дори ще се опитам да го изкажа по-красиво - любовта е нещо, което се поражда като едно мъничко зрънце, като малко семенце, което трябва да отгледаме, за да стане голямо и силно. От това следват няколко неща - с времето то става все по-силно <=> нужно е време за да стане силно и истинско. Другото, което следва е, че може и да увяхне при достатъчно лоши фактори...
И именно заради тези неща, не може да отглеждаш две такива "дървета" едновременно... Може да има временно увлечение по друг, може да има свалки, изневери, каквото и да е, но да обича друг - не може, просто вече не обича сегашния...

Amore-Mio*
07-17-2012, 09:19
Детски работи върши.

А аз се съмнявам тя да е умно момиче. Ха - ха! Отдавна се е отказала от него. От момента, в който си е харесала друг - в случая теб, ако има нещо вярно в думите й. Да, възможно си е.

Или не знае какво иска, или иска да си остане на сигурно или просто се държи така, за да не те загуби. Питаш нея. Но щом изпитва същите чувства към теб, по - добре да зареже приятеля си, защото само се залъгва, че го обича.

LadyDi
07-17-2012, 09:28
Искам да коментирам и другата тема, която подхванахте - дали може да обичаш двама едновременно. Тук съм със щруделката - не може. Защо не може ? Защото не веднъж съм го казвал, и пак ще го повторя, като дори ще се опитам да го изкажа по-красиво - любовта е нещо, което се поражда като едно мъничко зрънце, като малко семенце, което трябва да отгледаме, за да стане голямо и силно. От това следват няколко неща - с времето то става все по-силно <=> нужно е време за да стане силно и истинско. Другото, което следва е, че може и да увяхне при достатъчно лоши фактори...
И именно заради тези неща, не може да отглеждаш две такива "дървета" едновременно... Може да има временно увлечение по друг, може да има свалки, изневери, каквото и да е, но да обича друг - не може, просто вече не обича сегашния...
Уважавам романтичната ти натура, както и тази на Щрудел. Смятам, че е прекрасно, че мислите така.
Макар да не сте прави :)
Написах го по-горе и ще го повторя - напълно е възможно да обичаш повече от един човек. Пардон, да си влюбен.
Какво е любовта? Емоционална привързаност + сексуално влечение. Елементарна формула. Всичко останало е до психика. Вие двамата избирате да не сте влюбени в повече от един субект. И това е наистина чудесно. Но не означава, че другото е невъзможно.
Именно в случая - девойката си има приятел, с когото си поддържа връзка (и интимна, и там каквато обществото смята за приета). Тя е емоционално обвързана с най-добрия си приятел, към който развива и сексуално влечение. И оп-троп, ето ти нова любов. Друг е въпроса, че тя за себе си не е направила избор между двамата ами ги мотае както ѝ е кеф.

horacio
07-17-2012, 09:33
Аз мисля, че Щрудел е права и съм на нейното мнение, както и IncendiaSanctus. Може да имаш привличане към двама, но не и любов. Обичаш ли някой истински друг не ти трябва. Тя щом търси теб авторе, значи не обича приятеля си, а ако обичаше теб нямаше да е с него. Когато обичаш някой той ти е достатъчен и друг не търсиш. "По-добре да го остави, или тотално да забрави за теб, което не е гаранция, че няма да се появи друг на мястото, на което си в момента."

endorfina
07-17-2012, 11:20
Типично женско изказване.

Ами да ,защото е така .. Е такива мъжки достойнства колко неща са прецаквали .. Пък и аз също казах да не избързва , а да я остави тя да реши , за да не им разваля връзката ( не е честно спрямо приятеля на момичето )

LadyDi
07-17-2012, 11:21
тя да реши

Тя просто НЯМА да реши.

afafafafafa
07-17-2012, 14:47
Да спомена още нещо - той й е първият и съм сигурен, че това играе голяма роля в ситуацията, дори смятам, че точно заради това не иска да го остави, но по нейни думи,с него се карат всеки ден, за това, че прекарвала цялото си време с мен. Принципно, ако искам да съм с нея, трябва да чакам да се разделят, което може да се проточи доста дълго, а знаете, за мен не е вариант, че уж имам живот да живея, а и все повече ще наджапвам в дълбокото, откъдето все по-трудно се изплува. Ситуацията е нелепа : )

big_hug
07-17-2012, 15:16
Просто и дай още малко време да реши.А ти до тогава и прави мили жестове и комплименти.А тя ако е достатъчно умна ще избере правилния човек,който кара сърцето и да бие силно (или в този случай според нейните думи си ти).А и късмет!!!

jghgh
07-17-2012, 17:15
Прави несъзнателни сравнения между мен и него и по думите й, съм по-добър във всяко едно отношение, но явно е влюбена в него или знам ли..
Да, наистина е брутално, draid

според мен пък те баламосва много яко, говори ти някви глупости и "утешителни награди".
като си толкова по-добър от него, кво прави с него, а теб те баламосва и ти й се връзваш..

Anonyss
07-17-2012, 18:49
Няма начин да не развали връзката им. Ако иска да е с нея - ще я развали, ако се отдръпне - ще живее в агония :)

afafafafafa
07-17-2012, 19:30
jghgh , ти бил/а ли си някога влюбен/а, та правиш такива констатации? Когато си влюбен, не виждаш недостатъците на другия, или поне не те притесняват, било то физически, умствени или материални недостатъци. Когато си влюбен, твоята жена ти се вижда най-красивата за теб, въпреки че знаеш, че съседката, примерно, изглежда по-добре, нали?
Anonyss, живея в агония в момента. От една страна не искам да се подмятам около нея, докато друг я е*е (колкото и грубо да звучи), а от друга сме приятели от толкова години и сме преживели толкова много, че не искам да напуска живота ми.

specialll
07-17-2012, 20:32
На колко години сте и двамата, ако не е тайна? :)
Според мен тя иска да е с теб, просто има нужда да и докажеш, че може да има тази сигурност, както с приятеля й. Изграждането на една нова връзка си е сложен процес, за да се превърне тя в нещо значимо и голямо.

afafafafafa
07-17-2012, 21:13
22 съм аз, 20 тя. Както вече споменах, виждат се рядко и е трудно да се говори за сигурна връзка заедно са от 8-9 месеца. С нея се познаваме от 7-8 години, но в последните 5-6 месеца сме заедно всеки ден, с изключение на последната седмица.

0bsessi0n
07-17-2012, 21:50
Не мога да разбера защо всички правят някви генерални заключения. Е, аз няма да ти налагам гледната си точка, но ще ти предоставя моя опит с почти същата ситуация. Kато изключим разликата в годините и времето на познанство (общо взето детайлите) - всичко друго е идентично. Само че ролите са разместени. Аз бях на мястото на момичето. За да не изпадаме в многословие, ще кажа това, което те интересува направо. Мислех си, че държа на приятеля ми, но в последствие разбрах, че съм взела правилното решение. Известно време мина докато си събера мислите, но резултатът е, че скъсахме. И досега не съжалявам. Въпреки, че с другото момче (на твоето място) сме си в приятелски отношения. Помежду ни има други пречки, но това не е важно за твоя случай. Искам да кажа, че не беше просто увлечение към него - знам, че има нещо специално, изключително и неописуемо, което независимо дали сме заедно или не, няма как да променя. По един или друг начин, без да го искам (а повярвай не бих си го причинила при сегашните обстоятелства), някак съм привързана към този човек. Възможно е и момичето да го осъзнае, ако наистина е така. За момента дали ще се отдръпнеш или не, не е от голямо значение. Ти си в съзнанието й. Въпрос на време е да преосмисли чувствата си и да стигне до правилния извод, който може да се окаже идеална възможност или загубена кауза за теб. Успех.

fenkaaa
07-17-2012, 22:16
Щом почти не се виждат,а има чувства към теб,с който може да е всеки ден,по добре се бори за нея..

afafafafafa
07-19-2012, 18:00
Бе, май е малко трудно да се отдръпна. Хем се разбрахме да не се виждаме, хем минаха няколко дни и започнахме пак да се търсиме и виждаме постоянно, все едно нищо не е станало. Благодаря ви, че взехте отношение. Ще пиша, когато има развитие... след някоя и друга година, хаха ...

Shogi
07-19-2012, 20:52
По-горе пишеше - него вече отдавна го е отписала...Тва е малко под въпрос....Накарай я като за начало да ти обясни какво и на базата на какво чувства към теб...Пък ти от своя страна се замисли - какво намира в сегашния си приятел, какво й липсва, защо не го оставя, страх ли я е? Аз имах подобен случай преди години в който ми се оправдаваха с думите "Ама аз имам чувството че ще убия малко дете" В крайна сметка стигне ли се до там, че тя самата да се колебае няма смисъл да лъже нито него...нито себе си. И май май ти си човекът който трябва да й отвори очите за тези неща :)

afafafafafa
07-19-2012, 21:09
Ми в общи линии й казах, че прекарваме много време, което си е фактор и ми влияе и когато има емоционално обвързване плюс сексуално привличане се зараждат едни други чувства, които ме карат да я искам и да мисля само за нея. Попитах я дали познава момче и момиче, които са останали добри приятели за цял живот и й казах, че вероятно това е естествения ход на нещата и е нормално да се стигне до такива чувства. Тя ми каза, че ме разбира, защото и тя започнала да изпитва същите чувства, но гледала да не го мисли и го прогонвала от съзнанието си. Ако не бил приятелят й, щяла да е с мен, но не иска да го оставя, защото го обичала и не искала да го оставя, а от друга страна било, цитирам "при мен е странно, защото обичам и теб и ме привличаш". Решихме да не се виждаме, защото влияе и на двама ни - за мен си е чиста агония, а тя се обърква. Казах й, че уважавам избора й, и й пожелавам да бъде щастлива (вкарахме драма). Така, с мисълта че няма да се виждаме, продължихме няколко дни и сега всичко е по старо му.

Shogi
07-19-2012, 21:22
Е, по старому..То от това отърване скоро няма да има...Малко или много имате нужда един от друг..Дори ако щеш само в стил "утеха"... Ако ти неможеш да изтърпиш това /доста вероятно е/ варианта с прекратяване на отношенията изглежда най-приемлив. Макар, че ме съмнява тя да те остави на мира :) Относно нейните чувства - кое е повече, привличането или любовта...има голяма разлика :) По-кардиналното решение е да си извоюваш на тоя етап това което можеш...и да стоиш още по-близко...ако всичко е по начина по който го описваш няма да издържи много :) Аз й давам около 2 седмици макс :) Всичко е в нея..тя трябва да си разкламбучка малко психиката за да осъзнае окончателно към кого кфо и как и защо и какво ще прави занапред :) Бъди малко психолог...щом вече си и под кожата...колко ли надълбоко можеш да влезеш още?? :)

prosto_chovek
07-20-2012, 00:20
Фактът, че това момиче с гадже, се занимава по този начин с теб, не говори добре за нея. Не й прави чест да ти се обяснява в любов, докато е с друг. Сега си помисли едно нещо. Добре, тя оставя приятеля си заради теб, чисто хипотетично. Следователно, по проста логика, тя е способна да остави своя настоящ приятел заради друг, който й е по - интересен и тя е изгубила интерес към гаджето. Тя тръгва с теб. След колко точно време мислиш, че ще се появи някой по - интересен от теб и историята няма да се повтори, този път с теб като пасивното действащо лице, а именно гаджето, което вече не е искано?
Можеш да се бориш, можеш да упорстваш, но да знаеш, че такава мома няма да е вечно с теб, както си мислиш. Казваш, че се познавате от 8 години ли, колко беше. Тогава защо не ти е казала, че те обича още преди година, преди да тръгне с този, с когото е в момента?
И не, не обича и него и теб. Защото ако обичаше дори един от двамата, нямаше да се държи така. Тя не обича него, защото си мисли за теб и ти разправя, че те обича и по същия начин не обича теб, защото прави същото при него, когато е с него. Полиаморията не е любов. А ти си се увлякъл по приятелка, която просто си търси някой, който да смени сегашния й, но чака да види как ще се стекат нещата и дали няма да е по - добре за нея да остане с него. Принципно такова поведение съм виждал при 15 годишните :)

afafafafafa
07-20-2012, 15:34
Тя не ми се обяснява в любов, просто ми каза, че изпитва чувства към мен и точно поради тази причина трябва да спрем да се виждаме, защото държи на приятеля си и не иска да го оставя : )

prosto_chovek
07-20-2012, 21:27
същото важи :)

wankata7
07-20-2012, 23:35
Бях в същото положение като теб .Както винаги трябва да се напиеш да ходиш да и удариш една дълга страстна целувка и и кажи кой избираш и тва е при мен стана ,дори това е единствената ми сериозна връзка жалко че приключи . Давай смело!

petetyyy
07-22-2012, 11:30
Ще ти кажа само, че имам близък човек, който много си изпати от една такава ситуация и в крайна сметка отново се оказа сам, само че вече доста по-наранен и разочарован. Тя за момента просто е объркана, но явно държи на приятеля си и каквото и да ти казва не очаквай да го зареже. Това е съветът ми, ти си решавай :)

Ellyinka
07-24-2012, 13:12
аз съм в почти същата ситуация...имам си приятел,и въпреки че това с най-добрият ми приятел се появи...не ме накара да се откажа от връзката си...и все още се ядосвам как всичко стана толкова бързо...беше ми повече от ПЕРФЕКТНО с приятелят ми...и изведнъж... тръпката ми към него изчезна, страстта... и макар че съм на 18, не мисля, че съм готова да оставя дългогодишния си приятел...във всеки случай има наранени, много боли...а хората отстрани си мислят, че е нежъзможно, докато не им дойде на главата ;( ;( ;(

afafafafafa
07-24-2012, 20:06
Хората са казали, че хем да стиснеш, хем да пръднеш - не става, с извинение. Достатъчно красноречив е фактът, че избра да не се разделя с приятеля си. Аз работа там нямам. Принципно се виждаме и чуваме всеки ден, дори и след като проведохме разговора, а от 3-4 дни ми се струва, че се опитва да се поотдалечи. Днес я видях (случайно) и се държеше леко дръпнато. Ситуацията е ясна. Аз също нямам намерение да губя повече време, нерви и сили, без да има някакъв резултат. Реших да не я търся и да не и отговарям, когато ме търси. Безсмислено е да поддържаме близък контакт - приятелство вече няма, а и е болезнено, уж да съм и най-близкият човек, да прекарваме толкова време заедно и да я искам толкова силно, докато тя е с друг. Най-добрият вариант за всички, е аз просто да се махна, без повече драми, без повече разговори, просто ей така, защото иначе не мога да се реша.

Ellyinka, за какво, аджеба, като за начало ти е бил тоя най-добър приятел? След като си избрала момчето, с което си в момента, не би ли трябвало той да ти е, както човек, с когото споделяш всичко, така и човек, с когото си правиш там екстрите. Иначе каква е логиката? За едното еб*не ли си с него, а от другия извличаш това, което всъщност ти е нужно, за да се чувстваш добре? Не го приемай като нападка лично към теб.