PDA

View Full Version : Креатин на 16 години



monster22
07-17-2012, 15:06
Здравейте, на 15 години съм и след няколко месеца ставам на 16 и смятам да си взема креатин, който да пия около 1-2 месеца. Причината е, че съм в застой и със силата, и с килограмите. От Април 2011 до Април 2012 качих 12 кг с тренировки в залата и стабилно хранене, но пак съм слаб. Тогава бях 1.66 50 кг сега съм 1.70 62 кг. От 3 месеца не съм качил нито грам даже свалих 1 а се скъсвам от ядене - по 5 пъти на ден храни с много белтъчини. На ден приемам по 1,5-2 грама белтъчини на телесно тегло. Но спрях да качвам килограми и нямам сила - на лежанката правя с 45 кг 7-8 повторения, ръката ми е 32 см... Напоследък ям и храни богати на креатин като телешко, риба тон, херинга но пак няма ефект. Явно само с правилно хранене няма да стане затова реших да си взема креатин монохидрат наесен, защото знам, че помага за сила, и да започна по една програма само с базови упражнения, а сила в базовите упражнения носи и маса. Въпросът ми е вредно ли е на тази възраст да го взимам, защото съм чел не 1 и 2 теми, в които хората споделят за сърдечни и други проблеми от креатин. Смятам да взема 1, макс 2 опаковки. Какво мислите ?

DownloadVirus
07-17-2012, 15:09
Кажи какво е това правилно хранене и щом искаш сила почни стартинг стрента лифтс файвхфайв

Chacho
07-17-2012, 15:10
Не мисля, че ще ти се отрази зле, може да опиташ. За такива периоди креатинът е добър избор. Но въпреки това разнообрази тренировките. Ако искаш сила - има тренировки, специфични за сила. Ако искаш маса, можеш да смениш на някакъв друг сплит. Също така можеш да се опиташ да повишиш още малко калориите. Чийтинг дни в хранителния режим вкарваш ли? Ако не, пробвай!

А и имай едно наум, че отначало се качва по-бързо.

monster22
07-17-2012, 15:15
То няма да е начало защото тази година от февруари до юли ходих на зала сериозно сега го карам само на лостове и през сетпември пак ще започна първо 1 месец кръгови и след това смятам да взема креатина и да започна по една програма Фитбул която включва базови упражнения като лежанка,наклонена лежанка, лежанка с тесен хват, военна преса, странична преса, набирания (подхват или надхват) с тежест, скрипец (подхват или надхват), сгъване за бицепс, разгъване на щанга от лег за трицепс, кофички с тежест, лег преси. Тяга и клек не правя заради проблеми с кръста. Ако ти се чете ето това е програмата http://www.fitbul.com/fitbul-strength-size-program

monster22
07-17-2012, 15:21
DownloadVirus какво е това правилно хранене ? Ами ето един примерен нетренировъчен ден - 1 ядене нескуик с 400 мл мляко - около 20 гр белтъчини 2 ядене 1 консерва херинга с 2 филии хляб - около 30 гр белтъчини 3 ядене 3 варени яйца и 1 банан - около 23 гр белтъчини четвърто ядене пържола с ориз - около 25 гр белтъчини и пето ядене пилешко с картофи и 2 филии хляб + салата с риба тон и маруля - около 25 гр белтъчини. Станаха около 110-115 гр белтъчини за деня. Понякога си позволявам да сменя някое от яденетата с нещо не толкова полезно но като цяло такива неща ям, също доста често и кисело мляко и гъби :) понякога късно вечерта си позволявам бадеми, фъстъци, сладолед, но пак не напълнявам.

DownloadVirus
07-17-2012, 15:57
По-добре не яж толкова често..Оправи си малко храната като главно махнеш тази херинга,защото е консервирана,в закуската вкараш повече мляко или по-добре някое яйце и 1 банан. Като цяло яж сутрин обед вечер и междинни снакс само. Иначе може да пробваш ИФ или просто да направиш това по-горе. Освен протеинът другите неща гледай въглехидратите и мазнините според това дали ще качваш или сваляш. Като ще качваш вкарваш и ориз/картофи в 2 хранения .

monster22
07-17-2012, 15:59
Е това е примерен ден понякога ям и някое хамбургерче с луканка и други работи най-често закуската ми е нескуик с 400 мл мляко :) картофи също хапвам доста често. Значи казваш 3 хранения ? не мисля че ще направя 3200 калории с толкова хранения... А главният ми въпрос беше вреден ли е креатинът за мен ????

DownloadVirus
07-17-2012, 16:04
Не е вреден освен ако нямаш заболели бъбреци,но по-нататък ще имаш повече полза от него.. И не ти казвам в 3 хранения да вкарваш 3200 калории,а да имаш 3 основни хранения и 2 снакса(демек по-леки не основни хранения) А как стигна до заключението,че ти трябват 3200 калории?

monster22
07-17-2012, 20:53
От бб тийм си го сметнах, а там също видях и една тема за един който беше имал проблеми заради креатина и докторът му казал че като го пиеш сърцето и мускулите растат, а кръвоносните съдове не и затова може да има проблеми има много такива теми на пострадали и затова малко се колебая, но пък има хора от училището ми които с тоя креатин станаха изроди само за 2 месеца и след това си запазиха масата ...

DownloadVirus
07-17-2012, 20:59
Тва са някои характерни черти на ААС,не на креатин

monster22
07-17-2012, 21:02
Значи нищо не може да ми стане така ли ? защото четох какви ли не работи за тоя креатин че до рак водел и т.н. .....

DownloadVirus
07-17-2012, 21:23
Да бе,съмнетилни глупости. Чел съм статия подобна дето хората очевидно не знаят кво пишат от една страна можело до рак даже да доведе от друга помага много за работоспособност на мозъка в малки количества и тъй.

monster22
07-17-2012, 21:27
Ти пил ли си и ако да имаше ли някакви проблеми ?

DownloadVirus
07-17-2012, 22:45
Пил съм и съм нямал проблеми

monster22
07-18-2012, 13:49
Добре ще ти се доверя но смятам да не правя зареждаща фаза нали не е задължително мисля да вземам по 5-10 гр на ден но не знам преди или след тренировка и с какво ?

bathory
07-18-2012, 14:00
Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така.. :)

Chacho
07-18-2012, 14:01
Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така.. :)

Какво ни е на форумните нинджи? :/

DownloadVirus
07-18-2012, 14:49
Без зареждаща фаза. Почваш си направо 5 грама сутрин 5 грама след тренировка и в нетренировъчни по 5 грама сутрин и това е. Пий си пак достатъчно водица

monster22
07-18-2012, 15:18
петте грама колко време след тренировката да ги взема ? веднага или след 10-15-20 мин ?? Също така четох че е добре да се приема с мед

DownloadVirus
07-18-2012, 16:18
когато имаш първа възможност,не е от голямо значение ,добре ще е в рамките на половин максимум 1 час. Да приема се с някакъв въглехидрат с висок ГИ , мед банани ,по-добре стафиди .. Аз го папам с банани принципно

lepinto
07-20-2012, 19:26
креатин малат и аргинин

DownloadVirus
07-20-2012, 20:19
А бе хубаво креатин малат и аргинин,ама не всички искат да си дават парите за висококачествени боклуци ,ако ме разбираш..

awerw
07-20-2012, 20:47
Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така.. :)

тва че ти нямаш никакъв опит и познание относно суплименти не значи, че и другите нямат....

fenastz
07-21-2012, 08:11
Закъснял си бате, креатина се почва от 7-годишна възраст :(

monster22
07-21-2012, 18:42
DownloadVirus някоя марка да ми препоръчаш ? и монохидрат ли е най-добре за мен ? Първо наесен ще пробвам с протеин и ако не съм доволен до януари ще си взема креатин.

DownloadVirus
07-21-2012, 19:08
това са различни хранителни добавки. За монохидрата не е важно на коя марка ще е ,тя е една и съща суровината.Вземи на ON или на Dymatize.Гледай си храната,защото само с добавките резултатите ако има такива ще са временни и незадоволителни.

monster22
07-21-2012, 20:47
Знам че са различни. До началото на ноември ще карам само с хранителен режим и зала ако не съм доволен ще взема протеин който ще пия около 1 месец и половина(съчетан с хранителен режим) след това почивка 1 месец пак само с хранителен режим и зала и до средата на януари ако още не съм постигнал задоволителни резултати взимам креатина.

lepinto
07-21-2012, 20:49
най-якия монохидрат е на Universal на капсули