PDA

View Full Version : Полиамория



StringTheoryPracticist
07-16-2012, 21:28
Какво мислите за идеята за полиаморията?

За които не знаят какво е това и нямат понятие от етимология, полиаморията е романтична връзка с няколко човека едновременно.

Това, че съм във връзка, не ми пречи да съм в друга връзка. И ми е напълно естествено да харесвам или дори обичам няколко наведнъж - винаги съм мислел моногамията за тъпотия.

granger
07-16-2012, 21:30
Не го приемам.

StringTheoryPracticist
07-16-2012, 21:34
Вече си представям как мнозинството ще кажат, че е нещо отвратително и трябва да си само с един/една и т.н. - доста такива неща съм виждал в този форум. Забравих колко са затворени умовете на повечето българи и колко другите се влияят от чуждото мнение.

granger
07-16-2012, 21:35
Не,сми, всеки си избира как да живее.Просто засега ми се струва странно и не мога да го възприема като нормални отношения. Може би просто аз съм консерва в тва отношение, но ще и удря и по егото някой да е с мен и след тва да ходи при друга...некси. Консерва съм ;/

LadyDi
07-16-2012, 21:46
Полиамория и полигамия са различни неща.

PainMonopoly
07-16-2012, 22:04
Вече си представям как мнозинството ще кажат, че е нещо отвратително и трябва да си само с един/една и т.н. - доста такива неща съм виждал в този форум. Забравих колко са затворени умовете на повечето българи и колко другите се влияят от чуждото мнение.

Не бързай с умовете на повечето българи...

Не мога да си представя, че ако съм вече във връзка и обичам приятелката си, ще мога да си позволя нещо повече от увлечение по друга. Винаги има една жена, която седи над всички останали.

ohluv
07-16-2012, 22:11
Щом можеш да ги въртиш.

StringTheoryPracticist
07-16-2012, 22:17
Не,сми, всеки си избира как да живее.Просто засега ми се струва странно и не мога да го възприема като нормални отношения. Може би просто аз съм консерва в тва отношение, но ще и удря и по егото някой да е с мен и след тва да ходи при друга...некси. Консерва съм ;/
Еее, а си хубава и се надявах да не кажеш това.

Шегувам се.

Не бързай с умовете на повечето българи...
Point taken, поправям се на "повечето от форума, които съм видял да умуват".

А ако искаш да си само/предимно с една, тя може да ти е главната, а останалите да са ти второстепенни - те също може да си имат главни партньори и ти да си им второстепенен.

PainMonopoly
07-16-2012, 22:21
А ако искаш да си само/предимно с една, тя може да ти е главната, а останалите да са ти второстепенни - те също може да си имат главни партньори и ти да си им второстепенен.

Може бе, всичко може.

Просто не си се представям замесен в такива лайна.

ohluv
07-16-2012, 22:21
При японците май имаше нещо подобно,че е нормално мъжа да хода и при друга за секс.

granger
07-16-2012, 23:53
На който ,както му е кеф. Щом го приемат -окей. Любов да има :lol:

prosto_chovek
07-17-2012, 00:30
свързвам я с това - http://www.youtube.com/watch?v=RxJaO69HHc0 :D
иначе - не, не ми харесва, и аз като пламито съм старомоден явно :)

machoka
07-17-2012, 08:57
напълно е възможно, трябва да си хипер оупен майндед, трябва да си малко луд и трябва всички участници да се намерят такива. В Българската действителност е неприложимо. Има философия по въпроса, родово-общинният строй ни еба мамата!!!

ledenakrasota
07-17-2012, 10:10
Заре, я се постави в тази ситуация, като ти си единият от многото на жена, по която си тотално хлътнал. Не можеш да дишаш без нея. Изведнъж разбираш за другите и...?;)


Имам приятелка, за която е характерна полиаморията. Резултатът беше много наранени мъжки гордости. :lol: Някои си го търсят, особено женкарите. Единият така си научи урокa. :lol:

LadyDi
07-17-2012, 10:17
Винаги има една жена, която седи над всички останали.
Да. Викате ѝ "мама" ;)

ShtrudeL
07-17-2012, 10:28
Вече си представям как мнозинството ще кажат, че е нещо отвратително и трябва да си само с един/една и т.н.

Точно така.
По ТЛС дават такова предаване и ъъ петорката (1 мъж с 4 жени) изглеждат щастливи с купищата си деца, но т'ва не е за всеки. Вярвам, че хората в такава 'връзка' могат да се обичат по между си и всичко да им е ок, но не мога да си представя да говоря едни и същи мили/лични/интимни неща на повече от един човек, или той на мен.
Иначе евала на такива хорица, които успяват да са толкова широкоскроени.

granger
07-17-2012, 11:24
Типично поведение.

PainMonopoly
07-17-2012, 12:02
Да. Викате ѝ "мама" ;)

Мне, нямам предвид това, ролята на майката е съвсем отделен въпрос.

Иначе не ми харесва когато използвате думи като "широко скроен" или "отворен".

Излиза, че тези, които си позволяват да гледат настрани са ебати пичовете. Всеки си преценява за себе си, но не съм съгласен, че ако го правиш, значи си як и модерен и заслужаваш да ти казват "евала" заради това.

Не забравяйте, че ако си против това, не е задължително да е защото си консерва, монах или ислямист. За доста хора просто е естествено в даден момент да се придържат към една определена половинка. За повечето хора е естествено и да искат да я сменят, но във всеки един момент да са с една определена.

LadyDi
07-17-2012, 12:07
Мне, нямам предвид това, ролята на майката е съвсем отделен въпрос.
Шегувах се.

StringTheoryPracticist
07-17-2012, 19:18
напълно е възможно, трябва да си хипер оупен майндед, трябва да си малко луд и трябва всички участници да се намерят такива. В Българската действителност е неприложимо. Има философия по въпроса, родово-общинният строй ни еба мамата!!!
Мда, аз научих за идеята от едни американци, а разбрах и, че имало в Лондон сбирки на хора, които харесват идеята - ще отида на следващата, но май не е този месец.

Заре, я се постави в тази ситуация, като ти си единият от многото на жена, по която си тотално хлътнал. Не можеш да дишаш без нея. Изведнъж разбираш за другите и...?;)
Не говоря за полигамия, а за полиамория. Не случайно се нарича полиамория. Учиш филология, разочароваш ме. Да се уточня, при полиаморията всичките ти партьнори знаят, че имаш и други партньори и са съгласни с това.

(ако някой не е схванал, "амор" означава "любов")

C2H5OH
07-17-2012, 19:19
Вече си представям как мнозинството ще кажат, че е нещо отвратително и трябва да си само с един/една и т.н. - доста такива неща съм виждал в този форум. Забравих колко са затворени умовете на повечето българи и колко другите се влияят от чуждото мнение.

Не съм съгласен.

ledenakrasota
07-17-2012, 19:23
Мда, аз научих за идеята от едни американци, а разбрах и, че имало в Лондон сбирки на хора, които харесват идеята - ще отида на следващата, но май не е този месец.

Не говоря за полигамия, а за полиамория. Не случайно се нарича полиамория. Учиш филология, разочароваш ме. Да се уточня, при полиаморията всичките ти партьнори знаят, че имаш и други партньори и са съгласни с това.

Уча славянска, а не латинска (класическа) филология. Няма нищо общо, нито ме бърка. Не се прави на важен. :lol:

Та, те знаеха един за друг. Да допълня. Съвсем точно си давам примера. ;)

StringTheoryPracticist
07-17-2012, 19:25
Тогава питай Никола, той обикновено може да разбере значението на дума, която не е чувал, само по етимологията. Що не му звънна да го питаш?

Ermic
07-17-2012, 19:26
все се чудя на колко си 8-)

ledenakrasota
07-17-2012, 19:27
Тогава питай Никола, той обикновено може да разбере значението на дума, която не е чувал, само по етимологията. Що не му звънна да го питаш?

Ти не четеш ли какво ти пиша бе?! Съвсем точен пример.

StringTheoryPracticist
07-19-2012, 21:56
все се чудя на колко си 8-)
навършвам 21 след 4 месеца