PDA

View Full Version : Труден избор!



AnarchyBoy
07-17-2012, 09:02
Добър ден! На всички :)

Изправен съм пред огромна дилема! :x сърце или мозък , любов или статус

Ще ви опиша ситуацията , може да ви се стори малко хаотично написано , щото не съм премислил как точно да го формулирам просто си пиша 8-)

Та по темата:

Майка ми получи работа в Лондон (Англия) и иска да се преместим, там
Аз съм на 17 (сега завърших 11 клас) и тя ми даде избор да остана тук (в България) или да отида да живея с нея
Аз много искам да отида защото , в Англия ще имам добро образование , и по добър начин на живот (не че сега се оплаквам) езика не ми е проблем (владея го доста добре) Работата е там , че съм в сериозна връзка от 3 години (напоследък нещата куцат , но все пак се обичаме) И трябва да избирам , да остана в България заради момичето , което обичам , да жертвам бъдещето си , или да отида в Англия и да стана някой/нещо. :o

Лошото е , че ако заминавам трябва да е сега , майка ми е намерила някакво даскало частно (дето да си карам последната година ) , в което накрая се прилага нещо като Матура , или може би Тойфел (нещо подобно , нз точно) която ако се вземе с 6 (без грешка) . Получаваш половин-стипендия за Кеймбридж (половината от обучението ще ми е платено от държавата)

Ако остана в България ще завърша някой пропаднал БГ университет и като цяло бъдещето ми ще се прецака (спрямо възможноста , която ми се отдава) Много Обичам приятелката си , приятелите си и не знам какво да правя.

В лявата ръка, стой сърцето ми (Хората който обичам , живота в БГ и приятелката ми)
В дясната ръка , държа ключа за бъдещето ми (добро образование , и висок стандарт на живот)

Не постнах за съвет , а да ви попитам , ако вие бяхте на мое място какво бихте направили?!
Аз все още обмислям вариантите!

Тя неможе да дойде при мен , все още е на 16 , ако отида ще трябва да я чакам 2 години
Ако не отида пропилявам шанс от бога.. :o

Мозъкът ми ще се пръсне! :x

Найстина много я обичам (истински) , но и шанса не е за изпускане ... :x :o

Мерси , че прочетохте :) , и благодаря за всеки коментар :) :o

nIkEnCeTy_bE
07-17-2012, 09:07
Определено бих избрала образование. Като ми описа, ти сам го каза тук няма да имаш такъв шанс. Банално ми е и изтъркано вече това "Любовта ще спаси света". Колкото и да я обичаш, малък си, ще срещнеш много момичета в живота си. Знам, че избора е труден, все пак е сериозна връзка, но при така стеклите се обстоятелства, при така дадена възможност, можеш много повече да спечелиш, ако избереш образование, отколкото да загубиш.

la_loba_mariana
07-17-2012, 09:11
Мене ако питаш,иди в Англия, ако любовта е силна,ще издържи и това изпитание,ти ще си идваш,а и може би след като завършиш там да си дойдеш или тя да дойде при теб.Но все пак си твърде млад, за да рискуваш бъдещето заради ''истинската'' любов :) това е моето мнение

DisappointedDreamer
07-17-2012, 09:12
И в България можеш да станеш някой и нещо. Трудно, но не е невъзможно.
И аз бих избрала да замина. Преоткрива ти се нова възможност, нов живот, нови запознанства. Не мисля че е удачно да отпишеш/отрежеш всичко това, заради шепа познати и момиче, което твърдиш че обичаш, въпреки че нещата напоследък куцат.

horacio
07-17-2012, 09:14
Виж... избери да отидеш в Лондон. Няма смисъл да стоиш тук само заради приятелката ти, която не се знае още колко ще сте заедно. Примерно ще скъсате след 1 седмица или 1 година няма значение кога и после кво? Хем си без нея, хем без хубаво образование. Подсигури си бъдещето, според мен така е най-добре. А може да идваш в БГ да я виждаш или тя да идва при теб... има скайп, тва, онова... няма да е същото, но все пак. Както каза никенцету_бе можеш много повече да спечелиш, ако избереш образование, отколкото да загубиш. + това аз на нейно място бих те навила да отидеш. А, ако останеш заради мен би ми било страшно гузно. Но това съм само аз, за нея не знам.

AnarchyBoy
07-17-2012, 09:41
Ми тя приятелката ми каза , че няма да ми се сърди ако замина и ще измислим нещо се пак това е бъдещето ми (тоест опита се да ме навие)
И аз Клоня да замина , сяка ваканция ще мога да си идвам .. скайп , и фейсбоок има
тя ще може да идва при мен , но ме е страх ами ако срещна някоя там в Англия :o
смисъл звучи самохвално , но хващам окото ..
тренирам
Capeira , FreeStyle (dance) , Ходя по лостове , само в лицето съм като бутнат от рейс , ама не му е харесало как ме е бутнал и е дал назад да ме прегази още веднъж :D или поне аз тей мисля :D

В момента се разкъсвам на 2 :x, офф няма да мога да реша , такова решение е прекалено голямо :o

nIkEnCeTy_bE
07-17-2012, 09:47
Не се страхувай да срещнеш някой. Когато ти казах, че ще срещнеш нови хора това имам предвид. Не ти казвам да затваряш напълно старият си живот в България, но не се чувствай задължен да се "стискаш", ако срещнеш някое момиче и да се чувстваш виновен. А и по самите ти думи, ти си готов според мен за това. Предполагам, че не искаш да прекратиш връзката си с момичето, но връзките от разстояние е трудно и не се знае кога ще се видите.

crowberry
07-17-2012, 10:02
Иди бе човек. Такава възможност рядко се дава. Приятели, любов... ако е истинско няма да замре.

Amore-Mio*
07-17-2012, 10:08
Може би ще съм единствената, която ако има такава възможност - ще остана при моето момче. Обичам го повече от всичко, а щом сме заедно - имам сили, за да се справя с всичко. Изборът си е твой. Ти решаваш.

anonymous708973
07-17-2012, 10:11
Бая късно ще заминаваш за Англия. Трудно ще си вземеш добре изпитите след последната година, англичаните се готвят от бая време за тях.
Остани в България още една година - това е компромисно решение. Кандидатствай в университет в Англия. Така си връзваш гащите, ако скъсате с момичето. При това без да си скапваш шансовете за Англия.

AnarchyBoy
07-17-2012, 10:17
Бая късно ще заминаваш за Англия. Трудно ще си вземеш добре изпитите след последната година, англичаните се готвят от бая време за тях.
Остани в България още една година - това е компромисно решение. Кандидатствай в университет в Англия. Така си връзваш гащите, ако скъсате с момичето. При това без да си скапваш шансовете за Англия.

За изпитите не се притеснявам , Английският го разбирам повече от Българският (Буквално) майка ми и преди е била там и е учила Английска фиология (като бях малък тя беше даскалица (в друго даскало) , уча английски (сериозно) от 5-6 годишен :D цял живот съм по някакви програми воден , вкъщи с майка го уча и на даскало като ходя и там .. :D от 8 клас се подготвям за Матурата , и за Тойфел и като цяло за кандидат студентски , от другото се притеснявам

Но да идеята ти за годината е добра(ще я премисля) , само че ако не завърша в онова баровското даскало , няма да имам шанса за стипендия , и следователно Кеймбридж отпада като опция .. (майка ми , няма толкова пари , колкото там искат) .. :o :x

marilyn
07-17-2012, 10:17
Аз твърдо бих решила да замина. Птичката веднъж каца на рамото. Замисли се какъв шанс ти предоставя живота, ти самия искаш да заминеш и те спира само любовта към приятелката ти. Не искам да те разочаровам, но по мое мнение нещата стоят така. Ти си на 17, ще отидеш в Лондон, там ще имаш малко свободно време и много нови неща за теб. Ще учиш, ще свикваш с новата обстановка и няма да имаш време постоянно да висиш в скайп и да си пишете. Ще срещнеш нови хора, ще си намериш приятели, а в БГ ще се връщаш рядко. Искате или не с твоето момиче ще се отчуждите с времето и после никога няма да е пак същото. Освен това сте в такава възраст, че дори и тук да останеш не знаеш какво ще стане с връзката ви. Не вярвам изобщо да издържите кой знае колко много дори и да не се преместиш. Ти си на 17, тя на 16.. няма да се жените и да правите семейство... край ще има, въпросът е дали ще е сега и ти ще си избереш да си гледаш бъдещето или ще останеш, след известно време ще скъсате по някакви си там причини и ще те е яд, че си останал и си пропилял шанса...
Ти си решаваш, но моето мнение е, че трябва да заминеш.

scrooper
07-17-2012, 10:22
PinkPan7her е права, че можеш да си провалиш възможностите за обучение в Англия, ако отидеш сега. Езикът не ти е проблем, а останалото? Имаш ли идея какво представляват тия матури?
Обикновено съветвам всеки да си обира крушите при първа възможност. Но в твоя случай, дето ти остава 1 година в гимназията, да прекъснеш сега е поемане на глупав риск.

AnarchyBoy
07-17-2012, 10:36
PinkPan7her е права, че можеш да си провалиш възможностите за обучение в Англия, ако отидеш сега. Езикът не ти е проблем, а останалото? Имаш ли идея какво представляват тия матури?
Обикновено съветвам всеки да си обира крушите при първа възможност. Но в твоя случай, дето ти остава 1 година в гимназията, да прекъснеш сега е поемане на глупав риск.

Еми класния (той ми е по Англ) миналата седмица ми даде БГ матура 5-6 (варианта) и като му ги върнах той каза "знаех , че си подготвен , но това е доста добре" реших ги на 95 % + , Тойфел реших с над 80 % , без да си затормозявам излишно главицата :D , бях си пуснал музичка вкъщи и си решавах . ще се повторя мен от изпитите не ме е страх (ще ги взема на всяка цена) ,страх ме е от това как ще се приобщя там , какво ще стане ако срещна там някоя , като цяло съм много общителен , но си ме е страх :x , страх ме е да зарежа живота в БГ защото , не знам каде отивам (въпреки че съм бил в Лондон при баща ми) смисъл нямам представа дали ще ме харесат другите "богаташчета" от новото даскало , не искам да съм аутсайдер , но имам време да помисля до края на месеца :x все още не знам какво ще правя :o

nIkEnCeTy_bE
07-17-2012, 10:48
Това се преодолява, вярвай ми. Хората там не са толкова дистанцирани и гледат различно на нещата. Не се страхувай от това.

xXxPETYAxXx
07-17-2012, 11:16
Ако отидеш поемаш риск, но е много по-добър вариант отколкото да останеш в БГ и след време да се запиташ "какъв ли щеше да е животът ми, ако бях заминал". Хубаво е, че държиш на връзката си, но помисли в перспектива и не си изпускай шанса :)

LadyDi
07-17-2012, 11:21
Имаш ли желание да останеш и да се развиваш в България?

AnarchyBoy
07-17-2012, 11:34
Имаш ли желание да останеш и да се развиваш в България?

честно ли , единственото което ме задържа тук са връзката и приятелите ми ..
" аз съм авантюрист като цяло и винаги съм мечтал за живот далеч от БГ .. да обикалям света и т.н"
но когато настъпи момента , напълних гащите.. :x :o

LadyDi
07-17-2012, 11:39
честно ли , единственото което ме задържа тук са връзката и приятелите ми ..
" аз съм авантюрист като цяло и винаги съм мечтал за живот далеч от БГ .. да обикалям света и т.н"
но когато настъпи момента , напълних гащите.. :x :o
Значи замини. Ти можеш да бъдеш само това, което сам си позволиш.
Знам, че сигурно не ти харесва мисълта, но най-вероятно и ти си го мислил - връзките на тази възраст много рядко са последните. Ако останеш тук и се разделите с нея след известно време, ще се обвиняваш, че си бил толкова тъп.
Ако ви е писано да сте заедно, ще сте заедно и след това.

AnarchyBoy
07-17-2012, 11:44
Ако остана тук и се разделим ще умра от яд , но ако отида там и се отдалечим (което ще стане неимуверно)
никога повече няма да е същото , всичко ще се промени толкова много :x

Но имаш право LadyDI , а и имам още доста време да помисля .. :)

мерси за коментарите :) помогнахте ми да помисля , и ми дадохте някой становища ,който бях пропуснал

LadyDi
07-17-2012, 11:47
но ако отида там и се отдалечим (което ще стане неимуверно)
никога повече няма да е същото , всичко ще се промени толкова много :x
Естествено, че няма да е същото. И със сигурност ще се отдалечите.
Не е изключено и да останете заедно, но трябва да си подготвен. И във всеки случай, ако момичето е наистина умно и прекрасно, тя няма да застане на пътя ти и няма да те спре. А ако те обича, ще те чака и ще работи по въпроса да се присъедини към теб като си завърши гимназия... или преди това, зависи от много неща.

AnarchyBoy
07-17-2012, 12:18
Естествено, че няма да е същото. И със сигурност ще се отдалечите.
Не е изключено и да останете заедно, но трябва да си подготвен. И във всеки случай, ако момичето е наистина умно и прекрасно, тя няма да застане на пътя ти и няма да те спре. А ако те обича, ще те чака и ще работи по въпроса да се присъедини към теб като си завърши гимназия... или преди това, зависи от много неща.

Този пост ме накара да се замисля , доста ( ще и го покажа довечера ) сигурно ще замина :o което значи , че от утре почвам пиене (сбогуване) с всеки приятел :D докато не замина (поне да си изкарам лятото , кат пич 8-) )

PyCoKoCkA93
07-17-2012, 13:05
[QUOTE=LadyDi;10280585] Естествено, че няма да е същото. И със сигурност ще се отдалечите.
Не е изключено и да останете заедно, но трябва да си подготвен. И във всеки случай, ако момичето е наистина умно и прекрасно, тя няма да застане на пътя ти и няма да те спре. А ако те обича, ще те чака и ще работи по въпроса да се присъедини към теб като си завърши гимназия... или преди това, зависи от много неща.

Понякога сърцето казва много повече от разума.Не смятам,че образованието в България е скапано и не е на ниво.А,ако останеш тук,кой те кара да учиш в БГ университет?Замислял ли си се Американския колеж в Благоевград?Всичко се преподава на английски,усъвършенстваш си езика максимално,защото се преподава от американци,с американски акцент и американски термини,и в същото време получаваш и отлично образование,което мисля,че се признава и в чужбина,ако все пак решиш да заминеш.Нали майка ти е там?Защо трябва да заминаваш сега и да прецакваш всичко тук,за да бъдеш сред нацупени и консервативно мислещи англичани?Ако се потрудиш,изкарваш добри оценки дори и в БГ университет,можеш да си намериш хибава работа-било като асистент в университета,било от някой от стажовете,където ви изпращат в края на образованието.Аз не бих прецакала нещата,при положение,че бъдещето ми няма да избяга.Не бих искала да се окажа сама в чужда държава,само с майка си,която навярно ще работи по цял ден и ще се връща уморена и няма да има много време за теб,без приятели,без роднини и най-вече БЕЗ ЛЮБОВ.Защото не бих искала един ден да се събудя до поредната к*рва след поредния купон(ама англичаните не са от най-забавляващото се поколемие се,не очаквай купони и дискотеки) и да си задам въпроса:"Защо изоставих единствената си истинска любов така лесно?".Да,това е може да е истинската ти любов.Нищо,че си едва на 17.Познавам хора,които и до ден-днешен не обичат половинките и дори съпрузите си,колкото първата си любов,която са изоставили.Аз съм на 19 и имам връзка от 4 години и половина и също направих компромис-останах да уча в моя град,за да сме заедно.Защото знам,че разстоянието убива връзката и чувствата замират.И понякога е по-добре да направиш компромис в образованието,отколкото в любовта.Образование винаги можеш да получиш,а ако имаш късмет и връзки,и без него можеш да живееш добре.Но любовта не се намира всеки ден.много често ученическата любов е една от най-силните и за мен НЕ си заслужава да я изоставиш заради едно неочаквано и съмнително бъдеще в чужда държава.Там можеш да отидеш винаги,но любовта си не можеш да имаш от разстояние.За мен любовта е най-силното чувство на този свят,това,което ни прави по-щастливи,по-доври,по-живи,по-истински и много често ни показва вярната посока и нищо не може да ме накара да я изоставя.Помисли и от тази гледна точка,не мисли само за пари и образование... :)

LadyDi
07-17-2012, 13:21
Мила PyCoKoCkA93, никой не спори, че и в България може да се получи добро образование и да има някаква реализация. Въпросът е какво иска момчето за себе си. Това и го попитах (ако се бе потрудила да погледнеш и предната страница). Щом единственото, което го задържа тук е връзката и приятелите (а вторите няма да избягат), тогава по-добре да замине.
На 17 не си струва да хвърлиш всичко за една младежка любов. А ако е истинска, ще издържи. Нали в това вярвате тийновете?

Hilary_
07-17-2012, 13:22
Заминавай. Ако толкова се обичате, ще намерите начин.

PyCoKoCkA93
07-17-2012, 13:31
LadyDi,приятели не се намират толкова лесно,особено ако са истински.Току-що завърших гимназията и в последния час на класа класният ни каза нещо много хубаво,в което има адски голяма истина:"Истинските приятели,които остават в живота след завършването,са тези от гимназията!".Няма да навлизам в потробности,обяснявайки защо.Накратко-защото тогава е единственото време,когато не е пълно с яростна конкуренция за по-добро бъдеще,кой ще-направи по-добро впечатление пред по-висшестоящите,за да се докопа един ден до хубава службица и пр.Замисли се какви "приятели" би срещнал човек на тази възраст в държава като Англия?
А за любовта...мисля,че казах,каквото исках да кажа.Всеки сам да си прави изводите.Дано един ден не съжалява за решението си... :)
Смятам,че тези 2 аргумента са много по-силни от всичко останало.Или май съм прекалена романтичка и идеалистка,знам ли...Май сивото ежедневие прекалено много е деформирало съзнанието на хората,правейки ги пресметливи прагматисти.Знам ли вече... :X

AnarchyBoy
07-17-2012, 13:32
Мм а между другото , майка ми и баща ми нямат мн пари (смисъл в БГ сме средна класа) в Англия най-ниското съсловие на средна класа (имат пари , но са си емигранти) та сигурно тия натруфените дет ще са ми в даскалото няма да ме харесат много (някак си не става) тях да ги карат с ролс ройса а мен, баща ми с ауди по старо от мен :D , според вас ще трябва ли да се доказвам пред тях по някакав начин (мен от това ме е страх ,не искам да съм пълния лоосър и аутсайдер) . Мислех си (хем и да не харча парите на нашите) да си изкарвам парите на улицата от танци :) според вас добра идея ли е , или като ме видят ще кажат "беден - еди кво си " лоосър и аутсайдер (първите 2 години , няма да е важно да се чуствам добре ,а да се впиша) офф мн се притеснявам (по зле от осмокласничка съм :x :o :D )

Cloud9
07-17-2012, 13:35
Май няма много фенове на любовта в раздел "Любов".

Едни приятели имаха подобен проблем и го решиха като заминаха заедно да учат в Англия.Не точно заедно, де. На около 100 км разстояние са, но ако и тя си седне на някои части от тялото да учи може да я приемат и нея в университет другата година. Решения има,стига да се обичате.От сега ви казвам, че ще се разделите половин година след като заминеш. Просто няма да имаш време за нея, а пък и тя едва ли ще мирува толкоз. Ако я обичаш и искаш да сте заедно обмислете този вариант.Друг вариант да сте заедно няма.
Българските университети не са чак на такова ниско ниво-просто те имат повече практика заложена в образованието. На теорията нас няма кой да ни пипне. И ако искаш да живееш завинаги в Англия по-добре учи там. Ако имаш планове да живееш и да се развиваш в родината-забрави за Англия.

Успех с нелекото решение!

П.С. Явно вече си решил. Не ,няма да те смятат за луудър. Приятелят ми, които е там, каза че се държат много мило с него и го извиняват за правописните грешки и други гафове, които прави,само защото е чужденец.Да,има го момента на шувинизъм и може и да срещнеш такива хора. Но не значи,че всички ще са или в едната, или в другата крайност! Прекара си лятото като пич,че за англичаните думата лято не съществува

PyCoKoCkA93
07-17-2012, 13:48
На пръв поглед лондончаните са сбирщайн от всякакви националности и гледайки ги по улицата си казваш,че са много либерални,не са расисти,винаги усмихнати,весели и щастливи.Но това изобщо не е така.Те винаги са били и ще си останат задръстени консервативни хора,които не признават никакъв вид забавления за младите(ако музеите и изложбите са идеала ти за забавления,довре си дошъл там).Имам познати,които от години работят там и това е самата истина.Аз винаги съм била на това мнение за англичаните,без да съм ги опознала отблизо,но те просто ми го потвърдиха.
По-темата.Да,естествено,че ще бъдеш аутсайдерър.Те дори няма да знаят къде е родината ти на картата на света бе,човек?А после другите ми говорят как си щял да си намериш приятели...Манталитета на тези хора е на светлинни години от нашия.Ти си млад,амбициозен човек,готов за развлечения,а те са едно потискащо националистично племе,за което е почти невъзможно човек от друга националност да се повиши в нещо повече от барман или танцьор,дори и с образование.Такива са-националисти до няма и къде.И да получиш най-доброто образование,с много кръв и пот би стигнал до работа по специалността,защото си се родил българим.А,да получиш английско гражданство е като да се подготвяш за матура и кандидатстудентски изпит по история едновременно.Трябва да знаеш цялата история на Англия и да се явие на изпит,и чак след като го издържиш,ще получиш гражданство,с което имаш шанс за хубава работа.Преди това си продто поредният жалък емигрант от страна,за която 80% от англичаните дори не са чували.Това е жестоката истина.Да си българин в чужбина е като да си ром в България.Приемете го и стига сте го надъхвали с напразни надежди за хубаво бъдеще и прочие...

LadyDi
07-17-2012, 13:53
Май няма много фенове на любовта в раздел "Любов".
Едното няма нищо общо с другото.

И какво значи, че сивото ежедневие е деформирало съзнанието на хората, правейки ги пресметливи прагматисти. Ако майка ти и баща ти не са те научили, ти си единственият/единствената, на когото можеш да разчиташ да ти осигури бъдещето. Предлага му се прекрасна възможност да поживее навън, да види свят там, а ако успее - и да остане. Не искам да омаловажавам връзката му, пак казвам. Затова е най-важно той да прецени как и къде се вижда след години. Ако не иска да има реализация в България, тогава да остане тук и сега заради 16-годишно момиче, е глупаво. На нея утре може да ѝ хрумне друго (на него също, да) и ще е в правото си, защото сега ѝ е момента да живее, да ходи с момчета и да се радва на младостта си.
Не бъдете глупави и си свалете розовите очила. Няма нищо лошо да обичаш. Но тя нито му се е обещала, нито са женени, нито нищо.
Пак повтарям - това не значи край на връзката им. Ако наистина се обичат, ще намерят начин.

AnarchyBoy
07-17-2012, 14:00
Но тя нито му се е обещала

тук сбърка :D , но това нащо са детски историй така че не се брой .. :D

LadyDi
07-17-2012, 14:02
тук сбърка :D , но това нащо са детски историй така че не се брой .. :D
Е, щом е така, тогава да действа по въпроса и тя да дойде при теб :)
Дай си този шанс. Ако не ти се получи, винаги можеш да се върнеш.

AnarchyBoy
07-17-2012, 14:10
Тя може да дойде , смисъл ще има къде да учи да спи да се храни (ще се грижа за нея) както казах по нагоре.. вероятно сам ще си изкарвам парите за на вън от street dance ,и тези който са за мен от майка ми ще ги давам на нея и т.н смисъл няма да има проблем , но не знам дали ще я пуснат техните . Иначе и това е опция и то доста добра.. трябва да й звънна и да почнем да се молим . Но вероятно няма да я пуснат .. :x :o и ще трябва да събирам ударна група от форума , да навестяваме техните :D :o

LadyDi
07-17-2012, 14:22
Със сигурност няма да я пуснат.

AnarchyBoy
07-17-2012, 14:33
Със сигурност няма да я пуснат.

ММ не има шанс (техните са приятели с нашите) още отпреди да тръгнем , ние с нея се познавахме от малки , но ще трябва аз да убедя майка ми . и тя техните и ще стане сложна история , но си струва да опитам ..

Cloud9
07-17-2012, 16:03
Е защо не го каза по-рано ! Това е решението на въпроса.Няма дилема.просто и двамата ще убедите родителите си. А ако нейните не са убедени тя може пак да замине и да си изкарва паричките самичка както направиха и моите приятели.

AnarchyBoy
07-17-2012, 16:23
ММ не има шанс ..

шанса е минимален (но си струва да се опита) ...

afafafafafa
07-17-2012, 16:50
Ще отговоря безпристрастно, без да съм чел предишните коментари. Няма какво да се лъжем - момичета и момчета много, незаменими няма, има само незаменими за момента, но в бъдеще нещата се променят. Трудно ще поддържате връзка, да не кажа невъзможно. От друга страна, недей да се надъхваш толкова за Англия, че разочарования се получават. Това е един от 2та най-престижни университета там и доколкото съм чувал има най-строгите изисквания към кандидатите. С други думи - и на доста добре подготвени англичанчета, с английски майки филоложки, не им е леко, но със сигурност животът ти там ще е по-добър. Като цяло недей да си правиш някакви сценарии, какво би станало тук и какво би станало там, защото разочарования се получават. Клиширано, но факт - трябва да послушаш сърцето си и да направиш това, което смяташ, че ще те направи по-щастлив за в бъдеще, без въобще да се вслушваш във форумските съвети. Но да знаеш, че каквото и да избереш, винаги ще има едно "ами, ако бях избрал другото?" ...

jghgh
07-17-2012, 17:08
Абе, авторе, не може и двете... Не може всичко в тоя живот.
Избираш и стига си мислил за няк'ви комрпомисни варианти.
Отвори си напълно нова страница в живота си, и ако нещата от миналото са толкова належащи и важни, сами ще изплуват в настоящето. Не мисли предварително за решения, само ще се объркаш, ще дадеш празни надежди на човека до теб и т.н.
Сми, отсега да се опитваш да държиш разпадащите ви се поради някакви причини отношения (в случая заминаването ти) и да си гледаш адаптацията в чужбина... не върви.
Просто подреди си приоритетите и действай. Ако за теб това момиче е толкова важно, и ако и тя смята връзката ви за нещо много значимо, този въпрос ще изплува на дневен ред, докато си учиш за изпитите.
Ако ли не, ще свикнеш с новия живот, ще забравиш за нея, тя ще те преодолее някак и поне няма да сте си обещавали как ще държите връзки по скайп и фейсбук (ако имаш времето).

Връзките от разстояние не се получават в България, кво остава ти да си на Острова, тя тук в България.



пп. И ми се струва, че трябва да поукротиш самочувствието с това колко владееш английския. Матурата е като за дебили, нормално е да изкарваш 5,00-5,50 и нагоре, ако вдяваш нещо. Мисли имаш ли способности за FCE, CAE, сертификатите за Кеймбридж. Не е случаен университетът все пак...

anonymous708973
07-17-2012, 19:46
За изпитите не се притеснявам , Английският го разбирам повече от Българският (Буквално) майка ми и преди е била там и е учила Английска фиология (като бях малък тя беше даскалица (в друго даскало) , уча английски (сериозно) от 5-6 годишен :D цял живот съм по някакви програми воден , вкъщи с майка го уча и на даскало като ходя и там .. :D от 8 клас се подготвям за Матурата , и за Тойфел и като цяло за кандидат студентски , от другото се притеснявам

Но да идеята ти за годината е добра(ще я премисля) , само че ако не завърша в онова баровското даскало , няма да имам шанса за стипендия , и следователно Кеймбридж отпада като опция .. (майка ми , няма толкова пари , колкото там искат) .. :o :x

Кеймбридж далеч не е единственият университет в Англия.
Обмислял ли си да се пробваш в Американския колеж тук, в България?

AnarchyBoy
07-17-2012, 20:01
Кеймбридж далеч не е единственият университет в Англия.
Обмислял ли си да се пробваш в Американския колеж тук, в България?

цялата идея на това да отида в Англия е да уча в Кеймбридж , иначе да Американския колеж също не е зле пък и ми е до гъза на около 60 км даже може и по малко да са.

Но Ако не замина сега с майка ми ще остана сам (буквално) на 17. всичките ми възрастни роднини са или починали или някаде из чужбина , или найстина много далеч от Кюстендил (дет живея)

Тоест 12 клас целия ще живея сам , което би било странно нз защо :o

valdesbg
07-17-2012, 20:32
Мой човеко, избора ти е повече от елементарен. Ако ще ме нападаш за това изречение, спри да четеш изобщо.

Заеби драмите, сълзите, сополите, сърцата, мозъка, ума, белия дроб и прочее.

Завърши си 12 клас тук, и след това реши какво искаш да правиш. Офертата за Лондон е хубава и не за изпускане. Но не си мисли че ще идеш там и магически живота ти ще се оправи и ще взимаш куфарчето със зелените пачки и ще седиш пред компа. Същия хуй като тук е с дребната разлика че стандарта е по висок. Няма да те галят с перо, няма да ти свалят звезди и пр. Боклуци има и тук и там. Възможности има и тук и там. Само ще ти плащат повече и ще имаш повече разходи. Ако искаш да заминеш в Лондон само заради илюзорната идея че там всичко ще е друго и ще си уредиш живота се откажи още от сега. Ако имаш някакви по смислени аргументи - тогава може и да се получи.

Не се подлъгвай да отидеш там САМО заради обещаната стипендия от Кеймбридж. Щото условностите са доста. А и... ако майка ти ще взима толкова тлъсти пари... дали ще е цяла такса или половин.. няма да и дреме толкова. Друго което не знам взел ли си предвид е за колко време ще е тая стипендия?

С две думи казано - изкарай си дипломата в България и замини тогава, ако тук не изскочи нищо по добро. Ако решиш да не ме послушаш, поговори си с DissapointedDreamer или LizZz(за съжаление втория май не пише тук вече). Просто за да добиеш представа за ада през който трябва да минеш с всички приравнителни, документи, и прочее дивотии само заради една година. Лично аз мисля че не си заслужава.

Относно приятелката ти - ако останеш още една година тук.. ще трябва да се чакате само една година, а ще сте заедно 4. Което е.. донякъде приемливо. Но е задължително да седнете и да си поговорите, и ясно да и кажеш че искаш да дойде с теб и т.н. (ако наистина е така)

Аз бих постъпил по гореописания начин.