PDA

View Full Version : Омръзна ми от нея .....



SkiCatA
07-17-2012, 13:29
Ще давам на по-кратко. Едва от 3 месеца и нещо съм заедно с приятелката ми, но проблема е там, че вече едва ли не го приемам, като задължение да сме заедно. Може би един от проблемите е, че си говорим в продължение на часове по телефона и вече като видя, че тя ми звъни и в мен се пробужда едно гадно чувство. Просто от когато ходим не е имало и ден, в който да не излезем двамата.Проблема е там, че не искам да я зарежа, а просто да и обясня по някакъв начин да разредим срещите и обажданията без да я обидя?

PyCoKoCkA93
07-17-2012, 13:37
Предложи и да се види с някои приятелки-по-женски,и в същото време кажи,че и ти ще се видиш с еди-кого си,по-мъжки...Вероятно ще разбере намека :) А за телефона просто и кажи,че е по-добре да общувате повече,когато се виждате,вместо по телефона.

SisiStrange
07-17-2012, 13:55
Ами говорете просто. Кажи и, че имаш нужда и от време за себе си. Едва ли ще се разсърди.

Amore-Mio*
07-17-2012, 13:56
Просто поговори с нея.
Обясни й така и така , и мисля, че ще те разбере.

Cloud9
07-17-2012, 16:05
Аз не мисля,че е чак толкова добра идея да се говори с нея на темата "задушаваш ме". Предполагам ако на мен ми се каже такова нещо ще дам на приятелят ми доооста свобода да си търси дряга. Поне аз така мисля,де. Опитай се да й предложиш да излизате по двойки с други например или пък да я насърчаваш да ходи и тя навън с приятелки.

xXxPETYAxXx
07-17-2012, 19:22
Отговорът на повечето теми тук е "поговорете, кажи й как се чувстваш". Миии за точно този проблем наистина това е решението- би било грубо да я игнорираш, още по-лошо да й се нервиш, когато те търси. Така че, трябва да й обесниш, че искаш лично пространство, време и за теб. Ако тя е достатъчно зряла ще те разбере без да се цупи много.

FuCKkK13
07-17-2012, 19:28
обясни и че те задушава,защото аз така го разбрах.. да отпусне малко.. защо не си определите 1-2 дни в седмицата в които да сте с приятелите си ? смисъл не двамата ? .. пак си говорете през тези дни по телефона,но за 5 мин.,а не за 1 час и и кажи че след като сте били заедно и се прибереш и ти се обади примерно ти идва в повече... излизате примерно и като се приберете се оставете намира за малко.. омръзнала ти е защото 3 месеца си бил нон стоп с нея и ти е еднообразно.. освен това измислете и нови начини да се забавлявате :)

FuCKkK13
07-17-2012, 19:30
Аз не мисля,че е чак толкова добра идея да се говори с нея на темата "задушаваш ме". Предполагам ако на мен ми се каже такова нещо ще дам на приятелят ми доооста свобода да си търси дряга. Поне аз така мисля,де. Опитай се да й предложиш да излизате по двойки с други например или пък да я насърчаваш да ходи и тя навън с приятелки.

не съм съгласна.. трябва да се говори в една връзка,защото иначе и най-малкия проблем може да стане голям.. тая тема може и да се подхвърли доста деликатно или с предложение,ест. че на някои няма да му е приятно да му кажат - еми задушаав6 ме,остави ме намира малко :?

Hilary_
07-17-2012, 19:38
Кажи й го.

SkiCatA
07-17-2012, 20:27
Аз по принцип съм й казал, че искам, когато види нещо, което не й харесва в връзката да го споделя на мига. Понеже в противен случай ще се насъбере постепенно този целия негативизъм и ще се превърне в една огромна бомба накрая. Относно то;а да й го кажа директно .... все още не мога дори да си представя ситуацията .

xXxPETYAxXx
07-17-2012, 20:45
Е, ти няма да й кажеш "Задушаваш ме, искам повече време да прекарвам без теб!" Много ясно, че ще опиташ да не я караш да се чувства отхвърлена. Просто й обесни, че имаш нужда понякога да си сам или пък само с приятелите си. Примерно: "Знаеш, че обичам да си прекарвам времето с теб и да си до мен, но понякога имам нужда да отделя повече време за себе си" Това със звъненето наистина е много досадно, може примерно да й кажеш, че предпочиташ живия контакт...
И си много прав за "бомбата" :)

fenkaaa
07-17-2012, 22:21
Кой знае на колко си,че си с такова мислене.3 месеца сте заедно,а вече ти е омръзнала и се чувстваш гадно като видиш името и изписано на дисплея ти? Аз съм с приятеля ми от година и 8 месеца и сме абсолютно всеки ден заедно,дори през повечето време оставам да спя при него,особено сега лятото,а и не само и все още не сме си омръзнали.Може да я няма вече онази тръпка,но пак си говорим с часове,когато се разделим,като се има на предвид,че преди това сме били заедно 2-3 дни и денем и нощем (примерно) и просто ей така си говорим когато се прибера вкъщи,а в по-честите случаи отново се виждаме на същия ден и пак нон-стоп заедно.Не мога да ви разбера понякога.. ако обичаш 1 човек няма да ти омръзне за толкова кратко време,напротив-всеки ден ще искаш все по-често и по-често да сте заедно.Не мъчи момичето ;)

SkiCatA
07-18-2012, 07:26
Кой знае на колко си,че си с такова мислене.3 месеца сте заедно,а вече ти е омръзнала и се чувстваш гадно като видиш името и изписано на дисплея ти? Аз съм с приятеля ми от година и 8 месеца и сме абсолютно всеки ден заедно,дори през повечето време оставам да спя при него,особено сега лятото,а и не само и все още не сме си омръзнали.Може да я няма вече онази тръпка,но пак си говорим с часове,когато се разделим,като се има на предвид,че преди това сме били заедно 2-3 дни и денем и нощем (примерно) и просто ей така си говорим когато се прибера вкъщи,а в по-честите случаи отново се виждаме на същия ден и пак нон-стоп заедно.Не мога да ви разбера понякога.. ако обичаш 1 човек няма да ти омръзне за толкова кратко време,напротив-всеки ден ще искаш все по-често и по-често да сте заедно.Не мъчи момичето ;) Не момичето - аз се мъча ! И учудващо, но колко години ми даваш според този начин на мислене ? Много бих искал и ние да сме, като вас, но ... напротив.

TheBeliever
07-18-2012, 08:02
Ами като се мъчиш се разделяйте. Няма смисъл да насилваш нещата.

xXxPETYAxXx
07-18-2012, 08:11
Ми така е, ти се мъчиш. Не всички искат да са по 24/7 с половинките си, което не значи, че нямат чувства един към друг. Лично аз съм била и по-зле от приятелката ти, исках нон-стоп да съм с бившето си вече гадже, да говорим по 5 часа по телефона, ревнувах го,вкарвах се във филма, че ако не иска да е постоянно с мен не ме обича...и заради това се провали може би връзката ни.
След това обаче умствено израстнах, а и попаднах от другата страна: не аз да задушавам, ами мен да ме задушават - хич не е приятно... Вместо да подобрява връзката, това държание я проваля, вместо да сближава хората ги отдалечава. За да разбера какво е трябваше да съм от другата страна, така че fenkaaa може да е права за нейната си връзка, но не може да твърди, че всички връзки трябва да са като нейната!

LadyDi
07-18-2012, 10:37
Ами говорете просто. Кажи и, че имаш нужда и от време за себе си. Едва ли ще се разсърди.
И после тука чакаме тема:
"Той се промени, защо?! Всичко беше наред, всеки ден бяхме заедно и много се обичахме, а сега не иска да излизаме така често."

:)

babity
07-18-2012, 11:14
Ами говорете просто. Кажи и, че имаш нужда и от време за себе си. Едва ли ще се разсърди.

Само с последното не съм съгласна. Ще се засегне, дори и да не вдигне скандал, но т'ва не бива да те спира, защото единствения начин да не се разделите е наистина да разредите малко вижданията.

FuCKkK13
07-18-2012, 11:15
И после тука чакаме тема:
"Той се промени, защо?! Всичко беше наред, всеки ден бяхме заедно и много се обичахме, а сега не иска да излизаме така често."

:)
мм да... и аз мисля,че ще стане така,защото повечето хора разбират нещата по различен начин или най-често не искат да разберат приятеля/приятелката си по правилния начин.. на повечето момичета като им се каже '' искам да изляза днес само с моите приятели '' се почва '' дали няма да ходят по момичета,дали той не ме иска вече толкова '' и тем подобни глупости.. т.е. автора да говори с нея.. ама наистина да говори и да не и остава вратичка за такива глупости.. ако ще и точките и запетаите да и обясни.. :)

carrieee
07-18-2012, 11:28
Според мен в такъв вариант намеси приятелите си т.е карай ги по-често да ти звънят и да те карат излизаш с тях,естествено недей да пренебрегваш и нея,но я викай много по-рядко :) Внимавай как си играеш картите,защото може да те разбере по грешен начин и да се обърка всичко :)

SomeoneWhoCares
07-18-2012, 11:30
Говори нея и просто и обясни ситуацията :)

FuCKkK13
07-18-2012, 12:00
Според мен в такъв вариант намеси приятелите си т.е карай ги по-често да ти звънят и да те карат излизаш с тях,естествено недей да пренебрегваш и нея,но я викай много по-рядко :) Внимавай как си играеш картите,защото може да те разбере по грешен начин и да се обърка всичко :)

лоша идея.. няма смисъл от това...връзката е тяхна и не мисля,че има смисъл да месят и други хора... колкото и голям проблем да е мисля,че двама,които се харесват поне (да не говорим за обич щото понятието и без това леко се е развалило,но няма значение) винаги ще намерят начин да разрешат проблема и няма нужда от външни хора,защото мога да помогнат,но и ситуацията да стане по-лоша.. лично аз мисля,че е по-добре да и покаже че иска да говори с нея отколкото да кара други хора като едва ли не тя е '' момиче '' и няма да го разбере.. :)

Zaharinka
07-18-2012, 12:39
Ами не е много добър съвет според мен,защото ако ми се случи на мен ще побеснея,но се оправдавай,че имаш работа по вкъщи например или с вашите,а за телефона ми включвай го на без звук,когато ти звъни просто не вдигай,чак когато стане твърде настоятелна тогава и кажи,че имаш работа и не можеш да говориш,но това да сте от 3 месеца заедно и да ти омръзне...не звучи добре ;]

LadyDi
07-18-2012, 12:48
Ами не е много добър съвет според мен,защото ако ми се случи на мен ще побеснея,но се оправдавай,че имаш работа по вкъщи например или с вашите,а за телефона ми включвай го на без звук,когато ти звъни просто не вдигай,чак когато стане твърде настоятелна тогава и кажи,че имаш работа и не можеш да говориш,но това да сте от 3 месеца заедно и да ти омръзне...не звучи добре ;]
Да бе, оправдания, лъжи и криене е най-добрият вариант за разрешаване на проблема.

FuCKkK13
07-18-2012, 12:56
Да бе, оправдания, лъжи и криене е най-добрият вариант за разрешаване на проблема.

+1 положението ще стане по-зле...с един добър разговор момичето би разбрало.. сега е така, защото са от поне за мен малко време заедно и все още са в розовия период,но ако е свястна би разбрала :)

SisiStrange
07-18-2012, 14:07
И после тука чакаме тема:
"Той се промени, защо?! Всичко беше наред, всеки ден бяхме заедно и много се обичахме, а сега не иска да излизаме така често."

:)
Е тя трябва да е убийствено залухана, за да реагира така. Да се виждат 1 път в седмицата и да и го каже. Ок. Да не им стига времето заедно, той да е все зает и да го каже и тя да се разсърди, ок. Но всеки божи ден да са нон стоп заедно и да се разсърди на такава обикновена молба би говорило много зле за нея.